İmmobilizer İptali Nasıl Yapılır ?

Yazar 1 Yorum 13.381 views
İmmobilizer İptali Nasıl Yapılır ?

Araçların korunmasını sağlamak için, İmmobilizer sistemleri  kullanılarak tercih edilir. Özellikle son model araçlarda arabanın sorunsuz bir şekilde çalışma sağlayabilmesi için bu sistemin albenisi daha çok çoğalmaktadır. Örneğin,çalışmaya karşı korunma en iyi şekilde sağlanabilmesi üzere, kişi kendi aracının anahtarından başka hiçbir şeyin onu çalıştırılmaması için bu yola başvurur. Bu bir güvenlik önlemi her ne kadar güçlü olsa bile, bazı kullanıcılar sistemin çalışmasını istemezler ve bu durumun iptalini isterler. Bu iptalin asıl nedeni aslında güvenlikten vazgeçmek değildir.  Araçta bir bozulma kilitlenme mevcut ise,sistem aracın çalışmasını durduruyor ve zarar veriyorsa immobilizer iptali istenebilir.

 

Kullanıcıların bir çoğu bu sorunlardan bıkabilir. Genel olarak şöyle araç sahiplerine göz attığımızda,immobilizer’lı araç kullanıcı sistemin devre dışı bırakılmasını isteyerek aracı satın almayı yeğlerler. Fabrikadan bu şekilde çıkan araçlarda İmmobilizer iptali mümkün müdür ? Hem bu soruya aydın cevap vermek, hem de net cevaba ulaşabilmeniz için İmmobilizer iptali nasıl yapılır ? ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız. Eğer  gerçekten bu sıkıntıya maruz kalmak istemiyor iseniz bu sistemi iptal ettirme şansına sahip olabilirsiniz. Fakat bu güvenlik açısından yararlı bir sistem olduğundan İmmobilizer iptalini kesinlikle tavsiye etmediğimizi söylemeliyiz. Eğer, aracınızın garantisi varsa ve garanti süresi devam ediyorsa kesinlikle bu iptali, yapmanızı tavsiye etmiyor. Aksi takdirde işlem iptali sırasında garanti ekstralarından ücretsiz yararlanmanız mümkün olmayacaktır.

 

 İmmobilizer  Sistemini Devre Dışı Bırakmak İçin Yapılması Gerekenler

 

İmmobilizer sistemde aracın kontrol kısmına özel bir parça yerleştirilmiştir. Bu parça ile araç anahtarı daha güvenli hale gelerek  üzerinde ki verici birleşmesi sayesinde daha sistematik çalışmasını sağlar. Bu iki bütünleşme sayesinde parçalar aynı hizada karşı karşıya gelmezse istenilen güvenlik sağlanmayacak, durum kontrolden çıkacak,çalışma aksayacaktır. Aracın kontağı sağlıklı bir şekilde dönmeyecek hatta araç, hiçbir şekilde çalışmaya cevap vermeyecektir.Bunun iptali için yapılması için iyi bir ustaya ihtiyacınız olacak. İyi bir araba ustası, sorunu size bildirerek en iyi şekilde çalışması için elinden gelen aktifliği sağlayacaktır.

 

İmmobilizer İptali için araç anahtarının açmanız gerekmektedir. Bu sistemin içinde yer alan parçalar  önemlidir. Bu parçalar,çalışmasına yardımcı olur. devreyi zarar vermeden çıkartmanız hassaslık isteyen bir konudur.Bu  bir takım, çipe benzer . Bu yapının içinde  ve tam olarak aracın içinde bulunan bir kod sistemi vardır. Alıcıya gönderilecek kodun şifresi de bulunmaktadır. Hemen sonra kontağın içine gelen elektriği bağlar. Bu elektrik dolaylı yoldan bağlanmaz. l direkt olarak bağlanılması sağlanılır. Her iki işlem arasında kontağa uyum sağlayan anahtar, aracınız sayesinde çalışmaya başlayacaktır. İmmobilizer  sistemi iptal edildiği an itibari ile arabanız artık güvenlik sisteminden yeterli şekilde yararlanmayacak, çalıntı ve hırsızlık olaylarına maruz kalacaktır. Bu nedenle bu sistem son derece faydalıdır. Eğer arabada şiddetli bozulmalara neden oluyorsa ve sizi son derece rahatsız ediyorsa iptal edebilirsiniz. Fakat bunu kendi başınıza yapamazsınız. İmmobilizer sistemini devre dışı bırakmak için yapılması gerekenler hakkında sizi doğru şekilde bilgilendirdik.

Etiketler

1 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba