Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı, Pert Kayıtlı

Yazar 1 Yorum 4.460 views
Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı, Pert Kayıtlı

Türkiye’de ikinci el araç piyasası son derece hareketli, sıfır araç satışından kat ve kat fazla ikinci el araç yıl içinde el değiştirmekte. Bu araçların birçoğu ağır hasar kayıtlı araçlar.

Bu yazımızda Pert Kayıtlı Araç Alınır mı? eğer alır isek hasar kaydı olan araç nasıl satılır gibi konularda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı 

Hasar kaydı olan araç alınır mı sorusu editörlerimize sıkça sorulmaktadır. En basit ifade ile tabi ki alınır diyebiliriz.

Hasar kayıtlı bir araba normal piyasa bedeline oranla %25-35 aralığında daha ucuz fiyatlara satılmaktadır. Bu nedenle mantıklı olması şartı ile her araç alınabilir. Fakat satarken biraz nazlı ikinci el piyasası vardır. Bunun göze alınması gerek.

Alırken dikkat edilmesi gereken nokta ise ;

  • Aracın şasilerinde ağır işlem olmaması
  • Airbag aksamında Sorun olmaması, Eğer hasarda Açılmış ise bile yerine gerçek orjinal parçaların takımış  ve  sorunsuz şekilde olması
  • Çalışması ve Yürüyen aksamında hata ve sorunlar olmaması
  • Aracın genel olarak hatları ve parça arasındaki boşluklarda ağır deformasyonlar olmaması aracın özenle toplanmış olması 
  • Motor Kısmında sorun olmaması

Gibi kriterlere uyduğu sürece araçta ağır hasar kaydı dahi olsa kullanılmasında alımında satımında sorun yoktur. İyi bir ustaya göstererek onay alır iseniz ve fiyatı da piyasaya göre makul ölçülerde ise sorun yoktur.

Hasar Kaydı Olan Araç Nasıl Satılır

Bazı kişiler pert kayıtlı araç alındığında satılmasının zor olduğunu söyler. Fakat durum hiç de böyle değildir. Yılda binlerce hasarlı araç el değiştirir. Siz doğru fiyatı bulup ilan verdiğinizde aracınız hızlı bir şekilde satılabilir.

Şahsıma ait 2009 model Hyundaı Era marka bir aracım vardı, hasar kayıtlı idi, 3 parça değişeni vardı ve axa sigortadan kendim hasarlı halde satın almıştım. 30,000 Km’de daha sıfır gibi bir araçtı ve inanın attığıma en çok üzüldüğüm araçlardan birisidir. Piyasadaki orijinal eralar ile kıyasla çok daha temiz bir araçtı.

Kısacası araç alırken aracın sadece hasar kaydına değil ne kadar temiz olduğuna ve ne kadar yıprandığına da bakılması gerek. Ayrıca hasarın iyi bir şekilde onarılması durumunda satarken daha rahat satılacaktır.

Alıcıya Hasarlı Olduğunu Söyleyin. 

Aracı satarken alıcıya ve ilana ağır hasar kaydı olduğunu belirtin. Noter satış senedine ağır hasarlıdır notu düşün. Bu şekilde ileride alan kişinin hasarlı olduğunu bilmiyordum gibi bir şikayetle size yasal yada birebir başvurmasının önüne geçmiş olursunuz.

Kısaca Özetlemek Gerekir İse

Biz hiçbir araca alınmaz yada alınır diyemeyiz. Bu sizin ihtiyacınız ve beklentiniz ile alakalıdır. Eğer 50,000 Tl lik bir araca binmek istiyor iseniz ve sadece 38,000 TL niz var ise daha düşük model bir araç yerine hasar kayıtlı ama istediğiniz bir araç sizi daha çok mutlu edebilir. Yada çok takıntılı ve titiz iseniz hasar kaydı size rahatsızlık vererek araçtan soğumanıza neden olabilir. Yani kısacası pert kayıtlı araç alınır mı sorusuna evet ihtiyaçlarınıza uyuyor ise alınabilir diyebiliriz.

Kasko Yaptırma Sorunu Hk.

Bilmeniz gereken diğer şey ise bu tip bir araca kasko yaptırmakta zorluk yaşayacağınız dır. Çoğu firma pert kaydı olan araca kasko yapmaz. Yapan firmalar da ağır muafiyetler eklenebilmektedir. Aldığınız araca kaskosuz binmeyi göze almalısınız.

Bize Sorun Cevaplayalım

Pert ve hasar kayıtlı araçlar ile alakalı olarak aklınıza takılanları bizimle paylaşarak cevap bulabilirsiniz. Günlük olarak sorulan sorular cevaplan maktadır. Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Priligy Prezzo 2013 Original Viagra Bewertung Vardenafil Hcl Side Effects Amoxicillin For Urinary Tract Infection Online Zentel

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba