Dsg Şanzıman Nedir Tamiri ve Fiyatları

Yazar 1 Yorum 5.213 views
Dsg Şanzıman Nedir Tamiri ve Fiyatları

Şanzıman, hızı artırmak veya azaltmak için dönmeye neden olan bir bükülme kuvveti olan torku arttırmak ve azaltmak için kullanılan cihazdır. Kısacası şanzıman, aracın hızını değiştirmek için kullanılır.

Otomatik şanzıman onarımları o kadar yaygındır ki bir araba sürülürken parçalar arasında büyük miktarda sürtünme meydana gelmesi nedeniyle zaman içinde doğal olarak aşınır. Bu etki tarafımızca en iyi şekilde yapılıyor.

Şanzımanınızın Tamir Edilmesi

Şanzımanınızın değiştirilmesi veya tamir edilmesi gereken durumlar olabilir. Bir dişli kutusunun arızalanmasına neden olabilecek çok sayıda sorun olmasından yapılabilecek çözümleri sunuyoruz. Arabanızı bir vitese takıyorsanız ve kayma pratik değilse hatalı olduğu açıktır. Muhtemel bir sebep, dişlilerin aşınmasından kaynaklanır. Hasar sonucu parçaların değiştirilmesi sağlıyor ve zaman ilerledikçe daha da kötüleşmesini engelliyoruz. Gürültüden kaynaklı bozulmalar ise düşük şanzıman yağı seviyeleri olabilir. Nötr durumda araba gürültüsü kontrol ediliyor. Daha sonra sıvı seviyelerini kontrol ederek dolum yapıyorlar.

Belirli Dgs Şanzıman Sorunları ve Çözümleri

Kontrol panelinde, sarı renkte servis motoru ışığını gösteren gösterge yanıyorsa, motor kontrolleri yapılır. Aracınızın farklı bölümlerinde şanzımandakiler de dahil olmak üzere çeşitli sensörler vardır. Işığa dikkat etmek, bir şanzıman onarımında paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir, bu yüzden bunu sizin için yapıyorlar.

Sürüklenen bir kavrama, volan ve kavrama yerinden çıkmadığında oluşur. Bu da vites değiştirme işlemini neredeyse imkansız hale getirir. Bu problemden mustarip müşterilerimize debriyaj diski ile pedal arasındaki bağlantıyı onararak sorunu gideriyorlar.

Şanzıman bağlantısı, bir araç motorundan araç tekerleklerine güç aktarılmasından sorumludur. Vites bağlantısı başarılı bir şanzıman için kritiktir ve vites bağlantıları aşınmaya başlarsa, vites değiştirmek gittikçe zorlaşacaktır. Firma herhangi bir sorun yaşanmadan kontrol ve bakım hizmetleri ile sizi bu tasadan kurtarıyorlar.

Tehlikeli Şanzıman Sorunları ve Çözümleri

Arabada yanma kokusu, asla iyi bir işaret değildir ve farkına varır varmaz sorunu tespit etmek ve bir çözüm bulmak gerekir. Bunun için hiç vakit kaybetmeden tamirciye götürerek sorunun giderilmesini sağlayın. Yanık bir koku, şanzıman yağının aşırı ısınmasından kaynaklanabilir. Akışkan sistemi arızalanırsa, sistemin diğer kısımları sonuç olarak zarar görür. Firma tamamen sorunsuz bir araba için gerekli tüm onarım hizmetlerini veriyorlar.

Öğütme ve sallama, bir vitesten diğerine geçtiğinizde hatalı bir şanzımanın ortak bir belirtisidir. Ekip olarak titreme ve sallanma gibi sorunları hasar görmeden ciddi bir şekilde tamir ediyorlar.

Otomatik şanzıman yağı parlak kırmızıdır ve şaşırtıcı bir şekilde tatlı kokar. Bunun dışında karşılaşılan durumlar için şanzıman sisteminin kirlendiğinden ve motorda kullanım için artık uygun olmadığından temizlenmesini veya değiştirilmesini sağlıyorlar.

Yenilenmiş Şanzıman ve Tamir Fiyatları

Yenilenmiş bir şanzıman, kırılmış fakat bir uzman tarafından tamir edilmiş parçadır. Bir şanzıman probleminden mustarip olursanız, yeni parçalara para harcamak konusunda da endişe duyabilirsiniz. Ancak motor parçalarını kurtarmak genellikle mümkündür ve yenilenmiş yani tamir edilmiş bir şanzıman, pahalı yeni parçalara para harcamaktan kaçınmak isteyenler için idealdir.

Otomatik şanzımanı değiştirmeniz veya manuel bir şanzımanı değiştirmeniz gerekse fiyat bir merkezden diğerine değişecek ve maliyet de aracın modeline göre değişecektir.

Etiketler

1 Yorum

  1. Merhabalar 2003 model audi a4 b6 kasa 1.6 motor arcımın rölanti devir saati 70 km hızla giderken 3000 devirde, 100 km hızla giderken 4000 devir de, 130 km hızla giderken 5000 devirde oluyor bunun sebebi nedir ayrıca 130 km hızdan daha yukarı hızlarda titreme oluyor çözümü ne olmalıdır?

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba