Triger Kayışı Koparsa Masraf Ne Kadar Olur

Yazar 1 Yorum 12.843 views
Triger Kayışı Koparsa Masraf Ne Kadar Olur

Triger Kayışı Koparsa Ne Olur : Triger Kayışı, Krank milinden aldığı enerji ve devilimi aracın üst kısmındaki egzantirik miline aktaran bir kayış yada zincirdir. Aracın düzenli olarak çalışabilmesi için söz konusu devilim sürekli devam etmesi gerekir. Herhangi bir aksaklık durumunda araç emme ve egzoz subapları birbirinden bağımsız çalışarak söz konusu hareketli parçalar birbiri ile çarpışır ve motor iç parçalarında hasara yol açarlar.

Triiger Kayışı Koparsa Masraf Ne Kadar Olur: Genellikle kayış kopması durumlarında masraf biraz yüksektir. Araç pistonları bağımsız subaplarla çapışarak üst kapak, egzantirik mili yada milleri ile subaplarda hasara yol açarlar. Aracın markası ve parça fiyatlarına göre masraf ortalama olarak aşağıdaki listede tahmini olarak belirtilmiştir.

• Yerli ve Ucuz Otomobiller İçin : 1000 TL Civarı Tahmini
• İthal Fakat Ortalama Fiyatlardaki Araçlar İçin : 2,500-4000
• Yüksek Fiyatlı İthal Araçlarda : 4000,6000
• Yüksek Fiyatlı Lüks Sınıf Araçlarda : 6000,—

Yukarıdaki fiyatlar tahimin fiyatlardır, Triger kayışı kopması durumunda motora verilen hasara göre değişebilir. Masrafı Arttırmamak İçin Triger Koptuğunda Neler Yapılacağına Dair Bilgiler aşağıdadır.

  1. Triger Kayışı Koparsa Ne Yapmalı : Triger Kayışı koptuğunda yapılması gerekenler, aracı çalıştırmaya çalışmamak, vurdurmamak ve olduğu halde çekici ile servise götürmek gerekir. Trigerin kopması durumunda aracı çalıştırmaya çalışmak, motor içinde hasarın artmasına ve buna bağlı olarak da onarım maliyetinin yükselmesine neden olacaktır.
  2. Triger Kayışı Koparsa Araba Gider mi : Kesinlikle hareket etmez. Çalıştırılamaz ve Çalıştırılmaya Uğraşılmaması son derece önemlidir.
  3. Triger Kayışı Koparsa Nasıl Anlaşılır, Nelirtileri Nelerdir : Triger kayışı kopmasının belirtileri, İlk ve şiddetli beliritisi aracın stop ederek gürültü ile durması, çalıştırmaya çalıştığınızda motor içinde vuruntu sesleri ve marşın almaması gibi belirtileri vardır.

Ayrıca ateşleme sorunları sebebi ile egzozda patlamalar, hava filtesinde ses ve basınç patlamlarına sebep olabilir. Bu patlamalar hafif derecelidir ve genellikle araca zarar vermez. Ama çalıştırmaya çalışmanız araca zarar verecektir.

Bize Sorun!

Ağır bakımlar ve triger kayışı yada triger zinciri ile alakalı olarak birçok yazı sitemizde mevcuttur. Sitemizde yada bu yazımızda bulamadığınız ve aklınuıza takılan sorular var ise bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz genellikle sorulan sorulara aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

Etiketler

1 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba