Hasar Kaydı Nasıl Silinir, Pert Kaydı Sildirme ?

Yazar 196 Yorum 10.686 views
Hasar Kaydı Nasıl Silinir, Pert Kaydı Sildirme ?

Bir kaç yıl önce hasar tramer kayıtlarının hiçbir hükmü yoktu. Araçlar satılırken en çok dikkat edilen noktalar değişen boya ve kilometre bilgileri idi. Fakat özellikle 2015 yılından sonra hasar kaydı, artık araç alanların en çok önem verdiği başlıklardan biri haline geldi. Şüphesiz bu durumu ortaya çıkaran en büyük faktör Hasar sorgulama servisinin gelişmesi ve yaygınlaşması, 5664 hayatımıza girdiği andan itibaren araç satışında da devrime imza attı diyebiliriz.

Fakat; Bu hasar kayıtlarından yanlış işlenen, yada yanlışlıkla işlenen kayıtlar yok mu? Eğer var ise bu hasar kayıtlarını ne şekilde düzelttirebiliriz. Pert kaydı dahil olmak üzere tüm ağır hasar ve normal hasar kayıtlarının sildirilmesi ve itirazları ile ilgili olarak bu konumuzda merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Hasar Kaydı Nasıl Silinir

Hasar kaydı uygulaması Sigorta Bilgi Merkezi tabanlı bir uygulamadır. Bu sebeple herhangi bir şekilde yanlış olduğunu düşündüğünüz yada olmayan bir hasarın kaydının işlendiğini düşünüyor iseniz ilk müracaat etmeniz gereken yer de Sigorta Bilgi merkezidir.

Sigorta bilgi merkezine hasar kaydı silinmesi için müracaat edebileceğiniz bağlantı aşağıda verilmiştir. Fakat öncelikle nasıl itiraz edeceğinizi burada okuyup doğru bir şekilde itiraz formunu doldurmanız da son derece önemli

Hasar Kaydı Silinmesi İçin İtiraz Sayfası

Hasar kaydına itiraz edebilmeniz için sorgulamanın yapıldığı cep telefonu, Aracın plakası ve şasi numarası girilmesi gerekmektedir. Daha sonra itirazda bulunarak silinmesini talep ettiğiniz hasarın tarihini girmelisiniz.

Burada en önemli olan nokta açıklama kısmına hasarın neden silinmesi gerektiğini ve yanlış olan noktaları açıklayıcı şekilde yazmanızdır. Bunun nedeni, Sigorta bilgi merkezi, sizin paylaştığınız bilgiyi sigorta şirketi ile paylaşmakta ve hasarın araştırmasını yapmaktadır. Talebinizin nedenini ne kadar açıklayıcı ve öznel yazarsanız, olumlu sonuçlanması da o kadar olası olacaktır.

Ağır Hasar, Pert Kaydı Nasıl Silinir

Ağır Hasar Kaydı sildirme işlemi ile aynı yerden ve aynı şekilde, ağır hasar kaydına da itiraz ederek silinmesi yönünde talep açabilirsiniz. Şunu unutmamak gerekir ki Sigorta bilgi merkezine gelen taleplerin nerede ise yarısından fazlası içi boş taleplerden oluşmaktadır. Her araç kullanıcısı, kendinden önceki sahibinde olan hasarın, yine kendinden önceki sahibinin beyanı ile yanlış yazıldığını düşünmekte ve çıkan sonuçla hayal kırıklığına uğramaktadır.

Değişeni Yok Boyası Yok Hasar Kaydı Var

Hasar Kaydı Siliniyor mu diye araştıranların bir çoğunda düşünce şudur. Aracımda boya bile yok fakat hasar kaydı var, Bir araçta hasar illa ki kaporta hasarı olmak zorunda değil. Alttan hasar alarak kaldırıma vurma şeklinde bir hasar oluşmuş olabilir. Yada aracın aküsü, stepnesi teybi vs çalınmış ve bu sebeple hasar kaydı almış olabilir. İşin Aslı hasar kaydı sadece kaporta boya hasarında değil, diğer tüm hasarları kapsayacak şekilde işlenmektedir.

Mini Onarım Hasar Kaydına Girer mi?

Birçok sigorta şirketi mini onarım hasarlarını da tramere girmektedir. Normal bir hasar olmamasına karşın küçük meblağlarda olsa bu hasarlar 5664 sorgusunda görünmekte ve itiraz taleplerinin de bir çoğunu oluşturmakta. Bazı firmalar mini onarım hasarlarını tramere girmese de hala birçok firma bunu uyguluyor. Nedenleri ise çok açık, Kasko yenilemesinde başka firmalar fiyatı yükseltsin ve müşteri bizde kalsın mantığı ile yapılan bir düşünce olduğu kanaatindeyim.

Bize Sorun!

Ağır hasar kaydı sildirme, pert kaydı silinmesi, yada hasar kayıtları ile ilgili olarak aklınıza takılan ve merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz. Günlük olarak editörlerimiz sorulan sorulara cevap vermektedir. Soru sormak isteyen kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirler. Soru ve görüşleriniz bizler için değerlidir.

196 Yorum

 1. Avatar murat kaçar

  6 ay önce bir araç aldım kişiye güvendim sorgulamadım daha sonra merak ettim sorguladım ağır hasarlı çıktı lakin aracı gösteriyorum iki parça boya çıkıyor değişeni yok darbesi yok ağır hasar nerden çıkıyor anlamıyorum basla bir aracın hasarının bu araca yüklenimi ni düşünüyorum ne yapmaliyim

  • bu çok düşük bir ihtimal, ayrrıca her ağır hasalı aracın değişeni boyası olmak zorunda diye bir önyargı yanlış olur. Bu gibi durumlada yapılabilecek birşey maalesef ki yok, Kandırıldığınızı düşünüyor iseniz size aracı satan kişiye kaşı dava açabilirsiniz.

   • Slm usta aracım 2006 model deişen on sol kapı başka deişen yok orjinal 02.03.2009 carpma 8000 tl 29.04.2008 carpma 28000 bin karşı tarafın hasar kaydı benim araca yazılmış nasıl sildire bilirim ekspertiz raporlarım elimde yardımcı olursanız sevınırım

   • Merhaba benim aracımın plaka ve şase no ikisinide gönderdiğimde marka aynı ama özellik olarak farklı bir araç için 15 bin hasar kaydı çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim??

   • sigorta şirketinden perte çıkan bir araç aldım özel serviste 15 bin civarına yaptırdım bu aracı tamir faturadını ibraz ettiğimde agır hasar kaydından çıkartabilirmiyim

   • Sayın editör aracımı ağır hasar kayıtlı aldım fakat serviste yaptırdım araç muaneye girdi geçti tam not alarak. Aracın hasar kaydı itirazı yapsak silinir mi ?

  • aracın şu an kullanılan plaksı daha önce başka bir araçta takılmış ve o araç pert olmuş olabilir. Böyle bir ihtimal de var.

 2. Merhabalar
  Benim aracım 2003 model Volvo S60
  5664 sorgulaması yaptığımda 2008 yilinda 55850 TL bir hasar kaydı görünüyor.
  Ancak ne pert kaydı ne de ağır hasar kaydı ibaresi var.
  Yani normal hasar kaydı.
  Aracın değeri göz önüne alındığında bu rakam çok abartılı görünüyor.
  Eğer böyle bir hasar oluştuysa araçın Perte ya da ağır hasar kaydı olması gerekmez miydi?
  Aracı Bir sigortacıya sorgulattımda ise böyle bir hasar kaydı görünmüyor.
  Bu kaydı sildirebilirniyim sizce
  Teşekkürler…

  • aracın pert olması hasarın büyüklüğüne değil sontaj ve onarım bedeli dengesine bağlıdır. Bu durumu perte çıkartma şartları konumuzdan detayları görebilirsiniz. Yani bir araç 10,000 tl değeri var ise bu araç 7,000 hasar aldığında illa pert olacak diye bir şey yok, hasarlı hali 3,000 Tl’den daha az fiyata satılacak ise sigorta onarırken daha çok bir rakama satılıyor ise perte çıkar. Sizin aracınızda durum nedir bilmem ama detaylı kontrol edilmesi gerekir.
   Sildirme konusunda ise maalesef elinizde o hasarın aracınıza ait olmadığını kanıtlayan bir veri yok ise sildiremezsiniz.

   • Slm 16ssp92 aracım orjinal ufak tefek lokal boya var sadece sol kapı deişik ekspertiz raporları duruyor 02.03.2009 carpma 8000 bin tl 29.03.2008 carpma 28000 bin sildirmeme yardımcı olursanız sevinirim

 3. Merhaba ben aracımı bir tanıdık ark aldım sorgulamadim aldıktan bı gün sonra şase numarasını sorguladığı ve 18000 bin hasar kaydı çıkıyor aldığım kişide bunu bilmiyormuş ve aracın ilk sahibine ulastik ilk sahibi kaza yapmış ve değişen bir çamurluk ve tampon sigortayla anlaşıp para almış bunu öğrendik arabayı egzpertize soktugumuzde da değişen sadece onlar çıkıyor bu konuda ne yapmalıyız bu hasarı kaldırmak için

  • öncelikle sigorta şirketi bir tampona 18,000 ödemez. Bu halk tabiridir hep, eksper + sigorta bölğe müdürlüğü + genel merkez hasar departmanı + muhasebe dosyayı inceliyor. Az bir hasara 18,000 ödenmesi imkansız. Mutlaka bir şekilde hasar almıştır.
   diğer konuya gelirsek yapacak birşey yok, aldığınız adamın bilmemesi de ironik. geçmiş olsun

   • Selam benim araçta 87 bin hasar kaydı girilmiş ama ödenmemiş ret edilmiş dosya bunu silebilirmiyim

 4. Merhaba arkadaşlar ben bi araç aldım golf 4 1999 model fakat adama güvendim sorgulamadan aldım ama aracda 36.250 TL çarpma DİE yazıyor 2008 yılına ait bu golf 4 ler hiç bi zaman 36 bin TL fiyata çıkmadı bu neyi nesidir ne yapmam lazım çözüm arıyorum aldım adamda tel fonlara bakmıyor arayınca abartı bi fiyat çıkıyor.
  Hasar kaydi yada pert kaydı yok
  Carpma 2008 yılı 36.250 DİE yazıyor bilgi verin lütfen.

  • 36,200 tl golf 4 için gerçekten de byük bir rakam. ağır hasar kaydı olup olmadığını sigortacıdan sogulatın. Ayıca 2008 yılında trafik sigortasından ödeme yapılmış mı öğrenin.

   • Sigortayi aradım fakat pek bilgi vermedi nedendir nedir bilmiyorum 2008 yılında bi daire parası 36.250 tl anlamsız bunu sildime vs gibi bi durumum olamazmi.

   • Slm arkadaşlar bir araç aldım kasko degeri 46 bin tl arac kaldırıma carpma sonucu yetkılı servıse cekılıyor 55 bin tl ekxper raporu tutuluyor fakat sigorta bu bedeli odemiyor ama tramerde 55 bin hasar kaydı görünmuyor para almadıgımız halde dosya kapanıyor bu hasar kaydını ne gıbı bır işlem sonucu sildırebiliriz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkur ederim

 5. Merhabalar aracın eski sahibi şamzıman çantlağından kaskoyu bozduruyor ve şazımanı komple değiştiriyor orjinal olduğu içinde 7 bin civarı hasar kaydı çıkıyor insanlara bunu anlatamıyorum illa kazası var diyorlar itiraz etsem sildirebilirmiyim

  • Avatar Muhittin SERDAR

   Hayır, ortadan bir hasar var, hasarın şanzımanda yada kaportada olması fark etmez. Zaten hasar kaydına cevaben değişen parça sorgulamada da var, o şekilde sorgulayıp 7000 tl şanzıman parçası olduğunu gösterebilirsiniz.

 6. Avatar Muhittin SERDAR

  Hayır, ortadan bir hasar var, hasarın şanzımanda yada kaportada olması fark etmez. Zaten hasar kaydına cevaben değişen parça sorgulamada da var, o şekilde sorgulayıp 7000 tl şanzıman parçası olduğunu gösterebilirsiniz.

 7. Benim aracı 2005 model ford focus sorgulandığında 2005 yılına ait 25000 tl lik hasar kaydı çıkıyor. Büyük ihtimalle 2500 tl yerine 1 sıfır fazla yazılmış bunu nasıl düzelttirebiliriz. Arabada sadece sağ tarafta düzeltilmiş ve boyalı parçalar var.

  • Avatar Muhittin SERDAR

   2005 yılındaki sigorta ve kasko bilgilerine yada serviste onarım bilgilerine ulaşmalısınız. Bu bilgilere ulaşıp gerçekten 2500 tl olduğuna dair elinizde bir evrak olduğunda sbm’ye gönderdiğiniz zaman hasarı düzelteceklerdir. Ama sadece taleple işlemi yapmaları imkansıza yakın

 8. Avatar Çağdaş uygun

  Satın almayı düşündüğüm bir araç var. 2005 model Clio 1.5 dizel modeli. Aracı sigortacımdan motor ve şasi numarasından sorgulattığımda 2005 yılından 2011 yılları arası sigorta kaydı gözükmüyor. 2011 2017 arası gözüküyor. Hasar kaydı yok diyor sistemde. Bu durum neden olabilir?

  • Avatar Muhittin SERDAR

   tam olarak anlayamadım, mesajda ne cevap geldi ise buraya kopyala yapıştır şeklinde yazabilir misiniz

 9. Avatar Çağdaş uygun

  Sigorta kayıtlarında 2005 yılı ile 2010 arasında gözükmüyor araç. 2011 yılından itibaren sigortasi falan gözüküyor. Aradaki o boşluk neden olabilir? Araç 2005 model

  • Avatar Muhittin SERDAR

   hiç sigorta yapılmamış olabilir, araç o sürede sizgortasız olarak kullanılmış yada kullanılmadan yatmış olabilir. Tek ihtimal bu geliyor aklımıza

 10. merhaba ….2 el bir araç almayı düşünüyorum. araçta 2006-2007 yıllarına ait 3 parça 15000 tl hasar kaydı çıkıyor. bu hasar kayıtları kaç yıl geçince silinir..mesala 10 yılı doldurmasımı gerekir yoksa 15 yılmı yoksa ebedi kalırmı bu kayıtlar..yanıtlarsanız sevinirim..çalışmalarınızda başarılar dilerim

  • Avatar Muhittin SERDAR

   Hasar kaydı 10 yılı geçtiği zaman silinmez. O yüzden silinecek ümidi ile almayın. Tramerde kaydı silinse de 5664 den sorgulandığı zaman çıkacaktır. bilginiz olsun

 11. 2000 bora alacam fakat 2005 yılınde carpma 56 000 tl cıkıyor nasıl olu

  • Avatar Muhittin SERDAR

   toplam ödenen miktar bu ise belkide içerisinde tazminat, yayaya zarar vb birşeyler olabilir. Sigortacınızdan 2005 yılındaki sigorta ve hasar dosyası bilgilerini kontrol ettirin . Gerçi 12 yıl önceki bir dosya hakkında bilgi bulmak imkansıza yakın olabilir.

 12. Merhaba ben 3 ay önce araba aldım 5664 e mesaj attım. hasar kaydı bulunmamistir dedi bende güvendm şu an arabayi satacam mesaj artık tekrar şasi numarasi ile 5 adet kaza si gorunmektedir 19.000 bin lira hasar kaydını sildirebilirmym

  • Avatar Muhittin SERDAR

   sildiremezsiniz. ayrıca hasar kaydı sonradan çıkmaz. muhtemelen aldığınız dönemde yanlış sorgulamışsınızdır.

   elinizde o hasarların gerçekten olmadığına dair bir kanıt yok ise,, ki 5 ayrı hasar kaydına 5 ayrı delil gerekir. yani silinmesi imkansıza yakın.

 13. Merhaba 2017 yılının nisan ayında aracimı arkadaşıma verdim tek taraflı kaza yaptı polis çağırıp tutanak tuttur muş alkol raporu temiz aracı yetkili servise çektirdik 10 gün kadar sonra aracı servisten alıp kendimiz yaptırdık sigorta şirketinden talepte bulunmadık fakat dosyadan da çekilmedim 3 ay sonra aracı bilen bir tanıdığıma sattım 8 ay sonra araca 30.000 tl lik ağır hasar kaydı çıktı böyle bir durum karşısında ne yapabilirim emsal ornegi varımıdır şu an aracı sattığım kişi de bende mağdurum

  • Avatar Muhittin SERDAR

   o hasarlarda tarih vardır. böyle bir durumda ağır hasar işlenemez. gelen mesajdaki tarihi kontrol edin. bir yerde hata var. muhtemelen zaten hasar kaydı vardı o hasarla bağlantısız bir durum gibi görünüyor.

   • 15.04.2017 tarihli gözüküyor kaza fakat ben aracımı kasko dan yaptırmadım dosya açıldı 10 gün sonra aracı alıp kendim yaptırdım araçtaki ağır hassr kaydının olduğu tarih ile aracımın kaza yaptığı tarih aynı ama aracı ben kendim yaptırdım işin içinden cikamiyorum araçta ağır hasarlık bir durumda yoktu 10 bin kadar harcayıp yaptırdım şimdi aracı sattığım kişide benden 10 bin talep ediyor yada aracını al diyor çok berbat bir durumdayım yardımcı olursanız sevinirim

    • Avatar Muhittin SERDAR

     o hasara dair tüm evrakları, feragat yazınız var ise o yazıyı hasar ödeme yapılmadığına dair bilgileri itiraz sayfası ile sbm’ye ileterek hasar kaydına itiraz edebilirsiniz. Eğer haklı bulunur iseniz hasar kaydı silinecektişr. hasar itiraz linkini aşağıda paylaştım

     https://www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/Hasar-Bilgi-Duzeltme.aspx

     • Sigorta şirketinden tramerde gözüken tutarı talep etme hakkım varmı peki ben tramerde ağır hasar kaydının silinmesini veya tramerde çıkan tutarın tarafıma ödenmesini istiyorum iki durumda da fazla zararım olmaz sizce hangisini yapsam çabuk sonuç alabilirim

 14. Merhaba, mini hasarsizlikdan stop lambamin degisimini talep ettim ve tramere islenmedigini belirtti groupama sigorta firmasi. Demin sorgulattigimda carpisma 1555tl diye islenmis. Sigorta ile konustum ne alaka dedim. Sucu expertize attilar ve goruseceklerini soylediler. Sizce ne yapabilirim? Bir stop lambasindaki ufak catlak yuzunden geldi insanlara anlat ne oldugunu iyicene arabayi oldurecekler…

  • Avatar Muhittin SERDAR

   genelde parça değişimi mini onarıma zaten girmez. parça değişimi normal hasardır. fakat farklı bir durum yok ise tabi, acentenizle bir görüşün ve dosyanı normal dosya mı mini onarım dosyası mı olduğunu sorgulamasını isteyin.

 15. Aracımda sigortadan ve sms şase no ile sorguladığımda sadece 3-4 ufak kazası görünüyor.ancak kasko yaptırmak istediğimde araç pert kayıtlıdır ibaresi alıyoruz.nasıl bir yol izlememiz gerekir.andolu sigortadan 2010 yılında 3 adet hasar dosyası açılmış.bu aracın pert kayıttlı statüsüne sokar mı?

 16. 20 aralık 2017 tarihinde ska sehirden satın aldığım aracin ruhsat ve plaka değişikliği için bugün trafik şubeden işlemleri yaptirdim ve plakami aldım. Şimdi 5664 ten sorguladigimda plaka daha önce başka araçtan çıkma olduğundan hasar kayıtları gelmektedir. Kendiliğinden bu silinecekmidir ya da sildirebilmek için nereye başvuracağız. Tesekkurler…

  • Hiç merak etmeyin kendiliğinden siliniyor eski plaka olduğu için bu sorunları yaşamışsınız. Ayrıca şasi sorgusundan bunu zaten anlarsınız.

 17. merhabalar, 2015 model arabamda sol 2 kapı değişimi çamurluk düzeltme ve boya ve de marşpel düzeltme boya için 23 bin ağır hasar kaydı yazılmış…2. kişi sigorta şirketinden çekme belgeli alıp arabayı yaptırmış, serviste yapılan bi işlem yok yani.bunların dışında hiçbirşey yok ben aracı yeni aldım bu hasar miktarının anılan işlemler için güncellenmesini isteyebilirmiyim? kasko personelide bu işlemleri doğruladı ama neden bu kadar yüksek bedel yazmış bilmiyoruz

 18. merabalar ben 2012 model ford fiesta aldm aldigim adam 2.sahibiyim dedi araci sorgulattigimda hic bir hasar kaydi bulunmuyo.. ama ben 2. 3. sahibine ulastigimda aracta 23 bin hasar kaydi oldugunu ellerinde belgeler oldugunu soyluyolr peki bu 5664 e gonderdigimde hic bir borc gorunmuo.. bu nasil oluyo

 19. Avatar emek çilingir

  Bmw aracımda 2parça boya var degişern yok 30bin hasar kaydı çıkıyo itraz etmeyı dusunuyorum

 20. Merhaba 8 ay önce arkadasin aracimla tek taraflı kaza yaptı polis tutanağı alkol raporu tutulmuştu benin bir gün sonra olaydan haberim oldu arkadasin aracı yetkili servise çektirmiş gerekli evrakları bana verdi bende servisten dosya açtırdım araba 10 gün kadar serviste kaldı sonra ben aracı servisten aldırıp kendim yaptırdım aracı kaza yapan arkadaşımın 1. Derece yakınına sattım kazadan 8 ay sonra 30 bin TL lik ağır hasar kaydı girildiğini ogrendik ağır hasar kaydının çıktığı tarih arkadaşımın kaza yaptığı tarihle aynı aracımı hasar kaydı girmesin diye cebimden yaptırdım çıkan kaydın 3 te birine kaza aşamasında kasko firması benim ile bir kez iletişime geçti başka konuşmamız olmadı ben dosyadan feragat etmedim araca bakan exper e ulaştım hasar kaydının kalmayacağını söyledi bu durumda ne yapabilirim kasko firmasına dava açıp bu tutarı ödemeleri isteyebilirmiyim yada hasar tutarını almadığım için hasar kaydını sildirmemin bir yolu varımıdır yardımci olurmusunuz

 21. Selamın aleyküm ben 8 ay önce 93model efsane kasa toyata aldım güvendim plakayı sorgulatmadım ve şimdi sorgulattıgım zaman hasar kaydı 21847tl çıkıyor ne yapman gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz

 22. Evet şasedende sorgulattim ayni çıkıyor napmam gerekiyor yardimcı olurmusunuz

  • Aracı almadan önce bu işlemleri yapmanız gerekiyordu. Elinzde bir sorun olmadığına dair bir belge var mahkeme yoluna başvurabilirsiniz.

 23. Bundan 8 ay önce passat aracımı aldım galeride plakadan sorguladığımda hasar kaydı çıkmadı boya değişen çıkmadı yalnız 1 ay sonra plaka değişti sonrasında sorguladığımda ağır hasarlı görünüyor. Bu nasıl olur

  • Aracı aldığınız ilk olarak Plakadan ve Şasiden sorguladınız mı? Yoksa sadece plaka mı sorguladınız?

 24. merhaba aldıgım arac 2007 model 2007 nin 4 ayında calınmış 11 ayında bulunmuş şaside 49500tl çalıntı hasarı var bu hasar silinirmi

 25. Öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim.
  Size sorum pejo marka bir araç bakıyorum plakadan sorgulattım 13 bin hasar kaydı çıkıyor kafama takılan kısım şase numarasından sorgulatsam 13 bin değişiklik gösterir mi hasar kaydı yani ?

  • Avatar Oto Arıza

   Evet eski plaka olunca eski plakada kalıyor zaman sonra tekrar şasiden ne sorguladıysanız o geçer

 26. İyi gunler. Yeni aldığım araçta dolu firtina doğal afetten meblagsiz hasar kaydı var. Dolu yüzünden aracın eski sahibi kasko şirketine rapor tutturmuş randevu almis ancak gidip onarımını yaptırmamış. Ben bu kaskoyu kullanarak aracı tamir ettirebilir miyim? Yada tamir etmeyeceklerse. Alınmayan hizmetin hasar kaydını sildirebilir miyim? Araca onarım yapmadan hasar kaydı işlenmiş.

 27. Aracimda benim de bilmediğim 10 bin liralık hasar kaydı çıkıyor . Tarihlerinde ise araç bendeydi bu hasar kaydı yaptığım kazanın ama ben aracımı kendim yaptırdım rapor vs bişey tutulmadı kendi kaportacimda yaptırdım bu neden hasar kaydında çıkıyor bunu sildirebilir miyim ?

  • Avatar Oto Arıza

   Bunu sigortanızdan mı yaptırdınız? Şasidende mi aynı çıkıyor?

   • Plakayı SMS ile sorgulattik. Arac kaskosundan yaptirilacakmis ancak tamir yapılmamış araca. Hasar kaydı işlenmiş ancak servisi gidilmemiş. Gocukler ayni duruyor yerinde.

 28. meraba ben bi arkadaşa güvenip sorgulamadan arac aldım başka birisi daha sonra sorgulamış bana gösterdi bir gün arayla iki tane ağır hasar çıkıyo böyle bi şey olabilirmi

  • Avatar Oto Arıza

   Emin Bey şasiden sorguladınız mı? Araba konusu değil, konu paraysa güven konusunda biraz hassas olmalısınız.

   • Meraba pilakadan sorguladık ama şase nosunun son 4 rakamı geldi

    • Avatar Oto Arıza

     Doğru mu ? peki şasi numarası ?

     • Avatar Meral yilmaz

      Merhaba benim 2010 model Skoda Fabia 1,4tdi aracımız var aracimiz 01-02-2012 yılında çalınmış ve 12000 TL bedel çıkmış sigorta parayı ödemiş ve daha sonra arac bulunmuş araç sahibi kaydı sildirmemis ve ben aracın kaydını tramerden sildirmek istiyorum yapabileceğim bir yol varmıdır silebilirmiyim satışta fiyat düşmesi yasamaktayim

   • Kz1 04/04/2009 Ağır hasarlı kz2 03/04/2009 çarpma şase numarasından sorguladım ben bişey anlamadım dün arabamı expertize soktum değişen yok 5 parça boya çıktı

 29. Merhaba benim bmw 2013 4.30 cup aracim kaza sonrasi camurluk ile sol far hasarı olustu ben servise goturdum 58.000 tl fiyat cikarti bende orda yaltirmayip sanayide yaptirdim sigorta dosyasini kapatirdim simdi sorgulatığım da tramel den 58.000 tl hasar kaydi cikiyor bunu nasil sildirebilirim.
  Not. Sigorta firmasi ile gorustum dosya kapandi burdan mudahele edemeyiz dediler…
  Simdiden tskler.

 30. 14.06.2005 trafiğe çıkışlı aracımı 2 yıl once alırken tramer kayıtlarında ve 5664 de hasar kaydı bulunmuyordu. Dün aracımı sattım ve alan kişi bedelsiz olarak tam 29 hasar kaydı olduğunu söyledi. Sasi numarasiyla sigorta şirketimden tramer kayıtlarına baktığımızda tek bi hasarı bile yok. Ama 5664 ten hasar cevabi geliyor maalesef. Aynı şasi numarasıyla 2005-2006 kasko policesinde başka araç görünüyor ve o yıldaki poliçede hasar kaydı bulunuyor. Bu nasıl bi saçmalık anlam veremedim. Haliyle bugün aracı geri almak zorunda kaldım ettiğim zararda cabasi. Bu durumda napabilirim ben

  • Aracı şasiden neden sorgulamadınız Ahmet Bey, Eskidir plaka bu yüzden sorun çıkar.

   • Plakayı ben degistirdim zaten işimiz garanti olsun die tramerden batırdım sasiyle. Şuan yine şaşıyor baktiriyorum hasarı yok. Bu 5664den neden geliyo onu anlamış degilim. 29 hasar nedir çarpışan arabamı bu. Doğru olsa dahi arabanın heryerinin boya olması lazım perte çıkması lazım. Sistemin hatası olduğu bariz belli

   • kolay gelsin iyi calismalar bir arac aldim ve aracta parca parca 5 kaza gozukuyor en buyuk 15 800 digerleri ufak olmak kaydi ile 22 bin hasar cikiyor fakat aracta onwmsiz 3 parca boya disinda birsey cikmiyor ekpertizde ve sigorta sirketlerindeki kaza tarihleri ile sbm kayitlarindaki kaza tarihleri birbiriyle uyusmuyor sebebi ne olabilir

 31. Plakayı ben degistirdim zaten işimiz garanti olsun die tramerden baktirdım sasiyle. Şuan yine şasiyle baktiriyorum hasarı yok. Bu 5664den neden geliyo onu anlamış degilim. 29 hasar nedir çarpışan arabamı bu. Doğru olsa dahi arabanın heryerinin boya olması lazım perte çıkması lazım. Sistemin hatası olduğu bariz belli

 32. Avatar çağrı sarar

  kaza sonucu aracımdaki hasarı ben karşıladım aracımda hasar kaydı görünmemesi için. sigortadan hiç bir ücret talep etmediğim halde aracımda hasar kaydı görünüyor. hasar kaydının silinmesi gibi bir durum olabilir mi ?

 33. merhaba 12.10.2017 tarihinde kazayaptim. tüm suç işik ihlali oldugu için karşi tarafa verildi. karşşi tarafin sigortasi aracimi yaptirdi. 14.920 tl bedelle. dün aracimi satmaya karar verdim. kendim srgu attim. 12.10.2017 tarihinde 14.920 tl hasar kaydi görünüyor. sorun şurda 11.10.2017 tarihindede 12900 tl hasar kaydi görünüyor. yaninda eksper raporu yaziyor. değişen parçalar bana ait. fakat. aracimda toplamda 27 bin gibi bir hasar kaydi çikiyor. neden 2 kere işlenmişş ve neden kazadan 1 gün öncesine işlenmiş anlayamadim. bu işte bir tuhaflik var.nasil düzeltebilirim bu durumu.

  • 14920 tl olan kayit için sigorta 11.915 parça 3.005 tl işçilik olarak bildirmiş. yani bu 12900 tl nerden çikti anlayamiyorum

 34. Merhaba 23.12.2017 Kaza yaptım tutanak tuttuk ve dosya açtırdım hata bende çıktı benim Sigorta karşı tarafı ödedi benim aracı ben cebimden yaptırdım şimdi hasar kaydında 23.12.2017 tarih çarpma 1920 tl yazıyor benim araç da rakam çıkması normal mi

 35. iyi gunler hocam ben gecen yil sel hasarli arac aldim sigortadan direk adima yapildi hasar kaydi 43 500 cikiyordu sigortaya 25 000 yatirdik plakayi degistirmedik galerici yatirdigimiz 25000 tl nin hasar kaydindan dusecegini soyledi 18 500 kalacak dedi 1 yildir daha dusmedi acaba plakayi degistirmedigimiz icinmi dusmedi ne yapmamiz gerekiyor

 36. Aracimin hasar kaydini ve degisen parcalarini sorguladigimda farkli bir araba modeli yaziyor. Bnm aracim bmw ama degisen parcalari sorgulaidigmda su sasi nolu honda bilmem ne markali aracin degisen parcalari diye . Ve iscilik tutari sifir gozukuyor. Ayrica bnm aracimda 3 expere baktirmam sonucu 2 degisen varken. Parca listesinde nerdeyse 4 adet kaporta parcasi var. Bu tramere karsidaki aracin masrafi falan mi isleniyor ?

  • Burak bey, plaka eskidir henüz şasiye yansımamış olabilir. Siz en sağlıklısı şasiden sorgulama yapınız.

 37. 8.11.2017 de 2016 model 30 bin kmde bir arac aldim.24.11.2017 tarihinde aracimi bi arkadasima emanaten verdim.Arkadasimda bi baska arkadasini oturtmus direksiyona direksiyona oturan kisi tek tarafli maddi hasarli trafik kazasi yapti benim aracimla aracimizi kaskodan yaptirmak istedik fakat beklenen sure icerisinde kasko firmasinin arastirmacisi benimle goruserek biz araciniz icin odeme yapamayacagiz dedi sebep ise sofor degisikligi ve araci kullanan kisinin ehliyetinin daha onceden alı konulmus olmasi fazla uzatmadan peki dedim kasko arastirmacisina ne yapabiliriz dedi ki ya kendi cebinden yaptirabilirsin yada direksiyonda olan kisiden para talebinde bulunabilirsin biz hicbir sekilde odeme yapamiyoruz bu durumda dedi.tamam dedim ben cebimden yaptiricam dedim.dosyayi kapatalim ama dosyayi kapatirkende sizde hasar birimi ile gorusun konusun ben aracimi satarken hasar kaydi cikmasin dedim.Bunada tamam dediler gel zaman git zaman ben aracima ait olan bir adet ön tampon ve iki adet far ile motor kaputu dogrultmasi ve boya islemini faturali bi sekilde iscilik dahil 4000 TL ye yaptirdim.Ancak gecen hafta aracima musteri geldi exper yaptirdik alicaya ben kaza resimlerinide gosterdim.Mevcut Polis raporunuda sundum aracin ikinci sahibiyim cunku ben alici plakayi yazip 5664 e yolladi gelen cevapta 24.11.2017 bir adet kazaya karismistir diye mesaj geldi.Buraya kadar sorun yok ancak alicinin bir yakini dedi ki amca birde hasar yaz bosluk birak plakayi yolla ondan sonra dedi.Alici hasar yazdi plakayi girdi 5664 e yolladi gelen sms te 24.11.2017 tarihinde bir adet kazaya karismistir tutar 33.985 lira bu ne dedi alici ben kendim dahil şok oldum.Hic bir sekilde sigortadan ne bi arayan ne bi bana hesabima böyle bir para yatmadi bana cunku kasko ile uzlasip dosyadan feragat ettim bu sekilde bile bu olayla karsi karsiya kaldim simdi sigorta sirketini tramerden bu hasar bedelini silmedigi icin mahkemeye vermeye hazirlaniyorum bunda yanlis olan bi durum varmi sayin editor

  • Bunda bir yanlışlık göremiyorum eğer anlattığınız bu şekilde ise. Dışarda yaptırdığınz işlem plakaya nasıl yansıyor böyle bişey görmedim. Ayrıca bu plaka eski olmasın aracı hiç şasiden sorguladınız mı ? Şasiden demi bu işlem aynı oluyor.?

   • Merhaba ben 3 hafta önce bir araç aldım araçta hasar sorgulama yaptığım zaman araçta 2 adet kaza mevcut birisi 1800 tl öbürü ise KTT çarpma yazıyor tutar yazmıyor yani … aracım 2016 model kia rio aracımı bugün yetkili servise götürdüm ve aracımda Pert edilmiştir diye yazı çıktı onların sisteminde .. ama bu pert hiç bir resmî yerde gözükmüyor ne sigorta şirketi nede başka kurumlarda hiç biryerde gözükmüyor .sadece yetkili serviste çıkıyor . Aradım aldığım galeriyi yemin billah yok diyor bu konuda bana ne olur yardım edin acil

 38. ben 2015 yılında Ocak 7 sinde Ford fiesta aldım ve alırken kilometresini hasarı 5664 de sorgulattım kilometresi orjinal ve hasarı çıktı araç 3 adet kazaya karışmış ve rakamlar 1577 + 403 tl olarak ve 2011de kaza karışmış rakam çıkmıyor bende 2017 nin Temmuz ayında 16.07.2017de kaza yaptım araç 1ayda çıktı bir tanıdığımızın servisinden bendeki kaza ön tampon ve sol ön çamurluk ve sol far ön cam değişti bir de motor kaputu orjinaldi boyandı kazadan dolayı ve hasar sorgulattığımda 6595 bu hasarda bir şişirme varmı birde yine sorgulattım ilk sahibinin 2011yılındaki kaza yani çarpma görünürken rakam çıkmazken şimdi 1143 tl lik rakam çıkıyor bu nasıl oluyor böyle şey ilk defa başıma geldi ve bunun doğru cevabını arıyorum bu araçtan zararım çok bu araçı nasıl satacağım bu konuya açıklık getirebilirmisiniz.

 39. Merhabalar 2013 model passatim var hata boya degisen yok yanlız bu aracta hasar kaydi var benden onceki sahibindeyken araç sele kapılmıs ve motoruna su almis sahibi marsa basinca bir adet piston kolunu egmis ve bu benim bildigim kadar kaskodan yapilmis ve sigorta sirketine satılmıs ondan sonrada galeriye ben bu araci cekme belgeli aldim arac 80 bin km de daha 45 bine yakin hasar kaydi var bunu sildirebilirmiyim vea miktarini azalttirabilirmiyim bana lutfen yardimci olun 90,95 bin liralik aracimi 50,60 bine vermek istemiyorum bir piston kolu yüzünden aracimda 45 bin tl lik hasar kaydinin cikmamasi lazim aracin ici disi tertemiz lutfen yardimci olun…

  • Yiğit bey, buna yapabileceğiniz pek bir şey görünmüyor. Kasko bedel biçmiş işlemişler. SBM sitesine girerek bir kayıt oluşturmayı deneyin isterseniz.

 40. Selam.2008 model bir araç almaya kalkdim araç ağır hasar kaydı 4850 TL çıkıyor perte çıkartmışlar sonra çekme belgesi alınmış ve araç daha sonra trafiğe çıkmış.detayli sorgu yaptığımda ise değişen parça 0 işçilik 4850 TL diyor.yalniz km 87702 diyor kaza tarihinde.ama kaza tarinden 4 ay sonra bu araç muayene oluyor ve km 187789 olarak kayıtlara geçmiş satan şahıs bize sadece iki parça değişen kaput ve sol çamurluk belirtilmemiş altı çiziklerden dolayı boya var başkada bişey yok diyor ve Exper parası bana ait dediklerimden başka bişey çıkarsa diyor.gercekten dediğinden başka bir şey yok ise bu araca neden ağır hasar ve pert kaydı cikar acaba 🤔 yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Konuyla ilgili yanlış bir işlem olduğunu düşünüyorsanız SBM sitesine giriş yaparak kayıt bırakabilirsiniz.

 41. Avatar Süleyman erdem aksoy

  Merhaba , Ben meşhur 27/07/2017 tarihli İstanbulun yoğun dolu gününden bir kaç gün sonra araç aldım. alırken tramerde hasar görülmedi. aldıktan sonra 27/07/2017 tarihli sel suyu hasarı çıktı. Kaskoyu aradım işlem talebi açılmış fakat hasar küçük olduğundan eski sahibi talebi hiç bir işlem yaptırmadan kapattırmış. dışarda onarım işlemi gerçekleştirmiş. Olayın hem selle bir alakası yok ve işlem dahi yapılmamış. benim bu hasarı sildirme yüzdem nedir sizce ?

  • Kesin doğru işlemleri sildiremezsiniz. Görülmemesi sebebine gelince almanıza yakın olduğu için henüz işlenmemiştir. Bunu satıcının size söylemesi gerekiyordu.

 42. Aracım 2001 model Peugeot 406 benden önceki sahibi ufak çaplı bir kaza yapmış bu kazadan sadece sağ on kapı degismistir aracım şuan şase den sorgu yaptigimda 22 9 2015 tarihli 9520TL ağır hasarlı çıkıyor bunu duzeltitrek veya sildirmek istiyorum bir yolu varmidir yardımlarınız için teşekkür ediyorum

 43. Plakadan hasar kaydı sorguladigimda 8 adet kaza çıkıyor ama ilk kazada miktar yazmıyor sadece ağır hasar yazıyor bu ne anlama gelir

  • Erol Bey, ağır hasar kaydında bedel yok ise sigorta şirketi ve araç sahibi anlaşır, eğer aracın kasko bedeli varsa muafiyet oranı falan düşülür geri kalanı araç sahibine ödenir. Sonrasında araç ihale yolu ile sigorta şirketi tarafından satılır.

 44. Merhaba,
  Parça kaydı sorgulatmak istedim ,sbm kayıtlarında exper raporu bulunamadı diyor,araçta 12 tane kaza kaydı çıkıyor,nedeni ne olabilir en büyük kayıt 5665 tl diğerleri küçük rakamlar 300 -500 gibi ,sebebi nedir?Teşekkürler.

  • Bu sbm kayıtlarının tam gelmediğini gösteriyor. Doğru sorgulama yapıyor olduğunuza emin misiniz ?

 45. Selam.aracımla kaza yaptım exper rapor tuttu 15 bin TL sigorta hasar çıkardı.ben kendim dosyayı iptal ettirdim.kendi cebimden aracımı yaptırdım.ama plakada 15 bin TL hasar gözüküyor.buna ne yapmam gerekiyor.saygilar

 46. Aracım kaza yaptı exper rapor tuttu.15 bin TL hasar çıktı.dosyayı iptal ettirdik.aracimi kendi cebimden yaptırdım.ama plakadan baktığımda 15 bin TL hasar neden gözüküyor.teşekkurler

 47. İyi günler bizde bir kaza yaptık benim arabada hiç bişey yok karşı arabanın çamurluk tampon amortisör akson falan hep deyişti 100 / 100 suç bendeymiş hasar kaydı görünümü yoksa sadece kaza mı yazar teşekkurler

 48. Benim aracın 5 kazası gözükmektedir benim dikkatimi çeken 2007 de ki kaza da 2000 tl hasar kaydi var 6 gün sonra 17 bin lik tam ziyan yapmışlar itiraz edebilirmiyim tesekkurler

 49. Selamın aleykum ben 02.10 2017 kaza yaptim ve kendi cebimden ödedim ama kaporta ustası dosya aldırdı ve ben sigorta dan para almadım ve esperin açmış olduğu tutar tramer kayıtlarında çıkıyor ve dosyam açık acaba ondan kayıt görünüyor yardımcı olur sakız sevirim

 50. ben 20.01.2018 tarihinde 2009 model handa arac aldım. almadan önce 5664 den plaka şase ve motor numarasıyla sorgu yaptırdım ve 4 kaz ile toplam 3.200 tl gıbı bir hasar kaydı cıktı oda işte 1300 850 bıde 700 civarı. ben aracı aldım. aracı expere soktum 3 parca boya cıktı arka kapı camurluk ve bagajda. daha sonra sigorta yapmak için sigortacımı aradım bana aracın yine benim dedigim gibi 3.200 tl gibi bir hasarının oldugunu soyledi bende tamam yapalım dedim sonra birde kasko yaptırmak istedim fakat kasko yapmıyorlarmış perrt kaydı çıktı. bu nasıl oluyor sorgulamaların hiçbirinde şase motor plaka da pert kaydı çıkmıyor sigortacının sorgulamasında cıkmıyor sadece kasko yaparken çıkıyor. pert kaydı oldugu için kasko yapılmıyor yada 5000 tl kasko bedeli çıkıyor. fakat bu pert kaydının ne zman oldugu kimin zamanında oldugu gozukmuyor. yanı bır kaza tarih dosya numarası v.b hiçbir bilgiye ulaşılmıyor pertle ilgili. sigortacılarda kendı sistemlerinden sorguladılar motor plaka ve şaseden onlardada hiçbirinde pert kaydı yok. bir akıl verin nasıl böyle bir şey çıkar.

  • Sedat bey, sigortacının göremediğini kasko nasıl gördü anlamış değilim. Ayrıca böyle bir işlem 5664 den gözükmüyor.

   • İnanın bi anlam vermiş degilim yanı hiçbir yerde görünmüyor kasko yapacagım zaman pert kaydı var diyor fiyat vermıyor verende 5 bıne kadar veren var. ama sorguda hıcbır sey cıkmıyor. özellikle plakadan motordan saseden de sorguladım yok bi pert kayıt falan çıkmıyor. kasko yaptıracagım zaman karsıma çıkıyor eskı sahıplerınıde buldum kesınlıkle boyle bısey olmadı ıstersenız mahkemeye verın dıyorlar. sigorta sırketleri aceba yanlıs gırıs yappmıs olabılırler mı. daha dogrusu hangı sırketın ne zaman gırdıgı nasıl gırdıgıde yok daha o bılgılere ulasamıyo kımse.

    • Sedat bey, kaskoyu farklı bir firmadan yine sorgulatın tarihini bir öğrenin. Bende ilk defa böyle bir şey duydum.

     • valla çogu yere yazdım anadolu hayat girmiş 15.01.2015 tarihinde fakat o tarihte anadolu sigortada sigortali degil axa sigortadan yapılmış yazı yazdım bi hata olmuş dediler sistemden pert yazısını kaldırıyoruz dediler ve kaldırdılar. ilk başta cogu sirket pert kaydı oldugu için teklif vermiyordu şimdi hepsinden teklif alıyorum. ilk kaskomdu axa 1300 tl ye yaptı. kime sorduysam böyle bişey ilk defa duymuş. yani sirketlerde gercekten böyle hatalar yapabılıyormus ama buyuk biir hata bence. ama sorgulamada cıkmadı sigortada görünmedi sadece kasko yaparken çıkmıştı. ama şükur temizlendi kayıt silindi

     • Sevindim bu duruma zaten ilk defa duydum böyle bir şey, bizede tecrübe oldu teşekkürler..

 51. bu pert kaydıyla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamıyorum. bu pert kaydını kimler giriyor sigotacılar mı. bu yanlışlıgı nasıl düzeltebilirim. souyorlar ne zaman olmuş tarihi nedir diye ama pertle ilgili hiçbir yerde kayıt yok. hiçbir sigortacı bulamadı bu kayıt neden ne zman nasıl çıktı diye. başka bir yer var mı aceba. bu arada plakayı degiştirdim fakat pert kaydı yine gitmedi.

 52. Hasar dosyasının ret olmasına yani sigorta tarafından ödeme yapılmamasına rağmen 5664 hasar sorgulamasında hasar kaydı çarpışma-rakam olarak çıkmakta. SGM ye sadece çarpışma çıkması için itiraz ettim ancak gelen cevapta ödeme yapılmasa da ekspertiz raporu doğrultusunda rakam çıkacağını bildirip talebimi kabul etmediler. Bu konu için başka ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

 53. Merhabalar dokuz ay önce 2009 model honda accord aldım alırken 5664 e plakadan sorgulattığımda düşük meblağ iki hasarı görünüyordu şimdi sorguladığımda ise 2010 yılına ait 17500 hasar kaydı çıkıyor aracı almadan kısa süre önce plaka değişikliği olmuş elimde eski mesajda duruyor kazanın detayını sorguladığımda kaza kaydı bulunamadı diyor nasıl ve kimden bir hak talep edebilirim yardımcı olursanır sevinirim.plakaya ait bir kayıt olma ihtimaline karşın şasi den de sorguladığımda 17500 lük kayıt yine çıkıyor.

 54. Merhabalar hocam, yakın zamanda bir trafik kazası geçirdik sorun şu ki kazada kaporta aksamında herhangi bir problem yok sadece göğüs hava yastığı ve direksiyon havayastığı açıldı dolayısıyla hasar arttı sigorta şirketi kaza anında aracın başında kimseyi görmediğini beyan eden polis raporuna dayanarak ödemeyi reddetti ve bize mahkemelerce uzarda uzar dediler. araç boş yere yatmasın diye bizde cebimizden yaptırdık sonra 5664 e mesaj attığımızda aracımızı kendimiz cepten karşılamamıza rağmen 35000 tl ye yakın bi hasar kaydı göründü hemen sigorta şirketiyle iletişime geçtik dosyanın feragatını verirseniz eğer hasar kaydınızı sildirebilirsiniz diye bir bilgi geldi bizde feragat ettik yeniden geçtik iletişime kasko şirketiyle ve bize silemeyiz çünkü girilen hasar silinmez dediler. aracı dışarda 15000 tl gibi bi rakama yaptırdık o girilen eksper rakamı sadece ön rapormuş anlayacağınız her şeyi yazmışlar. Şu an ne yapacağımızı bilmiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkürler.

 55. Merhaba 2017 temmuz ayında araç aldım tramere mesajla kazaları ve fiyatları geldi 5 kaza toplam 7200 tl aracı detay exper yaptırdım sorun yok satış aldım 1 yıl kadar kullandım geçen hafta satış yaptım alan kişi aradı agır hasarlı diye alırken attıgım mesajda duruyor şimdi atıyorum ara bir tarihe agır hasar kaydı girilmiş ve 5800 olan kayıtla arasında 1 gün var ne yapacagımı şaşırdım kaldım .
  önsesi ve sonrası kayıtlar varken agır hasar neden zamanında girilmemişte yeni girilmiş .
  konuyla ilgili yardımcı olurmusunuz

 56. Avatar fatih saygı

  merhabalar2017 haziran ayında bir araç aldım. hasar kaydı az vardı. bu sene aracı satmaya karar verdik. ancak alacak arkadaş msj attığında2017 ocak ayına 20000 gibi bir hasar kaydı işlenmiş olduğunu öğrendik. bu konuda bir bilginiz var mı düzeltilebilir mi

 57. Avatar halil şimşak

  18-12-2014 tarihinde tek taraflı kaza yaptım.kaza esnasında aracımı servise gönderdim servis hasar kaydı açmış ama kasko ödeme yapmadı ben masrafı cebimden karşıladım şu an aracımı satmak istiyorum 27.000 tl hasar çıkıyor TRAMERE kaydını nasıl sildirebilirim.yardımlarınız için teşekkürler

 58. 01.01.2014 te karşı tarafın sigortasının karşıladığı hasar tramer sorguladığımda aracımda gözükmüyordu ama şimdi gözüküyor.Bunu sildirebiliyor muyuz yoksa normal birşey mi? yardımcı olursanız sevinirim .Teşekkürler…

 59. Merhaba ben bir kamyon aldım aldım galeri kazası falan yok dedi o dönem de de bu SMS sisteminde bı sıkıntı vardı bilgi alamiyorduk fakat daha sonra sistem aktif hale gelince sorgulama yaptım 22600 bı hasar kaydı çıkıyor . Bu galeri de diyor araçta devrilme ve çarpışma kazası yoktur . Dior ki Bu araç canlı tavuk taşımış ve tavukları telef etmiş ve sigorta dan para almışlar diyor böyle bişey ola bilirmi sorgulama da da çarpışma çıkıyor
  Bu konuda bilgilendirmek istiyorum

 60. 2013 yılında almış olduğum 2004 model arabamı alırken tamirciye ve kaportacıya gösterdim arabamda değişen ve boya olmadığı söylendi.Araç sahibinin hasar kaydı ile ilgili hiçbir beyanıda olmadı. Bende bu sebeplerden dolayı hasar kaydı sorgulaması yaptırmadım. Daha sonra aracımı satmak için internete koydum ve polis olduğunu söyleyen bir kişi arabama talip oldu ve aracımda hasar kaydı olduğunu kendisine aracı satarsam hasar kaydını kendisinin kaldırabileceğini söyledi ve araç değerinden çok daha düşük bir fiyat teklif etti. aracı kendisine satmadım ve hasar kaydını merak ederek sorgulattım. 31.01.2018 tarihinde yaptığım sorgulamada 1 adet kazaya karıştığı ve 08/05/2006 tarihinde 9750 tl lik bir çalınma kaydının olduğunu gördüm. Şase numarasından da sorgulattım aynı hasar kaydı yine çıktı. trafik şubeden ve istihbarattan sorgulattık böyle bir kayıt olmadığı söylendi. biraz daha araştırdım arabanın yeni alındığında aracın çalındığı gerekçesiyle emniyete bildirilmiş çalıntı dosyası açılmış ve 2 saat sonra araç bulunmuş böylecede hasar kaydı olmuş.
  Sormak istediğim bu hasar kaydı silinebilir mi? veya mağduriyetimin giderilmesi için nasıl bir yol izlemeliyim.

 61. Merhabalat.Aracim hakkında bir soru soracaktim. Ben aracımi alırken 5664 den yaptığım sorgulama da hasar kayıtlı olarak almıştım. Ancak su an aracı satmak istedigimde yapilan sorgulama da ayni hasar tutari yuzunden araç agir hasar kayıtlı olarak gözükmektedir. Malumunuz bundan ötürü de zararim bulunmaktadir . Bu konu hakkında yardiminiza ihtiyacım var. Benim bu zararim hakkında nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden tesekurler.

 62. Avatar Yavuz kafkaslıoğlu

  Merhaba ilginize teşekkür ederim
  Tramer sorgulamasını plakadan yapınca 2013 çıkışlı olan araçta 2007 yılına ait farklı araç ve farklı kazalar çıkıyor şase numarasın dan yapınca araç benzinli olmasına rağmen dizel araç bilgileri çıkıyor ruhsatta yazan araçla alakası Yok sadefe emniyet aracılığı ile yapınca doğru bilgiler çıkıyor bu nasıl bir sistem anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 63. Aracımın plaka üzerinden 5 adet kazası gözüküyor biriside agır hasar bedelsiz ama şasi üzerinde hiç hasarı yok bu nasıl oluyor ve bundan nasıl kurtulurum. Hangisini dikkate almak lazım plakamı şasimi teşekkürler

 64. Merhaba 98 model civic aracimi yaklasik 8 ay once aldim tramer sorgusunda 9bin gibi bi rakam cikmisti aracimi satmaya karar verdim ama alacak kiside sorgulatti bu sefer 20 binliranin üzerinde bi rakam cikti sok oldum.bunun sebebi nedir sildirme sansimiz varmidir.

 65. Merhaba. 2009 model honda civic – 5664 de şase numarasından sorguladım 8000 tl parça parça hasar kaydı. Aracı expere soktuk bir kaç parça boya dışında birşey çıkmadı. Fakat araç için kasko fiyatı alırken bazı kasko şirketlerinde araç pert kayıtlıdır diye çıkıyor. Bir anlam veremedim. Kasko şirketini arıyorum onlar bununla alakalı bilgi vermiyor. Ne yapabilirim?

 66. Merhaba, aracımda hasar kaydı olarak 6000 TL lik TAM ZİYA denen birşey yazıyor. Ne kadar araştırdıysam da tam olarak ne anlama geldiğini öğrenemedim. Expertizde ise sadece 3 değişen çıktı. Kafamı kurcalıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler.

 67. 98 model opel astra aracımda sadece 1 sag çamurluk degişik 15.500 agır hasar kaydı çıkıyor bu duzelırmı

 68. S.a bizim araç 2005 toyota corolla sol aracın şase numarasını gonderdigimiz zaman araçta 19 bin tl hasar kaydı çıkmakta ve parca yazıp gönderdiğimizde ise tavanın kapıların on kaputun vs değiştiği çıkıyor ama aracı ekspertize soktuk araçta sadece arka iki çamurluk boyalı va bagaj kapağı değişmiş yani bu araca ait olmayan bi hasar kaydı gözüküyor. Bu silinebilirmi veya başka birşey yapilabilirmi.simdiden çok saolun.

 69. Avatar Erkan Erdoğdu

  Ben Honda civic marka araç satın aldım araçta 19.000 tl.lik hasar kaydı mevcut, bundan dolayı mahkemem devam etmektedir. Mahkeme makine mühendisi tayin etti ve inceleme yapıldı 19000 hasar kaydı da Yok değişen de yok. Benim sorum şudur ; mahkeme hakimi karar olarak hasar kaydını silin diye talepte bulunabilir mi bulunsa silinebilir mi

 70. Aracımda trafiğe çıkış tarihinden önce tramer kaydı görünüyor. Bu durumda ne yapmalıyım ?

 71. Merhaba, 2007 model honda city 1.4 elite model araç alacığım fakat 5664 e plaka sorgulattıığımızda araçta 23.000tl lik hasar görünmekte ama detayı için parça sorgulattık detayı yine görünmemektedir,. Aynı zamanda şase den de sorgulattığımızda hasar kaydı çıkmamaktadır. Ne yapmamız gerekiyor ?

 72. Aracım 2007 model.
  Kasko geçmişi temiz.
  Sigorta geçmişinde sadece 2017 de taramer görünmekte.
  5664’de ise 2016-2014-2008 yıllarına ait toplamda 9.200 tl kayıt çıkmakta.
  Sigorta ve kasko ekranında olmayan kayıtlar sbm de nasıl görünmekte bilgiyi sigorta dan almaktadırlar lakin sigortada böyle kayıtlar yok.

 73. Avatar cihan demirci

  Merhabalar,

  Bir araç ile ilgileniyorum. araçta 29 bin tl lik hasar kaydı var. satıcının dediği kurumsal firma tarafından toplu araç alınmış ve toplu kasko yapılmış ve başka bir aracın kazası bunada yansıltılmış oyun oynanmış yani diyor para alabilmek için.

  Aracın expertiz raporu var problem görünmüyor tabikide karar verirsem yeniden yaptırıcam.

  araçta olan hasar bagajda lokal boya onunda resmi var.

  Sormak istediğim böyle bir olay olabilir mi dedikleri ne kadar doğru olabilir. expertiz dışında ne yapılabilir.

  Doğru ise tramer sildirilebilir mi?

  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler…

 74. Merhaba aracımızı Sigorta şirketinin anlaşmalı mini onarım servisine 7cm göçügü düzelttirmek için götürdük toplam rakam 365 tl servis yanlışlıkla Sigorta şirketine park halinde hasar diye dosya açtırmış malesef Buda tramere düştü şirketle görüşüp dosyayı ödeme yaptırmadan feragat ile kapattık şimdi bu hatayı tramerden nasıl düzeltebiliriz saygılar

 75. Avatar Mustafa dogan

  Merhaba; iki yil once bir arac aldim. Baska sehirden aldigim icin plaka degistirdim. Yeni aldigim plakada 2 adet pert kaydi cikiyor. Ve sansima ikisidi benim aracimdan.sase nolari farkli ama insan ister istemez kıllanıyor. Yanliz sadece sigortacinin ekraninda görünüyor. Ben bunu sildirmek icin o plakayi perte cikaran sigorta şirketleriyle yazistim konustum silmiyorlar. Ne yapabilirim. Kimi satisi ver baska bir ilceye tekrar al diyolar ama ugrasmak istemiyorum. Tavsiyeniz varmi

 76. İyi günler, yakın zamanda bir araç aldım, ve ilk olarak satıcı bana araçta hasar kaydı olmadığını iddia etti ve sadece plakadan sorgulama yaparak almıştım ve şaseden sorgulama yapıldığını bilmiyordum bu konu hakkında dava acabilirmiyim, ve ek olarak 3 kez plaka değiştirilmiş 4 hasar kaydı var ve kayıtlara göre 2 sefer de kilometresi düşürülmüş 🙂 sağlam kazık yemişim herneyse 2. Sorum 2012 yılında 6000 tl lik bir hasar kaydı var ben bu hasar kaydını sbm kayıtlarında parça değişiminin bu kadar ücretin neye harcanıldığını merak ettim ve şaseden o kazanın tarihi ile birlikte mesaj attım fakat hiç birşekilde ne parça ne de bir gider bilgisi alabildim, ( gelen mesaj Mesaj: (1/2) ***2978 sasi nolu RENAULT CLIO AUTHENTIQUE 1.5 DCI markali aracin SBM kayitlarinda eksper raporu bulunmamistir.)

 77. 01.05.2015 Tarihinden 20111 Symbol bir araç aldık tabi o zamanlar birşeyden anladığımız yok. Adam bize farklı bir şase vermiş birşey çıkmadı.1 sene sonra araç da 13bin hasar kaydı oldugunu öğrendim kendimi bir yerlerden atasım geldi. Babama aldık aracı ilk araç diye babam acemilikden 2 kez kaza yaptı toplam bedel 5000 civarı da hasar bizde oldu. Şimdi aracı satalım tam bedel nedir karşıya söyleyelim yalan yanlış olmasın diye biz yandık sizde yanmayın derken şase sorgulaması atayım dedim. Bir şok daha bizim adımıza açılmış bir kaza tutanagı yok. Farklı tarihlerde 2 kez bizim araca tramer girilmiş. Sigortacı ile konuşdum 2015 Renault Fluence bir aracın trameri size yansıtılmış dedi. Sbm ye kayıt oluşturdum 3 hafta oldu dönüş yok. Artık bizden mi yoksa bu araçtanmı bilmiyorum Ne yapacagımıza karar veremedik.Ne yaşadığımı kimse bilemez. Bana acil dönüş yapıp yardımcı olurmusunuz…?

 78. mrb benim aracımda 25binlira hasar kaydı çıkıyor bende aynı mağdurlardanım güvendik bakmadık lakin şöylede bi durum var bu 25 binliralık hasar dosya açılmış yapılmamış dışarıda küçük bir onarımla halledilmiş sigortadan para alınmamış servis kayıtlarında da tamir yok şimdi bu hasarın çıkması mantıksız gibi geliyor insana tabi usulü prosedörü siz bilirsiniz bilgi verirseniz silinebilir yada silinemez diye çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 79. Öncelikle merhabalar benim de başıma böyle saçma bir durum geldi ve yanlış işlenen bir hasar kaydı var isin ilginçti sigortacı bile bilmiyor ne yapıp sileceğini nasıl düzeltileceğini neyse ben kendi çabalarımla buldum ve itiraz ettim sbm den fakat 10 gün olmasına rağmen herhangi hır cevap geri dönüş olmadı bu süreç ne kadar sürer geri dönüş nasıl olur onun bilgisini rica edecektim umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler

 80. Geçen gün yaptığım kaza neticesinde bir dosya açmıştık, bir kaç yamukluk ve çamurlukta küçük bir çatlağım vardı, Kasko şirketim bunlar için yaklaşık 2k’lık bir dosya açmış ve tramer’e işlenmiş.

  Karşı taraf ve ben tramer’e yansıtmak istemiyoruz ve hasarımı kendi cebinden karşılayacak, SBM’yi aradığımda kasko şirketinize bir feragatname yazıp dosyayı kapatın ondan sonra tramer kaydı da silinir dedi, Kasko şirketim ise dosya bir kere sisteme girdi, dosyadan feragat etseniz bile tramer de gözükür dedi.

  200 TL’lik bir hasar için 1.800 TL’lik tramer’im oluşmasını istemiyorum. Nasıl sildirebilirim bu kaydı?

 81. Avatar Cemisgezekli

  Bir kazaya karistim ve kusurlu taraf benim olduğum kanıtlandı bununla birlikte her iki tarafta kaza sonrası dosya açılmıştı karşı taraf ekspertizi hasar kaydını yazıp dosyayı kapatmış bununla birlikte benim aracimda şuan tramer kaydı görünmekte lakin aracımı kendim yaptırıyorum bu sonuçta karşı sigortadan bir para alinmadi hasar kaydı. Nasıl çıkıyor bunu sildirebiliyomuyum bilgilendiriniz sevinirim

 82. Merhaba. 2007 model kangoo aldık. Tramer sorgusunda 25 bin tl hasar olduğunu gördük. Ustamıza gösterdik araç temiz dedi. Sigorta şirketinden araştırma yaptırdık. Araç alındığı sene çalınmış kaskodan parası alınmış daha sonrasında araç bulununca plakaya hasar kaydı olarak işlenmiş. Bu hasar kaydını sildirmemiz mümkünmüdür. Teşekkürler.

 83. Aracımla kaza yaptım tramere 44 bin tllik hasar kaydı eksper ve servis tarafından SBM de işlendi.Sigortadan para almadım kendim dışarıda 6 bin tlye yaptırdım . Sigorta şirketine ve ekspere yaptığım başvuruda yapılan hatanın yalnızca SBM tarafından düzeltileceği bsöylendi. SBM ise bu durumla ilgili düzeltmeyi yapamaycaklarını sigota şireketi üzerine topu atıyor. Sigorta şirketi eksper haklsınız demsine rağmen silme düzeltme işlemi SBM tarafından yapılmıyor . Bunu nasıl sildirebilirim. emsal dava varmıdır

 84. mrb 2006 model golf 5 aracım var aracda 82170.99 tl hasar kaydı var aracın güncel bedeli 45.000 tl mantıklımı sizce itiraz etmelimiyim

 85. 2016 temmuz ayında aldığımda hasar kaydında 3 ufak hasar vardı. 2017 yılında kasko yaptırdım. 2018yilinda tekrar kasko yaptırmak için gittiğimde aracın ağır hasar kayıtlı olduğunu öğrendim. Sonradan hasar kaydı eklenir mı. Eklenmezse 2017 de kaskoda çıkmadık da 2018 de nasıl çıktı. Bı önceki sahibinin haberi yok . Ondan öncekileri sahibi de hasar kayıtsız sattım diyor. Ama 2 onceki sahibindeykenki tarihte ağır hasar kaydı.
  Ve asıl soru ben şimdi ne yapabilirim, teşekkürler…

 86. Park halindeki aracıma vurdular tampon ile stop lambası değişti ve karşı taraf sigortadan yaptırdığı için aracımda hasar kaydı çıkıyor daha öncesinde aracımda değişeni bırakın boya dahi yoktu bu hasar kaydını sildirebilirmiyim?

 87. 6 ay önce sigortadan sorgulatarak aldığım ve ağır hasar kaydı bulunmayan aracımı 2 ay sonra tekrar hasar kaydı sorgulaması yaptığımda 32.000TL ağır hasarlı olduğu mesajı geldi. 16/09/2018 tarihinde değişen parça sorgulaması yaptığımda ise değişmediği halde bir çok parçanın değiştiği yazıyordu. Örneğin araçta çelik jant olduğu halde jant kapağının, üzerinde kazanın izi olduğu halde ön kaputun orjinali ile değiştiği, yine değişmediği halde birçok parçanın değiştiği yazıyordu. benim isteğim sigortadan tekrar espertiz talebinde bulunup değiştiği söylenen parçaların değişmediğinin tespiti yapılarak hasar kaydının gerçek değerine indirilmesi. Acaba bu mümkün müdür?

 88. Avatar Abdulvahap yilmaz

  Iyi aksamlar yaklasik 2 yil once aldim araci ilk sahibinden aldim ve sahibi aracin plakasini vermeyip yeni almis oldugu araca takti ve benim aldigim araca yeni plaka cikarildi fakat yeni almis oldugum plaka baska bir arac ustundeyken kazaya karismis ve plaladan sorgulattigimda arac plakasi ustunde hasar cikmakta detayli sorgulama yaptigimda ford connect marka bir arac oldugu bilgisi vermekte dir. Ben araci ruhsattaki sase numarasindan sorgulattigimda herhangibir hasar cikmamaktadir. Aracima ait olmayan fakat aracim ustine kayitli olan bu hasar beni rahatsiz etmekte ve bu sebepten bu yanlisligin nasil duzeltilecegi konusunda yorum ve tavsiyeniz beklenmektedir. Simdiden ilgi ve alakniz icin cok tesekkurler konu ile alakli donusleriniz beklenmektedir.

 89. Avatar Savaş Elmalı

  Selam üstat,

  Bilgilendirmeler için çok teşekkürler. Son derece faydalı. Ayrıca yanlış hasar kaydı olduğuna inanıyorsanız silinmesi için bir form ile başvuru yapın demişsiniz. Ancak bu hazır forma nereden ulaşabileceğimizi bildirmemişsiniz. Acaba bu forma nereden ve nasıl ulaşabilirim ?

 90. MERHABALAR
  2012 Model bmw 116i aldım araçta sadece 1 kaza görünüyor agır hasar kaydı yazıyor 70 bin tl hasar kaydı diye geçiyor.hem agır hasar yazıyor hem tutar yazıyor ikisinin aynı anda yazması normalmi.?
  bunun yanı sıra tramerde araç 118i olarak yazıyor.fakat araç ruhsatında 116i olarak geçiyor.!

 91. 2008 model aracımda ağır hasar kaydı var buna göre araçta ön kaplar, tavan, direkler, çamurluklar, değişik ama eksper raporunda sadece tavan değişmiş bu durumda hasar kaydını nasıl kaldırırım.

 92. merhaba., aracimla kaza yaptim dosya actirdim suclu ben ciktim aracimi dosya actirdigim yere yaptirmadim baska yere yaptirdim 1600₺ para tuttu., sonrasinda hasar kaydi sorgulamasi yaptirdim 11276₺ yazdigini gordum., dosyayi acan yer nitelikli dolandiricilik yapmis gozukuyor bununla ilgili nasil bir yol izleyebilirim., simdiden tesekkurler

 93. Merhaba,aracımın sorgusunda 5adet kaza gözüküyor hepsi küçük meblağlar fakat ağır hasarlı yazıyor biyerde hata olabilir mi acaba sıfır araba almak için bayiye gittim takasta bu yüzden almadılar ne yapabilirim acaba teşekürler

 94. Merhaba.
  Benim 2009 1.9 caravelle aracım var
  Araci satmak icin 5665 ten sorgulama yaptırdım araç 6 adet kazaya karışmış görünüyor ve ilk kazası da 1.1.2009 da kazaya karışmış ama aracın trafiğe çıkış tarihi 2.2.2009 araç cikmadan kazaya karışma ihtimali olmayacağına gore bunu nerden duzeltebilirim
  Ve ayrica aracım 1.9 (105cc) 5664 gelen mesajda ise 2.5(130cc) yazıyor baska bi aracın hasar kaydi işlendiğini dusunuyorum bunu nerden duzeltebilirim yardimci olursaniz sevinirim
  Suan ki sigortacima gittim gecmis kaza olduğu bisey yapılamayacağını soyledi

 95. Avatar Ali Muallim

  Selamun Aleykum değerli Editör Bey!
  Ben Bundan 3 ay kadar önce bir kaza yaptım. Kazada karşı tarafın aracı perte çıktı. Ben suçlu bulunduğumdan dolayı karşı tarafın sigortası haliyle bana ödeme yapmadı. Buraya kadar herşey normal. fakat ben karşı taraftan 5 kuruş para almadığım ve aracımı kedi cebimden yaptırdığım halde aracımın plakasında 8.000 lira hasar kaydı görünüyor. halbuki ben aracımı 3.000 liraya yaptırdım. Bu yanlışı nasıl düzelttirebilirim. Bu kayıttan dolayı aracımı yok pahasına satmak durumuyla karşı karşıyayayım. Bu Maduriyetimi nasıl giderebilirim. Hem kendi sigorta şirketim hemde karşı taraf bizde böyle bir hasar kaydı yok diyorlar.

 96. Merhaba. Sigorta şirketinden araç aldım kendim yaptırdım. Fakat aracın 65000 tl hasar kaydı çıkmakta ve o kadarlık bir hasarı olmadığını düşünüyorum. Aracımı satarken sorun yaşayabilirim. Hasar miktarını nasıl sildirebilirim?

 97. aynı şekilde bizde mağduruz sigorta şirketleri ödemediği hasarı işlemişler bizi %100 haksız buldu için hiç odeme yapöadığı halde aracımızda hasar kaydı çıkardı

 98. İyi gunler hocam benim arabam 2008 pejo 207 hasar kaydini sorguladığımda 17000 ağır hasar olarak geçiyor ama pejo 308 1.6 hdi olarak soyluyor yani baska arabanın modelini soylüyor ne yapmalıyım hasar kaydını sildirebilirmiyim acaba

 99. Aracim 2009 çalınmış bu çalıntı diye hasar kaydında 5664 çıkiyo bunu nasıl sildire bilirim

 100. Merhaba, yeni aldığım bir araçta alırken plakadan sorguladığımızda ve ekspertiz raporunda görünmemesine rağmen kasko yaptırmak istediğimde pert kaydı bilgisi olduğunu söyledi sigorta şirketleri. Şase numarasından sorgulattım tekrar, plakadan sorguladığım miktarlar geldi, ağır hasar kaydı bilgisi yok. Detaylı sorgulamada plakasının değişmiş olduğunu öğrendim. Değişen plaka ile sorgulama yaptığımda ise aldığım araçtan farklı bir model ve farklı şase numarası bilgisi olan kaza kayıtları geliyor. Bilgilerin sisteme geçirilirken yanlışlık yapılma ihtimali aklıma geliyor. Ya da önceki aracın plakasına kaydedilen hasar bilgisi mi aktarılıyor. Bunu düzeltme imkanım var mı? Teşekkür ederim.

 101. Avatar Gürsel aras

  Aracım 2005 Honda civic vtec2 es.ben aracı 3 yıl önce ekspertiz raporu ile birkaç servise göstererek aldım değişensiz ve boyasız ama geçen yıl terakki Honda servisine gittiğimde aracınız 2011 yılından pert dedi ve şok oldum inanmadığım için yetkili uzmanların incelemesini istedim ve benim bildiğim gibi değişensiz ve temiz çıktı ve sonrada bana bu tamamen sigorta kaskodan birileri pastayı indirmiş dedi aldığım kişiyi aradım benim bilgim yok diyor şimdi sıkıştım aracı satmak istiyorum ama aldığım fiyata bile satamıyorum bu allahtan revamı ne yapmalıyım lütfen yardım.

 102. Merhaba benim aracın Renault clio 2002 model alalı bir ay oldu tanıdık diye Güvendik sorgulama yapmadım aracın 8000 TL hasar kaydı çıkıyor aracı aldığım kişiye dava açsam kandırıldığımdan dolayı bir sonuç elde edebilirmiyim

 103. Merhaba benim aracım kaza yaptı Pert oldu kasko şirketi paramızı ödemedı hasarı Red ettı kaza yapan kaportacı dan şikayetçi olmamı istedı ben de olmadım şimdi aracım da agır hasar kaydı çekme belgeli çıkıyor yalnız biz kasko dan para almadık yani ödenmedi şimdi aracımız İn onarımını yapacaz bu kayıt silinirmi kasko dan işlem yapılmadı

 104. merhaba aracımı yeni aldım..aracın şase nosuna bakıldığında kazasız görünüyor fakat plakasını sorgulatınca pert kaydı görünüyor..sanırım plakadan dolayı sıkıntı var..kasko şirketi de şase noya göre pert kaydı olmadığını söylüyor.bunu nereden nasıl düzelttirebilirim??

 105. Merhaba ustam araci 2 yil önce aldim 15180 agir hasar cikiyor sadece on sağ tekerlek taş mantara cikmis ve sofor airbagi acmis mekanik elektrik vs bi arizasi bukunmamakta buna istinaden agir hasar yazilmis sahis kendi yaptirmis ama yinede agir hasar yazilmis benim bunu normal hasara cevirmem mumkun olur mu yada bu hasar sildirebilirmiyim aracimda boya deisen sokulen takilan yok araci satmaya calisiyorum fakat agir hasar var diye yaklasim olmuyor eksper raporlarinda full orjinal cikiyor bu kaydi sildirmem gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

 106. Avatar Bülent Sönmez

  Aracımı almadan benden önceki arkadaş kazayapmis ve 10500tl hasar kayıtlı biliyor dum aracımı satışa cikartğimda aynı günde iki tane hasar kayıdı görünüyor 10500 ve 17000 olarak ben bunu bilmiyordum sigorta ci arkadaşlar da buna anlam veremedi aynı günde iki hasar kayıdi nasıl olurdiye şimdi ben bunu nasıl düzeltme bilirim

 107. Merhaba,
  Aracım çalındı ve bir gün sonra arka sağ ve sol stop lambaları ve arka tampon sağ tarafından hafif çizilmiş şekilde bulundu. Bu olay sonucunda pert kaydı oluştu. Bu kaydı sildirmem mümkün mü?
  Teşekkür ederim.

 108. merhabalar iyi gunler benım bir konu hakkında acil bilgi almam gerek benim aracının sadece arka tamponuna bahca kapısı devrildi ve tampon kırıldı servise goturduk kasko gelip baktı ve degısmedı gerek dediler ve mini onarım olarak ıslenicek denildi ve ben arabamı satıcam satmadan once plakamı sorgulattıö ve hasar kaydı cıkıyor 1800 TL olarak kaza olarak gozukuyor bole bısey olması normalmiş dogal afet dolayısıyla fırtınada kapı devrildi diye resimlerde var ellerinde nasıl olur da kaza olarak sisteme gecer ve 1800 TL kayıt cıkar lutfen bilgi verırmısinız

 109. Merhaba ben 2018 yılında bir araç aldım ve 5664 e sorgulattım 4 kaza ya karışmış bunun sonucunda toplam da 4 000 TL hasar kaydı çıkıyor aracı aldığımdan beri hiçbir kazaya karışmadı ve şimdi sorgulama yaptığımda araç ağır hasarlı çıkıyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
  Ayrıca araç 2011 model fakat trafiğe çıkışı 2010 olarak görünüyor böyle bir şey olabilir mi 2018 de ki sorgulama kayıt ı ve ekran resminde var elimizde şimdiki sorgulama kayıt ı da var teşekkürler

 110. Subap Arızası Nasıl Anlaşılır (Çözümlü) | Oto Arızaları

  […] ♦ Hasar Kaydı Nasıl Silinir, Pert Kaydı Sildirme ? […]

 111. Lpg Filtresi Değişmezse Ne Olur | Oto Arızaları

  […] ♦ Hasar Kaydı Nasıl Silinir, Pert Kaydı Sildirme ? […]

 112. Avatar Aksen YILDIZ

  Merhaba, 2 yıl önce bir arkadaşım vasıtası ile bir arabam olsun diye kazalı araba aldım hasar kaydını falan sorgulamadım. Aracımı düşük bir tamir gideriyle yaptırdım kullanıyorum fakat daha sonra hasar kaydı sorgulamamda ağır hasarlı olduğunu gördüm, ben sadece arka bagaj kapagını değiştirdim, arka tampon ve buna bağlı boya işlemleri toplamda 7200 tl giderim olmasına karşın hasar sorgulamamda 14969 tl agır hasarlı çıkıyor. Ağır hasarlıyı düzeltme imkanım varmı? Teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba