Asr Arızası Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Yazar 1 Yorum 4.597 views
Asr Arızası Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Araçlarda söz konusu olan olumsuz durumlardan biri olan asr arızası söz konusu olması durumunda yapılması gereken tek şey, aracın ilgili servis firmasına götürülmesidir. Araç içerisinde yer alan ve aracın özellikle de patinaj yapmasını önlemede rol üstlenen asr sistemi aracın özellikle de kalkış hızında etkili olan patinaj ve hızlı hareke etme gibi eylemlerde, gaz pedalına ani olarak yüklenilmesi sonucunda aracın patinaj yapması söz konusu olmakta ve bu olumsuz durum neticesinde ise, araç tekerleklerinin kendi ekseni çevresinde bir müddet dönüş sağlaması söz konusu olmaktadır. Aracın kalkış hızını olumsuz yönde etkileyen bu durum sonucunda araç asr sisteminde arıza söz konusu olduğu anlamına gelmektedir.

Asr Sisteminin Avantajları Nelerdir?

  • Ayrıca birçok avantajlarının da söz konusu olması sayesinde, asr sisteminden faydalanılması tavsiye edilmektedir. Maksimum kalitesi ve güvenilir olması sayesinde aracın patinaj durumundan kurtarılmasında rol görev üstlenen asr sistemi, aracın zorluk çekebildiği olumsuz yol koşullarında da aracın daha kolay bir biçimde kalkışa geçmesini sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda kaygan zeminli yolda ve can ve mal güvenliği açısından ciddi anlamda risk teşkil edebilen virajlarda da aracın savrulmasını önleyen asr sistemi, buna ek olarak maksimum düzeyde sürüç güvenliği açısından daaraç lastik sağlığının korunmasında rol üstlenerek araç lastiklerinin yıpranma durumuna karşı da korunmasını sağlamaktadır.

Asr Hatası Nasıl Anlaşılmaktadır?

Özellikle de deneyimsiz sürücüler tarafından kolayca fark edilemeyen ast sistemi hatasında, araç içerisinde yer alan gösterge paneli ışığı ve Asr sistem butonunun sürekli bir şekilde yanmaya başlaması durumunda asr sisteminde arıza veya hata durumunun söz konusu olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda da aracın ilgili servis bakım firmasına gönderilmesi gerekmektedir.

Asr Arızası Giderilme Süreci

Gerek sıfır ve gerekse de ikinci el araç modellerinde söz konusu olabilen asr sistemi arızasında kaliteli ve güvenilir servis firması tercih edilmesi durumunda, ars arızası 24 saat veya daha kısa süreçler içerisinde garantili bir şekilde giderilmektedir. Bu bakımdan, araç sürücüsünün asr arızası durumunda mümkün mertebede yalnızca ilgili araç servis firmasına başvurmasında fayda bulunmaktadır.

Etiketler

1 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba