Yeni Kurulan Sigorta Şirketleri, Kasko ve Trafik İçin

Yazar Yorum Yap 843 views
Yeni Kurulan Sigorta Şirketleri, Kasko ve Trafik İçin

Bilindiği üzere 2017 yılının başında bu yana sigorta fiyatlarında muazzam bir artış söz konusu geçmiş dönemlerde de artışlar olmuştu fakat genellikle %10-30 bandında gerçekleşir ve bu sebeple bu artışlar araç sahiplerini çok da fazla zorlamamakta idi. Fakat 2016 yılı başından 2017 yılının şu dönemlerine geldiğimizde fiyatların nerede ise %300 arttığını görmekteyiz. Bu durumun 2018 yılına yansıması da devam edecek gibi görünüyor.

İşte tam da bu sebeple, araç sahipleri yeni açılan ve bu sebeple de fiyatlarını diğer köklü şirketlere oranla çok daha makul tutan sigorta şirketlerinin peşinde. Bu yazımızda sizler için özellikle trafik sigortası için yeni açılan sigorta şirketleri bilgilerini listeleyeceğiz.

Yeni Kurulan Sigorta Şirketleri Hangileridir.

Yeni açılan şirketler, genel olarak daha rüştünü ispat etmemiş sayılabilir. Anlaşma servis ağları gelişim aşamasındadır. Fakat kaliteleri konusunda şu aşamada yorum yapmamız doğru olmaz, bunun nedeni henüz olumlu yada olumsuz şikayetlerin değerlendirilebilecek kadar çok olmamasıdır.

Yeni Açılan Sigorta Firmaları Listesi

Bu firmalara ait taban ve tavan fiyat listeleri ise şu şekildedir (Not: Bu Fiyatlar Sürekli Güncellenmektedir. Bu Sebeple Değişken Olabiliyorlar. Sadece fikir vermesi Açısından Konu Yazılma Tarihinde Güncel Olan Fiyatlar Aşağıdaki Tabloda Verilmiştir.)
Sigorta Şirketi Asgari Prim Ortalama Prim Azami Prim

Sigorta ŞirketiAsgari PrimOrtalama PrimAzami Prim
DOĞA SİGORTA1.810,00  1.810,00  1.810,00  
ETİCA SİGORTA900,00  1.210,00  1.420,00  
TÜRK NİPPON SİGORTA1.008,00  1.271,00  1.814,00  
UNİCO1.703,00  1.703,00  1.703,00  

NOT:( koru sigorta taban tavan ve ortalama pirim fiyatlarını sigorta bilgi merkezinde yayınlamadığı için yeni sigorta şirketleri arasında olan koru sigortaya ait bilgiler eksiktir)
Bu tablo, Ankara için standart bir otomobil aracın, önceden hiç hasarsızlık indirimi olmadan giriş basamağı için taban ve tavan fiyatları göstermektedir. Her ilin kaza istatistikleri birbirinden farklı olduğu için örnek olarak istanbul yada izmir gibi illerdeki taban tavan ve ortalama pitim fiyatları birbirinden farklı olacaktır.

Kooperatif Sigortalarındaki Uygulamaya Dikkat

Yukarıdaki listede bahsi geçen yeni açılan sigorta şirketleri listesi içerisinde Koru Sigorta ve Doğa Sigorta bir sigorta kooperatifidir. Bu sebeple poliçe kesiminde uygulamaları biraz farklıdır. Mağduriyet olmaması açısından bu yeni firmalara ait bu bilgileri bilmeniz faydanıza olabilir.

Bu iki firma, ilk faaliyete başladığında, sigortalılardan 100,00TL kooperatif üyelik ücreti almakta idi. Şu an sistemlerini biraz daha farklılaştırmış durumdalar. Artık bu sigorta şirketlerinden poliçe kestirir iken, poliçe tutarının 107,00TL lik kısmına size konut poliçesi düzenlemekteler. Bu poliçe, mevcut trafik poliçe fiyatınızdan düşmekte sizden ek ücret alınmamaktadır. Fakat aracınızı 1 ay sonra sattığınız zaman, sigortayı iptal ettirirken, toplam sigorta bedelinden 107,00 tl düşüp geri kalanının kullandığınız kadarı iade edilir. Yani 107.00TL lik poliçeniz için iptal işlemi yapılmaz.

Bu sebepten özellikle sigorta yaptırdıktan sonra ilk 1 ay içerisinde aracını satanlar, normalden biraz daha az iade tutarı almaktadır. Eğer aracınızı kısa zamanda satma ihtimaliniz var ise bu durumu göz önüne alarak hareket etmenizde fayda var.

Bize Sorun!

Her sigorta şirketinin farklı geri dönüşleri mevcut. Bu sebeple sigorta seçimi yada fiyat dengesi seçimi gibi aklınıza takılan sorular var ise sitemizde en ucuza trafık sigortası yada en ucuza kasko bulmak için yöntemler, Püf noktaları ve nasıl seçimler yapılması gerektiğine dair sayısız konu bulunmaktadır. Sitemizde yada bu konuda bulamadığınız ve aklınıza takılan sorular var ise bizlere sorularınızı sorabilirsiniz. Soru sormak isteyen kullanıcılarımız, aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirler. Sorulan sorulara günlük olacak editörlerimiz cevap vermektedir.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba