Araç Takip Cihazı Ne İşe Yarar Ne Kadar?

Yazar Yorum Yap 353 views
Araç Takip Cihazı Ne İşe Yarar Ne Kadar?

Araç takip sistemi, aracınızı sayısal bir harita üzerinde belirterek, raporlanmasını ve takip edilmesini sağlar. Özellikle araç filolarının vazgeçilmez parçaları haline gelen araç takip cihazları, araçların nerede olduğunu ve ne yaptığına dair raporlama bilgiler sunuyor. Bu araçların takibi yapılırken ihtiyaç duyulan tek şey ise, interneti olan bir bilgisayara da telefona sahip olmak. Kolayca aracı takip etmeniz mümkün olacaktır. Araç takip sisteminin çeşitleri de vardır. Kullanım amacınıza göre istediğiniz tipte araç takip cihazı satın almanız mümkündür. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, artık bu cihazların fiyatını daha uygun hale gelmiştir. Elbette gelişmişlik düzeyine göre de değişiklik gösterecektir. Araç takip sistemi Ankara, İstanbul gibi şehirlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Araç Takip Sisteminin Çeşitleri:

Araç takip cihazı satın alırken, karşınıza iki çeşit araç takip sistemi çıkar. Bu sitemler:

  1. Aktif Araç Takip Sistemi
  2. Pasif Araç Takip Sistemi

Aktif araç takip sisteminde, aracın anlık olarak takibini ve raporlamasını yapmanız mümkündür. Pasif araç takibinde ise herhangi bir şekilde anlık rapor almazsınız. Geçmişe yönelik bilgilendirmelerden haberdar olursunuz. Türkiye içerisinde 2 sisteme de ulaşmanız mümkündür.

Araç Takip Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Araç takip sistemi özellikleri arasında sayılabilecek birçok avantaj bulunur. En önemli avantaj elbette ki güvenlik konusudur. Araçların nerede olduğuna dair raporlama bilgisini online olarak sunan araç takip sistemleri, araç takibini yeni bir döneme hazırlıyor. Araç takip sitemi ile yapabileceği tek şey raporlama da değil. Güzergah planlamaları özelliğinden faydalanarak hem yakıt tasarrufunda hem de zaman tasarrufunda bulunabilirsiniz. Güzergah sırasında en hızlı rotayı oluşturma, birçok kişinin istediği ancak kolaylıkla gerçekleştiremediği özelliklerdendir. Araç takip sistemlerinin sunduğu bu özellik sayesinde, istediğiniz yere hızla ve kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Araç takip sisteminin avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Araç takip sistemi hakkında bilgi verilirken, hız aşım uyarısından genelde bahsedilmez. Ancak bu oldukça önemli bir özelliktir. Araçlardaki yıpranma paylarının en önemli nedenlerinden biri hız aşımlarıdır. Takip cihazı bu konuda uyarı vererek sizi ve aracınızı korur.

Araç Takip Cihazı Fiyatları:

Araç takip cihazlar birçok açıdan olumlu özellikler sunmaktadır. Filo sahipleri ve diğer takip sistemine ihtiyaç duyan kişileri araç takip cihazları ile birlikte işlerini çok daha kolay halledebilmektedir. Araç takip sistemi fiyatları, sunduğu özelliklere göre değişmektedir. Örnek olarak, basit düzeyde bir araç takip cihazı satın almak isterseniz 150 Türk Lirası bile yeterli olacaktır. Ancak cihazınızın tüm özellikleri barındırmasını ve tam performans çalışmasını istiyorsanız daha profesyonel cihazlara yönelmeniz gereklidir. Cihazların özellikleri arttıkça, 1500-3000 TL arasında bir fiyat değişimi gözlemleyebilirsiniz. Hangi cihazın sizin için yeterli olacağına karar vererek, bütçenizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. Fiyatlar arttıkça özelliklerin de arttığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba