Şanzıman İndirmenin Fiyatı Kaç Para?

Yazar Yorum Yap 8.502 views
Şanzıman İndirmenin Fiyatı Kaç Para?

Her insanın hayatında vazgeçemediği bazı ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar giderilmediği zaman insan kendini tam hissetmez ve gözü nerede olursa olsun o ihtiyacının arayışınım yapar. Fakat her insanın kendine özgü ihtiyaçları olduğu gibi tüm insanlığın ortak ihtiyaçları da bulunmaktadır. Ve hiç şüphesiz bu ihtiyaçların başında da ulaşım ihtiyacı gelmektedir. İnsanlar geçmişten günümüze sürekli kendilerini rahat ettirecek araçlar tasarlamaya ve üretmeye çalışmıştır. Günümüzde de bir çok firma sahibi araç üretimine yönelmiş ve dünyaya adını altın harflerle yazan otomobil markaları doğurmuştur. Tabi firmalar da gelişen teknoloji ile birlikte adına yakışır gibi üretmiş olduğu araçları kullanıcıları ile buluşturmaktadır.  Fakat bazen hayatımızı kolaylaştıran, en büyük ihtiyaçlarımızdan biri olan araçlarla ilgili sorunlar yaşayabilmekteyiz. Araçların arızalanması ve bunun sonucunda onarım ve bakım gerektirmesi kullanıcılarını bir hayli fazla masraf altına sokmaktadır.

Araçlarda arıza olan akşamlardan biri de şanzımanlardır. Şanzımanlar bir araçta konfor ve hızı elde edebilmek amacıyla üretilmiş ve geliştirilmiş olan aksamlardır. Otomobil üreticileri araçlar için hayati öneme sahip şanzımanların üzerinde bu sebeple durmaktadır. Bilinmelidir ki başarılı bir şekilde geliştirilerek tasarlanan şanzımanlar araca olağan üstü konfor, hız ve yakıt tasarrufu katkısını sağlamaktadır. Bu sayılanlar bir araç için gerçekten en önemli özelliklerdendir. Bu sebeple araçlarda gerçekten hayati öneme sahip olan şanzımanlar yapması gereken görevlerini tam olarak veyahut da eksik olarak yerine getiremediği zamanlarda mutlaka şanzımanlarda oluşan arızanın giderilmesi için uygun hareketlerde bulunulması gerekilir.

Ayrıca şanzımanlardaki arızaya erken müdahale edilmesi her ne kadar önemlisi ise aracın onarım ve bakımını yapacak ustanın ne kadar işin ehli olduğu da önemlidir.  Mutlaka şanzımanlar konusunda bilgi ve tecrübesi olan ustalar seçilmelidir. Şanzımanın onarım ve bakımının yapılacağı servis mekânının da tam donanımlı olduğuna da dikkat edilmelidir. Çünkü gerekli özelliklere sahip olan servis mekânlarında hem aracın hem de şanzımanın zarar göreceği asla unutulmamalıdır.

Tabi bir diğer önemli konu da ustaya şanzıman tamiri için ödenecek tutardır. Öncelikle bilinmelidir ki şanzıman tamiri genel olarak şanzıman tamirinin boyutuna göre şanzımanın indirilmesi değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda da arızaya yerinde müdahale edilmektedir. Açıkça söylemek gerekir ki şanzıman tamirlerinde şanzıman indirme işlemi biraz masraf gerektiren yani pahalı olan bir durumdur. Çoğu kez vereceğiniz ücret işi yapan ustaya, tamirin olduğu mekana göre değişiklik göstermektedir. Onun dışında işçilik ücreti olarak ustaya verilecek ücret 100 ile 500 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Tabi denildiği gibi bu ücret sadece işçilik ücretidir. Şanzımanda değişmesi gereken bir parçanın olması ya da onarım sırasında ekstra bir arızanın çıkışı ücreti negatif yönde etkileyen etmenlerdir. Fakat asıl önemli olan şey aracınızın, şanzımanınızın uzun ömürlü olabilmesi için kime emanet edildiğidir.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba