Anahtarsız Araba Kapısı Nasıl Açılır?

Yazar Yorum Yap 1.202 views
Anahtarsız Araba Kapısı Nasıl Açılır?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak araba kapısının kapanması durumunda çoğu zaman sorunların yaşanması söz konusu olabilmektedir. Ancak, kapanan araba kapısının açılması konusunda biraz el becerisine sahip olunması durumunda, kitlenen veya kendiliğinden kapanan araba kapısının kolayca açılması sağlanabilmektedir. Dolaysıyla, kendiliğinden kilitlenen, farkında olmadan kilitlediğiniz veya aracınızın içerisinde panikle dışarı çıkarak araç kapınızın kapanmasına neden olabildiğiniz durumlarda, maliyetsiz bir şekilde anahtarsız olarak araba kapısını açan basit yöntemlerden faydalanabilmektesiniz.

Anahtarsız Olarak Araba Kapısı Açmak İçin Başvurulan Yöntemler İse Şunlardır;

Ayakkabı Bağcığı İle Araba Kapısı Açma Yöntemi

Arabanızın kapanan kapısını açmak açısından ayakkabı bağcığı yöntemine başvurabilmektesiniz. Özellikle de aracınızın eski model olması sayesinde kapanan kapısını ayakkabınızın bağcığı sayesinde birkaç dakika içerisinde kolayca açabilmektesiniz.

Tel Yöntemi İle Araba Kapısı Açma

Kitlenen araba kapınızı açmak açısından başvurabileceğiniz pratik yöntemlerden biri de, tel yöntemidir. Aracınızın kapı kısmında yer alan jelatin maddesine özen göstererek, bu sayede aracınızın camına zarar gelmemesini sağladıktan sonrasında çevrenizde yer alan tel ile aracınızın kapanan kapısını kolayca açabilmektesiniz.

Tornavida Ve Tel İle Araba Kapısı Açma Yöntemi

Aracınızın kapanan kapısını kolayca açmak açısından uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerden biri de, tornavida ve tel yöntemidir. Özellikle de aracınızın Şahin, Doğan, Kartal, Ford, Tempra gibi eski tip araç modellerinden olması durumunda, tornavida ve tel yönteminden kolayca faydalanabilmektesiniz.

Kanca Yöntemi İle Araba Kapısı Açmak

Özellikle de eski tip araç modellerinde kolayca uygulanması sayesinde aracınızın kapanan kapısını kanca yöntemi sayesinde kolayca açabilmektesiniz. Aracınızın camı hafif düzeyde açık olması durumunda, aracınızın yağmur sileceklerini yerinden sökmeniz ve açık bulunan araç camınızdan işlemi gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Anahtarsız Araba Kapısı Açmada Uygulanan Uygulamalar Fayda Sağlamadığında Yapılması Gerekenler

Aracınızın kapanan kapısını pratik olarak açmada uygulayabileceğiniz yöntemlerin faydalı olmaması durumunda ise, aracınızın kilit sistemine ve camlarına zarar vermemek açısından ve gereğinden fazlaca zaman harcamamak açısından ilgili teknik servise haber vermeniz yeterlidir. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz üzere daha çok eski tip model araçlarda kolayca uygulanabilen kilitsiz araç açma yöntemleri, bu nedenle son model araçlarda pek fayda sağlayamadığını da belirtmekte fayda görmekteyiz.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba