Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

Yazar Yorum Yap 4.468 views
Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

Atiker’in sıralı sisteminde gaz ayarı yapılması sizi kilometre başına daha fazla gaz yakmaktan kurtarır. Benzinli araçların LPG ile yaygın olarak kullanıldığı ülkemizde, en çok tercih edilen markaların başında Atiker gelmektedir. Sıralı sistemleri ile yüksek performanslı çözümler sunan Atiker’in sıralı sistemlerini pek çok araçta görmek mümkündür. Her ne kadar ilk sıralı sistem takıldığında gaz ayarı yapılmasına karşın kullanım kaynaklı olarak gaz ayarının bozulabileceği unutulmamalı, aracın kilometre başına yaktığı gaz miktarında yaşanan artışın ölçülmesi ve araçta performans düşüklüğü gözlenmesi halinde gaz ayarının yenilenmesi gerekmektedir.

Atiker Sıralı Sistem’de Gaz Ayarını Bozan Nedenler Nelerdir?

Atiker’e başvuruda bulunarak taktırdığınız sıralı sistem sonrası sıralı sistem LPG ayarı, sistemi montaj eden servis tarafından yapılarak aracınız tarafınıza teslim edilecektir. Atiker sıralı sistem montajı sonrası yapılan LPG ayarı bozulmuşsa, aşağıdaki iki neden sıralı sistem LPG ayarı nasıl bozulur sorusuna cevap olarak verilebilir:

  • Adi LPG kullanımı, LPG ayarının bozulması neden olmaktadır.
  • Atiker Sıralı Sistem montajı sırasında kullanmakta olduğunuz enjeksiyon temizleyicisi markasında değişiklik yapmanız ayarlarınızın bozulmasına neden olmaktadır.

Her iki nedenin de kullanım kaynaklı olduğu görülecektir. Aracınıza LPG alırken tanınan markaları tercih ederek ve enjeksiyon temizleyici markanızı değiştirmeyerek LPG ayarınızın bozulmasını önleyebilirsiniz.

Sıralı Sistem Gaz Ayarı Nereden Yaptırılır?

Taktırmış olduğunuz sıralı sistemde Atiker markasını tercih etmeniz halinde, Atiker Sıralı Sistem LPG ayarı için montaj hizmeti aldığınız firma yetkili servisini tercih edebilirsiniz. Sıralı sistemlerde LPG ayarı bilgisayar programı ile yapıldığı için servis personelleri tarafından LPG ayarınız kısa sürede yapılarak aracınız tarafınıza teslim edilecektir.

Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarını Kendim Yapabilir Miyim?

Servise gitmek yerine sahip olduğu Atiker Sıralı Sistem’in LPG ayarını kendisi yapmak isteyen okurlarımız için cevabını verdiğimiz Atiker LPG ayarı nasıl yapılır sorusunda belirtilen işlem adımları takip edilerek herhangi bir ücret ödemeden aracın yeniden düşük miktarlarda gaz yakması sağlanabilir.

  • Atiker markasına ait olan bilgisayar programını edinerek işe başlayın.
  • Program temin edilerek bilgisayara kurulduktan sonra araç LPG kiti bağlantı portunu bilgisayarınıza bağlayarak programı çalıştırın.
  • Programda öncelikle kalibrasyon işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Programda yer alan otomatik kalibrasyon seçeneği ile hızlıca kalibrasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Kalibrasyon sonrası araç konfigürasyonu sekmesi kullanılarak ilgili bilgiler programa girilerek Benzin & Gaz sekmesinden LPG ayarı tamamlanır.

Programı kullanarak LPG ayarını tamamlamak için araçla ve sıralı sistemle ilgili bazı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgilere sahip olmamanız halinde işlemi başarı ile gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Daha fazla yakıt tüketmek yerine Atiker Sıralı Sistem yetkili servisine müracaat ederek LPG ayarınızın yapılmasını talep edebilirsiniz. Yetkili servisiniz montaj hizmetini kendilerinden almanız nedeniyle size uygun fiyatla LPG ayarı hizmeti vererek yeniden standart performanslarda minimum yakıt tüketimi gerçekleştirmenizi sağlayacaklardır.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba