BMW Otomatik Şanzıman Arızaları

Yazar 1 Yorum 5.515 views
BMW Otomatik Şanzıman Arızaları

Mesafeler geçmişten günümüze insanoğlu için sürekli bir sorun haline gelmekte ve bu sebeple insanoğlunu çareler üretmek mecburiyetinde bırakmıştır. Akıllı bir varlık olan insan hayatının her anını kolay bir şekilde yaşamak için de düşünerek bir çok icat yapmıştır. Arabalar da bu icatların başındadır ve bu icat sayesinde insanoğlunun gözünde bitmez gelen yollar bitmiş, mesafeler hiç olamayacağı kadar kısalmıştır. Fakat icat edilen arabalar günümüzde icat edildiği gibi kalmamış gelişen teknoloji ile birlikte büyük bir değişim de göstermiştir. Tabi bu yepyeni ve sürekli büyüyen, gelişen bir sektörün de oluşmasını sağlamıştır. Otomobil sektörleri işte bu süreçte yerini almıştır. Günümüzde saylayamayacak kadar çok otomobil sektörü yer almaktadır ve bu sektörler sürekli birbirleri ile rekabet içindedir. Otomobil sektörüne adını altın harflerle yazmış ve dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden biri de BMW firmasıdır. Hiç şüphesiz BMW firmasının kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin altında bu firmanın araçlarında hız ve konforu sağlayarak iyi bir sürüş keyfi sunması yatmaktadır.

BMW araçları genellikle hız sever ve konfora düşkün kullanıcılar için tasarlanmış ve bu sebeple BMW araçlarında otomatik şanzıman sistemleri büyük öneme sahip olmuştur. Tabi BMW araçları için büyük öneme sahip olan otomatik şanzımanlar bazı zamanlar kullanıcılar tarafından arızalanması sebebiyle şikâyet edilmektedir. Her araç aksamında arıza sorunlarının olabileceği gibi BMW otomatik şanzımanlarında da muhtemel arızalar olabilir.

Peki, BMW otomatik şanzıman arızaları nedir? Bahsedildiği gibi dünya devlerinden biri olan ve ileri düzey araçlar üreten BMW araçlarda hız ve konforu sağlayabilmek adına otomatik şanzıman kullanmaktadır. Tabi gerek araçtan gerek de sürüşten kaynaklanan bazı sorunlar otomatik şanzımanın arızalanmasına sebebiyet vermektedir. Çoğu kez BMW otomatik şanzıman arızaları karşımıza iki şekilde çıkmaktadır. Bu arızalardan ilki hiç şüphesiz şanzımanın vuruntu yapmasıdır. Bu arızanın ardından karşımıza çıkan ikinci arıza ise sensörlerle alakalı olan arızalardır. Bilindiği gibi otomatik şanzımanlar hidrolik bir sistem ile çalışmaktadır.  Ve hidrolik sistemlerle çalışan otomatik şanzımanlarda bazı sensörler algılıyor olduğu parametreler araç için büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sebeple aracın beynine iletilen sinyaller ile aracın stop ettirilmesi gerektiği araç tarafından anlaşılmaktadır. Böyle bir durumda oluşan bu arızanın BMW otomatik şanzımandan kaynaklanmadığı ve arızanın nedeninin senseörler olduğu anlaşılabilmektedir. Genellikle böyle bir sıkıntının oluşmasının temel nedenlerinden biri olarak BMW otomatik şanzımanın çok ısınması rahatlıkla gösterilebilir. Burada yanıltıcı etmen işte bu ısınmadır.

BMW otomatik şanzıman ya da şanzımanlar bir aracın önemli aksamlarından biri olarak hatta en önemlisi olarak tanımlanabilir. Bu sebeple şanzımanın vuruntu yapması veyahut da sensörlerden kaynaklı bir şanzıman arızasının oluşması durumunda yapılması gereken ilk iş şanzıman erken müdahale yapılmasıdır. Burada önemli olan bir diğer husus da aracın işin ehli bir usta tarafından onarılması gerekliliğidir.

Etiketler

1 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba