Araba Neden Gaz Yemez ve Tekler, Dizel,Benzin,LPG

Yazar 57 Yorum 33.722 views
Araba Neden Gaz Yemez ve Tekler, Dizel,Benzin,LPG

Birçok araçta tekleme ve gaz yememe problemleri çözümü konusunda araç sahiplerini oldukça zorlamakta ve nedeni konusunda can sıkıcı boyutlara ulaşabilmektedir. Birçok araç kullanıcısı sorunun sık sık tekrarlanması sebebi ile araçlarının piyasa değerinden alta satmayı bile düşünmekteler. Peki gerçekten tekleme ve gaz yememe problemleri neden olur ve nasıl düzeltilir.

Bu konumuzda tüm nedenleri maddeler halinde bulabilir ve çözümü konusunda neler yapılabileceğine dair önerileri öğrenebilirsiniz.

Araç Neden Tekler ve Gaz Yemez

Arabanın tekleme ve gaz yememe problemlerinin ana kaynağı olarakbilek birkaç sistem vardır. Bu sistemler

1. Ateşleme Sistemi
2. Yakıt ve filtre Sistemi
3. Egzoz ve Katalizatör
4. Subap ve Egzantirik Ayarları

Bu araç ekipman ve sistemlerinde meydana gelebilecek bir problem tekleme sorunlarına ve gaz yememe sorunlarına neden olmaktadır. Bu 4 sistemi tek tek açmamız gerekir ise her sistemde meydana gelebilecek hangi sorunların teklemeye sebep olduğuna dair bilgileri de aşağıda listeledik

 1. Gaz Kelebek Kalibrasyonu : Elektronik ateşleme sistemine sahip araçlarda, gaz kelebiğinin kalibrasyonunda meydana gelebilecek bozulmalar. Aracın tekleme gaz yememe gibi sorunların olmasına neden olabilir. aynı zamanda özellikle benzinli araçlarda ve lpg’li araçlarda daha sık görülen kirlenme ve kurum problemleri de bu soruna neden olabilmektedir.
 2. Rolanti Motoru (Valfi) : Özellikle Benzinli araçlarda gaz yememe ve tekleme sorunlarının baş nedeni sayılabilir. Söz konusu parçanın kontrolü önerilir.
 3. Katalitik Konvektör Arızaları : Dizel Araçlarda Daha sık karşılaşılan bir problem olan katalitik konvektör arızası içerisinin dağılması yada tıkanması gibi nedenlerden dolayı, araç ürettiği atık gazı dışarı atmakta zorlanarak motor çalışma stabilitesi bozulur. Bu durum Gaz yememe sorunlarına neden olabilmektedir.
 4. Buji ve Buji Kablosu : Ateşlemede yaşanan aksaklıklar aracın teklemesine neden olabilir. Yanma odasına alınan yakıtın yakılamaması nedeni ile çiğ at atımı da görülür. bu durum hava filtresinde geri tepmelere ve egzoz patlamalarına da sebep olabilmektedir.
 5. Enjektörlerde Meydana Gelebilecek Sorunlar : Dizel mazot enjektörleri , benzin enjektörleri ve lpg enjektörlerinde meydana gelebilecek tıkanmalar ve arızalar, aracın yanma odalarına yeterli ve gerekli yakıtın aktarılamaması ve buna bağlı olarak aracın boğulması ve teklemesine neden olacaktır.
 6. Ateşleme Bobini Arızası Var İse : Ateşleme bobini her bakımda kontrol edilmeli ve her 70-120 bin kilometrede bir değişmesi gereklidir (Markalara göre değişiklik gösterebilir) bu parçada bir arıza olması durumunda yanma odasına alınan yakıt, yanmadan atılır ve aracın gaz yememesine neden olabilir.
 7. Filtre Tıkanıklıkları : Araçlarda yakıt ve Lpg filtresinde meydana gelebilecek bir tıkanıklık, yakıt gereksiniminin karşılanamamasına ve araçta fakir karışım sorununun ortaya çıkmasına neden olur. Bu durum söz konusu etkilerin ortaya çıkmasına neden olacaktır.
 8. Pompa Sorunları : Mazot pompası arızası (Motorin) yada benzin pompasında meydana gelebilecek olan basınç eksiklikleri, aracı yakıt gelse dahi yeteri kadar basınçlı gelmemesinden kaynaklı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ortalama olarak yakıt pompa bar değerleri 3 barın altına düşmemesi gerekir. (Araçlara göre farklı değerlerde olabilmektedir.)
 9. Voltaj Problemleri : Aracın stabil çalışması için belli bir miktar elektrik akımına gereksinim vardır. Aracın şarj dinamosu arızalı ve şarj yetersizliği var ise tekleme ve gaz yememe sorunları ortaya çıkabilir.
 10. Egzoz Sistemi Sorunları : Aracın ön orta ve son susturucu kısımlarında kısmen tıkalıklar ve gaz çıkışını engelleyen unsurlar var ise araç normal çalışma düzeninde çalışamayacaktır.
 11. Subap Ayarında Bozulmalar : Nadir olarak görülse dahi, bazı durumlarda subap aralıklarının gereğinden fazla sıkı olması durumunda araçta söz konusu belirtilerin ortaya çıktığı gözlemlenebilmektedir.
 12. Gaza Geçerken Teklemeler : Aracın benzinden gaza Geçerken yaşanan teklemelerde gaz ayarlarında bozulmalar büyük rol oynar. İlk Yapılması Gereken ayarların kontrol edilmesidir.

Unutulmamalıdır ki tekleme ve gaz yememe sorununa neden olabilecek onlarca farklı neden ortaya çıkabilir. Bu kısımda en sık görülen tekleme nedenleri ve gaz yememe nedenleri listelenmiştir.

Tekleme ve Gaz Yememe Sorununun Çözümü Nasıl Sağlanır

İlk yapılması gereken şey aracın bir obd cihazı yardımı ile bilgisayara bağlanarak araç beynindeki arıza kodlarının okunarak yorumlanması olmalıdır. Burada araç beyninin tespit ettiği anomalilerin ne oluğunu belirlendikten sonra söz konusu veriler ışığında aracın gerçek sorunu bulunabilir.

Örnek Vermek Gerekir İse OBD cihazında araçta 2 nolu silindirde yanma sorunu var ise bu durumda bujiler, enjektörler ve bobin kontrol edilerek işe başlanır. Bu gibi arızanın kaynağının ne olduğuna dair bilgi edinildiğinde olasılıklar daraltılarak sorunun kaynağı kısa süre içerisinde bulunarak çözümlenebilmektedir.

Bize Sorun!

Dizel Araç Neden Gaz Yemez, LPG’li araç Neden Tekler yada benzinli araç neden gaz yemez gibi aklınıza takılan soruların çözümleri noktasında bize sormak istediğiniz sorular var ise yanıtlıyoruz. Soru sormak isteyen kullanıcılarımız araç marka modeli ve yakıt tipini belirterek aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularını bizlere iletebilirler. Günlük olarak editörleriniz tarafından sorulan sorular kontrol edilmekte ve yanıtlanmaktadır. Soru ve görüşleriniz bizler için değerlidir.

Etiketler

57 Yorum

 1. Slm ustam 2009 model BMW x3 – 2.0 177 bg dizel aracım sadece kalkışlarda yaklaşık 100-200 metre kadar gaz yemiyor 2. Vitesten sonra normalleşiyor bu sorunu genelde araç soğukken yapıyor nedeni konusunda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 2. Aracım 2004 model palio 1.2 8V SL model. 87 bin km de. Üzerinde zavoli sıralı sistem LPG kiti mevcut. Aracımda vites grçişlerinden sonra hızlanırken bilhassa düşük devirlerde mahalle arasında ikinci üçünvü viteste sehir halinde yavaşlayıp tekrar gaza basmak suretiyle bir tekleme silkeleme oluyor. Bujilerini ve buji kablolarını orjinali ile değiştirdim. Filtrelerin hepsi yağı değişti. Triger seti v kayışı diteksiyon kayışı değişti. Bütün bakımları tamam. Bunun sebebi ne olabilir. Saygılar..

 3. Aracım 2009 mini one 95 ps . Aracım gerektiği gibi hızlanmıyor 5.ve 6 . Viteste pedalı dibe kadar basmama rağmen gaz yemiyor sorun ne olabilir. Daha önceki aracım da 95 ps 206 idi ama hızlanması çok iyidi.

 4. Merhaba aracın 2001 model Fiat siena aracimin benzin pompası yeni değişti ama şu anda benzinde tekliyor özellikle gaza dokununca boğuluyor araç motor falan saallniyor resmen şiddetli sarsıntı oluyor..LPG de hiç bi sıkıntı yok ama benzinde sürekli boyke ve öyle olduğu zamn siyah duman atıyor bunun sebebi nedir yardimci olurmusunz teşekkürler……

 5. Aracım 1997 honda civichb hareket halindeyken gaza basiyoyorum boğulma yapıyo sonra bi ara birden açılıyo hizlanmayi sağlıyor seyir haline devam ediyorum gayet iyi gaz yiyo birden yine boğulma yapıyo nedendir acaba? Ilginize çok teşekkür ederim

 6. Avatar Mehmet Amak

  Ford TaunusGT 1992 model elektronik ateşlemeli motor. benim araç seyir halindeyken aşırı şekilde tekleme-tutup bırakma var çekişten düşme var.atesleme bobini,ateşleme beyni,dispiritor kapagi.,tevzi makarası,bujiler,buji kabloları değişti.subap ayarları yapıldı.ve halen teklemenin önüne gecemiyorum daha neler yapılabileceğini söylerseniz çok iyi olur şimdiden teşekkürler

  • Avatar Muhittin SERDAR

   Motorun avans ayarının daha düzgün şekilde yapılması gerekli bu şekilde silkelemeler gaz yememeler ortadan kalkar.

 7. Merhaba Rover 214 si 1998 model 1.4 motor 16 valf aracım LPG de iken ilk kalkışta gaz yemiyor gaz pedalına seri şekilde iki üç defa basarsam devir yükseldiği için gaz yiyor benzindeyken bu olay çok hafif hissedilmiyor bile bujiler Buji kabloları dispiritor kapağı tevzi makarası değişti ama sorun hala var nedeni nedir ve bu sorunu nasıl çözebilir teşekkürler

 8. öncelikle kolay gelsin ustalarım. bu konuda yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. aracım chevrolet cruze 2.0 dizel. 350000 km de ve 300000 km de kapak taşlandı. ardından partikül filtresi temizlendi. enjektörler %50 de. aracın elektronik aksanında problem yok. bilgisayara bağlattım. map ve maf sensörlerini de temizlettim her ihtimale karşı. ancak araç 1000 – 2000 devir arasında tekleme yapıyor . ustaların söylemesine göre aynı zamanda da gaz yemiyor.(istenen düzeyde). 10 bin bakımı henüz dolmadı. bu sorun neden kaynaklanır acaba? bilgilendirirseniz çok memnun olurum. enjektörleri revizyona versem düzelir mi malum çok pahalı bu işlem.

 9. Selamun Aleykum. 1999 model 1.6 motor rover 416 aracımda hem benzinde hem de gazda düşük devirde teklemeler var. Buji, buji kablosunu değiştirdim, gaz kelebeğini temizlettim, sorun azaldı, fakat hala devam ediyor. Son günlerde ise hem benzinde hem de gazda tekleme ile gaz yememe sorunu başladı. Ne yapabilirim, şimdiden teşekkürler.

 10. Şimdden teşeklürler. Aracım 2001 polo 1.4 lpg li trendline modeli aracım yolda giderken kendi kendine stop ediyor. Sabahları kalkışta sarsılıyor vitesi 2 ye filan aldığımda düzeliyor. Boştayjen rolanti ibresinde oynama bak hafif gaza dokunulduğunda stop etcek gibi oluyo geri düzeliyor. Giderken ayağımı gazdan çekip debrşyaj fren yaptığımda çoğunlukla stop ediyor. 7 ay önce boğaz kelebeğini değiştirmiştim sorun yoktu. Enjektör dediler Değiştirdim gsz filtresini değiştirdim. Sorun devam ediyor ne tapmam gerekiyor artık bunaldım şimdiden teşekkürker

 11. Aracım 99 model opel astra g kasa aracımda ilk kalkışta gazı tam olarak almıyor bujilerle ilgili sorun vardı onu düzelttik ama hala gaz yemede skntı var benzinde de aynı sorunu yaşıyorum

 12. Lada Vega 1.6 16 valf odb arıza kodu p0304 bobinler değişti bir süre düzeldi şimdi yine aynı kodu veriyor ne yapılmalı simdiden teşekkürler…

 13. Aracim 2006 model lt 35 volkvagen volttur..
  Seyir halinde iken aracim aniden gazi kesti yavasladi ve stop etti..kontagi kapatip actimi calisti.yalniz isitma lambasi surekli ynip durdu.
  Bilgisayara bagladik mazot pompasi ve 5 numarali enjektor arizasi yazdi ve sildik. Usta motor elektrik tesisatinib komple sokmem lazkm dedi..
  Ne yapmaliyim ?

 14. Kolay gelsin 2006 1.6 102 beygir 8 valf aracımda 3 yıldır lpg takılı, rolanti problemleri ile başlayan ve şimdi benzin ve lpg de de aynı hızlanma problemi var. Lpg de vuruntulu çalışıyor.1 yıl önce buji kabloları ve bobini değiştirdik bir değişme olmadı.OND cihazında hata kodu vermiyor. Ama lpg ye geçtiğinde değerler 1 i gösteriyor. Sizce sorun ve öneriniz nedir?

  Teşekkür ederim

 15. Selamlar 1997 mpi motor tipo aracimda atiker sıralı sistem var ve araç 1ve 2 inci viteslerde aşırı tekleme gaz yememe yapıyor ve sadece gazda oluyor benzinde Bir sıkıntı yok.simdiden teskkr

 16. Iyi aksamlar bu aksam arabam gaz yemeyip kendi kendine stop etmeye basladi arabayi mecburen oldugu yerde biraktim.acil bu arızanın nerden geleceğini bilen arkadaş varmı.arabam 1.6 lt opel astra g benzin tüpsüz not: aksama kadar arabayla gezdim hic bir sorun yoktu birden oldu

 17. Avatar Mustafa yiğit

  Merhabalar aracım 2003 model x5. E53 aracımda şanzıman sorunu vardı yaptırdım sonra şarj dinomosu arızalanmış yapıldı.sonra ateşleme sisteminde 5.6.7. Ler yapıldı ama hala araç gaz yemiyor devir hızlı artmıyor motor arıza lambası yanıyor 3000/3500 devirden sonra araç tıkanıyor hiç atikliği kalmadı sorun nedir acaba

 18. Aracım hyundai accent admire sorun araç ta sıralı sistem mevcut soğukken benzinde gaz yemiyor pırpır yapıyor yığılıyor sadece düşük devirlerde kaşkışlarda yapıyor ısınıp gaza geçince sıkıntılar bitiyor nedir nerden yola çıkmalıyım teşekkürler

 19. Avatar Murat önder

  Merhaba. Aracın nissan primera 1997 model 2000 motor. Aracında tekleme ve gaz yememe sorunu var. Özellikle rampalarda çekiş sorunu var. Ancak bu sorun devamlı olmuyor. Aynı rampayı bazen 1. Viteste bazen 5. Viteste çıkabiliyorum. Bir sene önce bujileri ve distribütörü değiştirdim. Özellikle vites geçişlerinde sarsıntılı tekleme yapıyor. Sonra düzeliyor. Aracı mı bilgisayara bağlantım 13 defa distribütör arızası vermiş. Tekrar distribütörü değiştirmem mi gerekiyor yoksa başka bir sorun olabilir mi. Teşekkürler

 20. Avatar Metin Keskin

  Merhaba. 2001 model enjeksiyonlu lada samaram var, araç lpg li( sıralı sistem zavoli).2 gün önce devirdaim dişlisi ve triger kayışı değişti, antifiriz kondu. Tamirhaneden ayrılıp 2 km kadar gittikten sonra araç gaz yememeye başladı, yokuşta ise tamamen durdu.Rölantide çalışıyor , gaz yiyor fakat vitese takıp gitmeye çalışınca duruyordu. Ustam geldi kontrol etti ateşleme bobini arıza yapmış dedi. Ateşleme bobini, buji kabloları ve bujiler orjinalleri ile değiştirildi fakat durum daha kötü oldu araç rölantide bile çalışmaz oldu, çekici ile aracı elektrikçiye çektik.Burda da krank sensörü ve hararet müşirini değiştirdik ama hiç bir değişikik olmadı.Aracın yağına suyuna, yağ ve hava filtrelerine, muayenelerine elimden geldiğince dikkat ediyorum ve aracı 6 yıldır kullanıyorum . devirdaim değişmeden önce böyle bir sorun yoktu.2 gündür aracı tamir edemediler. Sorun ne olabilir ne yapmamı tavsiye edersiniz? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 21. Avatar mehmet yıldız

  Merhaba ustam, benim peugeot 307 sw aracım var 290.000 km de yolda iken gaz bitti uyası verdikten sonra aniden araba aptallaşmaya başladı sarsıntı tekleme, gaza aşırı yüklenince katalitik konvektör tası vermekte bayır yukarı çıktığımızda araç durma noktasına gelmekte. gaza ani yüklenmede aracın altında pat pat sesleri vermekte yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 22. fiat palio dizel aracım sabahları ilk çalıştırmamda rölantide 1veya 2 dakika çalıştırmassam gaz yemiyor arac hareket etmiyor sebebi nedir acaba

 23. Avatar İbrahim Kök

  Aracım vw bora 2002 model aracım isdedigim gbi çalışmıyor rölentide dalgalanmalar oluyor gazı verince arac boguluyor buji depriyaj baskı balata birebir şase nunarası ile degişti arıza lambası yanmıyor aracta normal pc de ise arıza göstermiyor benzin lpg aynı sıkıntı benzindede var sanki bişyler arabayı. Tıkıyor gibi gazı birden verince pusuyor araba yavaş yavaş verince gidiyor ne olabilir sorun

 24. 2012 model hyundai i20 dizel aracım rampa cıkarken ayagım gaz pedalında oldugu halde sankı ayagımı pedaldan cekmısım gıbı yavaslamaya baslıyo ne kadar bassamda işe yaramıyo ancak ayagımı gaz pedalından cekıp tekrar bastıktan sonra gazı alıyor.. Bu neden kaynaklıdır pis mazot olabılırmı..

 25. S.a 2001 model bora comfortline 1.9dizel 110 luk aracım hareket halinde iken 120 140 km hızla giderken gaz kesiyor gaz pedalı hiç tepkime vermiyor hız 80 90 düşüyor bazende hızlanma aşamasında gaz pedslı dibe dayanıyor araç gitmiyor kontağı aç kapat yapınca düzeliyor sonra yine eski haline dönüyor kimse çözemedi sebep ne olabilir

 26. Aracım 1995 model şahin benzinden gaza geçince egzozda patlamalar olur gazı yemiyor 30 saniye sonra düzeliyor gaz yemeye başlıyor ama fites 3 ten 4 de atarken hız yaparken birden gaz kesiyor ama hemen geri düzeliyor gazın yanında yanan turuncu ışık şuan hiç yanmıyor ve araba çalışmıyor bu neden olabilir arabaya gaz hiç gelmiyor yani

 27. Avatar Abdullah yildiz

  Merhaba
  Aracım 96 model opel corsa 1.4 swing modelidir.araç kalkarken seri kalkmıyor ve arada gazı yemiyordu.Sanayiye götürdüm baskı balata değişti gaz beyni değişti ama sorun çözülmedi araç halen seri kalkmıyor gaz yemiyor neden olabilir.

 28. Selamün aleyküm hocam aracım murat 124 nostalji araç yolda giderken gaz kestiğimde stop ediyor ara sıra teklıyor bir kac yere götürdüm herkez farklı birley söylüyor sizce sorun ne olabılır yardımcı olursanız sevınırım sayın hocam ?

 29. selamin aleykum oncelikle.aylardir bi cozum bulamadim artik biktirdi beni ins yardimci olursunuz.
  aracim opel vectra a kasa 1993 gl modelidir sirali sistem atiker var aracta tekleme sorunum var benzinde yapmio ama lpg de yapio buji buji kablolari degistirdik lpg konjektor degisti sirali sistem beyni degisti iki defa yok ama olmadi ilk beyin degisti biraz duzelir gibi oldu ankarada goturdum bu kez yine beyin bozuk dedi usta konjektor ve beyni gene degistirdi bi hafta felan iyiydi gene ayni oldu acaba genemi beyni veya konjektoru bozdu eger oyleyse neden onlara zarar verio veren ne olabilir cok tsk ederim

 30. Aracim 1998 model opel astra gls 1.6 motor 16valf benzin+lpg silkeleme sorunu kalkislarda gaz yememe bogulma sorunu yasiyorum gaz enjektorunun biri arizaliydi simdi onu degistirdim yine devam ediyor ne yapmaliyim

 31. öncelikle iyi pazarlar ustam, aracim 99 model lada vega aracim benzin+LPG bütün vites lerde tekliyor hızlı gidince arada itekleyip yine firenliyor vites topuzunu sallamasi da çabası ataslemeden midir? şimdiden teşekkür ederim cevaplar için

 32. Sa ustam astra j 1.4 t benzin lpgli bir aracim var ilk çaliştirmada araba boguluxak gibi hemen calısmıyor zor çalişiyor ama çalişiyor lpg atiker takılı motor arıza lambası her sabah çalişana kadar yanıyoe aönuyor ve biz lpgden kaynaklı oldugunu düşünüp enjektör bujişer değiştirdik ama sonuc alamadık yetkili aervise de götürdğk biriey cokmadı rahatsız edici boyuta ulaştı titremeler araç ışıklarda durumca kalkarken titriyoe sorun meydendir hocam fikrin var misir lpgeyle ilgili bakımlar yapldi ve rölanti hep 10 la 5 arasında vitese geçince 10 dan 5 7,5 arasinda kalıyor

 33. Ustam 98 vosvogen polo clasik 1 6 aracım benzinli gaz takılı degil 3bine gelince gaz yemiyor sebebi ne ola bilir acaba

 34. Arabam 95 model 2000 motor tempra gaz da silkeleme yapıyor ama benzinde yapmıyor nedeni ne olabilir sizce

 35. Avatar Tunahan Yılmaz

  Volkswagen Bora 1.9tdi dizel araba gaz yemiyor hocam 4 viteste 180-200 arası görmesi gerekirken 100-110’u geçmiyor neden olabilir acil yardım hocam

 36. Merhaba. aracim 2005 model opel astra h. Aracimda duz yolda dusuk devirlerde problem yok. Fakat yokus çıkarken vites farketmeksizin gaza basdigimda 3000 deviri geçmiyor motorun bagirmasina ragmen araç gitmiyor. Duzluge cikip boşa aldigimda veya durmam gerekdiginde devir 0 ila 1 arasinda gidip gelip stop ediyor. Uzun yolda araç 100 u gecmiyor ayni sekilde boşa aldığımda stop ediyor. Bir oneriniz varmi sebep bogaz kelebeginden kaynaklaniyor olabilirmi

 37. Slm ustam aracım 2004 model 12.16v reno clio fransız motor aracımda tekleme sorunu var soğukken çok yapıyor ama isindiginda biraz azalıyor çekişten düşüyor birkaç usta baktı ama hepsi farklı söylüyor buji bobin kablolarıyla değişti gene aynı usta baştan conta dedi ama bilgisayara bagladiginda gaz kelebeği diyor başka usta siboblar sıkı diyo hangisini baştan yaptırayim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 38. Selamunaleyküm
  2000 polo 1.4 benzinli aracımda tekleme var araç soğukkende sıcakkende sürekli tekliyo kafasına göre takılıyo rölantide durmuyo kendi kendine gaz veriyo falan tamircinin demesiyle buji, buji kablosu ve bobini değiştirdim tekleme düzelmedi gaz kelebeğini söküp baktım bi problem varmı diye yoktu yinede temizledim ben ama yine düzelmedi aracım napabilirim?

 39. Merhaba, 2000 palio 1.4 araç geri viteste giderken motor gaz yemedi ve halen arızalı. Arıza şöyle : 3-4 bin devire kadar basıyoruz ama araba zor gidiyor, ikinci üçüncü viteste ağır gidiyor sonrasına geçemiyoruz zaten birinci viteste bile zar zor yürüyor.Motor bölgesinden fotur fotur ses geliyor. Ne yapmalıyım?

 40. Merhaba. Aracım Reno Megane II 2007 model sedan. LPG yi yeni taktırdım sayılır. Dün aracımla giderken gaz yememeye tıkanmaya başladı. Benzine aldığımda da gaz yemiyor. LPG yi taktırdığım yerdeki usta ayarlarının normal olduğunu söyledi. Bugün tekrar yola çıktım 70 km sonra aynı sorun oldu. LPG ve benzinde gaz yemiyor tekliyor ve bayılıyor. Aracımın bakımlarını yeni yaptırdım. Filitreler yağı falan da değiştirdim. Sorun ne olabilir?

 41. Merhaba 1999 model 1.6 8 walf megane 1 aracımda son zamanlarda tekleme sorunu yaşıyorum arac öncesinde benzinli olarak kullanılmış 350 bin km de lpg yi ben taktırdım arac kızdırma buji ışığı yakıyo ondan sonra tekleme yapiyo 30 dk dinlendikten sonra yola devam ediyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

 42. 2003ford focus 18.tdci marka aracım var arabam 2.3 marş tan sonra çalışıyor ama tekleme yapıyor giderken de aynı teklemeyi sürdürüyor. pompacıya gittim enjektör arızısı var dediler silindir 4 diye bilgisardan çıktı bu enjektörlerin tamiri varmı nası yardımcı olabilirsiniz bana tşk

 43. Aracım Hyundai Getz 2005 model araç soğukken 3-4 marş denemesinden sonra çalışıyor çalıştıktan sonra gaza basıyorum araç bayılıyor gibi olup titriyor yaklaşık 1 dakika böyle her gaz verdiğimde titreyip bayılır gibi oluyor sonrasında düzeliyor sıcakken yapmıyor bunu. Sanayiye gidip bir dolandırıcının kucağına düşmemek adına burda yazıyorum yardımcı olur musunuz lütfen neyi vardır aracın

 44. slm ustam aracım 2008 1.4 tdci ford fusion aracım 1.viteslerde kalkarken biraz tekleme yapıyor sanki mazot gelmiyormuş gibi sonraları düzeliyor.neden olur aceba teşekkurler.

 45. Merhabalar benim aracım 2004 model c3 aracımdaki sıkıntı aracın marşına vurunca araç calışıyor 3 \5 dakka sonra araç calışmaya devamnediyor ama gaz pedalı gaz yemiyor sanki ataç stop etmiş gibi arasırada böyle durumlarda stop ediyor arıza ne kaynaklı olabilir

 46. Avatar tekin çağlar

  merhaba bende 2007 hyundaı accent var gaz yemiyor çalıştırıldıktan sonra 20 30 metre gidince normale dönüyor bununla ilgili usta bulanadım en son gittiğim usta motor elden geçecek dedi bir başka usta turbo yada enjektür dedi

 47. Avatar Erhan özcan

  2006 model x5 im gaz yerken gec toparliyor.sebebi ne olabilir birde aractan tuhaf bir koku geliyo partikul kokusu gibi

 48. Avatar Şamil Develioğlu

  Golf 4 2000 model 1.6 akl motor..
  Hareket halindeyken benzin, otogaz farketmiyor birden gaz yemiyor boğuluyor, vitesi boşa aldığımda direk stop ediyor.. Hemen marşa bastığımda marş alıyor.. Bazen tekrarlıyor 5 saniye sonra bazende tekrarlamıyor..
  Yalnız sabah çalıştırdığımda stop etmezsem 1000km gitsem yapmıyor.. Bir iki markete insem bu sorun başlıyor.. 4 5 yapıp yine hiç yapmıyor..
  Bazen de çalıştırmaya çalıştığımda 50 defa çalışıyor gazı yemiyor boğulup stop ediyor..
  Ve kimse bu işe anlam veremiyor..
  Acil yardım lütfen..
  Katalizör değişti tıkanmıştı..
  Beyni değiştirdim denemek için sorun devam..

 49. Merhaba; 2001 model vectra comfort aracım ilk başta zor çalışıyor, 2 sn çalışıp stop ediyor ve yolda giderken tekleme yapıyor. triger seti devir daimi değiştirdim, bujileri krank sensörünü ateşleme bobinini değiştirdim olmadı, egr valfini temizlettim olmadı, araç beynini temizlettim hala sorun geçmedi. acaba değiştirilmesi temizlenmesi gereken başka bişey kaldı mı ki:) bu sorun ne olabılır acaba

 50. selamlar.benim 2005 model 90 ps connect im kızdırma lambası zorladığımda yanıyor vede cekiş düşüyor bazen stop ediyor enjektor geri dönüşleri arızalı dediler yaptırdım 10 bin km gitmeden aynı belirtiler basladı yine enjektorcuye gittim geri dönüş arızalı dedi tamir et yeni yaptın dedim mazot pompası arızalı dedi bu sefer önce enjektör sonra mazot pompası değisecek miş bu usta trabzonun en iyisiymiş 11 yıldır sürdüğüm araçtan soğudum sizce n eyapmalıyım.

 51. selamlar.benim 2005 model 90 ps cnnect im kızdırma lambası zorladığımda yanıyor vede cekiş düşüyor bazen stop ediyor enjektor geri dönüşleri arızalı dediler yaptırdım 10 bin km gitmeden aynı belirtiler basladı yine enjektorcuye gittim geri dönüş arızalı dedi tamir et yeni yaptın dedim mazot pompası arızalı dedi bu sefer önce enjektör sonra mazot pompası değisecek miş bu usta trabzonun en iyisiymiş 11 yıldır sürdüğüm araçtan soğudum sizce n eyapmalıyım.

  • Merhaba, çok enteresan bir durum. Böyle bir duruma buradan çözüm önerisinde bulunamam. Seni gazlayıp ustana göndermekte istemiyorum. enjektör geri dönüşlerindeki arıza kızdırma bujisini zorladığında değil de sürekli yakar. mazot pompasındaki arızalar yüksek devirde yakabilir. Enjektör geri dönüşleri zırt pırt arızalanan birşeyde değildir. Sen başka bir tamirciye götürüp ikinci bir görüş al önce.

 52. Selamın aleykum kolay gelsin benim aracım 98 model polo var çekişinde ve lpg de sıkıntı var lpg deyken araç geç çalışıyor seyir halindeyken tekleme yapıyor ve gaz pedalı boşa çıkıyor ve devir göstergesi böyle titreyerek kalkıyor duraklıyor yani stop etme problemi de var bana yardımcı olurmusunuz

 53. Avatar emrah barutcu

  aracım opel vectra 1.6 2006 model aracım genelde sabahları marsa vurduktan sonra araba calısır hallde ıken araba eksozdan patlatma yapıyor kafa gazı verınce tekleme yapıyor bogulcak gıbı oluyor motor sarsıntı ıle calısıyor tupde ıse sat gıbı hıc bıse yok

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba