Lpg’de Tekleme Neden Olur?

Yazar 1 Yorum 2.721 views
Lpg’de Tekleme Neden Olur?

Özellikle de karbüratör sistemine sahip olan araçlarda tekleme sorunu, genel olarak ateşleme sistemine ve Lps sistemi ayarında bozulma durumuna bağlı olarak söz konusu olmaktadır. Dolaysıyla da, can ve mal güvenliği korunması açısından Lpg sistemine sahip olan araçta tekleme problemi söz konusu olması durumunda yapılması gereken tek şey, ilgili Lpg servisine başvurulması ve aracın Lpg sisteminde herhangi bir problemin söz konusu olup olmadığına bakılmalıdır. Karbüratör sistemine sahip olan araçlarda motor sistemine giden hava düzeyinin düzgün bir şekilde ayarlanması halinde, özellikle de aracın düşük devir üzerinden kalkış yapmasının sağlanması durumunda araçta tekleme problemi söz konusu olmaktadır.

Araç Lpg Sisteminde Tekleme Problemine Neden Olan Faktörler İse Şunlardır;

  • Araç Lpg sistemi ayarının ve motor sistemine ulaşan hava düzeyinin düzensiz veya yanlış bir şekilde yaptırılması
  • Gaz kesici sistemi içerisinde yer alan gaz filtrelerinin normal süreçten daha uzun süreçli olarak değişiminin sağlanamaması
  • Lpg sisteminde yer alan elektrik sisteminde oksitlenme ve gevşeme probleminin söz konusu olması gibi birçok faktörler beraberinde Lpg sisteminde tekleme probleminin meydana gelmesine zemin hazırlamaktadır.

Araç Lpg Sisteminde Tekleme Problemi Yüksek Maliyetli Mi?

Bilinenin aksine araç Lpg sisteminde meydana gelen tekleme problemi ciddi anlamda bir maliyet gerektirmemektedir.Ancak, önlem alınması açısından da mümkünse ilgili Lpg servisine başvurulmasında fayda bulunmaktadır. Çünkü, maalesef ki, özellikle de araç Lpg sisteminde oluşan tekleme problemi piyasa fiyat tarifeleri hakkında yeteri düzeyde bilgisi bulunamayan araç sahiplerinin nadiren de olsa, farkında olmadan yüksek fiyat ödemesi söz konusu olabilmektedir. Bu bakımdan, sürücülerin kaliteli ve güven duyabildiği Lpg servisine başvurmasını tavsiye etmekteyiz.

Lpg Sisteminde Tekleme Problemi Söz Konusu Olması Durumunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sıklıkla söz konusu olan sorunlar listesinde yer alan Lpg sisteminde tekleme problemi söz konusu olması durumunda yapılması gereken ilk şey, hemen ilgili Lpg servisine başvurulmasıdır. Ancak, piyasa fiyat tarifesi üzerinden Lpg sistemi tekleme sorunu onarılması açısından ve yüksek maliyetlerin söz konusu olmaması açısından, kaliteli ve güvenilir Lpg servisi tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Etiketler

1 Yorum

  1. 2015 model 1.6 poweesift focus benzin+lpg aracım var sabahları çalışırken titreme oluyor motor arıza ışığı yanıp sönüyor arıza kodu p 301 gösteriyor gün içerisinde bu sıkıntı ile karşılamıyorum çekişinde filan sıkıntı olmadı neden olur acaba

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba