Abs Uyarı Işığı Neden Yanar?

Yazar Yorum Yap 1.874 views
Abs Uyarı Işığı Neden Yanar?

Araçlarda en fazla meydana gelen sorunlar listesinde yer alan ve birçok araç sürücüleri tarafından kolayca fark edilmesi söz konusu olmayan Abs uyarı ışığı yanma durumu genel olarak aracın seyir halinde olması durumunda yanmaktadır. Buna ek olarak bilinenin aksine herhangi bir arıza durumunun söz konusu olmadan da yanabilmesi söz konusu olabilmektedir. Birçok farklı sebeplere bağlı olarak da aniden yanması söz konusu olan Abs uyarı ışığı, genel olarak ciddi bir durumun söz konusu olmadığı süreçlerde yanma eylemi göstermektedir.

Abs Uyarı Işığı Yanma Sebeplerini İse Şu Şekilde Sıralayabilmekteyiz;

1- Bozuk Yol Ve Arazi Şartları Söz Konusu Olması Durumunda

Abs uyarı ışığının yanmasına neden olan etkenlerden biri, aracın yer aldığı yol durumunun bozuk olması ve arazi koşullarının olumsuz olmasıdır. Bu durum beraberinde, araç içerisinde yer alan Abs sistem devir algılayıcısı sensörlerini olumsuz yönde etkilemesi sonucunda Abs uyarı ışığı yanmasına neden olmaktadır.

2- Araç Yıkama İşlemi Söz Konusu Olması Durumunda

Araçta Abs uyarı ışığının yanmasına neden olan faktörlerden biri de, aracın yıkanması durumunda özellikle de tekerlek ve davlumbazların iç bölgesine yoğun bir şekilde tazyikli su tutulmasıdır. Bu durum beraberinde araç Abs uyarı ışının yanması ile neticelendiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Abs Uyarı Işığı Yanması Tehlikeli Mi?

Birçok araç sürücüleri tarafından bilinenin aksine araçta Abs uyarı ışığı yanması ciddi anlamda bir risk teşkil etmemektedir. Ancak, araç sağlığı açısından Abs uyarı ışığının yanması durumunda mutlak olarak aracın ilgili onarım servisine götürülmesi de önemlidir. Abs uyarı ışığı sorununun kalıcı bir şekilde çözümlenmesi ve ayrıca uygun fiyat tarifesi üzerinden tamir ettirilmesi açısından mümkün mertebede, kaliteli ve güvenilir onarım firması tercih edilmesini tavsiye etmekteyiz.

Abs Uyarı Işığı Yanması Durumunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yukarıdaki nedenlere bağlı olarak araç Abs uyarı ışının yanması durumunda, yapılması gereken en uygun şey, aracın kaliteli ve güvenilir bir oto elektrikçi firmasına veya oto tamircisine götürülmesidir. Orta düzeyli bir maliyete neden olan Abs uyarı ışının tamiratının söz konusu olmaması açısından Abs uyarı ışının yanmasına neden olan faktörlere dikkat edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba