Araba Conta Yakarsa Ne Olur, Conta Yakması Kaça Mal Olur

Yazar 57 Yorum 37.787 views
Araba Conta Yakarsa Ne Olur, Conta Yakması Kaça Mal Olur

Araçlarda hararet yükselmesinin sonucu olarak silindir kapak contasının yanması sıklıkla görülen bir arıza tipi, Genellikle erken fark edilme ve araca fazla hasar vermeden hızlıca onarılması ve aracın fazla hararet yükselmeden önleminin alınması durumunda genellikle düşük sayılabilecek maliyetlere onarımı gerçekleştirilebilen bir arızadır. Fakat birçok kişi aracını bu şekilde kullanmaya devam ettiği gözlemlenebir. Bu yazımızı da Araba Conta Yakarsa Ne Olur, ve maliyeti ne tutar gibi konularda tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Araba Conta Yakarsa Ne Olur

motor conta yakma

Conta yandığı zaman araç motorunun çalışmasına etki eden birçok parçada radikal değişimler meydana gelecektir . Bu değişimler ise sırası ile;

• Conta, motor yağı ve suyu ayrı kanallarda tutamaz ve motor suyuna yağ, motor yağına da su karışır.
• Motor yağına su karıştığında motor iç aşınması hızlanır
• Yanma odalarına girecek olan su yada buhar, ateşleme kalitesini düşürür
• Motor suyunda yağ olması, başta radyatör ve devirdaim pompası gibi parçaların çalışmasına engel olur ve tıkanmalara neden olabilir.
• Aracın nedensiz yere sık sık hararetinin yükselmesine neden olur
• Düzensiz ateşleme ve yanmayan yakıt sorunları katalitik konvektör arızası oluşmasına neden olabilir
• Hararete bağlı motor hasarları görülür.

Bu durumlar haricinde conta yanmasına bağlı olarak gerçekleşebilecek sayısız ihtimalden söz edilebilir. Yapılması gereken doğru davranış, araçta conta yanması durumu ortaya çıktığı an itibari ile aracın onarımı yapılana dek kullanılmamasıdır. Bu sayede maliyet cüzzi oranlarda tutulabilir ve motorun ekstra zarar almasının da önüne geçilmiş olur.

Sonrasında ise silindir kapak contası değişim maliyeti konusunda neler değişir hangi işlemlere ne kadar para harcanabilir konusunda bilgileri alt başlıkta bulabilirsiniz.

Araç Conta Yakması Kaça Mal Olur?

Silindir kapak contası değişim maliyeti, motorda oluşan hasara bağlı olarak değişir. Sadece contanın fiyatı çok ucuz ve cüzzidir. Örnek vermek gerekir ise Peıgeot 206 marka bir araçta silindir kapak contası fiyatı ortalama olarak 30-50 tl arasındadır. Fakat yapılacak işlemler ve diğer işçilikler ile birlikte bu rakam katlanarak artar.

Conta Yandığında Yapılacak Masraflar

Üst Kapak Tamiri : Her üst kapak söküldüğünde genellikle rektefe edilir. Usta silindir kapağını sökerek bir kapakcıya gönderir. Kapakcıya bu işlem karşılığında ödeme yapmanız gerekecektir.

Motor Su Haznesi Değişimi : genellikle conta yandığında motor suyuna aşırı miktarda yağ karıştığı için su haznesi yağ ile kaplanır. Bu durum su seviyesini görmenize engel olur. Bu nedenle su haznesi genellikle değişmektedir.

Devirdaim Pompası : Devirdaim pompasının arızalanıp arızalanmadığı ilk kontrol edilen yerlerdendir. Bu parça arızalı ise yada conta yakmaya bağlı arızalanmış ise değiştirilir.

Motor Yağı, Antifiriz, filtreler : Motor yağı, sogutma suyu ve filtreler değiştirilir.
Radyatör Tamiri : eğer radyatörden tıkanıklık yada yağa bağlı hasar var ise elden geçirilebilir.

Kayış, Kasnak Triger Aksamı : Sökülmüşken değişen parçalardan bazılarıdır. Bu tip parçalar çoğu usta tarafından sökmüşken değişmesi gerekir mantığında olunan parçalardır. Eğer durumları iyi ise değiştirilmese de olur fakat değiştirilmesi her zaman daha iyidir. Bu parçalara da ücret ödemeniz gerekecektir.

Ivır Zıvırlar : Düşük ücretli ıvır zıvır malzemeler birleştiğinde büyük ölçüde maliyet tutan bir hal alabilir.

İşçilik Ücreti : Usta ile sıkı bir pazarlık yapmanızı gerektirecek kadar bir işçilik ücreti karşınıza çıkabilir.

Motorda Hasar Var İse …. : Eğer hararate bağlı esktra hasarlar var ise bunlar için de para harcamanız gerekir. Örnek vermek gerekir ise araç sekman kaynatmış olabilir, bu veya bu gibi ekstra arızalar çıkmış ise bunlara da bir miktar para harcamanız gerekecektir.

Burada yazan tüm masraflar afaki olarak dile getirilmiştir. Örnek vermek gerekir ise devirdaim pompanızda ve radyatörde hiçbir sorun olmayabilir. Motor su hazneniz de gayet temiz kalabilir. Yada ekstra motor hasarları oluşmuş olabilir. Yani aracı görmeden ne maliyet tutacağı kesinlikle belli olmaz.

♦ Kesinlikle Okumanız Gerekenler


 

♦ Trafik Cezası ve Vergi Borcu Olan Araç Satılabilir mi?

♦ Lastik Yönü Nasıl Anlaşılır, Yanlış Takılırsa Ne Olur?

♦ Arabanın Kaloriferi Soğuk Üflüyor, Isıtmıyor (Çözümlü)

♦ Araç Performansı Nasıl Arttırılır ? Yöntemleri Nelerdir

♦ Km Düşürme Nasıl Yapılır

♦ Akü Neden Biter ve Boşalır (Çözümlü)

♦ Hasar Kaydı Nasıl Silinir, Pert Kaydı Sildirme ?

♦ Akü Takviyesi Hangi Araçlara Yapılmaz

♦ Vernik Yanığı Giderme ve Tamiri Nasıl Yapılır ?

♦ Kaza Yapınca Aracın Sigorta Primi Ne Kadar Artar?

 

Bize Sorun Cevaplayalım!

Aracınızda conta yakmasına bağlı hasarlar var ise Conta Yakması Kaça Mal Olur, nasıl onarılır, ne kadar para gider ve buna benzer tüm merak ettiklerinizi araç marka ve modeli de belirterek bizlere sorabilirsiniz. Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Her gün sorulan tüm sorulara cevaplar editörler tarafından verilmektedir.

Etiketler

57 Yorum

 1. Avatar Ali dolaşır

  Hayırlı akşamlar aracim 2002 model ford transit kamyonet aracim bir kaç ay önce kalorifer hortumunun patlamasından dolayı hararet yaptı o günden beri hiç bir sıkıntı yoktu fakat bir kaç günden beri sürekli şu eksiltiyo şu haznesinin havalandirmasindan suyu atiyo suyu atarken de hararet yaptığından değil motor ilk çalıştığında da aynı şekilde motor sanki hava üretiyo adam gibi bir usta yakinimda yok arızası ve tahmini masrafiyla ilgili bir bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

  • Hararet yaptıktan sonra motora herhangi bir şey yapıldı mı yoksa o şekilde kullanılmaya devam mı ediyor. ona göre bir cevap vereyim.

   • Avatar Ali dolaşır

    Motora hiç bir şey yapılmadı ustanın yanına götürdüm kalorifer borusunu değiştirdi bu ford tur bir defa şu kaynatmasiyla hiç bir şey olmaz dedi o şekilde kullandım dediğim gibi bi kaç günden beri araba sanki sadece hava üretiyo
    Radyatorun üzerinden termostatin takıldığı kalın boru bi kaç dakika çalıştıktan sonra taş gibi oluyo

    • her hararette motora birşey olacak değil. Fakat hararete en dayanıksız parça contadır. Bu parça yandığında suya yağ yada yağa su karıştırır. motor suyun ve yağının durumunu kontrol edebilirsiniz.

     • Avatar Ali dolaşır

      Motorun yağında gram eksilme yada çoğalma kesinlikle yok şu anda 9000 km oldu yağ bakımını yapali motorun çekiminde de bir hata yok

 2. Avatar Ulaş Şahin

  Merhaba, corsa 1.2 aracım hararet yaptı, su eksiltmişti 10 dk rölanti de çalıştırıp ılık su takviye ederek yola devam ettim.Conta yandıysa nasıl anlarım.Işin ilginç tarafı suda pas var,yağ emaresine rastlamadım, motor yağını kontrol ettiğimde yağda kayganlık, koku renk değişimide yok.Su eksiltmesi neden olabilir. Saygılarımla.

  • Her su eksiltmesi contadan olacak diye birşey yok, aracınızda çekşten düşme, egzoz patırdama yani hafif tekleme sorunları, suda yağ yada yağda su gibi sorunlar ve ek olarak beyaz duman vs yok ise contada sorun olmayabilir. Ama içiniz rahat etmesi için bir ustaya gösterin.

   Su eksiltme her durumda gerçekleşebilir. termostat çevresinden radyatörden hatta kalorifer aksamından bile su kaçakları olabilir. İhmal etmeden tamir ettirin yoksa tekrar aynı sorunu yaşayabilir hararet sorunları yaşayabilirsiniz. Geçmiş olsun

 3. Merhaba aracım 1.3 multijet dizel aracımda 2 gunden beri yogun bir sekilde beyaz duman gözükmektedir akabilindede sanki yedek su deposunda su eksiltme var gibi gözlemekteyim . Fakat araçta düzensiz çalışma veya çekiş problemi çalışmama,su deposunda yağ veya motor yaginda köpürme falanda yok hararet düzenli şekilde normal sorun nedir sizce saygılar.

  • Avatar Muhittin SERDAR

   detaylı bir kontrol edilmesi gerekir. yağ eksilmesi var mı birde onu kontrol edip yazabilir misiniz

   • Hayır yok ve yağın kaykanlıgıda cok iyi

    • Avatar Muhittin SERDAR

     suda yağ, yağda su , yağ eks,iltmesi yok,

     sadece su eksiltmesi ve beyaz duman atma problemi var, yani direk conta denemez fakat contadan değildir de diyemeyiz.. kontrol edilmesi gerek.

   • Kafami karistiran su araba conta yakmis dedi usta fakat yagi suya karistirma veya suyu yaga karistirma kesinlikle yok bugun yedek depoyu doldurdum ve 10 km gittim yogun beyaz duman ve doldurdugum su bitmis 1 lt reye yakin su ekledim kacak falanda yok

    • Avatar Muhittin SERDAR

     bu durum contanın ne derece yandığına göre değişir. bu nedenle ustanız haklı da olabilir. eğer tam emin değilseniz başka bir ustaya daha aracı kontrol ettirip teyit ettirin

 4. Pegout 206 1.4 xr araçta su eksiltmesi var sürekli hararet 100 civarında yedek su deposunda da balçıklanma gibi birşey var

  • Avatar Muhittin SERDAR

   Anlattıklarınız klasik conta yanıgı belirtileri fakat yine de detaylı kontrol edilmesi gerek. büyük ihtimal con ta olabilir.

 5. Merhaba aracım 2004 model opel meriva. Aracın tek kullanıcısıyım ve hiç hararet yapmadı hatta 95 derecenin üzerinide hiç görmedi.Araç haftanın 6 günü ilk çakışta çalışırken 1 gün gecikmeli çalışıyor. Egzostan su atıyor özellikle sabahları beyaz renkli bir duman görülüyor. Sabahları hareket ettikten 50 metre sonra bi tekleme olup sonra topluyor. motor gücü genelde iyi olmasına rağmen bazen bi düşüklük oluyor. Acaba conta yakmış olabilir mi yoksa başka bişeyin mi göstergesi?

 6. Bu tekleme olayı sabah ilk çalıştırmada araç daha benzinde iken oluyor. Gaza çok yüklendiğinizde egzostan su atabiliyor ve motordan normaldekinden daha çok tık tık ses geliyor. Motorda rampadaki çekiş gücünde bi düşüklük hissediliyor. 1 yıl içerisinde 2 kez bujileri değiştirdim ateşleme ile ilgili olabilir diye ancak buradaki ustalarda tam olarak yorum yapamıyor. Araç 165000km de ve 2009 yılından beri ben kullanıyorum.7000km önce triger setini komple yenilettim. Bazı arkadaşlar eğer triger takılışı esnasında iyi yapılmadı ise motoru yer ifadelerinde bulunuyolar ama burdaki en iyi olan ustaya yaptırdım. Motorun da arıza olmasından korkarım, Durum bundan ibaret. 🙂

  • Su azalmıyorsa, su atması pek önemli bir durum değil yakıtı daha iyi yaktığının göstergesi. Oksijen sensörünü temizlenttiniz mi ? Aracınız turbolumu ?

   • Avatar ayşe yıldız

    aracım opel korsa 2000 serisi motor 1.4 bir hafta önce srg valfi değişti bu arada usta karbrötör çatlak onuda değiştirdim birde rölanti otamatiğimi değiştirdiini söyledi bunlardan sonra araç su kaybediyor kısa mesafede aractan koku geldi kenera cektim su eksilmiş10/15 dakika sonra suyu ekledim ve eve geldim ertesi gün aracı çalıştırmadan önce suyu kontrol ettim su eksik suyu tamamladım yağında sorun yoktu aracı çalıştırdım araç çalışmadı utaya anlattım conta yakmış dedi önceden hararet sorunum yoktu bu işlemlerden sonra oldu bana yardimci olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 7. Su azalması mevcut değil, Oksijen sensörü ile ilgili her hangi bir bilgi verilmedi şimdiye kadar. Aracım turbolu değil. Sizce aracın motor istemesi durumu olabilirmi? burda bizim tamirciler maalesef biraz kazanç elde etmek için olmayan şeyleri varmış gibi gösterdikleri söyleniyor. Araçlarla ilgili bilgim olmaması nedeni ile önce sizden yardım alıp usta ile görüşmek istiyorum.

  • Motor istemesine neden olabilecek bir arıza gözükmüyor. Bujileri değiştğinizde tekleme kesilmişmiydi? Bu durum sadece benzinde oluyor değil mi ?

   • Evet bujileri değiştirdiğimde tekleme kesildi, sadece benzinde bu tekleme sabahları oluyor sonradan böyle bir tekleme olmuyor. Sabahları %90 ilk çalıştırmada marş alıyor ikinciye gerek kalmıyor. Sadece çok soğuk havalarda 2. marşı isteyebiliyor nadiren. Su eksiltmiyor. Ekzostan tan sürekli, normalden fazla duman çıkıyor ama kış olması nedeni ile bu beyaz renkli dumanın normal olduğunu söylüyor herkes.

 8. Evet bujileri değiştirdiğimde tekleme kesildi, sadece benzinde bu tekleme sabahları oluyor sonradan böyle bir tekleme olmuyor. Sabahları %90 ilk çalıştırmada marş alıyor ikinciye gerek kalmıyor. Sadece çok soğuk havalarda 2. marşı isteyebiliyor nadiren. Su eksiltmiyor. Ekzostan tan sürekli, normalden fazla duman çıkıyor ama kış olması nedeni ile bu beyaz renkli dumanın normal olduğunu söylüyor herkes.

 9. Merhaba 2 yıllık lada Vega kullanicisiyim elim anahtar tutuğu için birçok işinde kendim yaptım, aracının doktoru gibiyim. Dün yoğun trafikte hararetin kırmızınin ortasina geldiğini gördüm (lada da fan 102 derecede açar) ve fan soğutmayı yetmedi çektim kenara radyatör hortumu patlamış içerisinde %70 antifiriz olan su tamamen boşalmış, açtım kaloriferi ve yedek su deposuna ortalama 4 lt su döktüm sicaklik 90 düştü ve hortumu kesip ekletip yola devam ettim, sonra antifiriz ekleyip havasını aldım, su da yada yağda şimdilik değişim yok bu conta yağını anlamanın başka yolu yokmu?

 10. Merhaba, arabam 1995 model toyota rav4 3 kapı.
  1. Motor contası yanmışsa tamir maliyeti nedir?
  Yanında devridaim vs.. değişecekse onların fiyatı nedir?
  2. Motor yapılması getekiyorsa ne maliyet çıkar? Bunları işçiliksiz ama parça fiyatlarıyla verebilirseniz çok çok memnun olurum. Emekliyim, aldanmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

  • Sedat bu durum yapılan işe göre değişir. Burdan aracı görmeden bir fiyat vermesi uygun olmaz. Araç başında farklı ustalardan fiyat öğrenmeniz daha mantıklı olur.

 11. Slm ustam lada vega aracima antifizsiz susuz bindim aylarca,sukabinda köpürme yag karisimi var.birde motor yag damlatiyor.conta yaktigimi soyluyorlar fakat hararet 90ni gecmiyr

  • Ramazan bey, okumaya başladığımda conta yanığı aklımdan geçmedi değil. Köpürme, yağ karışımı gibi sebepler conta yanmasını güçlendiriyor.

 12. Merhaba aracının yağ dolum kapağında insaatlarda kullanılan genleşen köpüğe benzer köpük oluşuyor şu eksiltme felan yok sebebi neler olabilir acaba

 13. Merhaba! aracım 2007 golf 1.4 tsı dün su eksik uyarısı verdi ustaya götürdüm suya yağ karışmış ve motor yağı Tahin şekline dönmüştü conta yakmıştır diye düşünüyorum ama usta yağ soğutucusu olma ihtimali yüksek dedi. Önce soğutucuyu değiştirecez dedi ondan olmazsa contaya bakacaz dedi. Pek anlamadığım İçin fikir almak istedim yağ soğutucusunun arızalı olup olmadığını değiştirmeden anlamak mümkün değil mi acaba ? Bir de üst kapak conta yakmışsa tahmini ne kadar masraf çıkar

 14. Aracım reno12 aracım ilk başta motorda duman çıktı sonra suyun olmadığını fark ettim ve usta su koydu ama zor aldı suyu ilk marşta çalışmıyor araç conta yakmış dedi bana 500 TL bir fiyata çıkarttı bu 800-900u de bulur dedi reno12lerde conta yanmasinda çıkabilecek fiyat nedir acaba

 15. Aracim 2000 model Fiat brava . Termostat bozulmasından kaynaklanan hararet yükselmesi olmuştu . Termostati degistirdim fakat bir sure sonra araç çekişten dustu ve beyaz duman atmaya başladı. Ayrı yeten egzozdan su damlıyor . Araç conta yakmış olabilir mi

 16. Selam aracim 2000 model honda ies iki gün öncesine kadar her şey normaldi fakat simdilerde arac su eksiltip egsozdan buhar şeklinde bir bulut buharı çıkıyor motor titreyerek çalışıyor bende conta yanık galiba diyip aracı çalıştırmıyorum

 17. Selam aracım 98 model tipo 1.6 mpi motor aracım hiç hararet yapmadı ama su eksilmesi var birde yağ çubuğuna baktığım zaman ucunda kıremsi tortular geliyor sebebi ne olabilir

 18. mrb arkadaşlar benim aracımda 2012 opel astra h kasa lpg li benim arcımda sabahları özzellikle hava soğukken çalıştığında tüpe geçtikten sonra tekleme yapıyordu bende yaklaşık iki ay önce bir lpg ustasına gösterdim ve bu opellerde kronik bir sorun dediler yani ara ara yapabilir dedi tüpte bir ayar yaptı kısmen geçti azaldı gibi tekleme daha sonra yaklaşık 20 gün önce suya baktım suyu su seviyesi iyiydi radyatörde ve fakat dün suya baktığımda araba da çok az yarım su bardağı kadar su kalmıştı ve hemen su ekledim araca ve daha sonra bekledim ve suyun yağlandığını gördüm arabada acaba ne sorun vardı bilgi verebilir misiniz lütfen

 19. Merhaba aracım 2000 model pejo partner sürekli su borularında patlama oluyor ayrıca sabahları arabayı çalıştırırken çok zor çalışıyor ve beyaz duman atıyor cevaplarsaniz sevinirim

 20. Öncelikle meraba aralık ayında 97 model kartal S satın aldık araın çekişi ve gidişi gayet iyiydi fakat araç bana bu anormal şekilde fan açmaya başladı bişeylerden şüpheleniyordum fakat konduralıyrdum ama geçen hafta 5 dk çalışmayla hararet 139 a gelmiş ama fan çalışıyordu eve gelene kadar idare ettim geldiğim de diğer gün sabah aracın suyunun kalmadığını farkettim ve suyunu doldurdum 4-5 gün kadar aracın harareti 90 ı asla geçmedi ama bugün aracın harareti öyle bi fazlada kullanılmadı gece yola gidicektim baktığımda 5 dk lık çalışmayla tekrar 130 a çıktığını gördüm ama suyuna henüz daha bakamadım var mı yokmu bittimi diye bana neyden kaynaklandığını ve ne kadar masraf tutabilceğini söyleyebilirmisiniz iyi günler..

 21. Merhaba 98 model doğan slx var arac radyatördeki su azalıyor 1 dk sonra radyatörde su kalmıyor ve yedek su kabındandan lakırdıyor motor yağı normal su almamış neden olur maddiyat cokmu cıkar ona göre sanayi ye cektirerek götüreceğim yardımcı olursanız cok sevinirim

 22. aracım 2008 model 308 pejo radyatrun alt hortumu yırtılmış hararet muşuru en alttaydı bu şekılde ortalama 50 km sonra duman çıkmaya başladı o zaman fark ettim yağ kapagı erımıs yerınden cıkmıs her tarafa yag bulaşmış hortum taktım fakat suyu tamamlamak için su ekledıgımde suyu gerı atıyor conta yanmısmıdır veya baska ne sıkıntılar olusmus olabılır tesekkurler

 23. Opel corsa 1.2 motor aracımda önce çok az beyaz duman sonrada motor suyunda kaynama olduğunu fark ettim tahliye borusunda su atıyordu Aracımda ne gibi sorun olabilir Conta yakmışmıdır Acaba? Teşekkürler

 24. Merhaba aracım hundy aksent bugün aracın ön kaputundan bi anda patlama sesi geldi ve araç hızını kendi kendine düşürerek durdu suyun gittiği o hortum yanarak patlamış contasida yanmış kaça mâl olur ustanın contayi degistirmesi

 25. Avatar Burak DEMİR

  Araca ilk bindigimde hafif bir koku vardı daha sonra 3 km gittiğimde aracın harareti çıktı sağa çektim radyatörü açınca suyun rengi sariydi. Suyu elime degdigim de yapiskanligi felan yoktu. Conta yakmış mıdır aracım 2005 model Megane 2

 26. Merhaba. Öncelikle yazınızı okudum gayet açıklayıcı ve anlaşılır. Çok işime yaradı ve bende conta yakmış olabilirim. Aracim 99 model toyota corolla hatchback. Su hortumu patlattı su ilave ederek yoluma devam ettim ortalama 100 km. Ancak ilk 40 km de ilave ederken yağın eksik olduğunu fark ettim. 3 litre yağ ilave ettim.akabinde 30 km sonra hararet yükselmeye başladı tekrar su ilave edip hararet düşünde yoluma devam ettim.yolculugu gece yaptığım icin ustaya gidemedim. Sabah göturdum hortumu değiştirdiler ancak devir daim pompasının üzerinde bi delikten su eksittigini söylediler. Küçük bi ilçe olduğu icin biz yapamayız deyip il merkezine yönlendirdiler. Üzerine gidebilirsin ama suyunu takip et başka sıkıntısı yok dediler. Bende akabinde 20 km lik yola giderken 3 defa su ilave etmek zorunda kaldım. Su eksiltti. Zaman zaman çekişten düştü tekler gibi etti. Gazlı arabalarda düşük devirdeyken gaza basınca hoplar gibi yaptı. Conta yakmiş mi. Maliyet ne olur

 27. Slm ustam 96 model bmw e36 3.16 m43 motor arac gecen park ettim kontagi kapadim bi anda buhar kapladi tum su bosaldi flans borusu kirilmisti bloga giden hortumun ucunun girdigi yer yag cubuguna ve motora baktim krem rengine krem kivaminda parcaciklar vardi bmw servise biraktim conta yanmis us kapak taslama ve conta deyisimi kurtariyor birde bi yerde curume olmus orayi kaynaklayip test etmisler yag antifiriz ivir ziviri 1500 2000 tl nin arasi dendi tutar normalmi fiyat yer istanbul tsklr

 28. Avatar Erdem Kalkan

  Selamlar aracım 190e 2.0 aracımda radyatör üst hortumunda şişme oluyor üst devirlerde tekleme yapıyor sebebi nedir , silindir kapağında veya kanallarda problemmi vardır ? Masrafı ortalama ne olabilir.

 29. Selamünaleyküm ustam 98 model opelcorsam var 1.48walf aracımda gözle görülebilşrbi su kaçağı vsrdı ustama götürdüm hortumları değiştirdi ve aracım tekarar su eksiltmeye başldı ve suyun aktığı yeri gözle göre biliyordum tekrar götürdüğümde ise conta yanık dedi anlayamadım dedim araç hiçi hararet yaptırmafım dedim antifirizden dolayı dedi araca suyla binilmiş dedi sende antifiriz koyunca conta yandı dedi ve anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz

 30. Avatar Hakan Doğruman

  Aracim marea liberty 1.6 conta yakmis.usta conta ust kapak taslama v kayisi ve triger degistirecek.2000 tl diyor.cok degilmi.tesekkurler.hayirli işler

 31. Opel Corsa 1.4 2011 model benzinli aracimda su eksiliyordu sürekli. Hararet lambası yandı. Servise götürdüm. Devir daim değişecek dediler. Değişti. Sonra test etmişler. Motorun conta yaktığını söylediler. Bunun maliyeti ne olabilir. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

 32. Honda civic 2006 otomatik lpg li aracın conta yaktı usta üst kapak taşlama gidecekleri ve ortalama 4000 bulurken size normal fiyat mi ???

 33. 1996 model şahin s var araç şu eksiltiyor
  her calistirmadan once suyuna bakıyorum ve her seferinde su koyuyorumu staya sordum conta yanmış dedi yaklaşık 1 aydır geziyorum araçla maliyet ne kadar çıkar teşekkür ederim

 34. Merhabalar
  Aracım Swift 2001 1.3 glx hb conta yaktı tamir edildi 400 km sonra sübapları sıkıldı ayar yapıldı.araç çok sesli çalışıyor.yakmadan hemen önce yağını castrol olarak değiştirmirim. usta yağın yeni seğiştirme dedi ama başka bir usta yağa su karıştırmıştır mutlaka değiştir diyor ne yapmalıyım teşekkürler

 35. Slm megan 2 aracım motor hava üretiyor kalorifer işitmiyor diye bakarken yedek su deposuna kapağı actikmi suyu geri veriyor depoya hortumlar basınç la düşüyor neden oluyor yardım edin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba