Otomobillerde Çıkma Parça Nedir ve Nasıl Temin Edilir?

Yazar 2 Yorum 689 views
Otomobillerde Çıkma Parça Nedir ve Nasıl Temin Edilir?

Türkiye’de son dönemlerde yoğun bir rağbet gören otomobil sektörü, sıfır veya ikinci el araç alınmasıyla birlikte birçok yönden de ihtiyacı beraberinde getirmektedir. Bunlardan biri de doğrudan çıkma parça temini olabilmektedir. Herhangi bir yerde kaza yapan araçlarda, hurda olarak nitelendirilen araçlarda kullanılacak durumda bulunan tüm parçalara çıkma parça adı verilir. Doğrudan taşıt sahiplerini ilgilendiren ve önemli bir detay olan oto çıkma parçalar, günümüz şartlarında kazalarda oluşan tüm hasarlarınızla ilgili kırılan, hasar gören aracınızın belli parçalarının orijinal olarak değiştirilmesinde çıkma parçalardan faydalanabiliyorsunuz.

Örneğin, aracınızla yolda giderken yaşadığınız bir kaza sonucunda arka farınız kırıldı. Bunun sonucunda yetkili servis ile temin etmek istediğinizde, sunulan fiyat teklifi çok yüksek çıkacaktır. Böyle bir noktada orijinal parça kullanmanız için, daha önce aynı marka modelde kullanılmış bir parçayı aracınıza taktırarak siz de bu durumda çıkma parça kullanmış olmaktasınız.

 

Oto Çıkama Parça Ürünler Sıfır Ürünler midir?

 

Oto çıkma parçaların neredeyse tamamı, hurda ya da kaza yapmış araçlardan çıkartılan parçalardır. Bu nedenle bu parçaların neredeyse tamamı ikinci eldir. İkinci el ürün alımında arızalı ya da bozuk bir ürün kullanmamak için, ilgili firma ile görüşürken ürünlerle ilgili garanti süreci, iade süreci olup olmadığını sormak her zaman faydalıdır. Bunun yanı sıra güvenilir internet sitelerinde de temel iş otomobillerde ikinci el olarak çıkma parça sunan firmalardan bilgi ve destek alarak, en iyi şekilde faydalanabilmeniz olacaktır. Böylece internet üzerinden güvenilir siteler ile marka – model tutacak şekilde parçalar edinebilmek de kolay olacaktır.

 

Orijinal mi olup olmadığı merak edilen çıkma parçalar, doğrudan hasarlı otomobillerin kullanılabilir parçalarının sökülmesiyle elde edilen parçalar olduğu için doğrudan orijinal parçalardır diyebilmek mümkündür.

 

Çıkma Parça mı Yan Sanayi Ürün mi?

 

Aracınıza yönelik bir parça değişimi söz konusu olduğunda, faydalanacağınız iki seçenek vardır:

 

  1. Çıkma parça
  2. Yan sanayi

 

Çıkma parçaların her daim orijinal olduğunu bilerek hareket ediyor, satın alıyorsunuz. Yan sanayi ise, sahte ürünler olup orijinale göre birçok farkı bulunan ürünlerdir. Örneğin tampon hasarı sebebiyle, tampon değişimi yaptırmak istediğinizde renk veya buna benzer tutarsızlıklardan kaynaklı farkı olacaktır. Kalite farklarını bilerek hareket edebilir ve yan sanayi mi yoksa çıkma parça mı istediğinizi kararlaştırarak hareket etmeniz gerekir.

 

İnternet ile birlikte oto çıkmacı ya da oto çıkma parça satan web siteleri üzerinden, %100 orijinal olup bir tür ikinci el ürünlere ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan herhangi bir parçanın, kendi marka ve model otomobiliniz ile eş değer olduğunu bilmeli ve bu şekilde alışverişlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Aksi durumda, birçok farktan oluşacak türe göre istediğiniz çözümü bulamama ihtimaliniz de çok yüksek olacaktır.

 

Otomobiliniz için herhangi bir sebepten ötürü çıkma parça düşündüğünüzde, kapsadığı alanlarda önemlidir. Genel olarak elektronik far, fan, ayna, direksiyon, klima, koltuk, motor aksamı ya da kaporta gibi konularda çıkma parça isteyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte doğru markalara internet sitelerinden ulaşarak, aracınızın markasına göre kolayca çıkma parçalarınızı temin edebilirsiniz.

 

Dakikalar içerisinde arayıp bulacağınız oto çıkmacı web siteleri ile kolayca araştırabilir, hata oranı ya da temizlik durumuna göre seçim yapabilirsiniz. Parçalardaki hatalar, boyalar ya da zedelenmelere göre fiyat değerleri de bu noktalar baz alınmakta olup sizlerde internette istediğiniz parçaların hasar ya da zedelenme büyüklüklerine bakarak tercih edebilirsiniz. Güvenilir internet siteleriyle beraber, birebir destek alabilir, arayıp soru sorabilir ve ilanlar hakkında satıcılarla görüşerek satın alım süreçlerinden faydalanabilirsiniz.

İnceleme Sonucu

Otocikma.com sitesinde dakikalar içerisinde Renault çıkma parça, Volkswagen çıkma parça, Bmw çıkma parça, Toyota çıkma parça, çıkma motor,opel çıkma parça,fiat çıkma parça,çıkma yedek parça,audi çıkma parça,çıkma şanzıman,mercedes çıkma parça,peugeot çıkma parça,massey ferguson çıkma parçaları,volvo çıkma parça,citroen çıkma parça,tofaş çıkma parça, nissan çıkma parça,çıkma oto parça,çıkma motor satanlar,kia çıkma parça,renault kangoo çıkma parça,skoda çıkma parça,ford çıkma parça,clio çıkma far ve daha bir çok oto çıkma parça ve yedek parçayı tedarik edebilirsiniz.
8,9

2 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba