Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir, Şanzıman Ötmesi Sorunu


Sponsorlu Bağlantılar
Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir, Şanzıman Ötmesi Sorunu
3.2 (63.33%) 6 votes

Araçlarda zamanla ve yapılan kilometre yada bakım eksikliği gibi nedenlere bağlı olarak şanzımandan gelen ses sorunları yaşanabilmektedir. Bu sorunların bazıları hızlı ve pratik şekilde önlenebilmektedir.

Bu yazımızda şanzıman ötmesi nasıl kesilir konusunda pratik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir

 • 1 – Şanzıman Yağ Seviyesini Kontrol Ettirin : Aracınızın şanzıman yağı, kaçaklar nedeni ile azalmış yada tamamen bitmiş olabilir. Şanzıman yağımızın seviyesini kontrol ettirin. Eğer azalma var ise tamamlanmasını sağlayın. Ayrıca neden azaldığını tespit ederek kaçak olan bölgelerin tamirini yaptırmayı unutmayınız.
 • 2 – Şanzıman Yağınızı Değiştirin : Şanzıman içerisinde ateşleme gerçekleşmeyen bir parça olduğu için yağının ömrü de son derece uzundur, ama sonsuz değildir. Şanzıman yağı özelliğini yitirmiş ise ses yapma sorunları gelişebilir. Ustanıza şanzıman yağının durumunu sorun ve gerekli görülür ise değiştirin. Ses sorunlarında büyük ölçüde etkili bir yöntemdir.

Şanzıman Yardımcı Aksamlarında Ses Olabilir

Çoğu zaman ses sorunları baskı balata, debriyaj merkezi, prizdirek bilyası yada debriyaj çatalı gibi parçalardan kaynaklanabilmektedir. Araç sahipleri tarafından bu ses şanzımandan geliyor olarak algılanır. Yanılıyor da sayılmazlar. Şanzımanın ön kısmında bulunan bu parçaların değişimi çok daha kolay ve maliyeti de şanzımanın açılmaması nedeni ile daha ekonomiktir.

 • 3 – Prizdirek Bilya Sesi : Genellikle rölantide daha fazla hissedilen bir şıngırtı yada ötme sesi şeklinde görülür. Gaza basınca daha çok azalır. Debriyaja basıldığında da ses kesilebilir . Bu tip sesler prizdirek mili bilyasından gelen seslerdir ve çözümü için şanzıman aşağıya alınarak bilya değiştirilir. Şanzıman komple açılmaz, işçiliği ve maliyeti daha düşüktür.
 • 4 – Debriyaj Çatalı Sesi : Debriyaj çatalında zamanla oluşan boşluklar ses sorunlarına neden olabilmektedir. Bu da aracı lifte kaldırarak yapılacak bir kontrolle kısa sürede arıza tespit edilebilir.

Bu dört işlem sonrası hala sorununuz devam ediyor ise şanzıman ötmesi sesi iç bilyalar , dişliler senkromeçler gibi parçalardan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu sesin çözümü için tek yok şanzımanın inmesi gerekmektedir. 1. Viteste 2. viteste 3. viteste yada 5. viteste şanzıman ötmesi var ise viteslerde ötme sorunu için hazırladığımız sayfalara bakabilirsiniz.

Bize Sorun Cevaplayalım 


Sponsorlu Bağlantılar

Aracınızdaki var olan şanzıman ötmesi sesi ile ilgili olarak sorularınızı aşağıda bulunan yorum kısmını kullanarak bizlere sorabilirsiniz. Aynı gün içinde sorulan sorular cevaplan maktadır. Soru sorar iken araç marka ve modeli ile birlikte otomatik şanzıman yada manuel şanzıman gibi şanzıman tipini de belirtmeyi unutmayınız.

Sayfa Özeti
Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir, Şanzıman Ötmesi Sorunu
Konu Adı
Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir, Şanzıman Ötmesi Sorunu
Konu Açıklaması
Otomatik vites yada manuel vites araçlarda şanzıman ötmesi nasıl kesilir sorusuna cevap için hazırlanan Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir, sayfasında 1.2.3.4.5 vites sorunları
Yazar
Yayımcı
OtoServis
Yayımcı Logosu

Şanzıman Sesi Nasıl Kesilir, Şanzıman Ötmesi Sorunu” için 49 yorum

 • 18 Aralık 2017 tarihinde, saat 23:31
  Permalink

  Selam hayırlı çalışmalar bende 98 model şahin var hareket etiğim andan itibaren sanki şanzımandan ötme sesi geliyor acaba neden olabilir bilgilendirseniz sevirim teşekkürler

  Yanıtla
  • 19 Aralık 2017 tarihinde, saat 08:41
   Permalink

   her viteste yapuıyor mu, biraz daha detay bilgi verir iseniz daha net cevaplar verebiliriz

   Yanıtla
 • 30 Aralık 2017 tarihinde, saat 15:30
  Permalink

  Araç benzinli, otomatik. Hareket halinde iken gaza bastıkça artan ve içeride motor sesinden daha çok duyulan Turbo üflemesine veya hava kaçırma sesine benzer bir fan, radyo cızırtısı veya rüzgar sesi tarzı üfleme mevcut. Bu ses daha çok sanki şöför tarafı ön konsol taraflarından gelmekte. Gaza yüklendikçe şiddet artıyor. Ve hareket halinde motor sesini dahi bastırıyor.Yüksek viteslerde alt devirlerde rölantide seyrederken o üfleme sesi yerine çok fazla rahatsız etmeyen (kulak verilmedikçe) yine aynı bölgelerden gelen radyo cızırtısı tarzı daha düşük tonda bir ses gazdan ayağı çekene kadar aralıksız devam ediyor. Yani gaz verdikçe artan bıraktıkça azalan bir fan, rüzgar sesi mevcut. Kayış sökülüp dinlendi ve bir değişiklik olmadı. Kayış ve kayış bölgesi kontrol edildi hiç bir sıkıntı yok. Dinamo da değil. Turbo yok arabada hali ile turbo bağlantıları gibi bir sıkıntı da değil. Tek alternatif direksiyon pompası kalıyor sanırım ama servis onu da düşünmüştür her halde. Yani birşey bulamadılar ve bir tespit yapılamadı. (Araç Amerikan 2007 model Yeni kasa Chrysler sebring).

  Yanıtla
  • 30 Aralık 2017 tarihinde, saat 22:25
   Permalink

   Yazınızı okuduğumda direk olarak turbo diyecektim genellikle ıslık sesi alınır turbonun ömrü bittiğinde. Ama araçta turbo yok. Şunlardan kaynaklanabilir. Alternator rulmanlarindan, K
   Karbon filitresinden
   Diferansiyel
   Son olarakta direksiyon pompası.

   Yanıtla
 • 2 Ocak 2018 tarihinde, saat 16:28
  Permalink

  Aracım 2004 model 1.3 lpg li Getz 195.000 km de düz vites. Araç hareket halinde viteste iken Ayağımı gazdan çektiğimde uğultu geliyor. Aynı uğultu hareket halinde hızlanırken de geliyor.Arabada aynı zamanda performansında bir isteksizlik mevcut.Yani hızlanmalar çok ağır.Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • 2 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:34
   Permalink

   Ses tip olaylarına cevap veremeyiz 🙂

   Yanıtla
 • 11 Ocak 2018 tarihinde, saat 19:30
  Permalink

  Aracim 2001 model 206 manuel vites sanzumanda ugultu gelmeye basladi dusuk devirde giderken daha belirgin oluyor.

  Yanıtla
  • 12 Ocak 2018 tarihinde, saat 00:35
   Permalink

   Ümit bey ses konularına pek yorum yazmayı doğru bulmuyorum, eğer uğultu şanzımandan geliyor ise çok iyi bir ustaya götürmelisiniz. Muhtemelen bilyalar dağılmış olabilir, o da olmazsa dişlerle ilgili bir problem bulunuyordur. Bu tip arızayı 4. viteste giderken daha rahat sesi alırsınız gaza bastıkça artar doğru mudur?

   Yanıtla
 • 12 Ocak 2018 tarihinde, saat 13:29
  Permalink

  Clio 4 1.2 aracımda 1 viteste giderken uğultu yapıyor diğer viteslerde sorun yon sebebi nedir acaba aracım 2015 16740 km de

  Yanıtla
  • 12 Ocak 2018 tarihinde, saat 22:34
   Permalink

   Isındıktan sonra da uğultu yapıyor mu ? Havalar şuan soğuk bu durum ondan olabilir

   Yanıtla
   • 14 Haziran 2018 tarihinde, saat 13:51
    Permalink

    Isınıncada aynı sesi yine yapiyor düşük devirde acaba sanzıman katkısı koysam faydası olurmu motorsilk sanzıman katkısı zararı olurmu şimdiden teşekkürler

    Yanıtla
 • 16 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:14
  Permalink

  Merhabalar, aracım 2013 model kia sportage. 2 ay yoktum araba eniştemdeydi. Geldiğimde arabayı kullanmaya başladığımda arabanın ön tarafından sanki kayış sesine benzer üfürtü gibi değişik bir ses gelmeye başlamış. Sanayiye götürdüm, baktırdım, aracı kaldırdılar altına baktık, epey bi yap kaçağı olmuş. Dedikleri şanzumandaki keçeden yağ geliyor. Normalde hemen böyle bir ses gelmez , baya olmuş bu olalı, tamir içim şanzumanı indiricez ve dağıtıcaz, dağılınca otomatik olarak öndeki bulunan 4 bilye dağılıcak ve değişicek. Sonra başka sıkıntılar çıka bilir dediler, dişlilerde sıkıntı olabilir veya başka bir şeyler dediler. Şanzumanı indirmeden ayırmadan bilemeyiz dediler.
  Şimdi benim bilmek istediğim , şanzuman inince bu 4 bilyede dağılıyormu direk, ve yenisimi şart oluyor.
  Bu keçe şanzuman inmeden değişme imkanı yokmu ?
  Bilye başı 400 TL dediler, otomatik olarak 1600 TL ye geliyor sadece bilye parası . Ki akşam olduğu için soramadım başka ustaya kaç para bu bilyeler diye. Pahalı geldi biraz da .
  Teşekkür ederim

  Yanıtla
  • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 00:07
   Permalink

   Sinan Bey, aracı life kaldırılmadan bir şey söyleyemem. Bulunduğunuz yerde servis var mı?

   Yanıtla
   • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 00:25
    Permalink

    Sıkıntıda o Antalyada yetkili servis kapadı, yeniside şubat’a açılıcak, bende mecburen sanayiye gitmek zorunda kaldım. Asıl merak ettiğim bu bilye mevzusu, şanzımanı sökünce dağılıp yenisi şartmı oluyor ?

    Yanıtla
    • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 00:41
     Permalink

     Sinan Bey, bilya mevzusuna gelince ben de pek anlam veremedim aracı görmeden, şöyle demiş olabilirler mi? Gerdirme bilyaları dağılmış değişmemiz gerekiyor.

     Yanıtla
     • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 01:34
      Permalink

      Şimdi ben pek anlamıyorum, dedilerki 4 tane bilye var, artık hangi bilyeler bilemiyorum. Eğer şanzımanı indirir ve bu yağ peçesinde az olan yağdan dolayı hangi parçalara zarar vermiş vermemiş bakmamız için şanzumanı sökücez parçalıyvcaz, sonra ona göre işlem yapıcaz ve toplıycaz, bu işlem sırasındada şanzumanı dökmekten dolayı 4 tane bilye otomatik olarak dağılıcak. Ve yenisi gerekicek. Bilyede tanesi 400 TL diyorlar. 4 taneside baya baya para oluyor .

     • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 01:35
      Permalink

      Aracıda gördüler, life kaldırdılar, sonrasında yazdıklarımı dediler

 • 16 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:45
  Permalink

  Selam, 89 model ford taunusum var.
  Arıza ise şöyle,
  1- Rölantide uğultu yapıyor debriyaja bastığımda kesiliyor.
  2- 1.2. Ve 3. Viteste normal veya hızlı ilerlerken aynı uğultu var fakat 4. Vitese aldığımda uğultu kayboluyor.
  Sizce neden kaynaklıdır?
  Şanzıman yağı tam eksik yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 17 Ocak 2018 tarihinde, saat 00:11
   Permalink

   Baskı balataya baktırdınız mı ?

   Yanıtla
 • 23 Ocak 2018 tarihinde, saat 14:36
  Permalink

  Merhaba
  Aracım kia rio 2004 model benzin lpg li ve manuel vites. Aracımda sadece sabahları araç soğuk olduğunda şanzıman dan çok aşırı bir şekilde kesik kesik yoğun zırıltı ve yüksek seste geliyor debriyaj a bastığımda sesin büyük bir kısmı gidiyor araç yolda giderken bu ses az da olsa duyuluyor yakşaşık 10 dakka sonra araç ısınınca bu ses kesiliyor araç tamamen soğumadığı sürece bu ses gelmiyor. Yardım ve görüşlerinizi rica ediyorum bu sorun sıkıntı yaratırmı nasıl çözüm sağlarız.

  Yanıtla
  • 24 Ocak 2018 tarihinde, saat 00:43
   Permalink

   Erdem bey, bu tip arızalara yanıt vermek doğru olmaz ses arızalarına tam olarak işlem yapılması

   Yanıtla
 • 9 Şubat 2018 tarihinde, saat 23:35
  Permalink

  Merhaba, 2013 kia rio hb 1.25 benzinli aracim var.geri viteste yarim debriyaj veya yavas ayagimi cektigimdw bir vinlama ve ugultu sesi geliyor, diger viteslerde yapmiyor, arac 34000 km de neden olabilir acaba,tsk ederim simdiden

  Yanıtla
 • 12 Şubat 2018 tarihinde, saat 14:18
  Permalink

  s.A Kolay gelsin. Aracım 2000 model doğan slx şanzumandan ötme sesi geliyor 1 2 ve 3.viteste yapıyor 4 te 5 te yok pirzek bilyası değiştirdim geçmedi direk şanzumandan dediler acaba ne olmuş olabilir.

  Yanıtla
  • 12 Şubat 2018 tarihinde, saat 17:02
   Permalink

   A.s evet bu arıza şanzıman ile ilgili gibi duruyor.

   Yanıtla
 • 13 Şubat 2018 tarihinde, saat 12:09
  Permalink

  Hocam benimde bir sorum olacak..Araç fiat marea 2000 motor sadece 4 viteste bariz bir şekilde uğultu yapıyor…diğer viteslerde sorun yok..neden yapabilir..yorumunuz için şimdiden teşekkürler..

  Yanıtla
 • 24 Şubat 2018 tarihinde, saat 05:05
  Permalink

  96 model fort escor clx zetec motor var 1.2.3.4.5 aynı ses uğultu var hız arttıkça daha net geliyor ses hararethalindeyken vites boş a aldiğimda ses kesiliyor debriyaj bastığımda uğultu kesiliyor takı debriyaj dan ayağımı çektiğinde araç yüke girdiğinde uğultu her fiteste devam ediyor şanzıman yağı tam sorun nedir. Şimdiden tesekurederim iyi calismalar

  Yanıtla
 • 27 Şubat 2018 tarihinde, saat 00:38
  Permalink

  Aracım 94 Hyundai Excel otomatik…şanzıman içinden inlemeye benzer bi ses geliyor motor iyice ısınınca ses bi parça azalıyor fakat ses N konumunda yani boştayken de geliyor sadece P konumunda kesiliyor ne yapmam lazım

  Yanıtla
 • 16 Mart 2018 tarihinde, saat 13:06
  Permalink

  Merhaba hocam 2004 1.9 transporter sadece 4.viteste gelen bi ötme sesi var gaza bastıgım zaman geliyor diger viteslerde sorun yok sadece 4. Vites turbo sesi gibi ötme yapıyor

  Yanıtla
 • 5 Nisan 2018 tarihinde, saat 19:54
  Permalink

  99 model palio 1.6 16 valf aracim var viteste giderken sanjumandan ötme sesi geliyor genelde 2 ve 4 üncü viteste geliyor otme sesini icerden rahatsiz edecek kadar alabiliyorum. diger viteslerde daha az neden kaynakli olabilir.

  Yanıtla
 • 16 Nisan 2018 tarihinde, saat 20:34
  Permalink

  Merhaba focus 1 duz vites aracim var 1 inci viteste 3 bin ddvirden sonra uguldama var diger viteslerde yok debriaj balatam cok iyo degil sebebi ne olabilir

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2018 tarihinde, saat 01:03
  Permalink

  Mrb ustam aracim 2005 fort transit v184 1.2.3.5 vites degisimlerinde otme yapiyor sanzumanda geliyor dediler indirdik şanzimand bisey yoktu gurup bilyesidee degistim kesmedi sesi turbo dediler turbocuya gittim turboda saglam cikti bu sesi nasil kesebiliriz neydendir bu ses

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2018 tarihinde, saat 21:05
  Permalink

  Merhaba 2012 Nissan navara otomatik 4*4 2.5 d Euro 4
  Aracım 4*2 de hiçbir sorun yok gidişi vites geçişleri gayet iyi 4*4 e aldıgımda aracın ön tarafından Bi uğultu geliyor gaz pedalındada hissedebiliyorum hızlandıkça kesiliyor devir düştükçe artıyor yanı vites değişince devir düşüyor artana kadar uğultu devam ediyor her viteste yapıyor ama vites değiştirmede hiçbir sorun yok

  Yanıtla
 • 19 Nisan 2018 tarihinde, saat 22:37
  Permalink

  Aracım 2014 model Kia Sportage.
  Araç soğukken çalıştırıp hemen vitese alınca (geri) (otomatik) zaman zaman ötme oluyor sonra düzeliyor. Neden olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler

  Yanıtla
 • 22 Nisan 2018 tarihinde, saat 12:00
  Permalink

  Merhaba 2005 model 1.6 manuel audi a4 kullanmaktayim 238.000 bin km de. 4. Vites ve 5. Vites de hızım 70-80 aralıgında iken gaza bastıgimda ugultu gelmekte. Ayagımi gazdan cektigimdede ugultu kesiliyor. Sanayide bir kac ustaya gosterdim. 4. Vites ve 5. Vites bilyalarında problem oldugunu soylediler. Simdi sorum tamir ile bu sıkıntı cozulurmu ? İkinci el sanziman almam dahami dogru olur ?

  Yanıtla
 • 20 Mayıs 2018 tarihinde, saat 18:24
  Permalink

  Merhaba İyi günler.
  2016 citoren berlingo manuel şanzıman yazdıklarınıza bakarsak prizdirek mili bilyasi olarak gözüküyor normal çalışırken ses var debriyaja basınca kesiliyor servise gittim bu ses hepsinde var ben bunu sesi kesemem dedi ne yapabiliriz bu konuda şimdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 6 Haziran 2018 tarihinde, saat 23:49
  Permalink

  Ustam merhaba bende fiat doblo 2002 model 1.9 jtd motor aracım var ama bi sıkıntım var arac bi 20 km şanzımanda yağ sız gitti ses gelmeye basladı boştayken sonra vitese geçmedi aonra sanayıde yag baktılar yag yoktu yagsını tamamladık ses kesildi ama tek sorun 4 ve 5 vitese taktımda yolda gideken bi uvultu sesi ötüyor yanı asırı degil tatlı bir ses var neden yapar bana bi yardımcı olurmusunuz usta

  Yanıtla
 • 13 Haziran 2018 tarihinde, saat 19:35
  Permalink

  S.a aracım 2012 model skoda octavia manuel benzin+lpg aracımda 3. Vitesten sonra inanızmaz derecede bi uğultu sesi var sanki formula 1 deki gibi teker bilyasından şüphelendim rota götürdüm bilyalarda sıkıntı yok dediler ne olabilir yardımcı olabilrmisin

  Yanıtla
 • 2 Temmuz 2018 tarihinde, saat 23:37
  Permalink

  S. A 2006lada vega var aracı çalıştırdığı da ses geliyor devriaza bastığımda gurultu kesiliyor bırakınca devam ediyor 5.vitesten sonra ötme var birde vites kutusu dansa içine bozuk para. Kaçmış gibi gıcırdıyor geçişlerde problem yok şanzuman arızası diyorlar kafam takıldı çıkma mı takayım yoksa tamir mi ettirdim yardımcı olur uzunu iyi gecele

  Yanıtla
 • 15 Temmuz 2018 tarihinde, saat 21:29
  Permalink

  Merhaba aracim 2010 model ford focus dizel manuel vites 5.viteste 90-100 arası gelen ses icin yetkili servisinde şanzımandan kaynaklandığıni söylediler araci seyir halinde giderken aynı süratlerde boşa aldığımda da ses devam etmektedir bu sorunun çözümü nedir sizce?Yardimlariniz için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 16 Temmuz 2018 tarihinde, saat 03:27
  Permalink

  Kolay gelsin 2011 model polo 6 r aracim var. Aracimin sanzimaninda bosta iken bi şıkırti var denriyaja basinca kesiliyo ses gaz verince dahada artiyo. Viteste araba yuke binince ses kesiliyo ancak gazdan ayagimi cekince ses var. Hareket halinde Arac viteste iken ayagim debriyaja basili ses dahada artiyo ancak vitesi bos konuma getirince debriyaja basmadan ses kesiliyo. Her usta ayri bisey soyluyo ne yaptiracagim konusunda kafam karisti yardimci olursaniz cok sevnirim

  Yanıtla
 • 9 Ağustos 2018 tarihinde, saat 13:22
  Permalink

  Aracım 2003 model audi a4 1.6 düz vites benzinli araçta seyir halindeyken bir cızırtı geliyordu aracı lifte kaldırıp baktığımızda hıza oranla artan bir ses var nedenini kimse çözemedi teker bilyası değişti tamircim sesin şanzumandan geldiğini belirledi şanzumanı söktük içinde problemli hiçbir parçanın olmadığını söyledi sadece yağ boza kıvamı almış sesin nedeni bundan olabilirmi şanzuman hala yerde toplasam kesilimi emin değiliz ne bu arada ses araçta boşada atsan debriyaja da bassan hala geliyor nedenini bulamıyoruz

  Yanıtla
 • 21 Ağustos 2018 tarihinde, saat 19:26
  Permalink

  2001 megan 1 otomatik aracim var eletro vanalari degistim geçişlerinde sıkıntı yok ama kalkerken şanzıman bağırıyor neden olbilir

  Yanıtla
 • 28 Ağustos 2018 tarihinde, saat 10:40
  Permalink

  Öncelikle s.aleyküm ustam bende 94 model Şahin var araç sabahları ilk caliştıgında vitesin altından tıkır tıkır ses geliyor bazen kesılıyor 2 vıteste ve 3 viteste uğultu yapıyor yolda giderken ufak bı kasısten stablize yolda cekişten düşüyor bana ne gibi bir masraf açar ilginiz için şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 • 16 Eylül 2018 tarihinde, saat 01:20
  Permalink

  Merhaba 2004 Kia Rio 1.3 manuel Vites Aracim Var Aracimin Şanzimanindan Seyir Halinde Gaza Rahatsiz Edercesine Ses Geliyor Araci Bosa Alip Gaza Basinca Ses Gelmiyor Bir Kac Ustaya Goturdum Şanzimanin Degismesi Gerektigini Soylediler Acaba Sanziman Degismeden Bu Sesi Giderebilirmiyim Tesekkurler Saygilarimla

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 09:27
  Permalink

  Merabalar kolay gelsin aracım pejou 206 xt 110 hp ardında yolda giderken uğultu var ama debriyaja bastığım zaman ses kesilio ya sanzumada yada defransiyelden gelio neyapmam lazım dediğim gibi sürerken ses gelio fakat debriyaja bastığımda ses kesilio

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2018 tarihinde, saat 09:29
  Permalink

  Merabalar kolay gelsin aracım pejou 206 xt 110 hp 2001 model arcımda yolda giderken uğultu var ama debriyaja bastığım zaman ses kesilio ya sanzumada yada defransiyelden gelio neyapmam lazım dediğim gibi sürerken ses gelio fakat debriyaja bastığımda ses kesilio

  Yanıtla
 • 13 Kasım 2018 tarihinde, saat 16:37
  Permalink

  Slmlar bende 1.6 benzinli 2010 model citroen var 1. 2. Ve 3. Viteslerde şanzıman ses yapıyor ama viteslere girmesinde veya baskı balatada bi sorun gözükmüyor acaba bu yağ seviyesinden olabilirmi yoksa içindeki dislilerdemi bi sorun var acaba

  Yanıtla
 • 28 Kasım 2018 tarihinde, saat 01:18
  Permalink

  Selamun aleyküm. Aracım 2003 model 307 benzin tüplü.otomatik şanzıman. Tüp 1 ay önce takıldı 110 binde. Araçi çalıştırdıktan sonra az sert kalkış yaparken sol on taraftan tııırtt diye ne bilim bise vuruyo titretiyo gbi ses geliyor ne olabilr acaba. Birde kalkıp giderken genelde 3 üncü ve 4 üncü vitese atarken hafiften şanzıman ağlama sesi geliyo hele kompresöre binince vites düşürünce ağlama yapiyo şanzıman birde hafiften vurma sallama yapıyor yardımcı olabilirmisiniz şimdiden tskler

  Yanıtla
 • 18 Aralık 2018 tarihinde, saat 10:41
  Permalink

  Merhaba 2002 model ford mondeo ghia 2000 motor manuel benzinli aracımda 4. viteste ötme ve tüm viteslerde şanzımandan geldiğini düşündüğüm gurultuya benzer ses gelmektedir . Yağ seviyesi normal teker bilyaları normal aceba bu seslerin sebebi ne olabilir. teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir