Lastik Yarılmasını Kasko Karşılarmı, Patlaması Kaskoya Girermi


Sponsorlu Bağlantılar
Lastik Yarılmasını Kasko Karşılarmı, Patlaması Kaskoya Girermi
4.3 (85%) 4 votes

Kaskodan lastik değişimi, bazı şart ve prosedürleri karşılayan durumlar söz konusu ise tabi ki mümkündür. kasko sigortasından lastikleriniz ücretsiz olarak değiştirilir. Bu değişiminin karşılanması ve kaskonun bu ücreti ödemesi için gerekli olan şartlar ve olayın oluş şekillerinin uyumlu olması gerekecektir.

Bu yazımızda lastik yarılması ve patlaması sorunu kaskodan karşılanır mı konusunda merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Lastik Yarılmasını Kasko Karşılar mı

Lastiğin yarılması kasko kapsamında karşılanabilecek bir hasardır. Fakat lastiğin bir çarpma, hasar yada sabotaj gibi nedenlerden yarılması gerekmektedir. Örnek vermek gerekir ise uzun yolda seyir halinde iken lastiğiniz yarıldı ise bu yıpranmaya bağlı olarak gelişen bir sorun olduğu için kaskodan karşılanmaz. Fakat açık bırakılan bir kanalizasyon kapağı nedeni ile lastiğiniz yarıldı ise kaskodan karşılanmaktadır.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta lastiğin bir kaza yada dış etki sonucu yarılması gerekmektedir. Zaten bu gibi hasarlarda sadece lastik değil tablo rot başı gibi birçok yerde de hasar meydana geleceği için serviste onarım sırasında değişir

Lastik Patlaması Kaskoya Girer mi

Patlayan lastik kaskodan değişmez. Sadece bu gibi durumlar için kasko şirketleri çekici hizmeti sunmaktadır. Sigorta şirketinin çekicisinden yararlanarak aracınızı bir lastik servisine ücretsiz çektire biliriz. kalan kısım ise ücretli olarak araç sahibi tarafından karşılanmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar

Lastik Hasarlarında %100 Ödeme Yapılmaz

Lastik hasarı olan araçlarda hasarın tam ödenmemesi araç sahiplerinde hayal kırıklığı yaratıyor. Bunun nedeni lastikler kullanılan ve zamanla yıpranan malzemelerdir. Araç lastiğiniz yarıldığında, lastiğin durumuna göre %50 ye varan kesintiler uygulanmaktadır. Bu kesintiye kıymet kazanma tenzili denmektedir.

Araç lastiğinizi 2 yıl önce aldınız diyelim. 2 yılın sonunda lastikleriniz kaskodan değiştiğinde sıfır lastik takılır. Fakat hasarlanan ve yarılan lastiğiniz 2 yıllık yıpranmış lastikler olduğu için takılan sıfır lastiğin yıpranmaya bağlı farkını siz ödemek zorunda kalırsınız. Bu sadece lastik hasarlarında değil, akü gibi aracın diğer bu tip eskimeye maruz kalan parçalarında da uygulanmaktadır.

Bu kesinti Tamamen yasal bir durumdur, ve bu kesintiyi neredeyse tüm kasko firmaları uygulamaktadır. Tek bir istisna vardır. Lastikleriniz daha yeni alınmış ise hiçbir kesinti yapılmadan sıfır lastikler aracınıza takılmaktadır.

Bize Sorun!

Kaskodan lastik değişimi konusunda birçok farklı durum söz konusu, ayrıca kesintilerle ilgili de kullanıcılarımızın kafasına oldukça fazla şey takılmakta. Bu sebeple merak ettikleriniz var ise sorularınızı cevaplıyoruz. Soru sormak isteyenler aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularını bizlere iletebilir. Günlük olarak sorulan sorulara cevap verilmektedir.

Sayfa Özeti
Lastik Yarılmasını Kasko Karşılarmı, Patlaması Kaskoya Girermi
Konu Adı
Lastik Yarılmasını Kasko Karşılarmı, Patlaması Kaskoya Girermi
Konu Açıklaması
Araçlarda Yolda Lastik Yarılmasını Kasko öder mi? başka bir soru ise lastik patlaması kaskoya girer mi gibi sorulara cevap veren sayfadır.
Yazar
Yayımcı
OtoServis
Yayımcı Logosu

Lastik Yarılmasını Kasko Karşılarmı, Patlaması Kaskoya Girermi” için 3 yorum

 • 8 Nisan 2018 tarihinde, saat 22:27
  Permalink

  Merhaba 2018 model Tıraktor üm var 3ay filan oldu alalı bu gün cut sürerken ön lastiği bişey iç yansan kesmiş bunu kaskodan nasıl değiştire bilirim cevap verirseniz sevinirim

  Yanıtla
 • 24 Mayıs 2018 tarihinde, saat 01:49
  Permalink

  Merhaba.
  Gece eve gelirken yolun ortasındaki 10-15 cmlik bir cismin üzerinden geçtim. 1-2 km gittikten sonra lastik basınç uyarısı çıktı. En yakın petrolde (5-6 km ileride) durup lastiği kontrol ettiğimde lastiğin yanak kısmında yarılma olduğunu gördüm.haliyle lastikte hava kalmamıştı. Yedek lastiği takip evime gittim. Bu durumda kasko karşılar mı? Karşılarsa nasıl bir yol izlemeliyim?

  Yanıtla
 • 13 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:17
  Permalink

  Merhabalar Viranşehir Diyarbakır istakametinde seyir halinde iken önüme dağdan yola yuvarlanmış yumruk büyüklüğünde taşlar olduğunu farkettim ancak kurtaracağız üzerinden geçtikten sonra lastiğin yarıldı büyük tehlike atlattım yol dar ve tek gidiş tek geliş karşımda araç geliyordu sigortacımı aradım araç ful kaskolu lastik patlaması kaskoya girmediğini söyledi bu konu hakkında cevap bekliyorum lastiği kendim aldım taktım olay 13.10 2018 günü meydana geldi lastikler sıfır takılmıştı 45 günlük

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir