Kış Lastik Değişimi – 4 Mevsim Lastik – Pirelli Lastik

Yazar Yorum Yap 124 views
Kış Lastik Değişimi – 4 Mevsim Lastik – Pirelli Lastik

İzmir Lastik – İzmir Jant ve Rot Balans hizmetleri veren Yüksel Jant Lastik olarak yüksek performans çözümleri sunmayı ve müşteri konforunu hedefliyoruz. Sizde ayrıcalıklı hizmet profesyonel ekip ile çalışmak istiyorsanız Ata Sanayi’de sizi bekliyoruz.

Lastik Tipleri ;

– Performans Lastikleri
– Suv – 4X4 Lastikleri
– Binek Araç Lastikleri
– Ticari Araç Lastikleri
– İş Makinası Lastikleri
– Drag Lastikleri

Pirelli Bayi olan firmamızdan Tüm segment araç için fiyat alabilirsiniz.

Ulaşmak istediğiniz performans için üst segment ürünler ile kaliteli hizmete ihtiyaç var. Lastik Modellerimizi, Jant Modellerimizi görmek için web sitelerimizi inceleyebilir yada servisimize gelebilirsiniz. Aracınız için en iyi, sizin zevkinize uygun modeller, Michelin ve Pirelli olmak üzere dünyaca ünlü bir çok lastik markaları…

Jant Modelleri ve Lastik Ölçüleri ;

12′ den 22′ e kadar tüm Jant Modellerini Online Sipariş verebilir veya Servisimizde seçebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kış Lastiği Nasıl Seçilir ?
Yeni bir 4 kış lastiği setinin maliyeti boyuta bağlı olarak değişmektedir. Ancak bu değişim, hayatınızı kurtarabilecek veya bir kazayı önleyebilecek tek seferlik bir yatırımdır.

Yukseljantlastik.com lastik kategorisinde kış lastikleri; otomobil, 4×4, hafif ticari, ağır vasıta araçlar için sınıflandırılmıştır. Kampanyalı kış lastiklerini inceleyebilir, üretim tarihi bilgilerine göre daha avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 4 Mevsim Lastiği Nasıl Seçilir ?
Dört mevsim ve kış lastiği arasında seçim yaparken, nerede yaşadığınızı ve hangi şartlarda araba kullanacağınızı göz önünde bulundurarak satın alım işlemini yapmalısınız.

Dört mevsim lastikleri çamur ve kar üzerinde daha iyi performans gösterirken; ne ağır kış koşullarında ne de çok sıcak iklim şartlarında yüksek performans gösteremezler. Kış şartlarında -5 dereceye kadar olan sıcaklıklarda çekiş sağlamaktadır. Yaz lastiklerine oranla da daha fazla yakıt tüketimi olmaktadır. Sıcak asfalt yüzeylerinde yol tutuşları zayıftır.

Dört Mevsim lastikleri genellikle mevsim geçişlerinde ve ılıman iklimlerde kullanıldığında yüksek performans sağlamaktadır.

Dört mevsim lastiği ve diğer mevsimlik lastikler arasındaki en büyük fark ise diş derinlikleridir. Dört mevsim lastikleri ortalama sürücüler için üretilmiştir ve dişleri ortalama derinliğe sahiptir.

Mevsime uygun lastik seçimi, güvenli, konforlu bir sürüş deneyiminin yanında gereksiz yakıt tüketiminin de önüne geçmektedir. Raf ömürleri 10 yıldır ancak araca takılan lastiklerin en fazla 70.000 km ulaştığında değiştirilmesi gerekmektedir.

Yazlık Kışlık Lastik Değişimi
Yaz lastik değişimi 1 Nisan itibari ile başlar. 1 Aralık itibari ile de kış lastiğine geçiş yapılır.

Lastiklerin sezonsal değişime tâbi tutulması sürücü güvenliği ve sürüş konforu için çok önemlidir.

Yaz lastikleri sıcak hava için tasarlanmıştır ve tüm yıl boyunca kullanılabilir. Islak yüzeylerde diğer lastiklerden daha iyi kavramalarına yardımcı olan daha yumuşak bir kauçuk bileşimine sahiptirler.

Kış lastikleri, buz ve kar gibi soğuk, kaygan yüzeylerde daha iyi kavramalarını sağlayan daha sert bir kauçuk bileşimine sahiptir. Ayrıca, bu yüzeylerde çekişi korumalarına yardımcı olan daha derin basamaklara sahiptirler.

Dört mevsim lastikleri, hem kış hem de yaz koşullarında yol tutuşu sağlamak için ek bir sırt desenine sahiptir, ancak her iki koşulda da yaz veya kışa özel lastikler kadar iyi performans göstermezler. Dört mevsim lastikleri tüm yıl kullanılabilir

Randevu için ŞİMDİ ARA : 0 533 032 49 26

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba