LPG Enjektör Sesi Nasıl Kesilir

Yazar 3 Yorum 117 views


Sponsorlu Bağlantılar


Lpg’li araçlarda araç sahiplerinin en fazla şikayet ettiği konuların başında ses sorunları gelmekte. Özellikle bazı lpg kitlerinin enjektörleri o kadar fazla sesli çalışıyor ki, araç motor sesi ile yarış edebilecek ölçülerde gürültüye neden olabiliyor.

Bu yazımızda LPG Enjektör Sesi Nasıl Kesilir bulabilirsiniz.

LPG Enjektör Sesi Nasıl Kesilir

Lpg enjektörleri sesli çalışıyor ise öncelikle belirtmemiz gereken durum bunun normal bir ses olduğudur. Enjektör içerisinde metal valfler bulunur. Bu valfler gaz geçişi sırasında açılıp kapanır. Bu nedenle de söz konusu vaflerin şıkırtıya benzer bir ses çıkarttığı görülür.

Bu sesin azaltılması yada tamamen yok edilmesi için alınabilecek birkaç önlem bulunur. Bunlar,


Sponsorlu Bağlantılar


  • 1 – LPG Enjektörlerinin Yerinin Değiştirilmesi : Bu kısıtlı bir miktar yer değiştirilebileceği için pek kalıcı bir çözüm değildir. Genellikle sesin yankı yapabileceği bir yer yerine dağılabileceği yakın bir noktaya taşınabilir. Fakat lpg enjektörlerinin gaz hortumları için referans uzunluklar bulunduğu için yer konusunda ihtimaller azdır. Motor aksamında yakın ama daha uygun bir yer var ise oraya taşıyabilirsiniz.
  • 2 – Ses İzolasyonu : LPG Enjektör Sesi Nasıl Kesilir konusunda en sık düşünülen yöntemdir. Lpg enjektörü sesli çalışıyor ise çevresine yanmaz ısıya dayanıklı maddelerden üretilen özel malzemeler ile izolasyon yapılabilmektedir.
  • 3 – Enjektör Değişimi : Her markanın neredeyse tüm enjektörleri birbiri ile uyumlu çalışabilmektedir. Örneğin atiker bir sisteme mimgas enjektör takabilirsiniz. Bu nedenle özellikle BRC gibi oldukça sesli çalışan enjektörlere sahip iseniz daha sessiz çalışan bir enjektör takımı ile değişim yoluna gidebilirsiniz. Bu durumda size maliyeti işçilik dahil ortalama 150-250 TL olacaktır. Tabi ki takılacak enjektör markasına göre değişir.

Genel olarak en sesli çalışan enjektör bilindiği üzere brc lpg enjektörleridir. Lpg enjektör sesi sizi fazlaca rahatsız ediyor ise bu yöntemlerle sesi azaltmaya çalışabilirsiniz.

Bize Sorun Cevaplayalım

LPG Enjektör Sesi Nasıl Kesilir konumuza istinaden lpg enjektörleri sesli çalışıyor ise uygulanacak metodlar ile alakalı olarak tüm sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Sorular aynı gün içinde cevaplan maktadır. Soru sormak için lpg markası araç markası ve modelini de belirterek aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı yazabilirsiniz.


Etiketler

3 Yorum

  1. Aracim mercedes e190 serisi 1993 model. 1.8 motor . Yolda seyir halindeyken veya normal calisma suresinde dururken stop ediyor calismiyor ve arizayi tevzi makarasini degistirerek giderebiliyoruz. Strekli 1000 km de tevzi makarasi bozuyor . Lpg li arasira patlatma yapiyor baglantilimi bilmiyorm . Yardimicj olmanizi istiyorm surekli yolda kaliyorm

    • Tevzi makarasının sürekli arızalanması genellikle distribütör kapağının sorunlu yada düzgün takılmamış olması ile bağlı olduğu mil aksamında sorun var ise yapabilir. Tabi ki net bir şey söylemek çok zor kontrol edilmesi gerek. Geçmiş olsun

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba