Opel Corsa Arıza Lambası Neden Yanar Nasıl Söner?

Yazar Yorum Yap 7.627 views
Opel Corsa Arıza Lambası Neden Yanar Nasıl Söner?

Opel Corsa’nın arıza lambasının sönmesi için giderilen arıza sonrasında araç beynine arızanın giderildiğinin yazılım yardımıyla iletilmesi gerekmektedir. Yeni model araçlarda yapılan arıza tespit ve lamba söndürme işlemlerinin tümü bilgisayar yazılımları aracılığıyla kolayca gerçekleştirilmektedir.

Arıza Lambaları Neden Yanar?

Uyarı lambaları, aracınızın olan bitenden sizi haberdar etmek adına sizinle kurduğu iletişimin bir dilidir. Bilgilendirme, uyarma ve arıza bildirimi için farklı renklerde ve farklı şekillerde karşılaşacağınız uyarı lambaları doğrultusunda aracınızın çalışması ile ilgili gereken tüm bilgiye kolayca sahip olabilirsiniz. Opel Corsa arıza lambası neden yanar diye soracak olursanız, aracınızda meydana gelen;

  • Fren,
  • Motor,
  • Direksiyon,
  • Lastik,
  • Araç içi güvenlik

Gibi konularda gerçekleşen arızaların size bildirilmesi için aracınız arıza lambalarını kullanmaktadır. İlgili arızanın kendini belli etmesi sonrası yetkili servis veya güvenilen bir usta yardımıyla arıza onarılarak sürüş güvenliğini etkileyen sorun ortadan kaldırılır.

Arıza Lambaları Neden Söndürülür?

Aracınızın size anlatmak istediği arızayı ifade etmek için kullandığı Opel arıza işaretleri ve anlamları doğrultusunda hareket ederek yetkili servisi dışında bir destek almanız durumunda, arıza lambası yanmaya devam edecektir. Bu lamba sürüş esnasında dikkatinizi dağıtabileceği gibi yeniden aynı arızanın nüksetmesi durumunda sizin bu arızadan haberdar olmanızı engelleyecektir. Onarımını gerçekleştirdiğiniz arızaların ciddiyeti düşünüldüğünde arızadan haberdar olmadan aracınızı kullanmaya devam etmek sizin ve sevdiklerinizin hayatını riske atacaktır. Opel Corsa’nın size sunduğu maksimum güvenlik ve uyarı sistemlerinin sağlıklı bir şekilde görevine devam etmesi için arıza lambalarının söndürülmesi işlemini ihmal etmemelisiniz.

Arıza Lambaları Nasıl Söndürülür?

Yeni nesil araçlarda beyin bulunması, arıza tespiti konusunda oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Opel arıza lambası yandığında servisinize gittiğinizde, aracınız bilgisayar sistemine bağlanarak kısa sürede arızanın tam yeri ve nedeni yazılım yardımı ile kolayca tespit edilebilmektedir. Yazılımlardan faydalanılarak tespit edilen arızalara yapılan müdahaleler sonrası arıza kolayca giderilmekte ve yeniden bilgisayara bağlanan araçta arıza lambası söndürülmektedir. Herhangi bir ustadan destek alarak aracınızdaki arızayı onarmanız halinde aracınızın beynine gerekli bilgi verilmediği için arıza lambası yanmaya devam edecektir. Lambanın bahsettiği arızanın giderilmesi sonrası lambanın yanmaya devam etmesi halinde Opel Corsa arıza lambası nasıl söner sorusunun cevabı her ne kadar arıza onarımı için tercih etmeseniz de servisten geçmektedir. Servise uğrayarak birkaç dakikalık aracınızın bilgisayara bağlanması sonrası arıza lambası kolayca sönecektir. Kimi zaman bu şikayet serviste yapılan tamirler sonrası görülebilmektedir. Bu durumlarda aracınızın yazılımıyla ilgili bir problemi bulunmaktadır ve meydana gelen bu problem araç beynine gereken bilgilerin iletilmemesi ile sonuçlanmaktadır. Opel servislerinde Corsa’nızda yaşadığınız bu problem için araç yazılımınızı güncelleyerek kolayca çözüm bulunabilmektedir. Yeni model arabalarda ilk etapta tercih etmeseniz de arıza lambasını söndürmek için bile olsa servise gitmeniz gerekecektir.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba