Vernik Yanığı Giderme ve Tamiri Nasıl Yapılır ?

Yazar 3 Yorum 7.966 views
Vernik Yanığı Giderme ve Tamiri Nasıl Yapılır ?

Araçların ortalama yaş ömrü 12 yıldır. Bu nedenle yaşını doldurmuş araçlar belli bir zaman sonra soluk ve eskimiş görünür. Orijinal boyası neredeyse canlılığını yitirecek kadar sönük bir iz bırakır.Kaportada bu durumdan olumsuz etkilenir Kaportada en çok oluşan vernik yanığının görünümü içler acısıdır. Çirkin bir görselliği ele alan kaportadaki vernik yanıklarını çıkartmak zor olabilir. Artık aracın boyanma vakti gelmiştir. Genel olarak eski araçların sahibi bu durumlara pek yabancı değiller. Nano teknoloji ürünlerin satımında boyasız araçlar üzerinde var olan vernik yanıklarını gidermek daha mümkündür. Bu işlem boyanın markasına göre faaliyet gösterir ve net sonucu boya markasına göre belirlenir.İyi bir boya için,maliyet biraz yüksek olabilir. Eğer ekonomik durumunuz iyi ise bu sorun zaten yaşanmaz. Genelde bu sorunlar ile maruz kalanların aracı yaşını doldurmuş olmasıdır. Araç ,geçen zamanla birlikte arabada bu tür olumsuz değişiklikler ortaya çıkabilir. Mümkün oldukça çok eski yaşı bitmiş ,hasarlı ve eski araçları kullanmamak gerekir. Vernik yanığı giderme ve tamiri için birkaç basit uygulama yapılır. Bunun için istenilen malzemelerin tam olması gerekmektedir.

 

Vernik yanığı uygulamasında,yanık olan kısım mercek altına alınır. Araç tavan bölgesi,toru katmanları ve kılcal damarlar iyice temizlenir. Daha sonra temizlenen bölgede uçları görünen bazı sert keskin kısımlar temizlenirken,zarar görebilir. Bunun olmaması için, bu kısımları yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Bu temizleme işleminde keskinlik kalmamalı,istenilen pürüzsüzlük yeterli bir şekilde sağlanmalıdır. Uygulama öncesinde dikkat sonrasında ise vernik yanığı bölgeler hesaplanarak temizlenmelidir. Pürüzsüz olması verniğin yanıklarının daha kolay bir şekilde geçmesine yardımcı olur. Yanık bölgenin giderilmesi bu şekilde yavaş yavaş temizlenerek gerçekleştirilir. Bunun için yanıkları ortadan kaldıracak özel solisyonların tercih edilmesi gerekir. Böylece bölgede biriken vernik yanıkları da azaltılmış olur ve istenen temizlik profesyonelce sağlanmış olur. Yapılan uygulamalar alıcılığını korur mu? yanıklar tamamen yeterli bir şekilde kaybolur mu? merak uyandıran bir sorudur. Fakat uygulaması sonrası nanoteknoloji ürünlerde verniğin tamamen ortadan kalması sağlanabilmektedir. Ayrıca  güneş solması durumlarında verniğin giderilmesi etkili olabilmektedir.

 

Vernik Yanığının Uygulamadan Kesin  Sonuca Ulaşması Ne Kadar Sürer ?

 

Belirli maliyetler ve gerekli malzemeler temin edildikten sonra geriye sadece kaportada var olan vernik yanıklarının kalıcı bir şekilde giderilmesi kalıyor. Özel solüsyonlarla ve doğru ,pürüzsüz temizlik  sonrası işlem biraz zaman alsa da en iyi sonucu verir. Eğer uygulama yapılacak bölge uzunluk ve kısalık moduna göre değişim gösterirse burada sadece kullanılan malzeme ve artan bir maliyet söz konusu olur. Uygulamanın büyüklüğü ve küçüklüğü paralel gün sayısının uzatabilir ya da gün bitmeden kısaltabilmektedir. Günün uzunluğu vernik yanığının büyümesi ve küçülmesi ile belli olur. Bu zaman aşımında bekleme modu 1 ve 3 gün süre ile kesinliğe kavuşur. Vernik atması ve bakımı ortalama 3 günde netliğe kavuşur ve istenilen sonuç. en iyi şekilde kullanılan kaliteli malzemeler ile ortaya çıkar.

Etiketler

3 Yorum

  1. Selamlar,
    Yazı çok güzel ve yazılmış. Benim Sıkıntım Bu işlemi yapacak yer yada usta bulamamak. bildiğiniz ve ya tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

  2. Karbüratör Arızası Nasıl Anlaşılır | Oto Arızaları

    […] ♦ Vernik Yanığı Giderme ve Tamiri Nasıl Yapılır ? […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba