Mazot Pompası Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır

Yazar 134 Yorum 50.425 views
Mazot Pompası Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır

Mazot pompası arızası, birçok farklı şekilde araç sahiplerine arızanın başladığı an itibari ile belirti vermeye başlar, fakat arızanın ilk aşamasında bu belirtilerin birçoğu belli belirsiz hissedilir ve genellikle başka arızalar ile de sıkça karıştırılır. Arızanın boyutu ilerlemeye başladıkça daha net fark edilir fakat sonuç genelikle yolda kalma ile noktalana bilir.

Bu sebeple en çok sorulan sorulardan olan dizel yakıt pompası arızası nasıl anlaşılır, dizel yakıt pompası arıza belirtileri nelerdir aşağıda listelenmiştir.

Mazot Pompası Arızası Nasıl Anlaşılır

Mazot Pompası Arıza Belirtileri;

Motorun Çalışmada Güçlük Çemesi : İlk belirti aracın sabahları ve kış aylarında daha zor çalışmaya başlamasıdır. Araç marş alır fakat bir süre çalıştırırken gaz vermeniz gerekebilir.
• Rolanti Dengesizlikleri : Araç çalıştıktan sonra her an stop edecek gibi rolanti dalgalanıyor ise, rolantiyi düzeltmek için gaz vermeniz gerekiyor ise mazot pompası arızalı olabilir.
• Tekleme ve Boğulma Sorunları : Araca özellikle ani gaz verme ve çalıştıkran sonraki kısa mesafelerde teklemeler ve boğulma tarzı gaz yememe sorunları başlamış ise
• Çekiş Düşüklüğü : Araç yeteri kadar hızlanamıyor ve ataklığını kaybetmiş ise pompa basıncından kaynaklı olabilmektedir. Bu gibi performans düşüklükleri dizel yakıt pompasının motora yeteri kadar basınçlı yakıt püskürtemediği anlamına gelir
• Egzozdan Siyah Duman Atma Olması : Yakıt pompasından arıza kaynaklı düzensiz yakıt akışı, araç içi yanmayı da olumsuz yönde etkileyerek çoğu araçta siyah duman atma neden olur, Duman atma problemlerinde pompanın da kontrol edilmesi gerekmektedir.
• Yüksek Devirlerde Sorun Varsa : Araçla hızlanmaya başladığınızda yüksek devirlere çıkmakta araç zorlanıyor ise, hızlı giderken ani teklemeler yapıyor ise pompa basıncı ile ilgili sorunların habercisi olabilir.
• Yakıt Miktarı Azalmasında Belirti: Özellikle depodaki mazot azalmaya başladığında sorunlar daha da belirgin oluyor ise mazot pompasının kontrol edilmesi gerekir.
• Ses Sorunları Ve Gürültü : Her yakıt pompasında olduğu gibi mazot pompası da çalışırken bir miktar ses çıkartır. Fakat bu ses araç içinden duyulamayacak kadar azdır. Pompada meydana gelebilecek bir arıza durumunda genellikle bu ses artar ve hatta araç rolantide çalışırken araç içinden duyulabilecek kadar artabilir. Bu tip ses sorunları başladı ise mazot pompası arızalı olabilir.
• Yakıt Sarfiyatında Artışlar : Pompa aracın stabilize çalışmasına yetecek kadar düzenli yakıt göndermediğinde, yanan yakıtın karışım kalitesi düşürek cm3 başına yakıttan alınan enerji miktarını düşürür. Bu durum daha fazla yakıttın yanmasına rağmen alınan enerjinin azalmasından kaynaklı olarak yakıt sarfiyatında artmalara neden olmaktadır. Yakıt tüketimi nedensiz şekilde artmış ise mazot pompasının da gözden geçirilmesi gerekir.

Mazot Filtresi Arızası Nasıl Anlaşılır

Bazı durumlarda mazot filtesinde meydana gelen arızalar tıkanmalar bu belirtilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle Dizel yakıt filtresinin de tıkalı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Mazot Pompası Neden Bozulur

Genellikle dizel yakıt pompasının sabit bir bozulma nedeninden söz edilemez fakat ani hızlanmalar, sürekli turbo devrede tutularak yüksek devirlerde kullanılması, Aracın rolantiye yakın devirlerde hareket halinde kullanılması ve eskime ve yıpranmaya bağlı bozulmalar gibi çeşitli nedenlerin mazot pompası arızası nedenleri arasında gösterilebildiğini söyleyebiliriz. Genelikle erken arıza tespitlerinde yolda bırakmayan bu arıza çeşiti, ihmal edilmesi durumunda hem enjektör ve yakıt yanma sistemlerine olumsuz etkilerde bulunabilir hem de yakıt sarfiyatı ve yolda kalma durumunda çekme kurtarma maliyeti açısından araç sahiplerine daha ağır faturalar doğurabilir.

Bize Sorun!

Mazot Pompasının arızalı olduğu nasıl anlaşılır. Tamiri yada onarım aşamaları nelerdir, araç sürücülerine dizel yakıt pompası arıza belirtileri ne şekilde olur gibi aklınıza takılan tüm soruları bizlere sorabilirsiniz. Soru sormak isteyenler araç marka ve modelini de belirterek aşağıdaki yorum kısmına sorularını yazabilirler. Sorulan sorular günlük olarak editörler tarafından kontrol edilerek cevaplandırılmaktadır. Soru ve görüşleriniz bizler için değerlidir.

134 Yorum

 1. Merhaba aracım 2012 model fiat punto 1,3 mjet 1800 ila 2200 devir aralığında sabit gider iken silkeleme yapıyor ve o aralıkta moturun çalışma sesi şakırdıyor neden kaynaklı olabilir

  • Avatar MUSTAFA BOZKURT

   AYNI SORUN BENİM 1.5CRDİ CERATO DADA BAŞLADI NEDENİNİ BULURSAN BANA DA SÖYLERMİSİN DOSTUM

 2. Tam gazdayken Yüksek devirde araç gazı kesiyor korumaya geçiyor. Normal kullanımda hiçbir sorun yok fakat kick down yapınca yüksek devirde araba birden gazı kesiyor ve boguluyor sanki yakıt kesilmiş gibi neden olabilir?

  • pompa enjektör gibi parçalardan kaynaklanabileceği gibi sensörsel hatalardan kaynaklanıyor da olabilir. Araç arıza ışıkları yanıyor mi obd cihazına bağlanarak verilerin analiz edilmesini öneririm.

 3. Merhabalar. 2011 volvo s40 d2 dizel aracım alallı 20 bn km oldu. Şu an araç 152 bin de. Enjektörlerin bakım onarımı yeni yapıldığı halde sabah işk çalıştırma da eölantide araba titreyerek gaz yemiyor bir dakika bekleyip birinci viteste ilerlerken 2 bin devre doğru sarsarak ilerliyor ve 2 vitese taktığımda soru. Yine devam ediyordu. Gazı fazla verince düzelşyordu. Uzun yolda yükse süratlerde biraz aracı sıkıştırınca ani kısa süreli bir iki sarsıntı silkeleme yapıp düzeliyordu. Şimdi sitenizde belşrtileri okuyunca acaba mazot ğompasında mı sorun diye düşünmeden edemedim sizce sorun nerdedir? Saygılarımla.

  • ama sadece yüksek devirlerde yada silkeleme sorunlarında direkt olarak pompadan demek mümkün değil. Söz konusu tespitin yapılması için aracın kontrol edilmesi şart sabahları araçta duman atma sorunları da var mı ?

 4. Selâm beyefendi aracım 2000 model A6 2.5 tdi. Marş a basınca marş alıyor fakat bi türlü çalışmıyor. Bir hafta önce mazot pompasini temizlettim çalıştı akşam aracı park ettim yine aynı marş a basıyorum ama bi türlü çalışmıyor acaba yine mi mazot pompası sorunu oluştu yada mazot filtresini mi degistirmeliyim .Şimdiden Sağolun

  • S.a benim arabada Passat 2.5 v6 tdi.bendede aynı sorunlar oluyo mesela rampa yukarı çekmiştim belli bi süre sonra çalıştırmak istedim zor çalıştı birazda motor tekleme gibi çalışıyor pompayı nerde ve kaça temizlettiniz.ustanın dediği pompa basınç valfi değişmek gerekir bi ihtimal.

 5. Merhaba 2007 ford fiesta aracım var arac rolentide mazot pompası ugultu yapıyor gaz verince kesiliyor giderkende bi sıkıntı yok ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim …

  • uğultunun mazot pompasından geldiğini teyit ettiniz mi? genellikle bu tip sesler çok fazla karıştırılır.

 6. Avatar Reşit Gözaçan

  Merhaba. 2003 model 1.9 kango araca sahıbım. Aracı sabahları genelde kontagı cevırdıgımde sarı reistans alarmı verıyor. Çalıştığında gaz yemıyor ve gürültülü çalışıyor. Stop edıp tekrar çalıştırdığında sorun ortadan kalkıyor. Bazen düşük hızda seyırde ıken gaz alıp gaz kesıyor rampalarda arabanın cekışi bır hayli düşüyor. Bunun nedenı ne Olabılır. Ve tamiri için ortalama bır fıyatları verme şansınız var mı. Teşekkür ederim

  • SARI REZİZTANS DEDİĞİNİZ IŞIĞIN ADI ARAÇ OBD LAMBASIDIR. HALK DEĞİMİ İLE MOTOR ARIZA IŞIĞI, SİTEMİZDE BUNUNLA İLGİLİ KONU VAR ORADAN SORULARINIZA CEVAP BULABİLİRSİNİZ.

  • Avatar yılmaz ates 05352282052

   benimde 1.9 kango var 2001 model aracım soğukta kapıda 4 veya 5 gün duruyor sonra ısıtıp marsa basıyorum hemen çalışıyor 20 saniye sonra stop ediyor tekrar marşa basınca çalışıyor daha sonra 30 saniye sonra normale biniyor maviye yakın renk duman atıyor ve ısınınca yüzde 50 kesiyor dumanı duman azalıyor sorun neden kaynaklanır

   • Durum biraz karışık Yılmaz Bey, aracı görmeden bir şey söylemek doğru olmaz ustaya gösterdiniz mi?

 7. Avatar Ahmet talha

  İyi günler. Bende 2003 düz dizel fiat doblo var.Aracı 2011 yılında aldım ve rutin bakımları hariç hiç ustaya götürmedim. Yanlız kurban bayramında aracım rolantide çalışırken arıza lambası yandı ve stop etti. Aracım bu şekilde vitesi yolda boşa aldığımda ve rolantide çalışırken 3-4 saniye sonra stop ediyor. Ayrıca aracım bazen yolda şiir halinde t ekleme yaparmış gibi gidiyor. Bu şekilde ankaradan Eskişehire ve Bartın a kadar gittim fakat aracımı ışıkta falan beklerken arıza lambası yanıp stop ediyor. Bulundugum ilçede birkaç usta arkadaşa sordum mazot pompası arızalı dedi. Müsait bi zamanda merkezde bi ustaya götürcem. Biraz fazla detaya girdim kusura bakmayın. Şimdi den teşekkür ederim.

  • Detaya girilmesi çok daha iyi, denildiği gibi pompadan yapabilir. ama bunun tespiti için biaz daha detay bilgi lazım. Aracın çekişi nasıl, duman atma vs var mı, ayrıca yüksek devirlerde tutma yada tekleme var mı ?

 8. Merhaba aracım 2014 mdl. 1.6 tdi dsg7 30.000km, son 3 aydir 6 kere yolda giderken aniden stop etme olayı oldu, stop ettikten sonra uzun kontaklar yaparak 5 veya 6 kontakta ya çalıştırdım yada çalışmadı çekici ile servise götürdüm, aracta rail basinci yeterli basinca ulaşamadı yada rail basıncı yetersiz hatası okundu her seferinde, servis garantili araç oldugu için her seferinde kötü yakit yorumu yapıp geri gönderi, mazot filtresini değiştirdim belki diye ama yine aynı arıza oldu araçta, son 2 kıştır kar yağınca aracım cok uzun kontak yapinca zorla çalışıyordu bu arızadan önce, su an aracım serviste incelemede ama hala bir sonuç yok, sizce mazot pompasindan olabilir mi

 9. Avatar Muhittin SERDAR

  mazot filtresi arızası nasıl anlaşılır konusu da sayfaya dahil edilmiştir. Yakıt filtresi ile ilgili sorularınızı da bu bölümden sorabilirsiniz.

 10. Merhaba 2010 ford connect 75ps 94000 de aracimi yeni aldim mazot filtesini degistirmeye firsat kalmadan aracim 3 viteste giderken teklemeye basladi ve sanki fren yapmis gibi araci durdurdu sonrasinda 1.vitesle eve geldim ertesi gun ariza lambasi yanmamasina ragmen bilgisayara bagladik ve yakit basinci kontrol valfi hatasi cikti enjektorun birinde terleme vardi enjektor tamir edildi ve usta filtre degismedigi icin tekmenin ondan olabilecegini soyledi ve filtre degisti bugun ise yolda giderkwn yine yavasladi ve teklemeye basladi fakat bu kez rampada 3 4 kez arac stop etti en yakin ustaya gectim rail sensorunu kontrol etti ve bir tur attik bu kez arac daha kotu teklemeye basladi ve pompaciya gitmemi soyledi o usta sensoru soktugunde bende kutukyeki mazotu parmagimla dokundum ve kristal gibi sanki capaklanma vardi acaba yakit pompasidami arizalandi diye korkuyorum cok masraf acacak gibi gorunuyor sizce sorun nerelerdedir

 11. Ayrica ilk calistirmada sorun yok motor kendi stop ederse o zaman biraz gec calisiyor rolantide ve yolda giderkende duman atma yok sadece cok fazla gaz verip bagirtirsak duman atiyor

 12. Öncelikle kolay gelsin benim taç 2011 citroen jumper araç rolentide çalışırken terleyip stop ediyor tamirciye çok götürdüm mazot müşürü dedi değişti sonda tekrar yaptı mazot filtresi dedi onu da değiştik bilgisayara bağladık egr gösterdi onu da iptal ettik ama yine yolda kaldım. Araç ilk çalışma da sıkıntı yok iyice ısınınca stop ediyor biraz bekleyince tekrar çalışıyor, mazot pompasina şu dök soğusun dediler yaptım soğuyunca çalışiyor . Şimdi ne yapmam lazım bilgisayara bağlanınca pompa sorunu vermiyor yine de pompa mıdır acaba şimdiden teşekkürler

  • Avatar Muhittin SERDAR

   detaylı kontrol edilmeden birşey söylemek çok güç. Tavsiyem arızanın iyice araştırılarak parça değiştirilmesi aksi halde yine boşa para harcamış olacaksınız. Geçmiş olsun

 13. Ustam 2007 model renault master 2.5 motor aracın rölantide sarsıntılı çalışıyor istop edip yeniden calistirinca kesiliyor bir müddet sonra yine aynı yapıyor bide arada hızlanırken tekliyor enjoktorden dediler değiştirdik olmadı basınç müdüründen dediler onuda değiştirdik olmadı araba bazende çekişten düşüyor

 14. Motorda mi sorun var dedik üst kapak soktuk baktık motordada bir sorun yok bazen kesiliyor yapmıyor birde bakıyorsun devamlı yapıyor kafasına göre takılıyor ama istop edip calistirinca bi müddet kesiliyor

 15. Slm ustam benim aracım 1.5 multiks kangoo 2007 model aracımin arıza lambası yandı ve sesi şakırdı sesi cok geliyo sabahları marşı geç aliyo tamirciye goturdum bilgisayara bağladı enjektör 2. Göz arızalı diye yazıyordu enjektörleri değişti pompacı 3 gün biniyorum yine arıza lambası yandı ve sesi değişti 3 defa enjektör değişimdi 2 3 gun bindimi tekrar aynı 2.goz gösteriyo arızayı elektrik tesisat dediler tesisat komple sökülüp takıldı 3 hafta iyiydi şimdi yine arıza lambası yandı ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen acaba sorun pompami popaysa tahminî masraf ne gider

  • Avatar Oto Arıza

   Elektrik tesisatını tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor. Pompadan olsaydı enjektör değişim yaptığınız zaman tekrar aynı arızayı verirdi.

   • Ustam tesisatı elektrikçi komple soktu tekrardan düzdü ve dediki şarj dinamosunun kablosuyla enjektör kablosu şase yapiyo ara sıra onuda hallettim ınsaallah sıkıntı olmaz artik dedi 3 haftadır biniyorum yeni arıza lambası yandı ve şakırdı sesi geliyo bilgisayara bagladik 2. Göz enjektör diyo enjektörlerde 3 defa değişti arıza lambası yandıktan sonra aracımı sabah cok zor çalıştırdım ve calistigindsda ilk 1 dk sanki stop edecek gibi kesik kesik calisiyo baya duman atiyo ilk çalıştığında arızalı olduğunda tabi

    • İyi günler.brnim aracında herhangi arıza kodu göstermiyor..fakat enjektör terlemesi vardı yaptırdım.yapildiktan sonra sabahları geç açılıyor ve stop edecek gibi galisyor..1 dj sonra düzeliyor.ve beyaz kokulu bir duman çıkıyor..sizin bahsettiğiniz gibi..siz bu sorunumuzu cozebildinizmi

 16. Merhaba 2011 model 3 15 mercedes sprinter aracım yolda tekleme yapıyor yakıtı cogalttı vites geçişlernde kara duman atıyor 4 tane sıfır enjektör taktım sorun hala devam ediyor araba ısındgnda bu problemle karşılasıyırum zorlarsam araba stop ediyor kendni korumaya alıyor yardımcı olurmusunuz

  • Avatar Oto Arıza

   Aracı bilgisayara bağlattınız mı ? Krank devir sensörü arızası gibi gözüküyor fakat bir bağlatın bu durumun farklı sebepleride var.

 17. hocam benim aracim 2004 cilo dizel aracin yolda seyir halindeyken durdugumda arac istop edergibi oluyo bazende istop ediyo calistiriyom calisiyo tekrar arada yapiyo nedendir aceba

 18. Merhaba
  Dacia logan 1.5dci 2009 model 150000km bir aracım var .Mazot deposu 3 çiğinin altına düştüğü zaman aracın sesi traktör gibi oluyor ve çekiş düşüyor ayrıca turbo çalışmıyor. Ama mazot dolu ise ses ve çekişte sorun olmuyor. Depoda pislik veya su’mu var acaba diye kontrol ettim deponun ici tertemiz. 20000 km önce enjektörleri bakımını yaptırdım. Ayrıca rolantiye çok az bir şekilde dalgalanma var kışın biraz daha fazla hissediliyor. Bu arada aldığım kisiye mazotu nerden alıyorsun diye sordum heryerden alıyorum demişti. Acaba benim sorunum mazot pompasımi tamirli ettirmem gerek . Şimdiden teşekkür ederim.

 19. Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim . Benim sorum şu 2008 2.0 tdi passat aracımla maalesef mazot nerdeyse sıfır a gelinceye kadar seyir halinde kaldım ve 2 gün sonra aracın motor arıza lambası yandı muteakibinde akşam araç gaz yememeye başladı ve yolda kaldım. Mazot pompasının sensörüne baktığımızda içinde metal parçacıklar mevcuttu. Sonuç olarak pompanın değişmesi gerektiğine ve enjektörler , yakıt boruları ve tank dahil temizlenmesi gerektiğine kanaat getirdik. Arac şuan calismiyor maalesef . Pompa yarın elimize geçicek . Konuyla ilgili bilgi ve tecrübeleriniz ne yapmamiz gerektiği yönünde? Cevabınız için teşekkür ederim

  • Ömer Bey, ustanızla birlikte hareket etmeniz gerekli. Çünkü ustanın zaten metal parçacıklar yüzünden yakıt borularının temizlenmesi gerektiğini söylemiştir.

   • Slm ustam 2003 fiesta dizel araç 3bn deviri geçmiyor turbo falan açmıyor 7ay önce sfr motor sfr turbo takıldı motorcuyada elektirikciyede pompaciyada goturdum hepsi farklı şey söylüyor ekranda eac faill arızası veriyor yardımcı olabilirmisiniz şimdiden tskkr ederim

 20. 1.9 partner 2006 model sabah ilk calistirdiğimda zor calişiyor hatta 2 3 kontak yapiyorum o esnada siyah duman atiyor calistigi zaman sikinti yok taki ertesi sabaha kadar neden olabilir

  • Merhaba bu arızaya çözüm bulabildinizmi acaba aynı sorun bendede var 1.9 Renault express aracım sabah 4 5 uzun marş sonunda zar zor çalışıyor gün içinde tek marşla alıyor ertesi sabah yine çalışana kadar kanser ediyor gün içinde motor istediği kadar soğuk olsun sorun yok çözüm bulamıyorum

   • Aynı sorun bendede var.. Ustaya götürdüm dedıki ısıtmabeyni dedi… başka ustaya götürdüm yok pompadan… Yok enjektörden.. Tabı bunlara ıyı paralar istıyorlar.. Ama hangisi yaptırmalıyım şaşırdım…

  • Selam öncelikle geçmiş olsun dostum aynı sorunu bende yaşıyorum sen sorunu çözdünmü bana söylesen bende yapsam

 21. Avatar Murat Teyin

  Opel Astra 2007 1.3 CDTI Easytronic aracım var… Aracım da 1. ve 2. vites te hareket halindeyken ayagımı gazdan cektıgımde one dogru bır yıgılma oluyor. Tekrar gaza bastıgımda da sırkeleme yapıyor bazen kotu sesler cıkarıyor… Dur kalklı trafikte inanılmaz can sıkıcı bır durum… Neden olabilir bu durum…
  -Kızdırma buji arızası mı?
  -Mazot pompası arızası mı?
  -Elektronik şanzıman (şanzıman beyni) arızasımı
  Deliricem :))

  • Murat bey, bunların hepsi olası sebepler. Sanırım bu sorun sadece düşük viteste oluyor, yakıt aldığınız yeri değiştirin belli süre kullanın düzelmezse bir gösterin sonrasında buradan yazabilir misiniz?

   • Avatar Murat Teyin

    Aslında her yakıtı 3-4 istasyondan farklı zamanlarda değiştirerek alıyorum. Ama yine de deneyeceğim… Kontroller sonrası ayrıca size de yazarım tabiki…

    • Merhaba,

     Sorunun otomatik şanzıman üzerinde bulunan basınc modulumu basınc kompresörümü ne tam adını hatırlayamıyorum suanda ondan kaynaklandıgını tespit ettiler. Değiştirdik ve sps denilen yazılım güncellemesi yapıldı. Şuan hıc sorun yasamıyorum. Insallah gecıcı bır duzelme degıldır.

     Selamlar Murat

     • Murat bey, tekrar dönüşünüzün çözümünü ilettiğiniz için teşekkürler.

 22. 2008 Connect Glx 110 bg aracımda normal gidişte çekişinde ve hızlanmasında hiç sorun yokken, özellikle yokuş yollarda tırmanırken yüksek devirde ekranda arıza ışığı yanıyor ve araç sadece rölantide çalışarak kendini korumaya alıyor. Gaz pedalına basınca gaza hiç tepkime vermiyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırınca bir sorun yok ve aynı yokuşta sorunsuz şekilde tırmanıyor. Acaba sorun ne olabilir. bilgisayara bağlattığımda turbo hatası veriyor fakat turbomda ufak uğultu sesi dışında çekişte hiçbir sorun yok.

 23. 2017 seymbol aracım
  Mazot pompası sesli ve gürültülü çalışıyor. Aracın altında sanki dön Makinesi gibi ses var aracım 25.000 km de ses yeni yeni gelme basladı ilk bakım yapıldı ama mazot filtresi falan değişmedi. Gaza basıp çektikçe ses değişik haller alıyor. Servis bitmek diyor ama böyle bi ses yoktu yeni başladı

 24. 2003 Connet giderken isitici lambası yakip yigma yapıyordu boşa alınca stop ediyor tekrar calistirinca duzeliyordu enjektorlerin 2 si bozuktu tamir edildi kodlama yapıldı 10 gun filan gitti sonra tekrar lamba yanıp stop ediyordu pompa elamanı sökülüp tipakari sikistirildi 10 gün filan düzeldi bu kez hava ve motor sogukken önce rüzgar gibi ses gelyor sonra motor sibop vuyuyormus gibi aşırı ses yapıyor ve çok aşırı duman atıyor boşa alıp gaz verince düzeliyor bunu her çalışmada yapıyor ısınınca sorun yok ustalar kodu kabul etmiyor dedi format atip yeniden yüklendi yine 1 hafta düzgün çalıştı en son farkli bir pompaci bilgisayara bağladı püskürtme fonksiyon hatası diyor sökülüp tamir olacak diyor elamanı soken pompaci kod hatası serviste kodlat diyor 2 bin masraf ettim düzelmesi sizin görüşünüz ne dir cekisinde soyun yok 4 bin devirde 140 yapıyor hiç gaz vermeden rampada kalkış yapıyor

  • Hocam aynı ariza benim arabadada var 2008 connect 90lik yokuşta biraz basınca ısıtıcı lambası yakıp boşa alınca stop ediyor siz nasıl çözdünüz sorunu son durumu nedir acaba

 25. Mrb 2003 pejo partner pompa dan karburotore giden mazot hortumun daki mazotu geri depoya saliyor mazot filitresi de yeni deyisti neden yapiyor sizce

 26. Hocam benim aracım 2008 model Kia dizel picanto 1.1 turbo bir araç. Aslında bir sorun mu bilmiyorum ilk kalkışta devir 2000 üstüne gelene kadar araç çok hantal gaz pedalı tepkisiz 2000 deviri geçince fişek gibi gidiyor

 27. Hocam benim aracım 2008 model Kia dizel picanto 1.1 turbo bir araç. Aslında bir sorun mu bilmiyorum ilk kalkışta devir 2000 üstüne gelene kadar araç çok hantal gaz pedalı tepkisiz kağnı arabası gibi 2000 deviri geçince fişek gibi gidiyor bende ilk kalkışta vitesi bire atıyorum deviri ayağımın yarısı frende yarısı gazda 2500 devire getiriyorum turbo tam devreye giriyor özellikle yokuşta yapıyorum ve araç seri şekilde kalkıyor bu durum 5 senedir kullanıyorum bu kadar değildi. Not: turbo bakımı, enjektör,Ege,hava akışmetre bakımı yaptırdım ayrıca debriyajım 95bin km önce değişti bir şey yok birde aracım şehiriçi dur kalklı trafikte 0.42 kuruş yakıyor beni aydınlatırsanız memnun olurum. İYİ ÇALIŞMALAR.

 28. Merhaba hocambenim aracım 2003 Fiat Doblo 1.9 JTDaracım alt devirlerde çekiş düşüklüğü varvites boştayken gaz yaptığında aracındevir saati kaça dayanmalı son gaz yaptığındaŞimdiden teşekkürler

 29. Avatar Nazım YARDIMCI

  2005 clio 1.5 dizel aracım yüksek gaz verdiğimde ara ara siyah duman atıyor.Birazcıkta motor gürültülü çalışıyor. Bu gürültü motor ısınınca kesiliyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

 30. Abi benim kia bango 2500 tci kamyonetim var aracim yuksek devirde gaz yememe ve kesme var bide araba isindikdan sonra oldugu yerde rolentida calisirken tekliyor kafa sanliyor boyle rolenti yukselme var bide

  • Avans ayarını düzgün yaptırırsanız sorun ortadan kalkacaktır. Yakıt sisteminiz dizel ise pompadan ayar edilebilir.

 31. Avatar Hasari Cici

  Mersedes 2008 model minibüs yüro üç enjektör yaptırdım yakıt ı bir türlü düşüremiyorum ne yapmam gerekiyor

 32. 2011 model dizel clio aracım var araç hızlanırken 1800-2000 devir civarında motor aşırı gürültülü çalışıyor. bu ses aslında motordan çok tipik dizel pompa sesine daha çok benziyor. ses dalgalı bir şekilde yükselip azalıyor. devir arttıkça ses kesiliyor. 1800-2000 devirde sabit giderkende ses şıkırtı şeklinde devam ediyor. hava ısınınca ses tamamen kesilmese de çok azalıyor. sorun ne olabilir sizce?

 33. Merhaba aracim megane 2 2005 1.5 dci 80 bg aracimda siyah duman ve hissedilir derecede titreme var enjektorler ve turbo kontrol edildi saglam oldugu soylendi ama arabanin calismama gibi bir problemi yok uzun yolda 190 a kadar cikiyor. Rolantide duman atma yok

 34. Kardeş benim nissan skytstar 2005 model aracım var.normal 100 ve 110 gibi giderken motor arıza lambası yanıp gazı kesiyor 80 sene 90 sana iniyor.istop ediyorum düzeliyor 20 dakika gidip tekrar yapıyor kime sorduysam pompa diyor.Anlamadığım şu motorda motorda herhangi bir çekememezlik yani dört dörtlük bilgisaraya bağlardım p7 yakı enjektör zamanı yazdı

 35. merhaba, benim aracım 2002 model otomatik nissan sunny ex salon tipi araçtır mazot pompası arızalandı tamiri mümkünmüdür veya çıkmasını nasıl temin edebilirim,yardımlarınız için teşekkürle
  Taner KAYA
  0533 889 73 49

 36. Mrb bipper 1.4 hdi aracım var aracım bazen 3-5 saat bekledikten sonra gec calısıyor.hava sıcaklığına göre degisiyor Sonrasında ilk marsta calısıyor cekişinde gidisinde herhangi bir sorun yok. Yalnız son zamanlar ilk calıstırma dan sonra egzoz dan biyodizel kokusuna benzer bir koku geliyor.sonrasında kayboluyor.koku icerden hissedilmiyor.kızdırma bujilerınden olabilirmi.fakat kızdırma buji arızası vermiyor.neden olabilir. Tskler

 37. Merhaba 2008 model 1.6 dizel Euro 4 motorlu volvo aracım var. Düz yolda cruise control ile giderken hafif bir rampaya geldiğinde araç 5-10 sn çekişten düşüp tekrar toparlıyor. Veya 3400 devir üstü kullandığımda araba kendini korumaya çekip 3000 devire düşüyor. Sonra yine açıyor. Arıza lambası yakmıyor. Makinada Egr ikazı verdi. Değiştim. Turbo selenoid valf değiştim. Ama problemi çözemedim. Rail müşüründen şüpheleniyorum. Fikirleriniz için teşekkürler

 38. Merabalar benim 2009 fortmondeo dizel aracım var bazen yolda giderken ekranda mazot filtresi tıkalı ikazı gelip sonra tekrar normale dönüyor yağdeğişiminde hepsini değiştiriyorum neden böyle ikazgeliyor acaba araba çekişi normal düşük deyil şimdiden teşekkürler

 39. Avatar Muhittin özdemir

  Merhaba 2006 model Renault scenic 2 aracım sürüş esnasında tutukluk yapıyor daha doğrusu tam yükü çekerken motorda tutup bırakma gibi tarif edebileceğim bir durum yaşıyorum aracım dizel 287000 km de enjeksiyon bakımı yapıldı ve enjeksiyon valfleri değişti bununla birlikte basınç sensörü ve krank devir sensörüde değişti problem bir ölçüde düzeldi fakat Halen devam etmekte çözüm Öneriniz ne olur teşekkür ederim

 40. s.a hocam 2009 doc nitro muz var araç mazot pompasını patlatıyor araca sıfır motor yaptık iki defa araç 10 km sonra pompayı patlattı bu konuyla alakalı dönüş yaparsanız sevinirim kolay gelsin

 41. 2.hdi pejo arac kalkista atak degil tatli bi gaz yemiyo erg vanasini degisdim ayni mozot sell den aliyorum bianlam veremedim.

 42. Selamün aleyküm ustam benim aracım Opel Corsa d 1.3 dizel 148000 binde sabahları zor çalışıyor bujiler orijinalleri degisti ilk çalışınca beyaz ve kötü kokan bir duman atıyor sonra düzeliyor enjektörler temiz çıktı makinayla bakıldı mazot pompasısindan şüpheleniyorum bir yardım

 43. öncelikle merhaba Araç golf 1.6 tdi Dsg BMT rölantide çalışırken motor sirkleme yapıyor, yakıt sarfiyatı bir miktar yüksek durumda ve bazen marşı geç alıyor sorun neden kaynaklanabilir

 44. Merhaba 2009 kangoo3 arabamda ara sira motordan dalgali sesler geliyor şıkır ti likirti gibi artip azaliyor kayboluyor 2gun sonra bir daha basliyor gosternedigim yer kalmadi enjektör temizligi yaptirdim basinc müșürü degisti 1 ay geciyor yine basliyor yardimci olursaniz sevinirim

 45. Merhaba 2007 TDI Passat aracım yetkili servise yağ değişimi için gitti araç 3 gündür serviste çalışmıyor dediler mazot pompası arızalı imiş araçı bir yıldır kullanıyorum Shell den başka yerden mazot almıyorum zamanı gelmiş olabilir mi

 46. Avatar Yusuf sonmez

  Merhabalar.yeni bir arac aldim.2004 model renault master 2.5 dci 120.arac normal calisiyordu ancak teyp takilirken sigorta atti ve bir kac sigorta denendi ve bulunup degistirildi ancak sonra immo isigi sonmedi ve araba calismadi.beyine girilemedi elk cam ve aynalar calismadi.sigortalarin tumu degisince immo ve camlar geldi beyine girilebildi ancak yine calismadi.beyinci bakti elktrikci bakti bisey yok dediler.pompaci musur vs degistirdi yine calismadi.beyinin verdigi tek hata musterek yakit basinci sifir yaziyor.sormak istedigim pompa mekanik ise birden bire sigorta ile baslar mi ariza.pompayi sokturmek hem zahmetli hem de maliyetli bir is.yoksa arizayi yine elektriksel mi aramaliyim.biraz uzun oldu ama inanin cildirmak uzereyim.simdiden tesekkurler

 47. Avatar Serdar saçaklı

  2010 model hyundai accent era dizel otomatik araçım var.araç 81.000 km de. Aracımda tek sıkıntım var. Oda geçen yıl anidrn yakıt sarfiyatındaki artış oldu. Araç 5.5 yıldır dende. Şehir içi yazın sürekli klima kışın sürekli havalanfırma açıktır. Cam açık gitmem. Ortalama 100 km mesafede 7.5 – 8 lt mazot harcarken bu oran 10 – 12 lt çıktı. Yetkili setvise götürdüm. Bilgisayara taktılar bir şey bulamadılar. Yetkili olmayan 2 servise gittim. Geçen sene aracın çekişinde de düşüklük vardı. Egr vslf kurum yapmış dediler temizlediler aracın çekişi arttı. Fakat yakıt sarfı daha da arttı. Araba soğukkrn çalıştırdığımda 5-10 sn siyah duman atıyor. Eskiden hiç gaza basmadan rotantide titremeden çslışırdı. Şimdi 30 sn kadar gaz vermeden motordaki titreme geçmiyor. Yakıta temizlemek için wolf koydum. Ama sonuç aynı. En son 8 lt mazotu içti gittiği km 35 çıldıracağım. Yokmu bana yardımcı olacak birisi? Aracı satsam alacak kişide bana beddua eder.

 48. Avatar Yunus emre şahin

  Hocam selamin aleykum oncelikle arabam nissan skaystar 2.5 motor dizel arabam tekliyordu yolda giderken ilk zamanlarda mars kolay aliyordu tekliyor diye enjektorleri bakimini yaptirdim sonra sorun devam etmeye basladi ve sonra ariza lambasi yandi baktik krank devir sensöru yandi
  Degistirdik simdi sorunum devam ediyor
  Sorunlar sunlar
  1. SABAH soguk iken araba 10 sn gibi uzun marsla calisiyor ve calisinca yogun bi kara duman atiyor
  2, calistiktan sonrada sabit bi rolente yok calisiyor rolenteden dusuyor.
  3.arada calistiriyorum ve calisirken rolenteden dusup dusup istop ediyor sonra isininca duzeliyor.
  4. Arabayla aniden hizlanmaya calisinca araba gaz keser gibi aniden tekliyor
  5. Yuksek hizlarda 130 km gibi hizda devir 3 devirdeyken bile tekleme yapiyor
  6. Araba cok gurultulu calisiyor
  SİZDEN COK RİCA EDİYORUM SORUNUM NEDİR
  NAPMAM LAZİM ARABANİN SUAN Kİ SORUNU COK ONEMLİ ALDİK ALALİ YUZUMUZ GULMEDİ GİTTİ
  ALLAH RAZİ OLSUN

 49. 2003 model 1.9 berlingo aracım çalışınca traktör motoru gibi ses yapıp stop ediyor veya gaz verince düzeliyor ama sürekli tekrarlıyor aynı zamanda depo dolmadan şamandıra atıp dolu gösteriyor ustalara soruyorum elektrik kablolu enjektör veya pompa diyorlar bu araçlarda kronik sorun nedir ve neden kaynaklanabilir teşekkürler..

 50. arac 2012 model citroen nemo
  Araçta rölanti bozukluğu başladı.
  Çeyrek deponun altına düştü mü başlıyor dalgalanma..
  Yakıt sarfiyatı bayağı bir arttı..
  Çeyrek deponun altında iken bir gün hiç çalışmadı..
  Ancak benzin koklatarak çalistira bildik..
  Mazot filtreyi değiştirdik yine aynı sorun..
  Yolda 4 kere stop etti ve zorla çalıştı..

  Arkadaş depoyu full yap belki geçer dedi ve gercekten de çeyreğe kadar sorun çıkarmadı..
  Ama yakıt fazla yaktı..
  Kısaca rolanti dalgalanmasi ve motor fazla gurultulu ve titreme yapiyor?
  Bilgilerinize göre nedenleri nelerdir?

 51. S.a 2011 fluance mazot pompası çapak atıyormuş biraz maliyetli bir fiyat çıkardılar yaptırmazsam ne gibi bir sıkıntı yaratır yada revizyondan baka çaresi varmı

 52. Merhaba. Aracım 2006 model hyundai starex kamyonet. Yaz kış demeden marşa bastığımda 2,3 marşta çalışıyor ve çalışma esnasında devir saati anormal bir şekilde inip kalkıyor. Aracın ilk sahibiyim bütün bakımlarını zamanında yapıyorum. Enjektörlerin bakımını yaptırdım, ısıtma bujilerini orijinaliyle degistirdim. Mazot El pompasına kadar degistirdim. Isıtma rolesini de yan sanayi röleyle degistirdim . O zamandan beri araba geç çalışıyor ve devir saati titreyerek çalışıyor. En sona vurup geri yerine geliyor. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

 53. Avatar haydar apaydın

  2007 Dizel ford focus trident aracım genellikle yokuş çıkarken veya inerken motor stop ediyor bir dakika bekleyip marşa basınca sorunsuz çalışıyor . çok nadirde olsa yolda giderken bir tekleme oluyor bir dahada olmuyor tekleme sürekli olan bir şey değil .havaların soğumasıyla sabahları rölantı da da stop ediyor tekrar çalıştırınca yine sorunsuz çalışıyor .bu sorunların tamamı ilk 1 km içinde oluyor sonrası hiç birşey yokmuş gibi. Birde son günlerde ekzozdan siyah duman atıyor. aracımı sık kullanan biri değilim.işim oldukca km si 214.000 de. aldığımda 199.000 idi baskı balatasını da değiştirmiştim. ilginize teşekkür ederim

 54. Avatar Sefer AŞŞIK

  Merhaba kolay gelsin. Aracım voswagen 2011 model Polo 1.6 dizel. Aracım arıza lambası yakmıyor. Fakat 1ve 2. Viteste tekleme yapıyor. Aynı viteste d Akabinde beysz duman artıyor. S

 55. Karsan j10 marka minibusum vat sabahları marşa basinca mazot damlatiyor isininca kesiyor damlatmayi teşekurlet

 56. Merhabalar aracım 2006 model renault trafic 190 binde aracın çalışmasında filan sıkıntı yok yalnız özellikle 1.VİTESTEN 2.VİTESE GEÇERKEN VİTES ARALIĞINDA AYAĞIMI GAZDAN ÇEKMEME RAĞMEN 3-4 SANİYE KADAR kendi kendine GAZ VERMEYE DEVAM EDİYOR 2.vitesten 3. Vitese geçerken de yapıyor hatta vites boştayken bile yapıyor bunu gazı hemen kesmiyor sorun nedir acaba şimdiden teşekkürler

 57. Iyi günler hocam bizim 2013 fiat fiorino 1.3 EMOTION aracımız var aracımız ilk çalışmada STOP ediyor 2. Çalışmada çalışıyor yada kontağı çevirip aracı çalıştırmada kapatıp tekrar calistirirsak çalışıyor. Servise gitti sorunu bulamadılar ozel e gitti yakıt deposu temizlendi enjektör memeleri değiştirildi. Egzantrik zincirini değiştirdik. Yağ filtresi v.s. değişti ama yine bulunamadı oto elektrikciye gitti. Beyinde dediler 0 beyin takıldı sorun yine ayrı ve üstelik maddi acidan da oldukça sarstı bizi lütfen yardım eder misiniz. Sorun ne olabilir unutmadan kontakta küçük bir mil var kurulmuş olabilir dediler o da değil lutfeeeernnnn aciiiiiilllll yardım.

 58. Selam aleykum aracim 2005 model connet 75 lik aracta ariza yolda ilerlerken tekleme yaoiyor biraz gittinmi istop ediyor ve calismiyor iki gun öncede ayn8sini yapti 1/ 2 saat sinra ayni calisti

 59. Merhaba aracım 2002 1900 düz dizel Doblo aracım kendi kendine gaz veriyor ilk çalışma esnasında siyah duman atıyor sorun nedir diye tamircime gittim beyinden veya pompadan dedi ne yapacağımı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 60. Avatar Soydan deniz

  Selamlar..
  Ramazan ayında bir is için bayburt a geldim,farklı bir istasyondan mazot aldım, “2 gün sonra aracım stop etmeye başladı” bunu sürekli yapmaya devam edince danışarak opet sen yakıt temizleyici alarak yakıta ile ettik..
  Bir süre sorunsuz çalıştı; daha sonra sıkça stop etmeye başladı tekrar temieyici ilave ettik sonuç vermedi.muhtemelen yakıt tankında ve enjektör lerde pislik olduğunu dsuduk.. Kontak kapattıktan sonra tekrar marş bastigimda çalışmıyor akü müm bri şarj esnasinda arıza yapmış tı şarj olmuyor, seyir esnasında stop etmesi akuden kaynaklı olablirmi..?
  Kurban bayramında mazot filtresini açtık temizledik, yeni filtre aldik takdik, stop etme devam ediyor birkaç dk sonra vurdrunca çalışıyor ancak marş almiyor.. Bayburt sanayii tavsiye edilmiyor ve ben burada kaldım.. Çok rica ederim, değerli bilgi ve yardimlariniza ihtiyacım var acil..

 61. Avatar Soydan deniz

  Az önce buradan değerli yardimlariniz için yazdım ancak araç bilgilerini unuttum.
  2000 model T 120V Ford transit.. Teşekkür ederim.

 62. Avatar Soydan deniz

  Selamlar..
  Ramazan ayında bir is için bayburt a geldim,farklı bir istasyondan mazot aldım, “2 gün sonra aracım stop etmeye başladı” bunu sürekli yapmaya devam edince danışarak opet sen yakıt temizleyici alarak yakıta ile ettik..
  Bir süre sorunsuz çalıştı; daha sonra sıkça stop etmeye başladı tekrar temieyici ilave ettik sonuç vermedi.muhtemelen yakıt tankında ve enjektör lerde pislik olduğunu dsuduk.. Kontak kapattıktan sonra tekrar marş bastigimda çalışmıyor akü müm bri şarj esnasinda arıza yapmış tı şarj olmuyor, seyir esnasında stop etmesi akuden kaynaklı olablirmi..?
  Kurban bayramında mazot filtresini açtık temizledik, yeni filtre aldik takdik, stop etme devam ediyor birkaç dk sonra vurdrunca çalışıyor ancak marş almiyor.. Bayburt sanayii tavsiye edilmiyor ve ben burada kaldım.. Çok rica ederim, değerli bilgi ve yardimlariniza ihtiyacım var acil..
  Araç 2000 model T 120V Ford transit.. Saygılar..

 63. Merhabalar aracım 2008 model renault scenic pirivilage dizel aracıma bu gun mazot bitimine daha 110 km varken calısır halde malesef mazot aldım (35 tl lik litre fiyatı 6.070)fakat herhangi bir ibrede oynama olmadı gidilebilir km yukselmedi daha sonra yakıt işiğı yandı tekrar yakıt aldım ( 25 tl ) fakat hala yakıt ışıgı yanıyor ama aracta suan herhangi bir sorun yok cekişte gidişte ve rolantide acaba nedir sorun sizce şamandıra takılımı kaldı ? Yada mazot pompasımı arıza yaptı yönlendirirseniz sevinirim tesekkurler

 64. Merhabalar, aracım 2003 mod. skaystar. bir kaç aydır, rolantide aniden yükselme oluyor, 1500-2000 devire çıkıyor, bir iki gün devam ediyor, sonra aniden kendi kendine düzeliyor 10-15 gün sonra aynı şey tekrarlanıyor….yardımcı olursanız memnun olurum……

 65. Avatar Mustafa ışlak

  Slm 1994 model Hyundai h100 kamynetim var.motor ısınıktı.stop edip fırına girip çıktım.tekrar calştrdım tekleyerek çalıştı.zorlandı gaz yemedi stop etti.tekrar bastım yine aynı.arkama baktım beyaz duman.su eksiltme yok.sabah ilk calıştırırknde az beyaz duman atyodu.tamirci normal demişti.nedeni ne olabilir.slmlar şimdiden tesekkrler

 66. Avatar şenol vural

  selamlar Aracım 2009 model 92.000 km de Kia sportage 4×4 Dizel
  sorunum ilk Başlarda araç çalışıyor fakat gaza bastığımda kimse yok sonra 30 sn 60 sn gibi sürede toparlıyor gaza bastığımda gaz var.
  şimdi bu arızanın üstüne birde çalışmama başladı ara sıra yapıyor basıyom basıyom kimse yok 5.6.7 defadan sonra çalışıyor. ara ara yapıyor bu sorunları
  aracın çakişinde değişiklik yok! yakıtta çoğalma var sanki belki bana öle geliyordur.
  cihaza bağlandığında bir kod vermiyor

 67. Araç bmw e46 320d. 110 ile giderken araba iztop etti gaz yemedi sağa çektim tekrar mrş bastığımda marş basıyor fakat çalışmıyor sadece gıy gıy yapıyor ve o esnada dsc 2 sarı ışığıda yakıyor. Çekici ile eve getirdim çok uzak bir yoldan bilmeden sorunun ne olduğunu ustayada götürmek istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 68. Iyi geceler İyi çalışmalar 2006 model Kia Bongo aracım Sabahları çok sesli çalışıyor Bir buçuk sene önce Motor yaptırdım Ondan sonra 6000 TL masraf ettim şimdi enjektörleri temizlettim sıkıntım düzelmedi ve soğuk motorda kendi kendine gaz veriyor benim aracım çalıştığında yandaki aracın sesi duyulmuyor yardımcı olursanız sevinirim Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

 69. Avatar Halit doğan

  2011 model mondeo 2000cc tcdi arac enjektör geri dönüş h ortumlari yerinden çıkıyor 3 defa geri dönüş hortumlar değişti ariza tekrarlıyor gaz pedalına yüklendiği an hortumlar dan biri yuvasından atiyor enjektör bakımı yapildfilitre değişti geri dönüş kontrolü yapıldı yakit deposuna bakım yapıldı ariza halen devam ediyor suan aracı kulanami yorum bilgi verirseniz sevinirim Sellamlar

 70. İyi günler bende 1998 model Ford transit t12 var aracım durduk yerde tam gaz basıp bıraktığımda stop ediyor diğer türlü rolantide bi problem yok bide diğer transitlere göre accuk fazla yakıyor pompadan mı acaba

 71. Selamlar sabirla okuyunuz lutfen..hersey kirsehir cikisindan Ankara yönüne gelirkenki shell den dizel yakit almam ile basladi bir sure sonra aracta gaz kesme silkeleme gaz yememe problemleri oluştu bu sekilde araliklarla istanbul a kadar geldim geldikten sonra tum filtreler mazot filtresi yag dahil degisti sorun devam etti enjektor kontrolleri yapıldı temizlik alt ve ust parcalari degisti silkeleme gaz yememe devam partikul filtresi temizlendi tüm arizalar devam etti bu islemler yapilip 1 gun geciyor silkeleme gaz kesme tekrar basliyor dün egr ve partikul iptal edildi dunden beri 120 km yol yaptim hicbir sorun yok bugun aksam tum hatalar en basa dondu ve silkeleme gaz yememe hic olmadigi kadar daha fazla bir süre gaz vererek yuklenerek geldim bir sure sonrasinda hicbir sorun yok hicbir uyari gelmiyir ariza isigi yakmiyor bu yapilan islemlerden sonra neden hala zamansiz sekilde bu silkeleme gaz yememe yapar mazot pompasimi hava filtresi kazanimi turbomu el vak vakı mı basinc sensörümü deponun temizlenmesimi gerek yada baska ne olabilir nedir kafayi yemek üzereyim

 72. Merhaba!Fiat fiorina 2011 model 95 hp start stoplu Euro5 motorlu Aracim var.Aracim sabah ilk calistirmada 20,30,40 marsta ancak calisiyor.Gun icinde kackez stop edip calistirirsan calistir sıkıntı olmuyor tek marsta calisiyor.Ama sabah ilk calistirmada öldürüyor beni.3 tane ustaya goturdum araci.Her 3 de kizdirma bujisinde patlak var dediler.En son bir ustaya actirdim.Kizdirma bujileri saglam cikti.Bujiler saglam cikinca mazot filtresini söktü usta.Mazot filtresindeki mazotu bosaltti ve filtreye hava tuttu.Filtre icinden camur gibi pislikler cikti.Yeni mazot filtresi takildi (opar marka)Ve usta dediki depoya enjektor temizleyici ilac atalim bununla depodaki mazot bitene kadar yeniden mazot koyma dedi.Bu senin aracinin sorununu yani ilk calismadaki 15,20 dakikayi bulan mars suresi ve zor calisma sorununu duzelticek yarin sabah tek basmada calismazsa 2.ci marsta calisacak dedi. Fakat bu sabahta calismiyor arac.Ustalarmi anlamiyor sorunun kaynagini bilemiyorum.Sizce sorun ne olabilir?Simdiden tesekkur ederim cvp icin.

 73. 2005 fort transit minibüs araç marş alıyor lakin biraz geç çalışıyor özellikle kışın yapıyor servis pompa arızası diyor maliyeti 4 bin TL kadar diyor bu kadar tutarmi

 74. Merhaba aracım 2005 Opel astra 1.3 cdtı h kasa . Araç sabahları zor çalışıyor kış aylarında ve çalıştıktan sonra gaz yemiyor kalkarken gaza bastığımda araba kalkar gibi oluyor ve devir direk düşüyor pompalamam gerekiyor gazı ve yarım debriyaj kalkmam gerekiyor önceden titremede yapıyordu fakat enjektör memelerini değiştirdim sabah çıkan duman ve titreme kesti ama gaz yememe hala devam ediyor bazen çok iyi oluyor ama genelde hep dediğim problem var soğuk havalar da daha fazla yapıyor aniden gaza basınca devir Yükselmiuor gazı pompalamam gerekiyor devir yükselmesi için gaza bastığımda devir çok yavaş yükselmeye başlıyor gazdan geçiyorum yükselmeye başlarken tekrar gaza yavaş basıyorum böylelikle hızlanmayı sağlıyor araç sorun ne olabilir sizce ? Yakıt sarfiyatı çok arttı çekiş düşük sorunu kimse bulamıyor turbo devreye giriyor dedi usta enjektör yeni halledildi ama sorun hala devam ediyor yardımınız için şimdiden teşekkürler

 75. Arkadaşlar aracım linea 1.3 OV 90HP. Aracımdaki sorun motor soğukken ilk marşta kesinlikle çalışmıyor. Ancak kontağı 5-6 defa ısıtma işlemi yapıp marşa bastığımda çalışıyor. Akabinde eksozdan beyaz bir duman atıyor çalışınca daha sonra duman kesiliyor. Yaklaşık 2-3 dakika hareket edip duruyorum aracımı stop ediyorum. Sonra tekrar marşa bastığımda araç hiç sorunsuz çalışmaktadır. Aracım servise gitti sözde özel servis sorunu çözemedi. Basınç değerine bakıldı,ısıtma bujilerinin hepsi değişti,marş motoru komple değişti bütün bunlara rağmen sorunu düzeltemediler. Sizce bu sorun ne olabilir acaba? Ayrıca arabamı 2’den 3’üncü vitese yüksek debirle gaz gökleyip değiştirdğimde siyah duman atıyor ve sabit yüksek devir hızda giderken devamlı aşırı olmamak üzere siyah duman atıyor. Ama kamyonlardaki gibi atmıyor tabiki yan aynalardan görebiliyorum dumanı. Bütün bunların sebebi ne olabilir arkadaşlar artık kafayı yeme noktasına geldim.

 76. Meraba ustam opel combo 1.7 sabahları geç calışıyor calıştığında çok kısa süre sarsıntılı çalışıyor devir düşüyor ve yükseliyor ponpadan,basınç sensörü deniliyor net bişey demiyorlar lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 77. Merhaba bir sorum olucak.2011 4wd 1.5 Duster marka aracım var.sabahlari marş bastığında araç boğulup stop ediyordu.ikinci marsta topluyordu fakat aldığım bir yakıt sonrası marşa bastım çalışmadı uzun uzun el pompası yardımıyla 1 dakika aralıksız marş yaparak çalıştırıp 300 km gittim stop ettiğimde aynı sorun devam.etti.sabah çalıştırmaya çalışırken yağ filtresi patladı değiştirip ustaya kadar aynı.yontemle gittim.usta mazot basınç müdürünü değiştirdi orada çalıştı gece de çalıştı fakat sabahsi aynı sorun oluştu usta skntsi çekiyorum sizce sorun nedir

 78. motor arıza lambası yanıp sönüyor ara sıra
  yandığında bi on onbeş saniye sanki biri arabayı tutuyor söndüğünde araba birden öne doğru atılıyor opel vektra 1.6dti neden yapıyor bunu bulamadım sizce neden dostlarım

 79. Mrb aracım t4 transportur 2.5 motor sesinde degişiklik vardı ustaya götürdüm degerlerine baktılar mazot pompası arızalı dediler avans mı ne degerinden fazla görünüyordu sesli calısması ondanmş birde cekiş yok arabada bütün kontrollerini yaptırdım ama cekiş hala aynı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz tskkrler

 80. Starex kamyonet motor yeni yaptırdık ama rampada hararet yapıyor mazot pompası fazla mazot gösteriyorsa hararet yapar mı

 81. Avatar Fırat bayırlı

  Peugeot partner 2011 model 1.6 hdi premium Arabamı çalıştırıyorum 1 metre gitmeden stop ediyor kontağı kapatıp vakvağı elle pompalamam gerekiyor sürekli bazen çalışıyor 500 metre gidiyor öyle stop ediyor pompalamamam bağlı sürekli sürekli kaputu açıp elle pompalamam gerekiyor

 82. Slm bende 2009 model fort fiesta 1.4 hdi var araca motor yapıldı ve araç çalıştırdık herşey normaldi sonra tura çıktık araç 15 km sonra stop edi şimdi çalıştıramıyoruz beyin saglam dediler enjektörler saglam pompa üzerindeki müşürler degişti dagtıcının üstündeki müşür degişti olmadı araç YAKIT BASINÇ VALFİ ARZASI VERİYOR sprey sıkıyoruz çalışıyo sıpreyli kesince stop ediyor yardımcı olursanız sevinirim

 83. araba volksvagen sharan 19 tdi arabama marşa basınca gaza basadan kendiliğinden songez verip kesiyor gaz veriyor kesiyor devamlı buşekil de yapıyor eksozdanda kapkara duman atıyor bu olay olmadan daha öncedende kızdırma lambası yanıyordu sorun nereden

 84. Vw golf4 2000 model 1.9 tdi sabahlari ilk calistirdigimda arkadan beyaz bulut gibi bir duman atiyor. Rolentide araba biraz titreme yapiyor. Enjektorler yeni temizlendi. Yola ciktim birsure uzun veya kisa yol yaptim arabayla durdum rolenti 900 950 olmasi gerekirken 1000 devirde kaliyor buda vurultulu calismaya sebeb oluyor. Bunu onlemek icin 1. Vitese takip kavrama noktasina getiriyorum arabayi ve duzeliyor deviri. Su siralarda turboya zor geciyor araba 2000 devirin uzerine bazen cikmiyor sanka gaz pedali sisiyor. Stop ederkende sirkeleyerek stop ediyor. Sizce problem pompadami veya nerede olabikir.

 85. 2004 model 75 lik ford connect im yolda seyir halinde iken gaz kesiyor arada stop ediyor aracım suanda 440 bin km de motor 70 bin km önce sıfır yapıldı enjektörler değişti sadece mazot pompası ellenmedi aracımda egr iptali de var sorun mazot pompasindan midir ve bana tahmini ortalama ne kadar masraf çıkartır bilgi verebilir misiniz

 86. Slm ustam aracim peugeot 1.6 hdi arac kirk saniyede bir tekliyor rolantide de aynı seyr halindeykende aynı cvp icin simdiden tesekkur ederim

 87. Fiat egea araçta marş basılı kalıyor çalışmıyor bunu arada yapıyor ve bazen rölantide stop edecek gibi titremeler oluyor

 88. Avatar Süleyman ERGÜN

  Slm aracım 2006 starexs aracım sıcak soğuk fark etmiyor geç çalışıyor 5sn gibi aracta duman yok bi anormlalik yok herşey normal ama geç çalışması can sıkıcı hava akis metre yan sanayiidi orjinal aldım yine aynı neden yapar

 89. hocam kolay gelsin.
  benim 2003 turbo dizel 1.5 aracım 237ooo de ve sadece yokuşu çıkarken beyaz yada gri duman atıyor. aracın çalışmasında yada düşük devirde yada yüksek devirde yada sabahları ilk çalıştığında hiç bir sıkıntı yok. düz yolda giderken duman atmıyor sadece yokuş çıkarken duman atıyor ve ilk zamanlar 2 litre ve daha sonra 4 litre yağı bitirdiğine şahit oldum. yağ uyarı lambası ilk çalıştığında yanıyor ama uyarı vermiyor, o da ayrı bi sıkıntı. dönüş yaparsanız sevinirim hocam. kolay gelsin. şimdiden teşekür ediyorum size

 90. Selamın aleyküm benim 2008 75lik Ford Tourneo connectim var arabamı sabah ilk marş bastığım 3 4 saniye çalışıp stop ediyor sonraki marşta
  cok geç calıştırıyorum balata spreyiyle takviyeyle nerede araştırdıysam bulamadım kafayı yemek üzereyim

 91. Avatar Aydın kaynak

  Citroen Nemo 1.4 HDI COMBİ 2009 model 170 bin km de aracım var araç geçen günlerde sabah marşa basınca marş aldi fakat calismadi calismayinca marşa basma işlemini defalarca tekrarladım calismadi sonra 10 dakika sonra yeniden denedim çalıştı sanayiye götürdüm bilgisayardan arıza mazot pompası basınç dengesizliği çıktı mazot pompasını değişmeli miyim başka yapılacak bişey var mı

 92. Avatar Samet dağcı

  Selamaleyküm abi benimki traktör nev holland 55 56 traktörüm ısınınca calışmıyor 15 dk vilan bekleyince calışıyor neden yapar

  • Merhaba, çok özür dilerim senden. Hiç deneyimim yok traktör konusunda. Yanlış yönlendirmek istemem

 93. Avatar Sinan DÜZENLİ

  İyi Çalışmalar arkadaşlar benim aracım 2005 Dukato 2.8 tdi turbo interkol kamyonet araç yolda giderken devri 30 dan yukarı ani gaz basılınca stop ediyor.2 dakika sonra kontağı kapatıp açınca çalışıyor bazende 1 den kalkınca devir yükselince stop ediyor sebebi ne olabilir teşekkürler.

  • Merhaba, yeterince bilgi vermediğiniz için sağlıklı tahminler yürütme ihtimalim yok. Mazot pompasının başlıca belirtileri sto etmekle sınırlı değil. Ducatolar çok ilgi alanım değil bilgim yok ancak araç eko sisteminde bu arıza genel olarak enjektör arızasıdır. Binek oto olsaydı krank diyebilirdim ama o şuanda cok düşük ihtimal. Sizin sorununuz enjektörlerde ve keçelerde dye düşünüyorum. Aracınız abartılı duman da atıyorsa kesinlikle enjektör arızasıdır diyebilirsiniz. Saygılar

 94. Merhabalar bende 2004 Audi A4 var sorum şu araba soğukken zor çalışıyor. Usta kızdırma bujileridir dedi bilgisayara bağlayıp baktı ama hiç bir arıza tespit edemedi sonra dizel filtresindendir dedi aldım değiştirdi sorun devam etti termostattı değiştirdi yine sorun devam etmekte arabanın çekişinde rolantisinde hiç bir sıkıntı yok çok nadiren tek seferde çalışıyor ama genellikle 3. Yada 4. Seferde çalışıyor bu şekilde çalıştığındada aşırı bir beyaz duman atıyo egzozdan sorunu bulamıyoruz ikinçi problem ben almanyadayım burda işçilik çok pahalı sorunu bulamadıkça bu bana biraz pahalıya maal oluyo bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

 95. Selamin aleykum
  Hayirli isler herkeze
  Ustam aracim 2007 connect 75 lik aracim sabah ilk calirsirken biraz marsa uzun bastiktan sonra calisiyor aracim biranda gaza bastigimda gaz yemiyor birde aracimin cekisi dustu duz yolda bile 3000 deviri bulmuyor km olarak 110 u gecmiyor ne kadar zorlarsamsamda gitmiyor nedir acaba bu sorun (enjektorde turboda filitrelerde hic bi sorun yok)

 96. Peugeot partner 1.9 2006 model aracım hızlanmada zaman zaman zorlanıyor 2.3.4 vitesler 4000 devire yaklasıyor 5 vites de 3000 deviri anca yapiyor,birde vites kucultmede zor toparlaniyor ozellikle 3 viteste hafif rapmada hafif silkeleme yapıyor duze cikinca rahatliyor .sabahları rahat ama sallantili calisiyor tesekkurler

 97. 2008 model dacia lagan 1.5 dci ambiyance dizel aracım var aracım 2500 devirden sonra yatak vurur gibi sakirdiyor ve ses geldiği zaman kara duman atıyor boşta gaz verildiği zaman ses gelmiyor ama beyaz duman atıyor nedeni nedir acaba cevap için şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı işler

 98. Selamın aleyküm araç 2004 1.9 transporter sabahları ilk marşta çalışmıyor 2 ci veye 3 cü marşta 25 30 saniye sonra gazı pompaladık tan sonra çalışıyor

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba