Araç Kaplama Nedir, Neden Yapılır, Fiyatı Nedir?

Yazar Yorum Yap 530 views
Araç Kaplama Nedir, Neden Yapılır, Fiyatı Nedir?

Araç Kaplama Nedir, Neden Yapılır, Fiyatı Nedir?

Özellikle son dönemde otomobil çözümleri kapsamında en fazla tercih edilmekte olan uygulamaların başında gelen araç kaplama, çeşitli alanlarda farklı amaçları karşılamak için kullanılmaya uygunluk taşıyan özellikleriyle son derece geniş bir işleve sahiptir. Araç giydirme uygulaması, araçlarını en etkili şekilde muhafaza etmek isteyenler veya araç kaplama çözümleriyle reklam stratejisi geliştirmek isteyenler tarafından yaygın olarak tercih edilir. Araç kaplama çözümleriyle ilgili en çok merak edilen konunun komple araç kaplama fiyatları 2021 olduğu da belirtilmelidir.

Araç Kaplama Nedir?

Araç kaplama ya da bir diğer adıyla araç giydirme uygulaması; marka ayırt etmeksizin otomobil, ticari araç, minibüs, ağır vasıta gibi araçların dış yüzeyine “Cast Folyo” adı verilen malzemelerle kaplama yapılması işlemidir. Bu işlem kapsamında kullanılmakta olan Cast Folyo, yapışkanlı PVC mahiyetine sahiptir ve yaklaşık 0,05 mm kalınlığındadır.

Araç kaplama çözümleri, günümüzde temel olarak iki farklı işlevde kullanılır. Otomobillerini muhafaza etmek isteyen sürücüler tarafından yoğun şekilde tercih edilen bu çözüm, aynı zamanda reklam stratejileri geliştirme amacıyla da kullanılmaktadır. Bunların dışında araç kaplama işlemlerinin araçlara önemli ölçüde estetik bir görünüm sağladığı da söylenebilir.

Araç Kaplama Neden Yapılır?

Araç giydirme uygulamaları belirtilmiş olduğu gibi temel olarak iki farklı amaç doğrultusunda gerçekleştirilir. Özellikle son dönemde araçlarının daha estetik bir görünüme sahip olması ve olası küçük kaza durumlarında aracın diş yüzeyinde olumsuzlukların yaşanmaması talebinde olan araç sahipleri tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Aynı zamanda bu uygulamalar, reklam faaliyetleri yürütme ve tanıtım organizasyonlarında da günümüzde aktif olarak kullanılır. Araç kaplama uygulamalarında hedef olarak belirlenen marka ya da ürünlerin görsellerine veya tanıtıcı içeriklerine yer verilebilir. Diğer görsel reklam stratejilerine göre çok daha az maliyetli olan bu işlemler, pek çok konuda reklam verenlerin avantaj elde etmesini sağlar.

Tamamen bu alanda uzman olan profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gereken araç kaplama işlemlerinde, araçlar uygulama sürecine geçilmeden önce fotoğraflanarak uygulama sonucunda talep edilen niteliklerin en etkili şekilde karşılanması sağlanır. Bu işlemlerde dijital teknikler kullanılır ve aracın yapısına en uygun araç giydirme çözümü belirlenir.

Araç Kaplama Fiyatı

Araç reklam kaplama fiyatları konusunda en temel belirleyici aracın mahiyetidir. Sınıflarına göre farklılık gösteren araçların yüzey yapıları ve giydirme çözümleri kapsamında tercih edilen kişisel talepler de fiyatları etkileyen diğer önemli unsurlardır. Ayrıca uygulamalarda kullanılan folyonun kalitesi de yine fiyatlar konusunda son derece belirleyicidir. Kaliteli malzemeden üretilen folyoların kullanıldığı teknikler görece diğer tekniklere oranla daha fazla maliyet içerebilir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba