Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor, Isıtmıyor (Çözümlü)

Yazar 62 Yorum 463 views


Sponsorlu Bağlantılar


Araç kaloriferleri, belkide araç aksamları arasında en az bakımı yapılan parçalardan birisidir. Bu nedenle de zamanla daha az sıcak üflemeye ve sonunda tamamen soğuk üflemeye başlayabilir.

Bu sorunun olası birkaç nedeni ve basit çözümleri mevcut. Bu konumuzda tüm nedenleri ve çözümlü önerileri bulabilirsiniz.

Arabamın Kaloriferi Isıtmıyor İse Nedenleri

5 Farklı Başlıkta Olası Tüm nedenleri listelemeye çalıştık. Aşağıda Araç Kaloriferi Soğuk üflüyor sorununa yol açabilecek 5 neden çözümleri ile birlikte verilmiştir.

Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor Nedenleri ve Çözümleri

1 – Kalorifer Peteği Sorunları:

 • Kalorifer petekleri motor soğutma suyunu devir daim ederek arkasında yer alan kalorifer motoru (Fanı) ile havayı ısıtarak üfler. Bu Kallorifer radyatörünün içerisinde suyun akmasını sağlayan nispeten ince kanallar bulunur. Mtor suyundaki paslanma, metal parçalar ve tortular zaman içerisinde kalorifer peteğinin tıkanmasına ve su girişinin kısmen yada tamamen durmasına neden olabilir. Bu durumda araç harareti normal değerlerde olsa dahi kaloriferden sıcak hava üflememe sorunu ortaya çıkar (Resim 1)

 • Çözümü : Kalorifer peteğine Sıcak suyun ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için aracın motor kaputunu kaldırdığınızda ön gögüs torpito aksamında bir adet giriş ve bir adet çıkış su hortumu bulunur. Bu hortumlardan birisi sıcak iken diğeri (çıkış hortumu) sıcak değil ise petek içerisinde su devir daim etmiyor demektir. Aşağıda sorunun çözümü için bir video mevcuttur.  ( hiçbir tecrübeniz yok ise lütfen siz kontrol etmeyin. yanlış yapılan bir işlem olursa su kaçakları hatta aracın hararet yapması gibi sorunlar ortaya çıkabilir)

2 – Hortum Bağlantı Şekli


Sponsorlu Bağlantılar


 • Özellikle LPG’li araçlarda motor soğutma suyunun hortumlarına T borular yerleştirerek lpg regülatörü gibi parçalar için gerekli olan sıcak suyu bu hortumlardan sağlanır. Bu aşamada yanlış yapılan montajlarda araç kalorifer peteğine sıcak su gidişini kısmen yada tamamen engellenmesi durumu yaşanabilir. Bu durumlarda da Arabanın Kaloriferi Soğuk üfler ve ısıtmaz
 • Çözümü : Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor ise ve sorun bu ise hangi hortumun nereye gittiğinin tespiti için oldukça bilgili olmanız gerekmektedir. Bu tip bir arızayı araç kullanıcıları olarak sizin tespit etmeniz oldukça güçtür. Fakat yine kalorifer radyatörü hortumlarının sıcaklıkları ile diğer su hortumlarının sıcaklıklarını kontrol ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. (Aşağıdaki Resimde Detaylı Görünüm Mevcut)

3 – Olası Kaçak ve Hava Sorunları

 • Motor soğutma suyunun kalorifer peteğine ulaşması için birkaç hortum ve boru tesisatı mevcuttur. Bu tesisat içerisinde hava olması suyun basınç sebebi ile peteğe ulaşamamasına yada az ısıtma sorunlarına neden olabilir.
 • Çözümü : Bu sorunun çözümü tamamen usta tarafından sağlanabilir, Tespiti de aynı şekilde bir usta yada servis tarafından yapılmalıdır.

4 – Düğme ve Motor Tertibatı 

 • Diğital Klimalı Araçlarda motor Manuel Klimalı araçlarda ise düğmede sorun olması durumunda aracın klima ısı derecesini kontrol eden kapakların ve motorların hareket etmemesine neden olabilir. Bu durumda araç kalorifer peteği ısınsa da gerekli olan hava sirkülasyonu başka yollardan sağlandığı için araç kaloriferi ısınmaz ve sıcak üfleme görülmez.
 • Çözümü : Sıcak soğuk düğmesinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamak için araç stop halde iken düğmeyi çevirerek araç göğüs içerisindeki ses dinlenir. Normal şartlarda bir parça açılıp kapanma sesi duyulur. Diğital klimalarda ise kontrol usta tarafından sağlanmalıdır.

5 – Diğer Sorunlar : Genellikle en sık karşılaşılan sorunlar ilk 4 sorun olup bunlar haricinde nadir görülen farklı arızalardan da kaynaklanıyor olabilir. Eğer bu tip bir sorununuz varsa yaşadığınız durumu yorum kısmından bize aktararak bizden sorunun kaynağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize sorun

Araç Kaloriferi Sıcak Üflemiyor İse yaşanan sorunu araç marka ve modelini de belirterek bizlere sorabilirsiniz. Sorulan sorular aynı gün içinde cevaplan maktadır. Soru sormak isteyen kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularını bizlere iletebilirler. Ayrıca Araç Kaloriferi Nasıl Çalışır Detaylı Konumuza Göz Atın.


62 Yorum

 1. Avatar Cuma GÜNAL

  Merhaba audi a3 2009 1.6 sol alt ve üst bölümden sıcak hava geliyor sag ust ve orta soğuk hava sağ alt kısımdan ılık hava gelmeye başladı.

  • Avatar Muhittin SERDAR

   bir hayli karmaşık bir arıza olmuş, klima dijital mi yoksa analog klimamı ona göre bir cevap verelim

 2. Merhaba Citroen C5 araba 20 dk sürüyorum. Soğuk iyi üflüyor ama sıcak az ses geliyor ama sıçak yok ılık üflüyor. Sizce neden olur

  • Avatar Muhittin SERDAR

   rüzgar şiddeti iyi fakat ısısı az ise,
   araç harareti 90 derece iken kalorifer ılık üflüyor ise genelde radyatör peteği zamanla tıkanmış olabilir. fakat yine de detaylı kontrol edilmeden şuradandır demek sadece bir tahmin bilginiz olsun. geçmiş olsun

 3. Avatar İbrahim Emin Deryal

  Araç Kia Rio 2004 kalorifer hiç ısıtmamaya başladı, temizlik yaptırdım temizlikten sonra yüksek devirde ısıtırken düşük devirde soğuk üflemeye başladı bu sene würt radyatör temizleyici kullandım arkasından peteği yine temizlettim hatta temizlik yaparken kullanılan kimyasaldan radyatöre döktüm Hala düşük devirde soğuk üflüyor. Fikirlerinizi bekliyorum.

  • Avatar Muhittin SERDAR

   iki ihtimal vardır.
   birincisi kalorifer radyatörü tıkalı olabilir.
   ikincisi termostat arızalı olabilir.
   bu iki parçayı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim

 4. merhaba bende rover 214 si var 99 modeli kalorifer ilk açıyor um sıcak aradan 1 dk geçiyor soğuk veriyor musluk yok ama içerde hava kanalı ayiraci var düzgün çalışıyor petek temizlendi açıldı giren çıkan hortumlar doğru ve sıcak termostat değişti motoru suyu havası alındı bütün hortumlar kontrol edildi düğmeler felan hep düzgün devridaim çalışıyor yinede ilk 1 dk dan sonra soğuk ufluyor yardimci olursanız sevinirim

  • Tüm bu işlemler yapılmasına rağmen arızanın nüksetmesi ilginç, bu durum hortumların ters takıldığını gösteriyor. Acaba araç conta mı kesti. Aracı bir elektrikçiye gösterir misin devirdaim yapıyor mu

 5. Aracım fiat stilo dijital kalkmadan ayarları bir türlü yapamadım. Soğuk gayet güzel üflüyor ama sıcak sadace şöför kısma çok az ufluyor. Aracın içinde üşümüyoruz fakat şöyle püfül püfül sıcaklık gelmiyor. Sorun nedir acaba

 6. Merhabalar. Benim audi a3 digital gostergeli aracim. Arabayi normal ralontide surerken bisey yok ama biraz yuklendigim zaman direk soguk ufluyor. Kapatip yarim saat 1 saat beklersem tekrar eski haline donup sicak ufluyor. Radyatore giris cikis hortumlari sicak. Havada yapmiyor sebep nedir. Termostat olabilirmi.

  • Avatar Oto Arıza

   Evet arızanız termostat gibi gözüküyor, bazen hava da yapıyor havasını aldırmanız gerekebilir.

 7. Mitsubishi carisma 1999 model 1.8 benzinli arac kalorifer petegini cihaza bağlayıp temizlettim ama yine soğuk üflüyor ve yavaş üfleme yapıyor sorun nedir

 8. Toyota Corolla 2011 araç sahibiyim. Dijital klimaya sahip aracım sadece 23 derecede ılık üflüyor diğer ayarlarda soğuk nedeni ne olabilir.

 9. İyi akşamlar, benim ki gibi bir sorunla umarım karşılaşmışsınızdır ben hiç duymadım görmedim.
  C180 digital klimalı aracım var.

  Araba soğukken sıcak hava için fanı açtığımda, araba ısındıkça yavaş yavaş sıcak hava geliyor peteklerden bu normal bişey zaten.

  Ama arabayı atıyorum 20 dk kullandım söndürdüm. Bundan sonra yeniden arabayı çalıştırdığımda yani Motor sıcak olduğunda fanı açtığım zaman soğuk üflüyor.

  Usta devirdaimi değiştirdi, dünya kada masraf yaptım sorunum çözülmedi.

  Birde soğuk hava için klimayı açtığımda motor tarafından yüksek bir vurma sesi geliyor ( klima kompresöründen şüpheleniyorum) , o kadar para harcadım ne yazık ki bu sorunjm da çözülmedi.

  3.000 e yakın para verdim sonuç sıfır.

  Var mı bir öneriniz

 10. Merhaba benim aracimdada conta yakma belirtileri var.yedek su deposundan su tasmasi hararet egsozdan beyaz duman vs.bu belirtilerle beraber kaloriferde soguk uflemeye basladi.kalorifer petek borularıni kontrol ettim giriste cikista sicak.sebebi ne olabikir.conta yakan aracta boyle bir sorunda gorulebilirmi?tesekkurler

 11. Arabam 2000 polo alarm sistemine bakım yaptırdım kapının biri açılmıyordu yapıldı fakat şimdide kalorifer sıcak üflemiyor sabah sıcaktı fakat akşam alarmcıdan alınca soğuk uflemeye başladı sıkıntı nerden kaynaklanıyor bilgi verirseniz sevinirim

 12. Merhaba benim aracım 1998 model rover 214 si aracın fanı 1. kademe ve 2. Kademe de hiç üflemiyor 3. Ve 4. Son kademede soğuk üflüyor donuyoruz arabanın içinde sorun Ne olabilir ustam.?
  Saygılar

 13. merhaba ford focus 3 aracım var kaloriferi sorunsuz şekilde çalışıyordu.1 2 gündür kaloriferi açtığımda sadece yolcu tarafından hava üflediğini gördüm.diğer taraflardan hiç hava gelmiyor sizce sorun nerede ?teşekkürler.

 14. Avatar tokay ceritoğlu

  opel astra dizel 2011 aracımız var,sıcağa ayarlı olduğu halde kaloriferi açınca soğuk üflüyor,sıcak-soğuk klepesinin kırık olduğu ve göğüs sökülecek parça değişecek ,yüksek maliyeti olur denildi,opellerde çok sık görülürmüş,bu konuda bilgi alabilirmiyiz,teşhis ve maliyet için..

  • Avatar Oto Arıza

   Farklı bir ustaya da gösterebilir misiniz? Nasıl bir işlem olduğunu görerek anlaşılabilir.

 15. S.a aracım 2005 mıtsubishı lancer aracım ısıtmıyorsu ustaya gösterdim şöferin ordan baktı tel çıkmiş dedi taktı ama bu sefer de gögüsteki dügme işlem yapmıyor soguga geçmiyor sıcakta kaldı kutunun içine birşey düşmüş olabılır dedi gögüs incek dedi ama ben gögsü söktürmek istemiyorum . Kutunun içine düşen cismi nasıl çıkarta bilirim gögsü söktürmeden .bide artık soguga da geçmiyor aşadan direk mudahale ettigi halde şimdiden teşekkurler

 16. Avatar Halil topkara

  Selamlar, aracım 2003 Palio 1.2 19 v.aracim motor isindiktan sonra kalorifer canından ilim yada zamanla soğuk üflüyor.bu arada gazdan benzine geçiyor.bakiyorum gaz regülatörü soğumuş.sonra bazen yine ısınıyor gaza geçiyor.bu şekilde devam ediyor.termostat için fanı kontrol ettim,vakti gelince açıyor motoru soğutuyor.devirdaim için motor çalışır vaziyette yedek deponun hortumunu çıkardım yukardan depoya saldım.su devirdaim yapıyor.(ama suyun hortumdan geri gelmesi devirdaim çalıştığın kesin kanıtını bilmiyorum).hortumları kontrol ettim motordan gelen hortum T ile regülatörü ayrılıyor.regilatorun çıkış borusu da yine T ile kalorifer peteğinin çıkış hortumunu bağlı.su T ye geliyor regilatore gitmiyor bazen.tabi peteğe de gitmiyor. Bazen ateş gibi oluyor.ne olduğunu bir türlü bulamadım.

 17. Avatar Halil topkara

  Uzun yola cikmistim. Aracın soğuk ufledigini hissettim.Aracın kalorifer peteğini temizledim. hersey ondan sonra başladı. Ama bundan 6 ay kadar öncede aynı şekilde soğuk ufluyordu.yine temizlenmiştir hiç problem olmamıştı. Ama o zaman başka sorun yoktu.sadece soğuk ufluyordu o kadar. Ama şimdi yukarıda yazdıklarımı da yapıyor. Ayrıca hararet göstergesi aynı şekilde sürekli hareket ediyor.tahminimce kalorifer su gelmeyince yüklenmiyor gelince düşüyor.ama bu kısa aralıklarla oluyor. Yani yoldayken sürekli olarak yükselip alcaliyor. 90 i geçmemek kaydıyla. Hararet yapmıyor. Normal aralıklarda yükselip alcaliyor.merak ettiğim bir konu daha var,😊 benim aracım sürekli olarak uzun yolda bayır aşağı yada hızlı giderken hararet göstergesi sürekli en alt seviyede hatta sıfır seviyesine kadar düşüyordu. Durunca normal seviyeye çıkıyordu ama hareket halindeyken sıfıra kadar düşüyordu.bir problem yapmıyordu bana. Sadece kalorifer sıcak uflemiyordu o kadar. Bu bir sorun mu?

 18. Selamun aleykum toyota corolla 2004 dijital klimali yeni aldim ilk aldigimda sofor tarafi sicak diğer taraflardan soğuk üfluyordu soğuğa aldiğimda sicağa aldiğimda hic bi sorun yoktu tabi . Ustaya götürdüm torpido taraflarinda biyerleri söktü simdi hepsi soğuk üflüyor sicağa alsam bile bana tamamiyle kalorifer sisteminin kazanin değişmesi gerektiğini söyledi 3000 lira masraf cikardi lakin , arac sicakta soğukta üfluyor sanki bi yön tayini sikintisi var gibi sizce durum nedir saygilar

 19. Hayırlı günler aracım albea dizel, kaloriferi sıcağa çevirince soğuk üflemeye başladı sebebi ne olabilir.

 20. Avatar M.ali yonucu

  Opel astra 96 model aracim var hortum sicak torpitonun altindaki demir sicak petek ilik ufluyor nedeni nedir acaba

 21. Avatar M.ali yonucu

  Kolay gelsin opel astra 96 model aracim var hortum sicak alta olan ptek demiri sicak ama ilik ufluyor

 22. Merhaba ben kaloriferi sıcağa getiriyorum soğuk üflüyor. Klima düğmesini açıyorum ayarı sıcağa getirdiğimde klima devreye giriyor ve soğuk hava üflüyor. Düğme bozulmuş olabilir mi. Yani sıcağa getirdiğimde en azından soğuk hava klimasının çalışmaması gerekir dimi ?

 23. Avatar abir gökcan

  aracım 2015 nissan qaşkai dijital klimalı
  aracta bu gun oldu.
  26/27 dereceye kadar ılık üflüyor
  28/29/30 derecede iyi gayet sıcak.
  daha onceki gunler 24/25/26 dercelerde iyi isitiyordu.
  bu bir sıkıntı yaratirmi.
  neden olabilir.
  hararet ve suyu normal

 24. Avatar abir gökcan

  2015 nissan qaskai dijital klimali daha onceden 24.25.26 derecelerde iyi isitiyordu.
  bu gün ayni derecelerde ilik üflüyor.
  28.29.30 dercede iyi isitiyor.
  suyu ve harareti normal.
  neden olabilir teşekkürler…

 25. Slm merhaba bizim aracın arızası şu şekilde arac ford transit radyötörle termostat arasında ki hortum cok sertleşiyor suda acayip basınç oluşuyor yedek su deposundan havayı aldın mı kalölifer güzel ısıtıyor yoksa bi 10 dakika sıcak üflüyor sonra ılık üflüyor bunun sebebi ne olabilir tamirciye gittim termostat arızası sebebiyle olabilir dedi değiştirdik yinede sorun hala devam ediyor bu seferde silindir kapak contası yanık diyor bir başka tamirci contada yanık olsa suyu eksiltir diyor şaştım kaldım ne yapalım yardımcı olursan sevinirim saygılar

 26. Avatar ERDOĞAN KARAN

  merhaba..
  aracım ford curier 2014 model….
  kılimasız modeli…kalorifer ılık üflüyo.. radyötör suuyunu ve temizliğini yaptırdım…düzelmedi..
  termostat arızsasıda değil…düğme ortada takılı kalmış diyolar….sıcak soğuk düğmesi çalışıyo…onun hareket ettireceği kısım diyolar…bu sorunu nasıl gideririm….

 27. Merhabalar.aracım citroen xsara 2001 model kaloriferi açınca az bir sıcaklık geliyor. Hararet göstergesi 90 teşekkür ederim. Iyi çalışmalar

 28. Corsa c araç hiç sıcak üflemiyor radyatör temizlendi ve termostat değişti yine aynı buz gibi. Neden böyle bilmiyorum. Hortumlar sıcak.bana da konsol sökülecek denildi yaptırmadım.

 29. Aracım reno clio 1.4 benzinli gaz verdiğin zaman veya yolda giderken sıcak üflüyor rölantide çalışır ise soğuk üflüyor

 30. Merhabalar araç 2003 Nissan primera araç kolofer ılık üflüyor kaputtan baktığımda Kolofet Petek giriş çıkış hortumları el yakar şekilde sıcak radyatör üst su giriş sıcak alt su çıkışı buz bizi normal mi su sıcaklık ibresi gözümün gördüğünce orta kısımdan aşığıda bu kısımda iken bir iki kere 3 bin devire getirdim aracı fan devreye girmedi ben sorun olarak termostat olabilir diye düşünüyorum sizin fikriniz teşekkürler

 31. Merhaba 93 model skoda favoritim var kalorifer önce biraz ılık bir hava veriyor hizlandigim zaman soğuk hava vermeye başlıyor hararet probleminden dolayi termostatim sökülmüstü ama yine hararet hemen yukseliyor hem hararet problemi için hem kalorifer sorununu nasil çözebilirim

 32. Merhabalar aracim passat fsi 2007 model sol izgaralardan arka ayak havalandirma dahil sicak fakat sag yolcu bolumunden soguk geliyor ay i sekilde arka ayak bolumundende soguk gelmekte servis petek tikalidir dedi temizletme yapildi usta herhangi bir tikanma yok temizleme cihazinda basinc normal geliyor tikali olsa basinc gostergesinden anlasilir dedi hatta temizleme isi bitti kontrolde yine soguk verince tekrar bagladi yine ayni petek tikali degil sorun baska dedi ucret talep etmedi petek tikali olsa ucret talep ederdim dedi petege giren su ve cikan su hortumu sicakligida ayni sicak giriyor sicak cikiyor petek tikali olsa sicak girer ama cikis soguk olur sanirim bazen ilik hava uflerken baska gun calistirdigimda soguk uflemekte sag taraf ne yapilabilir

 33. Selam aracım Megan 2 2004model LPG li.aracim klimasi az üflüyor .polen filtresinin oradan aşırı üfleme sesi geliyor fakat içerde üfleme az.birde az ısı veriyor neden olabilir.

 34. Hocam merhaba bende 11 jetta var klima Manuel kalarufer ısıtıyor şöyle bir durum var 1 2 kademede sol taraf sıcak üflüyor fazla deyil ama 3 4 aldığımda komple soğuk üflüyor sebebi ne olabilir yaptırsam fiyat ne kadar olur

 35. ustam arac opel astra 97 model kalorifer calisiyor duymeler calisiyor 150 200 kilo metre gitmeme rağmen sicaklik hafif ufluyor sorunu nedir acaba peteyin iki hortumunda da sicak su donuyor

 36. Selamın Aleyküm 2003 Seat cordoba tüplü aracım var dijital kilimalı kilima sıcak konumda giderken sıcak üflüyor durunca rölantide soğuk üflüyor Bir Sorum Daha Gene aynı araç bazen çalıştırınca yada giderken performans düşüyor gaz iyi yemiyor yada rölantide çalışırken tekliyor zor gaz yiyor teşekkürler

 37. Avatar Bünyamin

  Slm benim 93 slx var bu sene kalörifer soğuk üflüyor tamirciye gittim termostat değişti petek yıkandı tamircide iken sıcak geliyor oradan ayrıldım mı soğuk geliyor nadiren sıcak geliyor sonra yine soğuk geliyor neden olabilir.

 38. Avatar Mehmet gökgöz

  Arabam 2011 model audi A6 kalorifer 22 ile 24 derece arası soğuk üflüyor.25 ila26 derecede sıcak üflüyor. Önce 2224derecelede sıcak üflüyordu. Sebebi nedir. İyi günler.

 39. Mereba benim aracım Opel vectra 97 b kasa kalörifer petegini değiştim bir hafta öncesinde ise termostatı değişmiştim herhangi bir kaçak Yok ama en dağdaki sucak üflüyor digerleri soguk üflüyor sebebi nedir şimdiden Tşkler

 40. R21 manager 1.7 aracimin kalorifer bakimlarini yapmaya calistim. Petek temizligini kendim yaptim. Onceden tikali idi kireccozucu ile temizledim baya. Arac icinde kalorfer saguk bolumde iceriye cok canli ufuruyor. Sicaga alinca da sicak ufuruyor ama fan motorunun devri azalmiyor ama az ufluyor ayni kanaldan. Hava yollarinda midir sorun kalorifer petwklerinin distan aralari tozla falan mi tikali. Yada bu araclarda ayri bi filtre varmi polen fltre vs.

 41. Avatar Kemal Karabacak

  Merhaba benim arabam hyundai accent 2005 model. Kalorifer soguk ufluyor ve hararet gostergesi normal olsa da motordan su buhari geliyor. Acaba sorun nedir?

 42. Merhaba kolay gelsin aracım 2000 model citroen saxo 1.4i LPG’li araç ta birden kalorifer soğuk üflemeye radyatörden su atmaya ve LPG’ye geçmemeye başladı ve aşırı hararet gösteriyor sebebi ne olabilir yardımcı olurmusunuz

 43. Arac 1998 berlingo benzin/lpg”li aracin 4 sefer peteğini temizlettim ancak halen ılık üflüyor tamirci devir dayim pompasindan olabileceğini söylüyor sizin düşünceniz nedir

 44. Avatar Ahmet karlı

  Öncelikle mrb 96 model 1.9tdi transporter var kalörfer peteğini temizlettik ama yinele soğuk hava üflüyor termostat Yen’i taktırdım harareti yükseliyor normal seviyede ama yine soğuk hava üflüyor ne yapmalıyım

 45. Avatar Raşit vural

  Aracım 99megane1 2000motor kalorifer motor ışınsa dahi soğuk üflüyor elektirikciye gittim yaklaşık 500lira fiyat çıkardı.350lirasi işçilik bende daha ucuza halletmek için radyotorcuye gittim 130liram gitti sonuç aynı ne yapmalıyım elektirikciye 500 bayılmak istemiyorum..

 46. Avatar Abdullah Bıçakçı

  Merhabalar 2001 model Renault Megane 1 aracım var araçin harareti normal seviyelere geldiğinde kalarifer ısıtıyor ötekilerden sıcak hava geliyor fakat aracımla hareket halinde orralama 100 km hıza ulastigimda motor hararet sıcaklığı normalden kalariferdeki hava soğumaya başlıyor

 47. 98 model seat ibizam var motor ısındıktan sonra ısıtıcı 1. kademede ılık üflüyor ancak 2,3,4. kademelere elince soğuk üflüyor hava zaten soğuk arabanın içi daha soğuk oluyor ne yapmam lazım çocukları arabada battaniyeye sarıyoruz. yardımlarınızı rica ediyorum

 48. İyi günler. Arabanın 2 gün önce su kaçağından dolayı lpg beynini değiştirdim. Sonra yeniden motor suyunu boşaltıp antifiriz koyduk. Sonra yolda giderken kalöriferin fazla ısıtmadığını hissettim.Ertesi gün tekrar gittim radyatörün havasını aldırdım motor termostatını değiştidim ama yine faydası olmadı.Hararet 90 dercede olmasına rağmen çok sıcak üflemiyor. lpg beynini değiştirmeden önce çok sıcak veriyordu. Sorun ne olabilir dediğiniz gibi yanlış montaj olabilirmi ? Kolay gelsin..

 49. Avatar şenol şahin

  2014 model caddy çok az ısıtıyor aynı zamanda tam hava s,rk,lasyonunu alamıyoruz yedek ısıtma pompası termostat sagolsunlar hepsini değiştirdiler ama sonuç aynı çok az ısıtıyor neden olabilir acaba teşekkürler

 50. Avatar Ugur bekçioglu

  Selam ustacim benim 2000 model polo marka aracım var. Bizim sorunumuz kalorifer tesisatı komple çalışıyor temizleme işlemide uygulattim fakat yinede soguk üflüyor göğüs sökülmesi lazım dediler ama arac orjinal hicbiryeri oynanmamış oyuzden sokturmek istemiyorum baska bir cozumu yokmudur yardimci olursaniz sevinirim

 51. Aracımın kışlık bakımını yaptırmamıstım yag azdı ve yag koydugum günün sabahına yag suya karıstı cok soguk bi havada yag koymadan önce arac zor calısmıstı bikeresinde ozamndır petekler soguk üflüyordu yag koyunca düzelirmi diye düşündüm ama bu seferde yag suya karıstı temizlettim tekraar oldusimdi tekrar temizlettim yag karısmadı bu sefer ama sürekli hararet yükseliyor ve fan arabayı istop edince duruyor ve kalorifer hala soguk üflüyor 2 tane ustaya göstermemize ragmen tek yaptıkları radyatörü temizlemek ve motoru yıkamak oldu biride yag soğutucusu kapagını değiştirdi nasıl iş analamdık bilgileriniz bizimle paylaştıgınız için şimdidien tesekkürler

 52. merhaba bende 94 model şahin var aracın bir tarafı sıcak diğer yanı ise soguk üflüyor yani sag tarafı sıcak sol tarafı soguk üflüyor sebeb ne acaba

 53. Avatar ali kocaman

  iyi aksamlar öncelikle sayfanızda yardimci olduğunuz icin cok teşekkürler. aracım seat toledo 2005 model dijital klima fani sonuna kadar açsam da üflemesi normalden daha az olmasina ragmen halla sicak hava vermiyor. hararet göstergesi 90 oluyor. arac çalışır durumda isiklarda durdugum zaman sanki on göğüste fare var gibi tıkırtı geliyor. suan somestri tatilinden dolayı sehir disinda oldugumdan kendi ustama gösteremedim. burda ilçede oldugumdan iyi bir ustaya denk gelme sıkıntısı olabilr diye sizin fikrinizi almak istedim. cok tesekurler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba