Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor, Isıtmıyor (Çözümlü)

Yazar 131 Yorum 173.417 views
Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor, Isıtmıyor (Çözümlü)

Araç kaloriferleri, belkide araç aksamları arasında en az bakımı yapılan parçalardan birisidir. Bu nedenle de zamanla daha az sıcak üflemeye ve sonunda tamamen soğuk üflemeye başlayabilir.

Bu sorunun olası birkaç nedeni ve basit çözümleri mevcut. Bu konumuzda tüm nedenleri ve çözümlü önerileri bulabilirsiniz.

Arabamın Kaloriferi Isıtmıyor İse Nedenleri

5 Farklı Başlıkta Olası Tüm nedenleri listelemeye çalıştık. Aşağıda Araç Kaloriferi Soğuk üflüyor sorununa yol açabilecek 5 neden çözümleri ile birlikte verilmiştir.

Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor Nedenleri ve Çözümleri

1 – Kalorifer Peteği Sorunları:

 • Kalorifer petekleri motor soğutma suyunu devir daim ederek arkasında yer alan kalorifer motoru (Fanı) ile havayı ısıtarak üfler. Bu Kallorifer radyatörünün içerisinde suyun akmasını sağlayan nispeten ince kanallar bulunur. Mtor suyundaki paslanma, metal parçalar ve tortular zaman içerisinde kalorifer peteğinin tıkanmasına ve su girişinin kısmen yada tamamen durmasına neden olabilir. Bu durumda araç harareti normal değerlerde olsa dahi kaloriferden sıcak hava üflememe sorunu ortaya çıkar (Resim 1)

 • Çözümü : Kalorifer peteğine Sıcak suyun ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için aracın motor kaputunu kaldırdığınızda ön gögüs torpito aksamında bir adet giriş ve bir adet çıkış su hortumu bulunur. Bu hortumlardan birisi sıcak iken diğeri (çıkış hortumu) sıcak değil ise petek içerisinde su devir daim etmiyor demektir. Aşağıda sorunun çözümü için bir video mevcuttur.  ( hiçbir tecrübeniz yok ise lütfen siz kontrol etmeyin. yanlış yapılan bir işlem olursa su kaçakları hatta aracın hararet yapması gibi sorunlar ortaya çıkabilir)

2 – Hortum Bağlantı Şekli

 • Özellikle LPG’li araçlarda motor soğutma suyunun hortumlarına T borular yerleştirerek lpg regülatörü gibi parçalar için gerekli olan sıcak suyu bu hortumlardan sağlanır. Bu aşamada yanlış yapılan montajlarda araç kalorifer peteğine sıcak su gidişini kısmen yada tamamen engellenmesi durumu yaşanabilir. Bu durumlarda da Arabanın Kaloriferi Soğuk üfler ve ısıtmaz
 • Çözümü : Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor ise ve sorun bu ise hangi hortumun nereye gittiğinin tespiti için oldukça bilgili olmanız gerekmektedir. Bu tip bir arızayı araç kullanıcıları olarak sizin tespit etmeniz oldukça güçtür. Fakat yine kalorifer radyatörü hortumlarının sıcaklıkları ile diğer su hortumlarının sıcaklıklarını kontrol ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. (Aşağıdaki Resimde Detaylı Görünüm Mevcut)

3 – Olası Kaçak ve Hava Sorunları

 • Motor soğutma suyunun kalorifer peteğine ulaşması için birkaç hortum ve boru tesisatı mevcuttur. Bu tesisat içerisinde hava olması suyun basınç sebebi ile peteğe ulaşamamasına yada az ısıtma sorunlarına neden olabilir.
 • Çözümü : Bu sorunun çözümü tamamen usta tarafından sağlanabilir, Tespiti de aynı şekilde bir usta yada servis tarafından yapılmalıdır.

4 – Düğme ve Motor Tertibatı 

 • Diğital Klimalı Araçlarda motor Manuel Klimalı araçlarda ise düğmede sorun olması durumunda aracın klima ısı derecesini kontrol eden kapakların ve motorların hareket etmemesine neden olabilir. Bu durumda araç kalorifer peteği ısınsa da gerekli olan hava sirkülasyonu başka yollardan sağlandığı için araç kaloriferi ısınmaz ve sıcak üfleme görülmez.
 • Çözümü : Sıcak soğuk düğmesinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamak için araç stop halde iken düğmeyi çevirerek araç göğüs içerisindeki ses dinlenir. Normal şartlarda bir parça açılıp kapanma sesi duyulur. Diğital klimalarda ise kontrol usta tarafından sağlanmalıdır.

5 – Diğer Sorunlar : Genellikle en sık karşılaşılan sorunlar ilk 4 sorun olup bunlar haricinde nadir görülen farklı arızalardan da kaynaklanıyor olabilir. Eğer bu tip bir sorununuz varsa yaşadığınız durumu yorum kısmından bize aktararak bizden sorunun kaynağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize sorun

Araç Kaloriferi Sıcak Üflemiyor İse yaşanan sorunu araç marka ve modelini de belirterek bizlere sorabilirsiniz. Sorulan sorular aynı gün içinde cevaplan maktadır. Soru sormak isteyen kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularını bizlere iletebilirler. Ayrıca Araç Kaloriferi Nasıl Çalışır Detaylı Konumuza Göz Atın.

131 Yorum

 1. Merhaba audi a3 2009 1.6 sol alt ve üst bölümden sıcak hava geliyor sag ust ve orta soğuk hava sağ alt kısımdan ılık hava gelmeye başladı.

  • Avatar Muhittin SERDAR

   bir hayli karmaşık bir arıza olmuş, klima dijital mi yoksa analog klimamı ona göre bir cevap verelim

  • araç kaloriferi sıcak vermiyor ise tek nedeni kalorifer peteğinin içerisinde kılcal kanallar tıkanmıştır İSTANBUL AVCILAR DENİZKÖŞKLER de buna çözüm var… TORPİDO SÖKÜLMEDEN KALORİFER PETEĞİ MAKİNE İLE TEMİZLENİYOR 0212 0593 4 222

 2. Merhaba Citroen C5 araba 20 dk sürüyorum. Soğuk iyi üflüyor ama sıcak az ses geliyor ama sıçak yok ılık üflüyor. Sizce neden olur

  • Avatar Muhittin SERDAR

   rüzgar şiddeti iyi fakat ısısı az ise,
   araç harareti 90 derece iken kalorifer ılık üflüyor ise genelde radyatör peteği zamanla tıkanmış olabilir. fakat yine de detaylı kontrol edilmeden şuradandır demek sadece bir tahmin bilginiz olsun. geçmiş olsun

 3. Avatar İbrahim Emin Deryal

  Araç Kia Rio 2004 kalorifer hiç ısıtmamaya başladı, temizlik yaptırdım temizlikten sonra yüksek devirde ısıtırken düşük devirde soğuk üflemeye başladı bu sene würt radyatör temizleyici kullandım arkasından peteği yine temizlettim hatta temizlik yaparken kullanılan kimyasaldan radyatöre döktüm Hala düşük devirde soğuk üflüyor. Fikirlerinizi bekliyorum.

  • Avatar Muhittin SERDAR

   iki ihtimal vardır.
   birincisi kalorifer radyatörü tıkalı olabilir.
   ikincisi termostat arızalı olabilir.
   bu iki parçayı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim

   • termostat sağlam kalorifer petegi temizlendi ilaçla sicaksoğuk tamam başka ne olabilir ki ariza

 4. merhaba bende rover 214 si var 99 modeli kalorifer ilk açıyor um sıcak aradan 1 dk geçiyor soğuk veriyor musluk yok ama içerde hava kanalı ayiraci var düzgün çalışıyor petek temizlendi açıldı giren çıkan hortumlar doğru ve sıcak termostat değişti motoru suyu havası alındı bütün hortumlar kontrol edildi düğmeler felan hep düzgün devridaim çalışıyor yinede ilk 1 dk dan sonra soğuk ufluyor yardimci olursanız sevinirim

  • Tüm bu işlemler yapılmasına rağmen arızanın nüksetmesi ilginç, bu durum hortumların ters takıldığını gösteriyor. Acaba araç conta mı kesti. Aracı bir elektrikçiye gösterir misin devirdaim yapıyor mu

 5. Aracım fiat stilo dijital kalkmadan ayarları bir türlü yapamadım. Soğuk gayet güzel üflüyor ama sıcak sadace şöför kısma çok az ufluyor. Aracın içinde üşümüyoruz fakat şöyle püfül püfül sıcaklık gelmiyor. Sorun nedir acaba

 6. Merhabalar. Benim audi a3 digital gostergeli aracim. Arabayi normal ralontide surerken bisey yok ama biraz yuklendigim zaman direk soguk ufluyor. Kapatip yarim saat 1 saat beklersem tekrar eski haline donup sicak ufluyor. Radyatore giris cikis hortumlari sicak. Havada yapmiyor sebep nedir. Termostat olabilirmi.

  • Evet arızanız termostat gibi gözüküyor, bazen hava da yapıyor havasını aldırmanız gerekebilir.

 7. Mitsubishi carisma 1999 model 1.8 benzinli arac kalorifer petegini cihaza bağlayıp temizlettim ama yine soğuk üflüyor ve yavaş üfleme yapıyor sorun nedir

 8. Toyota Corolla 2011 araç sahibiyim. Dijital klimaya sahip aracım sadece 23 derecede ılık üflüyor diğer ayarlarda soğuk nedeni ne olabilir.

 9. İyi akşamlar, benim ki gibi bir sorunla umarım karşılaşmışsınızdır ben hiç duymadım görmedim.
  C180 digital klimalı aracım var.

  Araba soğukken sıcak hava için fanı açtığımda, araba ısındıkça yavaş yavaş sıcak hava geliyor peteklerden bu normal bişey zaten.

  Ama arabayı atıyorum 20 dk kullandım söndürdüm. Bundan sonra yeniden arabayı çalıştırdığımda yani Motor sıcak olduğunda fanı açtığım zaman soğuk üflüyor.

  Usta devirdaimi değiştirdi, dünya kada masraf yaptım sorunum çözülmedi.

  Birde soğuk hava için klimayı açtığımda motor tarafından yüksek bir vurma sesi geliyor ( klima kompresöründen şüpheleniyorum) , o kadar para harcadım ne yazık ki bu sorunjm da çözülmedi.

  3.000 e yakın para verdim sonuç sıfır.

  Var mı bir öneriniz

 10. Merhaba benim aracimdada conta yakma belirtileri var.yedek su deposundan su tasmasi hararet egsozdan beyaz duman vs.bu belirtilerle beraber kaloriferde soguk uflemeye basladi.kalorifer petek borularıni kontrol ettim giriste cikista sicak.sebebi ne olabikir.conta yakan aracta boyle bir sorunda gorulebilirmi?tesekkurler

 11. Arabam 2000 polo alarm sistemine bakım yaptırdım kapının biri açılmıyordu yapıldı fakat şimdide kalorifer sıcak üflemiyor sabah sıcaktı fakat akşam alarmcıdan alınca soğuk uflemeye başladı sıkıntı nerden kaynaklanıyor bilgi verirseniz sevinirim

 12. Merhaba benim aracım 1998 model rover 214 si aracın fanı 1. kademe ve 2. Kademe de hiç üflemiyor 3. Ve 4. Son kademede soğuk üflüyor donuyoruz arabanın içinde sorun Ne olabilir ustam.?
  Saygılar

 13. merhaba ford focus 3 aracım var kaloriferi sorunsuz şekilde çalışıyordu.1 2 gündür kaloriferi açtığımda sadece yolcu tarafından hava üflediğini gördüm.diğer taraflardan hiç hava gelmiyor sizce sorun nerede ?teşekkürler.

 14. Avatar tokay ceritoğlu

  opel astra dizel 2011 aracımız var,sıcağa ayarlı olduğu halde kaloriferi açınca soğuk üflüyor,sıcak-soğuk klepesinin kırık olduğu ve göğüs sökülecek parça değişecek ,yüksek maliyeti olur denildi,opellerde çok sık görülürmüş,bu konuda bilgi alabilirmiyiz,teşhis ve maliyet için..

  • Avatar Oto Arıza

   Farklı bir ustaya da gösterebilir misiniz? Nasıl bir işlem olduğunu görerek anlaşılabilir.

 15. S.a aracım 2005 mıtsubishı lancer aracım ısıtmıyorsu ustaya gösterdim şöferin ordan baktı tel çıkmiş dedi taktı ama bu sefer de gögüsteki dügme işlem yapmıyor soguga geçmiyor sıcakta kaldı kutunun içine birşey düşmüş olabılır dedi gögüs incek dedi ama ben gögsü söktürmek istemiyorum . Kutunun içine düşen cismi nasıl çıkarta bilirim gögsü söktürmeden .bide artık soguga da geçmiyor aşadan direk mudahale ettigi halde şimdiden teşekkurler

 16. Avatar Halil topkara

  Selamlar, aracım 2003 Palio 1.2 19 v.aracim motor isindiktan sonra kalorifer canından ilim yada zamanla soğuk üflüyor.bu arada gazdan benzine geçiyor.bakiyorum gaz regülatörü soğumuş.sonra bazen yine ısınıyor gaza geçiyor.bu şekilde devam ediyor.termostat için fanı kontrol ettim,vakti gelince açıyor motoru soğutuyor.devirdaim için motor çalışır vaziyette yedek deponun hortumunu çıkardım yukardan depoya saldım.su devirdaim yapıyor.(ama suyun hortumdan geri gelmesi devirdaim çalıştığın kesin kanıtını bilmiyorum).hortumları kontrol ettim motordan gelen hortum T ile regülatörü ayrılıyor.regilatorun çıkış borusu da yine T ile kalorifer peteğinin çıkış hortumunu bağlı.su T ye geliyor regilatore gitmiyor bazen.tabi peteğe de gitmiyor. Bazen ateş gibi oluyor.ne olduğunu bir türlü bulamadım.

 17. Avatar Halil topkara

  Uzun yola cikmistim. Aracın soğuk ufledigini hissettim.Aracın kalorifer peteğini temizledim. hersey ondan sonra başladı. Ama bundan 6 ay kadar öncede aynı şekilde soğuk ufluyordu.yine temizlenmiştir hiç problem olmamıştı. Ama o zaman başka sorun yoktu.sadece soğuk ufluyordu o kadar. Ama şimdi yukarıda yazdıklarımı da yapıyor. Ayrıca hararet göstergesi aynı şekilde sürekli hareket ediyor.tahminimce kalorifer su gelmeyince yüklenmiyor gelince düşüyor.ama bu kısa aralıklarla oluyor. Yani yoldayken sürekli olarak yükselip alcaliyor. 90 i geçmemek kaydıyla. Hararet yapmıyor. Normal aralıklarda yükselip alcaliyor.merak ettiğim bir konu daha var,😊 benim aracım sürekli olarak uzun yolda bayır aşağı yada hızlı giderken hararet göstergesi sürekli en alt seviyede hatta sıfır seviyesine kadar düşüyordu. Durunca normal seviyeye çıkıyordu ama hareket halindeyken sıfıra kadar düşüyordu.bir problem yapmıyordu bana. Sadece kalorifer sıcak uflemiyordu o kadar. Bu bir sorun mu?

  • Merhaba 2007 jetta arabam kısa mesafede dur kulaklarda sıcak üflüyor ancak süratlanıñca gösterge düşüyor ve soğuk üflüyor Ayrıca iniş aşağıda aynı soğuk üflüyor yardımcı olursanız memnun olurum Allaha emanet olunuz

 18. Selamun aleykum toyota corolla 2004 dijital klimali yeni aldim ilk aldigimda sofor tarafi sicak diğer taraflardan soğuk üfluyordu soğuğa aldiğimda sicağa aldiğimda hic bi sorun yoktu tabi . Ustaya götürdüm torpido taraflarinda biyerleri söktü simdi hepsi soğuk üflüyor sicağa alsam bile bana tamamiyle kalorifer sisteminin kazanin değişmesi gerektiğini söyledi 3000 lira masraf cikardi lakin , arac sicakta soğukta üfluyor sanki bi yön tayini sikintisi var gibi sizce durum nedir saygilar

 19. Hayırlı günler aracım albea dizel, kaloriferi sıcağa çevirince soğuk üflemeye başladı sebebi ne olabilir.

 20. Avatar M.ali yonucu

  Opel astra 96 model aracim var hortum sicak torpitonun altindaki demir sicak petek ilik ufluyor nedeni nedir acaba

 21. Avatar M.ali yonucu

  Kolay gelsin opel astra 96 model aracim var hortum sicak alta olan ptek demiri sicak ama ilik ufluyor

 22. Merhaba ben kaloriferi sıcağa getiriyorum soğuk üflüyor. Klima düğmesini açıyorum ayarı sıcağa getirdiğimde klima devreye giriyor ve soğuk hava üflüyor. Düğme bozulmuş olabilir mi. Yani sıcağa getirdiğimde en azından soğuk hava klimasının çalışmaması gerekir dimi ?

 23. Avatar abir gökcan

  aracım 2015 nissan qaşkai dijital klimalı
  aracta bu gun oldu.
  26/27 dereceye kadar ılık üflüyor
  28/29/30 derecede iyi gayet sıcak.
  daha onceki gunler 24/25/26 dercelerde iyi isitiyordu.
  bu bir sıkıntı yaratirmi.
  neden olabilir.
  hararet ve suyu normal

 24. Avatar abir gökcan

  2015 nissan qaskai dijital klimali daha onceden 24.25.26 derecelerde iyi isitiyordu.
  bu gün ayni derecelerde ilik üflüyor.
  28.29.30 dercede iyi isitiyor.
  suyu ve harareti normal.
  neden olabilir teşekkürler…

  • araç kaloriferi sıcak vermiyor ise tek nedeni kalorifer peteğinin içerisinde kılcal kanallar tıkanmıştır İSTANBUL AVCILAR DENİZKÖŞKLER de buna çözüm var… TORPİDO SÖKÜLMEDEN KALORİFER PETEĞİ MAKİNE İLE TEMİZLENİYOR 0212 0593 4 222

 25. Slm merhaba bizim aracın arızası şu şekilde arac ford transit radyötörle termostat arasında ki hortum cok sertleşiyor suda acayip basınç oluşuyor yedek su deposundan havayı aldın mı kalölifer güzel ısıtıyor yoksa bi 10 dakika sıcak üflüyor sonra ılık üflüyor bunun sebebi ne olabilir tamirciye gittim termostat arızası sebebiyle olabilir dedi değiştirdik yinede sorun hala devam ediyor bu seferde silindir kapak contası yanık diyor bir başka tamirci contada yanık olsa suyu eksiltir diyor şaştım kaldım ne yapalım yardımcı olursan sevinirim saygılar

  • araç kaloriferi sıcak vermiyor ise tek nedeni kalorifer peteğinin içerisinde kılcal kanallar tıkanmıştır İSTANBUL AVCILAR DENİZKÖŞKLER de buna çözüm var… TORPİDO SÖKÜLMEDEN KALORİFER PETEĞİ MAKİNE İLE TEMİZLENİYOR 0212 0593 4 222

 26. Avatar ERDOĞAN KARAN

  merhaba..
  aracım ford curier 2014 model….
  kılimasız modeli…kalorifer ılık üflüyo.. radyötör suuyunu ve temizliğini yaptırdım…düzelmedi..
  termostat arızsasıda değil…düğme ortada takılı kalmış diyolar….sıcak soğuk düğmesi çalışıyo…onun hareket ettireceği kısım diyolar…bu sorunu nasıl gideririm….

 27. Merhabalar.aracım citroen xsara 2001 model kaloriferi açınca az bir sıcaklık geliyor. Hararet göstergesi 90 teşekkür ederim. Iyi çalışmalar

 28. Corsa c araç hiç sıcak üflemiyor radyatör temizlendi ve termostat değişti yine aynı buz gibi. Neden böyle bilmiyorum. Hortumlar sıcak.bana da konsol sökülecek denildi yaptırmadım.

 29. Aracım reno clio 1.4 benzinli gaz verdiğin zaman veya yolda giderken sıcak üflüyor rölantide çalışır ise soğuk üflüyor

 30. Merhabalar araç 2003 Nissan primera araç kolofer ılık üflüyor kaputtan baktığımda Kolofet Petek giriş çıkış hortumları el yakar şekilde sıcak radyatör üst su giriş sıcak alt su çıkışı buz bizi normal mi su sıcaklık ibresi gözümün gördüğünce orta kısımdan aşığıda bu kısımda iken bir iki kere 3 bin devire getirdim aracı fan devreye girmedi ben sorun olarak termostat olabilir diye düşünüyorum sizin fikriniz teşekkürler

 31. Merhaba 93 model skoda favoritim var kalorifer önce biraz ılık bir hava veriyor hizlandigim zaman soğuk hava vermeye başlıyor hararet probleminden dolayi termostatim sökülmüstü ama yine hararet hemen yukseliyor hem hararet problemi için hem kalorifer sorununu nasil çözebilirim

 32. Merhabalar aracim passat fsi 2007 model sol izgaralardan arka ayak havalandirma dahil sicak fakat sag yolcu bolumunden soguk geliyor ay i sekilde arka ayak bolumundende soguk gelmekte servis petek tikalidir dedi temizletme yapildi usta herhangi bir tikanma yok temizleme cihazinda basinc normal geliyor tikali olsa basinc gostergesinden anlasilir dedi hatta temizleme isi bitti kontrolde yine soguk verince tekrar bagladi yine ayni petek tikali degil sorun baska dedi ucret talep etmedi petek tikali olsa ucret talep ederdim dedi petege giren su ve cikan su hortumu sicakligida ayni sicak giriyor sicak cikiyor petek tikali olsa sicak girer ama cikis soguk olur sanirim bazen ilik hava uflerken baska gun calistirdigimda soguk uflemekte sag taraf ne yapilabilir

 33. Selam aracım Megan 2 2004model LPG li.aracim klimasi az üflüyor .polen filtresinin oradan aşırı üfleme sesi geliyor fakat içerde üfleme az.birde az ısı veriyor neden olabilir.

 34. Hocam merhaba bende 11 jetta var klima Manuel kalarufer ısıtıyor şöyle bir durum var 1 2 kademede sol taraf sıcak üflüyor fazla deyil ama 3 4 aldığımda komple soğuk üflüyor sebebi ne olabilir yaptırsam fiyat ne kadar olur

 35. ustam arac opel astra 97 model kalorifer calisiyor duymeler calisiyor 150 200 kilo metre gitmeme rağmen sicaklik hafif ufluyor sorunu nedir acaba peteyin iki hortumunda da sicak su donuyor

 36. Selamın Aleyküm 2003 Seat cordoba tüplü aracım var dijital kilimalı kilima sıcak konumda giderken sıcak üflüyor durunca rölantide soğuk üflüyor Bir Sorum Daha Gene aynı araç bazen çalıştırınca yada giderken performans düşüyor gaz iyi yemiyor yada rölantide çalışırken tekliyor zor gaz yiyor teşekkürler

 37. Slm benim 93 slx var bu sene kalörifer soğuk üflüyor tamirciye gittim termostat değişti petek yıkandı tamircide iken sıcak geliyor oradan ayrıldım mı soğuk geliyor nadiren sıcak geliyor sonra yine soğuk geliyor neden olabilir.

 38. Avatar Mehmet gökgöz

  Arabam 2011 model audi A6 kalorifer 22 ile 24 derece arası soğuk üflüyor.25 ila26 derecede sıcak üflüyor. Önce 2224derecelede sıcak üflüyordu. Sebebi nedir. İyi günler.

 39. Mereba benim aracım Opel vectra 97 b kasa kalörifer petegini değiştim bir hafta öncesinde ise termostatı değişmiştim herhangi bir kaçak Yok ama en dağdaki sucak üflüyor digerleri soguk üflüyor sebebi nedir şimdiden Tşkler

 40. R21 manager 1.7 aracimin kalorifer bakimlarini yapmaya calistim. Petek temizligini kendim yaptim. Onceden tikali idi kireccozucu ile temizledim baya. Arac icinde kalorfer saguk bolumde iceriye cok canli ufuruyor. Sicaga alinca da sicak ufuruyor ama fan motorunun devri azalmiyor ama az ufluyor ayni kanaldan. Hava yollarinda midir sorun kalorifer petwklerinin distan aralari tozla falan mi tikali. Yada bu araclarda ayri bi filtre varmi polen fltre vs.

 41. Avatar Kemal Karabacak

  Merhaba benim arabam hyundai accent 2005 model. Kalorifer soguk ufluyor ve hararet gostergesi normal olsa da motordan su buhari geliyor. Acaba sorun nedir?

 42. Merhaba kolay gelsin aracım 2000 model citroen saxo 1.4i LPG’li araç ta birden kalorifer soğuk üflemeye radyatörden su atmaya ve LPG’ye geçmemeye başladı ve aşırı hararet gösteriyor sebebi ne olabilir yardımcı olurmusunuz

 43. Arac 1998 berlingo benzin/lpg”li aracin 4 sefer peteğini temizlettim ancak halen ılık üflüyor tamirci devir dayim pompasindan olabileceğini söylüyor sizin düşünceniz nedir

 44. Avatar Ahmet karlı

  Öncelikle mrb 96 model 1.9tdi transporter var kalörfer peteğini temizlettik ama yinele soğuk hava üflüyor termostat Yen’i taktırdım harareti yükseliyor normal seviyede ama yine soğuk hava üflüyor ne yapmalıyım

 45. Avatar Raşit vural

  Aracım 99megane1 2000motor kalorifer motor ışınsa dahi soğuk üflüyor elektirikciye gittim yaklaşık 500lira fiyat çıkardı.350lirasi işçilik bende daha ucuza halletmek için radyotorcuye gittim 130liram gitti sonuç aynı ne yapmalıyım elektirikciye 500 bayılmak istemiyorum..

 46. Avatar Abdullah Bıçakçı

  Merhabalar 2001 model Renault Megane 1 aracım var araçin harareti normal seviyelere geldiğinde kalarifer ısıtıyor ötekilerden sıcak hava geliyor fakat aracımla hareket halinde orralama 100 km hıza ulastigimda motor hararet sıcaklığı normalden kalariferdeki hava soğumaya başlıyor

 47. 98 model seat ibizam var motor ısındıktan sonra ısıtıcı 1. kademede ılık üflüyor ancak 2,3,4. kademelere elince soğuk üflüyor hava zaten soğuk arabanın içi daha soğuk oluyor ne yapmam lazım çocukları arabada battaniyeye sarıyoruz. yardımlarınızı rica ediyorum

 48. İyi günler. Arabanın 2 gün önce su kaçağından dolayı lpg beynini değiştirdim. Sonra yeniden motor suyunu boşaltıp antifiriz koyduk. Sonra yolda giderken kalöriferin fazla ısıtmadığını hissettim.Ertesi gün tekrar gittim radyatörün havasını aldırdım motor termostatını değiştidim ama yine faydası olmadı.Hararet 90 dercede olmasına rağmen çok sıcak üflemiyor. lpg beynini değiştirmeden önce çok sıcak veriyordu. Sorun ne olabilir dediğiniz gibi yanlış montaj olabilirmi ? Kolay gelsin..

 49. Avatar şenol şahin

  2014 model caddy çok az ısıtıyor aynı zamanda tam hava s,rk,lasyonunu alamıyoruz yedek ısıtma pompası termostat sagolsunlar hepsini değiştirdiler ama sonuç aynı çok az ısıtıyor neden olabilir acaba teşekkürler

 50. Avatar Ugur bekçioglu

  Selam ustacim benim 2000 model polo marka aracım var. Bizim sorunumuz kalorifer tesisatı komple çalışıyor temizleme işlemide uygulattim fakat yinede soguk üflüyor göğüs sökülmesi lazım dediler ama arac orjinal hicbiryeri oynanmamış oyuzden sokturmek istemiyorum baska bir cozumu yokmudur yardimci olursaniz sevinirim

 51. Aracımın kışlık bakımını yaptırmamıstım yag azdı ve yag koydugum günün sabahına yag suya karıstı cok soguk bi havada yag koymadan önce arac zor calısmıstı bikeresinde ozamndır petekler soguk üflüyordu yag koyunca düzelirmi diye düşündüm ama bu seferde yag suya karıstı temizlettim tekraar oldusimdi tekrar temizlettim yag karısmadı bu sefer ama sürekli hararet yükseliyor ve fan arabayı istop edince duruyor ve kalorifer hala soguk üflüyor 2 tane ustaya göstermemize ragmen tek yaptıkları radyatörü temizlemek ve motoru yıkamak oldu biride yag soğutucusu kapagını değiştirdi nasıl iş analamdık bilgileriniz bizimle paylaştıgınız için şimdidien tesekkürler

 52. merhaba bende 94 model şahin var aracın bir tarafı sıcak diğer yanı ise soguk üflüyor yani sag tarafı sıcak sol tarafı soguk üflüyor sebeb ne acaba

 53. Avatar ali kocaman

  iyi aksamlar öncelikle sayfanızda yardimci olduğunuz icin cok teşekkürler. aracım seat toledo 2005 model dijital klima fani sonuna kadar açsam da üflemesi normalden daha az olmasina ragmen halla sicak hava vermiyor. hararet göstergesi 90 oluyor. arac çalışır durumda isiklarda durdugum zaman sanki on göğüste fare var gibi tıkırtı geliyor. suan somestri tatilinden dolayı sehir disinda oldugumdan kendi ustama gösteremedim. burda ilçede oldugumdan iyi bir ustaya denk gelme sıkıntısı olabilr diye sizin fikrinizi almak istedim. cok tesekurler

 54. Merhabalar aracım 1997 model Rover 214 si
  Düzenli olarak motor yağını radyatör suyunu takip ettiğim aracımda bugün klimasının sıcak üflemediğini farkettim motor hararet göstergesinde bir anormallik yoktu aracımı stop ettiğimde tıkır tıkır su kaynama sesi geliyordu motor kaputunu açıp inceledim bir anormallik yine yoktu sonra radyatör suyuna bakma gereksiniminde bulundum ve açtığımda içinde su olmadığını gördüm motor biraz soğuduktan sonra suyunu tamamladım ve arabamdan ayrıldım sonra geldiğimde aracımın radyatöründeki suyun tamamının boşaldığını farkettim tekrar ekledim yine boşaldı ne yapmalıyım pratik bir çözüm var mıdır

 55. 2003 partner aracıma 9nce antifiriz koydum uzun yolda giderken sıcak üflerken soğuk üflemeye başladı şu deposunun kapağını açtım içerisine pislikler gelmiş bundan dolayı işitmiyor olabilirmi biyerlerimi tıkadı acaba??

 56. Megan 2 dizel aracım var kalaniförü geç ısıtıyor ısındıktan belirli bir zaman sonra ılık üflemiye başlıyor termostadan denildi ama yenilememe rağmen yine aynı nedeni acaba bir ikincisi araç seyir halindeyken hararet göstergesi bazen az bişey düşüyor sonra tekrar aynı seviyeye geliyor bazen gösterge yükseliyor 15 20 saniye sonra yine aynı oluyor usta conta yakmış olabilir veya blokta sıkıntı var diyor ama güvenemiyorum malum basit bir arada bile çok iş çıkartılıyor günümüzde yardımcı olurasnız sevinirim tşk.

 57. BENDE 2012 GEELY FC 1.5 LPG BENZİN Lİ ARACIM VAR KALORIFER PETEKLERİMDEN ROLANTIDE ÇALIŞIRKEN ISITIYOR İÇERİSİNİ FAKAT 60KM HIZA ÇIKMAYA BAŞLAYINCA SAĞ TARAF SOĞUK SOL TARAF SICAK ÜFLÜYORDU USTAYA GÖTÜRDÜM PETEKLERİ TEMİZLETTİM İKİSİNDENDE AYNI SICAKLIK GELMEYE BAŞLADI ROLENTİDE İKEN AMA EVE GİDERKEN YOLDA HIZLANDIM BİRAZ BU SEFER BUTUN KALOROFER GÖZLERİNDEN SOĞUK ÜFLEMEYE BAŞLADI HIZIM DÜŞTÜMÜ SICAK GELİYOR HIZLANDIM MI SOĞUK ÜFŞÜYOR SEBEBİ NE OLABİLİR ACABA TEK TERMOSTATI DEĞİŞTİRMEDİM ONDAN MIDIR YOKSA ARACIM DIJITAL KLİMALI ACABA KALORIFER KAPAKLARI MI AROZALANDI ÜFLEMESİ GÜZEL KLİMADA BUZ GİBİ YAPIYOR AMA SICAK HAVADA SIKINTIM VAR BİLGİ VERİRMİSİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM

 58. S.a.
  Hayirli işler. Bizde 2006 model cady var.soğuk hava ufluyor. Kalorifer petekleri temizledik ama hala soğuk hava ufluyor sebep ne ola bilir.

 59. Merhaba
  Merceedes e220 2005 model araba sıcak uflemiyor. Bir ustada götürdüm. Morro contasindan dedi. Motor suyuna biraz daha su döktü. Hava kabarcıkları çıktığını söyledi. Motor çantasının degismesi gerektiğini söyledi. Ne derece doğrudur.

 60. Sn.yetkili ;
  2003 mini cooper one kullanmaktayım. Ara ara fan sıcak üflüyor ama genellikle soğuk üfleme yapıyor. Klima manuel kilima. Sebep ne olabilir sizce?

 61. araç kaloriferi sıcak vermiyor ise tek nedeni kalorifer peteğinin içerisinde kılcal kanallar tıkanmıştır İSTANBUL AVCILAR DENİZKÖŞKLER de buna çözüm var… TORPİDO SÖKÜLMEDEN KALORİFER PETEĞİ MAKİNE İLE TEMİZLENİYOR 0212 0593 4 222

 62. Merhaba aracım fiat bravo 1.6 multijet dijital klima var sıcak açtığım zaman sadece bir gözden sıcak geliyor diğer gözlerden soğuk geliyor nedeni

 63. Merhabalar usta 99 model 1.6 Opel Vectra b aracım var petek delindiği için yeni yan sanayi petek taktırmış aldığım şahıs ve araç rolantide ılık gaza basınca sıcak üflüyor devirdaim pompasını sıfır taktırdım petek temizliği yaptırdım peteğe gelen boruyla çıkış borusuda sıcak neden böyle yapar acaba hararet göstergeside rampa çıkarken 90 düz yolda 83-87 arasında oluyor

 64. Düğmeyi çevirince Kalörifer makenizmasını hareket ettiren tel katlanıyor ve musluğu hareket ettirmiyor.

 65. Avatar Perihan bayrak

  Aracım honda civic 2008 dream sol taraf şöför yerinin petekleri sıcak üflüyordu fakat sağ taraf soğuk üfluyordu komple yenilerj takıldı fakat şuan tekrar aynı arızayi veriyor ne yapılması gerekiyor

 66. Aracım 2004 model Audi a3
  1.6 benzinli
  Klima sorunu yaşıyorum bazen soğutuyor bazen soğutmuyor. Her iki durumda ise klima motoru devreye giriyor devir saati değişiyor yazın bu problemi yaşadım.
  Dün gece hava soğuktu açtım kaloriferi motor sıcak olmasına rağmen ısıtmadı
  Sorun ne olabilir
  İyi günler

 67. Merhaba bende 96 civic var klima buz gibi sogutuyor ama kaloriferi açtım bügün sıcak hava vermiyor sebebi ne olabilir

 68. Avatar oktay oktay

  slm ustam. bir sorum olucak e70 bmw kalorüferi 27,5 dereceye kadar soguk üflüyor 28e yani tam acinca sicak üflüyor , son bir tik cevirince sicaklik ayarini sicak üflemeye basliyor sorun ne olabilir? ve yaklasik kaca cikar tamiri? fikrinizi alabilirmiyim lütfen ??
  yani 28 dercede iken cok güzel isitiyor ama bu defada aracda durulmuyor bir tik yarim derece kisincada soguk esmeye basliyor
  cevap verirseniz cok sevinirim ustam tesekkürler simdiden

 69. Merhbalar aracım 2009 fiesta, musluk bozulduğu için iptal edilmiş sadece soğuk üflüyor şuan bunu sıcağa nasıl çevirebilirim musluğu takmadan

 70. Merhaba
  2008 model golf 5 aracım var peteği tıkalı olduğu için geçen kış sökülüp yenisi ile değişildi bu sene kış daha gelmeden yine soğuk üflemeye başladı bu sefer Petek temizleme ile temizlendi Ve açıldı gayet sıcak üflüyordu 4 yada 5 gün sürdü sıcak üfleme şimdi sadece 1 tarafı sıcak 3 tarafı soğuk üflüyor bunun sebebi ne olabilir ilginiz için şimdiden teşekkürler

 71. Oncelikle herkese selam benim arac daha once sicak ufluyordu son zamanlarda soguk ufluyo termostati degistim petegi temizlettirdim ama hayla soguk ufluyo yanliz sorun surda makinadayken sicak ufluyodu ama makinadan ciktiktan sonra yani temizledikten sonra yine ayni soguk uflemeye basladi napmam lazim yardimci olursaniz savinirim saygilar

 72. Slm arkadaşlar dacia dakker 2013 Aracim var Aracim çok az ısıtıyor bende usta götürdüm usta temizlenmesi lazim dedi tamm dedim temizlettim ama yine isitmiyor usta bana Racing göğsünün sökülüp bakılması lazım dedi ve benden bakıma 150 tl almasına rağmen benden gosu sökülüp kontrol edilmesine 550 tl istedi. Sonuç vermesse dedim petek alacaksın dedi. Ve bana büyük maliyet çıkardı bana cozum üretecek istanbul pendik civarinda bildiginiz üst yada yapabileceğim birsey varmı lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 73. Slm arkadaşlar dacia dakker 2013 Aracim var Aracim çok az ısıtıyor bende usta götürdüm usta temizlenmesi lazim dedi tamm dedim temizlettim ama yine isitmiyor usta bana Racing göğsünün sökülüp bakılması lazım dedi ve benden bakıma 150 tl almasına rağmen benden gosu sökülüp kontrol edilmesine 550 tl istedi. Sonuç vermesse dedim petek alacaksın dedi. Ve bana büyük maliyet çıkardı bana cozum üretecek istanbul pendik civarinda bildiginiz üst yada yapabileceğim birsey varmı lütfen yardımcı olursanız sevinirim tel 0534 253 53 55

 74. Merhaba benim sorunum 2017 renault clio 4 marka aracım var ticari taksi olarak çalısıyorum aracımın sol kısmı gayet sıcak üflerken sağ kısmı soğuk üflüyor peteği 15 gün önce değiştim termostat ile aynı gün değişildi çıkan petek çamur içinde tıkalıydı sorun bir hafta geçti lakin şuanda yeniden devam ediyor ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

 75. 1998 218 si rover var üfleme iyi ama tam sıcak değil ılık üflüyor hararet ortada olsa bile sorun nedir acaba

 76. Avatar Kuddusi çınarer

  Benim 99 model e 200 elegans mercedes var petekleri musluklardan temizlettim ilaç la borular ısınıyor ama ılık ufluyor sorun nedir

 77. ben arac audi a3 2003 model dijital kilima aracm soğuk üfliyo ve radyator hortumun alt hortumu soguk surekl acaba sorunu bana talil edermin lutfen gıtmedigim usta kalmadı yinede anlyan cık madı acil yardım beklyorum lütfen

 78. Merhaba aracım 2007 opel combo 1.3.
  Araç ilk kaloriferi açtığımızda hiç ısıtmıyordu.ustaya gösterdik termostat dedi.termostatı değiştirdik ve 2 hafta süper ısıttı.arabanın içi hemen sıcacık oluyordu.şimdi ise açıyoruz tekrar soğuk üflüyor.ustaya götürmeden önce size yazmak istedim.tahmini masrafı veya arızayı bilirsem ona göre gideceğim.

 79. BMW F10 kasa 2015 model aracım var. Kalorifer ön 2 bölgede de sıcak üflüyor fakat arka orta fan çıkışta soğuk üflüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

 80. Merhaba
  Araç bmw e90 djital klima. Aracın soğuk üflemesi sebebiyle geçen sene önce temizlendi olmadı petek değişti sonra bir nebze düzeldi. Bu sene tekrardan bi taraf sıcak bitaraf soğuk bazen iki taraf ta soğuk üflüyor. Su eksiltme yapıyor tamamlıyorum. Kaçağı bulamadım. Sağ tarafın sıcaklığını arttırıp azaltınca içerde bi kolun hareket ettiğini gördüm. Orta konsoldaki düğme sıcakta duruyor. Arka havalandırma zaten sürekli soğuk üflüyor. Elektrikçiye kontrole gideceğim. Başka bir öneriniz var mıdır acaba?

 81. Merhabalar aracım 98 astra benzinli sorunum kalorifer açtığımda yan havalandırmalardan sıcak geliyor fakat orta kısımdan soğuk üflüyor nedeni ne olabilir yardım ederseniz sevinirim

 82. Aracım 1.3 multijet Euro 5 motor Fiat linea hararet hiç artmıyor ve kalorifer soğuk üflüyor ve uzun yola gittiğim zaman vana gibi motor işareti çıkıyor ben enjeksiyonlardan şüphelendim ama sizce sorun nedir yardımcı olur musunuz ?

 83. aracım 2015 golf 7 midlineplus hiç bi şekilde uzun yolda olsa ısıtmıyor yani az elimi dokundurdugum da az bişe hissediliyor ne yapmalıyım motorlara baktırdım çalışıyor fan motoru mu klima mı ne onlara baktır dediler hepsine baktırdım çalışıyor fakat soguk üflüyo

 84. Avatar İshak küçükkurt

  Merhaba ustam benim araç R9 brodway 96 model aracım kalorifer açtığımda ayak kısmı ve torpido cam kısmı sıcak geliyor yalnız petekten soguk geliyor buna ne yapmamlazım bilgilendirirseniz sevinirim

 85. slm aracım 1.6 cruz +lpg araç seyir halindeyken kalorifer gayet güzel ısıtıyor sorun yok sabit kaldığım anda soğuk üflemeye başlıyor sanki motor soğukmuş gibi petekler kontrol edildi gayet sağlıklı

 86. 2012 curuz model aracım sağ taraf gayet güzel sıcak fakat sol çok az ılık veriyor sebebi ne olabilir. Petek temizlendi yine aynı tşk.

 87. Merhaba .
  Bana Allah rızası için yardım edin.
  Aracım Hyundai Accent Era 2010 model dizel.
  Petek soğuk üflüyor diye gittim. Sıcak ilaçlı su bastılar boru patladı onu yaptırdım ısıtmadı termostat dediler onuda değiştirdim petek dediler onuda değiştirdim devirdayim pompası dediler onuda değiştirdim abi hala soğuk üflüyor peteğin giriş çıkış boruları sıcak ama sorun nerede … Ne olur yardım edin ne param kaldı ne Sabrım

 88. 2005 model lpg li corolla aracımı 10 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda dijital ısıtmayı soğuğa alıp sıcağa getirdiğim zaman sıcağa geçmiyor 4 5 gün sonra kendiliğinden sıcak üflemeye başlıyor. Sorun ne olabilir

 89. Karbüratör Arızası Nasıl Anlaşılır | Oto Arızaları

  […] ♦ Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor, Isıtmıyor (Çözümlü) […]

 90. Distribütör Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır | Oto Arızaları

  […] ♦ Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor, Isıtmıyor (Çözümlü) […]

 91. merhaba,
  2014 dizel clio 4 aracım . Klimayı açtığımda bütün havalandırmalardan sıcak hava geliyor sadece torpidonun sağ alt ayak kısmından yani tam sağ ön kapı ile kesisiştiği yerden soğuk hava geliyor. neden kaynaklı olabilir.

  • Merhaba, aslında çok seçenek var ama clio 2014 den sonra klima beyni arızası diye gelen giden cok oldu. Aracında klima sorunu olduğunu söylemeden beyin resetlemesi iste ve bir daha dene. Çünkü kompresör veya gaz sorunun olsa bunlar olmaz. kaçak olsa yine aynı şekilde bu sorun olmaz. Tıkanık olması için veya bağlantı sorunu olmasını değerlendirdiğimde bunlar için araban daha yeni sayılır. 6 yaş cok değil. Dediğimi değerlendir. Yine istişare edelim.

 92. Avatar Selahattin Erdoğan

  Merhaba 2006 model SAAB 9-5 Aero aracım çift bölgeli dijital klimaya sahip. Klima sıcak konumunda iken önlerden sıcak ancak arkalardan soğuk üflüyor. Nedeni ne olabilir teşekkür ederim.

  • Merhaba, bazı sorunları cevaplamak için çok fazla detaya ihtiyaç olur. Klima sorunlarıda bunun gibi. çift bölmeli ama acaba iç kabinleri nasıl hiç saab marka araç için tamir yapmadım. Bir renault grubundan araç olsa bu durumun tek sebebi tıkanıklık olurdu. Bu soruya cevap veremeyeceğim kusura bakma

 93. Avatar Selçuk KARAKOÇ

  Merhaba,
  Aracım Honda Accord 2005 2.4
  Aracın sol tarafı komple soğuk, sağ tarafı sıcak üflüyor. Makine ile petek temizliği yapıldı ancak sorun çözülmedi. Araçta çift taraflı dijital klima var. Klimayı soğuk moda aldığımda soğutma normal.

 94. Avatar Abdullah acar

  Iyi günler aracım toyota corolla 2019 model kalorifer aksamında sıcak konumuna getirdimmi sol taraf ılık sağ taraf soğuk üflüyor radyatöre servis tarafından kırmızı antifiriz konulduğu için bizde devam ettik ama tam teşekküllü kalorifer temizliği cihazlarla yapılıyor petek içinden topak halinde kireç tortuları çıkıyor en önemlisi sırf antifiriz var yani herhangi bi su katılmıyor ama sorun yinede çözülmüyor 15 gün sıcak çalışıyor sonra tekrar soğuk üflemeye başlıyor servise gidiyorum gazla alakalı diyor gazciya gidiyorum benlik bi sorun yok diyo radyotorcüye git diyo radyotorcüye gidiyom servise git deniliyor yılan hikayesine döndü ve bi netice ye kavuşamadık bu konu hakkinda yardımlarınızı rica ediyorum teşekkürler

 95. Aracım 2014 Model citroen Clysee 2 ay önce aldım aracı sıcağı açtığımda hiçbir türlü sıcak ÜFLEMİYOR . Motor suyu koyduğum yer hava yapiyor havasını aldıktan sonra kaloriferi açıyorum sıcak üflüyor 5 dakıka sonra bidaha soğuya dönüyor . Termostata baktırdım Devirdaime baktırdım sıkıntı yok , Acaba kalorifer petekleri tıkalı olduğu içinde o motor suyu koyduğum yer hava yapıp sıcak üflemesini de engeller mi ? Lütfen yardımcı olun

 96. Merhaba 2011 model polo var kalorifer sıcak konumda gayet güzel sadece sağ ön ayaklar tarafına soğuk üflüyor. Diğer yerler sıcak. Sebebi ne olabilir

 97. 1994 model dogan slx bir türlü klima yi yaptıramadım 4 tane ustaya gittim 1 petekler tıkanmış olabilir dedi temizle dedim temizledi allah var bir sürü pislik cıktı o gün sıcak verdi ertesi gün sıcağı kesti soğuk vermeye başladı. Sıcak vermedi bidaha yine yanına gittim termostat tan yapabilir dedi başka ustaya gittim termostat iyidir dedi başka ustaya gittim kalorifer peteginden yapabilir dedi değişmesi lazım dedi anlamadım ben bir türlü klimayi yaptiramadim ne yapmam gerekiyor neyden olabilir… acaba

 98. slm iyi ğünler ford fogus 1 aracım var 1.8 dizel kanolifer sorunu var gecen sene ısıtyordu bu sene ısıtmıyor kanoliferi yıkadım yine sıcak yok başka neden ola bilir acaba yardımlarınız için sagolun

 99. Subaru impreza 2009 model ılık üflüyordu peteği temizlettim ama radyatör patladı sıfır orjinal aldık taktık fakat orta taraftaki peteklerin sağ tarafı ve sağ yolcu ayak kısmı soğuk onun haricinde gerisi full sıcak üflüyor. Şunu düşündüm acaba ayrıştırıcıdamı sorun var manuel klima iklimlendirme özelliği var

 100. 2012 volvo s40 aracımın kaloriferi yazın güzel soğutuyor ancak kışın ısıtması problemli
  şöyle ki dijital otomatik klimada kılima ayarını 22-23- 24- 25….ısıtmıyor- taki Hi konumuna getirirsem bu kez de cook sıcak üflüyor.bu biçimdede yolculuk ızdırap veriyor.ltf çözüm öneriniz

 101. Merhaba, 2012 fb7 Honda Civic aracımın dijital kalorifer sisteminin göstergesinde 27 dereceye kadar ılık ve soğuk üflüyor , 28 ve son kademede ( hi ) sıcak hava geliyor ama öyle istediğim sıcaklığı vermiyor nedeni nedir acaba?

 102. Merhaba Chevrolet Kalos 2005 aracım ön sileceklerin olduğu kısımdan su aldı. Gideri tıkalı olduğu için ön yolcu kısmından suyu iç kısma verdi. Orada da kalorifer motoru vardı. Kalorifer açılıyor üflüyor ama şuanda ısıtma yapmıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

 103. Merhaba, a3 2017 model aracımın klimadan tuhaf sesler geliyor ısıtıyor ama üflemesi çok zayıf hatta ses var görüntü yok denecek kadar az, ızgaralar sıcak ama faydasız. Rast gele Cam sileceğine uzun basarak karşılaştığım durum şöyle; 4saniye eskisinden iyi üflüyor sonra tekrar üflemesi kesiliyor. soğukta herhangi bir sorun yok.. bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. İstanbulda yaşıyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar

 104. 26 Şubat 2019, 13:21
  araç kaloriferi sıcak vermiyor ise tek nedeni kalorifer peteğinin içerisinde kılcal kanallar tıkanmıştır İSTANBUL AVCILAR DENİZKÖŞKLER de buna çözüm var… TORPİDO SÖKÜLMEDEN KALORİFER PETEĞİ MAKİNE İLE TEMİZLENİYOR ———————__________________0212 593 4 222 __________

 105. Avatar Oğullarım oto lastik motor mekanik

  26 Şubat 2019, 13:21
  OĞULLARIM OTO LASTİK MOTOR MEKANİK araç kaloriferi sıcak vermiyor ise tek nedeni kalorifer peteğinin içerisinde kılcal kanallar tıkanmıştır İSTANBUL AVCILAR DENİZKÖŞKLER de buna çözüm var… TORPİDO SÖKÜLMEDEN KALORİFER PETEĞİ MAKİNE İLE TEMİZLENİYOR 0212 593 4 222

 106. Merhabalar bende 2015 clio4 1.2 benzinli arac mevcut..aracimdan hiçbir şekilde soguk hava alamiyordum.havada sicak oksugundan Kontrole götürdüğümde usta panel sökmek yerine cüzi bi tutara hortumların yerini değiştirip sicak gelen hava yerine soğuk gelene dönüştürdü. Bunla ilgili neden yapar ve normal bir şekilde yaptırdığımda ne kadara malolur bilgi verirseniz sevinirim

 107. aracım 96 model bmw 320i. Üst kapak yapıldı. Öncesinde sıcak üfleyen kalorifer sonrasında sonrasında soğuk üflemeye başladı. Petek değişti. Değiştikten sonra sorun devam edince petek ilaçlı makinayla temizlendi. Klima musluğu iptal edilmişti vana takılmış T boru vardı. Soğuk isteyince vanayı kapatıyorduk. Sıcak isteyince açıyorduk. Şu an açık olmasına ve bu işlemler yapılmasına rağmen sıcak üflemiyor. Yüksek devirde sıcak üflüyor ama eskisi gibi değil. Sorunu ustalar bulamadı. Çözümsüz kaldık.

 108. 1996 fortmondeo aracımda ısıtma sorunu var birincisi araç rölantide çalışırken normal hararete gelince ısıtıyor fakat yola çıkınca beli bir süre sonra ısıtmıyor
  Petek temizliği yapıldı hortumlar değişti fakat yinede değişen bir şey olmadı
  Sizden bir çözüm bulmanızı rica ederim

 109. Merhabalar 94 model opel corsa 1.2 aracım var. Aracın termostatı, antifirizi ve radyatörü 0 taktırdım. Araçda klima yok analog gösterge. 1ve2 konumda ılık üflüyor 3ve4 konumda soğuğa yakın üflüyor. Göstergeden yani analogtan soğuğa çektiğimde soğuğu tam veriyor ama sıcağa çektiğimde araba hararet yapıp fan dahi açsa ılık alıyorum.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba