Distribütör Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır


Sponsorlu Bağlantılar
Distribütör Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır
4.3 (85.45%) 11 votes

Distiribütör, araçlarda bobinden aldığı elektriği, bir makara (Tevzi Makarası) vasıtası ile zamanlama sırasına uygun bir şekilde bujilere aktaran bir parçadır. Söz konusu parçada arıza baş göstermeye başladığında ateşleme sistemi düzgün çalışmayacak ve bu durum araç sürücüsüne oldukça belirgin belirtiler verecektir. Bu yazımızda Distiribütör arızası nasıl anlaşılır detaylıca öğrenebilirsiniz. Not : Distribütör Kapağı Arızası Nasıl anlaşılır yazının en altında bulunmaktadır.

Distribütör Arızası Nasıl Anlaşılır

Yukarıda da belirtildiği gibi arıza baş gösterdiğinde araçta radikal değişimler olacaktır. Bu değişimleri iyi takip ederek arızalı parçanın tespitini yapabilirsiniz. Araç sahipleri için ortaya çıkabilecek belirtiler aşağıda listelenmiştir.

Distribütör Arızası Belirtileri Nelerdir?

Araçta ateşleme sırası bozulabilir bu durum tekleme, gaz yememe ve stop etme sorunlarına neden olur
• Araçta LPG var ise hem benzinde hem de lpg’de sorunlar aynı anda görülecektir.
• Hava filtresine geri tepme şeklinde ufak parlamalar görülür (Hava Patlaması)
• Araç Çiğ Yanmamış Yakıtı Egzozdan Atacak ve Bu durum Egzozda Patlamalara Neden Olacaktır
• Araç Yüksek Devirlere Çıkarken Zorlanır
• Performans Düşer
• Yakıt Sarfiyatı Artar
• Tamamen Arızalandığında Araç Hiç Çalışmayacaktır
• İçerdeki Tevzi Makarısı Arızası ve Kırılması Sorunları Yaşanabilir
• Egzoz Emilsyon Değerleri Yükselir
• Benzin Kokusu Görülebilir
• Motor Sarsıntılı ve gürültülü Çalışabilir.

Bu belirtiler arazanın durumuna ve çeşitine göre farklı olarak görülebilir. Örneğin, bazı durumlarda araç sadece tekleme ve gaz yememe sorunları görülürken başka bir durumda araç tamamen çalışmayabilir. Bu distiribütörde meydana gelen arızanın çeşitine göre değişmektedir.


Sponsorlu Bağlantılar

Araçta en belirgin belirti ateşleme sırası ve zamanlamasının bozulmasına bağlı tekleme gaz yememe ve stop etme sorunlarıdır. Tamamen arızalanma durumunda ise araç hiçbir şekilde çalışmaz.

Sorunun belirtileri uyuyor ise distiribütörden kaynaklanıp kaynaklanmadığının tespiti için bujilere gelen akım kontrool edilir. Ateşleme sırası ve zamanlamaları kontrol edilir. Bir sorun var ise tamir yada parça değişimi ile sorun giderilmeye çalışılır.

Distribütör Kapağı Arızası Nasıl Anlaşılır

Distribütör Kapağı Çatlarsa Ne Olur ? : Bu durumda elektirik tevzi makarasından buji kablolarına aktarılmasında anlık yada sürekli hatalar ortaya çıkar ve ateşleme sistemi bozulur. Bu gibi durumlarda distiribütör sağlam iken sadece kapağı nedeni ile ateşleme kesilir. yukarıda verilen belirtiler ve Distribütör Arızası Nasıl Anlaşılır maddeleri bu arızada da aynen görülecektir.

Distribütör Kapağı Tam Kapanmazsa Yada Yamuk Kalırsa Ne Olur : Distiribütör kapağının içinde, araç egzantirik (kam) miline bağlı şekilde dönen tevzi makarası bulunur. Bu parça yüksek devirlerde hareket etmektedir. Bu nedenle kapağın tam kapatılmaması, yanlış kapatılması yada yamuk kalması gibi durumlarda söz konusu makara dönerken kapaga temas ederek kırılacaktır. Bu durum ateşlemenin tamamen kesilmesine neden olarak aracınızın hiçbir şekilde çalışmamasına neden olur. Çözümü için ise sadece tevzi makarası değiştirilerek kapak doğru bir şekilde takılmalıdır.
Birçok distiribütör kağağı arızası durumlarında genellikle yetkisiz yada usta olmayan kişilerce açıldıktan sonra düzgün kapatılamayan yada kapatılırken zorlanan ve kırılan parçalara sıklıkla rast gelinmektedir. Bu nedenle eğer bir tecrübeniz yok ise söz konusu parçaya hiçbir müdahale yapmamalı bir servise aracı çektirmelisiniz. Aksi halde farklı parçalara da zarar gelebilir ve maliyetiniz artabilir.

Sonuç Olarak ;

Tüm bu belirtiler farklı markalara ve modellere göre çeşitlenmekte ve her araçta farklı etkiler otaya çıkarabilmekte. Bu nedenle bu belirtiler ile birlikte distiribütörden şüphe editor iseniz öcelikle bir usta tarafından kontrol ederek arızalı olduğu onaylandıktan sonra parça değişimi yapılması gerekmektedir.

Bize Sorun Cevaplayalım

Araçlarda Distribütör Arızası Belirtileri nelerdir. Distribütör Arızası Nasıl Anlaşılır konumuza istinaden çatlama arızalanma tamiri ve maliyeti gibi aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum kısmına araç marka ve modelini de belirterek sorabilirsiniz. Sorulan sorulara günlük olarak cevap verilmektedir.

Sayfa Özeti
Distribütör Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır
Konu Adı
Distribütör Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır
Konu Açıklaması
Distiribütör Arızası Nasıl Anlaşılır Maddeler Halinde Distribütör Arıza Belirtileri sıralanmıştır. Kontrol Edebileceğiniz Kolay Maddeler listesi.
Yazar
Yayımcı
OtoServis
Yayımcı Logosu

Distribütör Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır” için 100 yorum

 • 24 Eylül 2017 tarihinde, saat 08:36
  Permalink

  Aracımin motorunu yikattiktan sonra aracim calismadi aradan 10 15 saat saat gcmesine ragmen calismadi . Bi kere aldi onda da gaz yememeye basladi calisirken allah canini aliyor . Ne yapmam gerekir tecrubesi olan veya anlayan arkadaslar varsa yardimci olabilirler mi ?

  Yanıtla
  • 24 Eylül 2017 tarihinde, saat 21:07
   Permalink

   Distiribitör ve bobin gibi aksamla, motor yıkanırken iyi bir şekilde izole edilmesi gerekir. ve Genelde benzinli araçlarda motorun yıkanması yerine özel uçucu sıvılarda temizlenmesi önerilir. Sudan kaynaklı bir problem gibi duruyor. Bobin, distiribütör kablolar, gibi tüm elektronik aksamı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun

   Yanıtla
 • 26 Eylül 2017 tarihinde, saat 23:52
  Permalink

  slm benim aracim 92 model 1.6 enjeksiyonlu distribütör e enerji geliyor ama cikis vermiyor bunun hangi parcasi degisirse calisiir elektironik atesleme sistemi var benim dusuncem atesleme modulu degisirse calisirmi cevap verirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • 27 Eylül 2017 tarihinde, saat 10:58
   Permalink

   elektronik ateşlemede distiribitör olmaz ki, sadece bobin olur,

   Yanıtla
 • 28 Eylül 2017 tarihinde, saat 10:27
  Permalink

  Merhaba; 94 model Toyota Corona aracım. LPG’de tekleme yapıyordu ilk zamanlar. Yokuş çıkarken ya da düşük devirlerde tekleme devam diyordu. Sonrasında benzinde de yapmaya başladı. Motor arıza lambası yandı. Zengin karışım yapmaya başladı. Beyin arızası deyip tamir ettiler. Baya pahalı malum. Enjektörlerden olması muhtemel diye Würth temizleyici ile ararbayı benzinde kullandım 1000 km kadar. Tevzi makarasının kırık olduğu anlaşılmıştı önceden onu da değiştirmişti usta. Şimdi anlayamıyoruz neden olduğunu? MAF sensörünün kablosunu çıkarsamda arıza lambası da yanmıyor eskiden yanardı. Beyin tamirinde iptal mi ettiler anlamadım. Araba düzensiz çalışıyor sizce ateşlemeden olabilir mi?

  Yanıtla
  • 29 Eylül 2017 tarihinde, saat 17:05
   Permalink

   map sensörünün soketini çektiğinizde çalışmada farklılık var mı yoksa aynı mı oluyor ?

   Yanıtla
   • 2 Ekim 2017 tarihinde, saat 16:32
    Permalink

    Map sensörünü değiştirdim. Değişiklik oluyor evet. Rolanti dengesizliği oluyor.

    Yanıtla
    • 2 Ekim 2017 tarihinde, saat 21:58
     Permalink

     o zaman bu sensörde problem yoktur. Aracı obd cihazına bağladığınızda hangi hata kodlarını veriyor acaba

     Yanıtla
 • 4 Ekim 2017 tarihinde, saat 00:42
  Permalink

  Araç 93 slx ilk çalışmada çok sarsıntı yapıyor aradan 1saat geçiyor tekrar çalıştırıyor gene sarsıntı yapıyor sizce dispiritor olabilirmi ısınınca sorun yok

  Yanıtla
  • 4 Ekim 2017 tarihinde, saat 15:25
   Permalink

   araç lpg’li mi? hem lpg’de hem benzinde yapıyor mu, biraz daha detay bilgi verebilir misiniz

   Yanıtla
 • 4 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:58
  Permalink

  Sayin ustam mrb Aracım 90 model taunus çalışmasında bı sikinti yok motorda hafif bir şekilde sarsıntı var ama yağ ykma,dumanlı üfleme veya eksoz dan siyah,mavi duman atma olayı yok yakıt yönünden de güzel hem benzin hemde gazda aktif çalışıyor lakin ilk çalışmada beş on dakika kadar çok sessiz ve performans çok iyi,motor sogukken fısır fısır ısınınca şikirti yapıyor sibob ayari yapildi,bobin değişti,ama bu şikirti yı kesemedik usta 4. Buji nin kablosunu çıkarınca motor tepki vermiyor ve o silindirin sibobu çalışmıyor dedi
  Buji yı ve kablosunu değiştirdim, ateşleme bujiye geliyor kontrol ettim ,sürat olarak 1,6 motor ama tüpte 160 a rahat çıkıyor yanlız çok dik rampalarda baya bi bayılma oluyor
  Bunlara dayanarak sizin değerli fikirlerinizi almak istedim biraz uzun oldu ama kusura bakmayın hayırlı geceler
  Saygılar..

  Yanıtla
  • 5 Ekim 2017 tarihinde, saat 11:24
   Permalink

   kaç numara yağ koyuyorsunuz, geelde ince yağ (0 ,30 ,, 5 ,30 ) kullanıldığı zaman da böyle şıkırtı sorunları ortaya çıkabiliyor. eğer motorda birşey yok ise (kontrol etmeden öneri yapamıyorum maalesef) yağı 10* 60 gibi bir yağ ile değiştirmeyi deneyin. Tabi sorun başka birşeyden de olabilir. Bu nedenle ilk olarak aracı kontrol eden ustadan tavsiye almanızı öneririm. Geçmiş olsun

   Yanıtla
 • 7 Ekim 2017 tarihinde, saat 22:03
  Permalink

  merhaba; Aracım 1,6 94model opel vectra. araçta teklemeyle beraber çekiş düştü. bu sorunu hem lpg de hem benzinde yapıyor. motorda sarsıntılı bir çalışma söz konusu değil. bor yıl önce disrubutor kapağını buji ve buji kablolarını degistirmistim. sorun bunlardan kaynaklı mıdır acaba

  Yanıtla
  • 8 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:56
   Permalink

   Olabilir de olmayabilir de. Bu tip arızalar genellikle birçok ateşleme öğesinden kaynaklı olabilir. Bu nedenle kontrol edilmeden bir kanıya varılmaz

   Yanıtla
 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 07:39
  Permalink

  Selamun aleykum ustam 94 dogan s var dispiratore parca sorun çıkardı degistirdim. Araba lpg de hiç gaz yemiyor ama benzinde yiyor bu sefer stop edip duruyor 2 sefer basmam da zor aliyor neden olabilir..

  Yanıtla
  • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 09:34
   Permalink

   Distiribütör olsa hem benzinde hem gazda sorun olması gerekirdi, İçinde sorun oluştu dediniz tevzi makarası sorunu mu oldu?

   Yanıtla
 • 18 Kasım 2017 tarihinde, saat 13:31
  Permalink

  Merhaba ustam bende 97 polo otomatik var benzin lpg seyir halindeyken gazdan ayagımı cektigimde devir saati 1500 e inince 1500 1800 arası devir saati gidip geliyor araba kendini ileri ileri atıyor sanki gaza basıyormusum gibi bogaz kelebegini temizlettirip bilgisayar ayarını yaptırtım ama sorun devam ediyor Distiriburatör den kaynaklanacagın söylediler.Sizin yorumunuz ne olur..Sayglarımla

  Yanıtla
  • 19 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:28
   Permalink

   rölanti sensörü, distiribütör gibi birkaç parça buna sebep olabilir. Araç hem benzinde hem lpg’de aynı sorunu yapıyor mu peki, ? ona göre daha detaylı bir cevap verelim

   Yanıtla
   • 19 Kasım 2017 tarihinde, saat 19:17
    Permalink

    Hem benzinde hem LPG de aynı sorunu yapıyor

    Yanıtla
   • 22 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:29
    Permalink

    arac hem lpg hem benzinde aynı sorunu yapıyor

    Yanıtla
 • 4 Aralık 2017 tarihinde, saat 09:34
  Permalink

  Merhaba, 95 Model Şahin aracım ara sıra LPG de kullanırken stop ediyor aracı bir kaç kez stop edip çalıştırdıktan sonra sorun çözülüyor LPG diyaframı değiştirdim ancak sorun yine çözülmedi özellikle 5.vites de giderken ayağımı debriyaja bastığımda stop ediyor sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.

  Yanıtla
  • 5 Aralık 2017 tarihinde, saat 14:46
   Permalink

   inanın onlarca farklı neden bu soruna yol açabilir. detaylı kontrol edilmesi gerek

   Yanıtla
 • 4 Aralık 2017 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  Slm 97 model sahin s aracim var araci calistirdigim anda patirtili calisiyor rolantide calisinca tekliyor gibi sanki elektirik kesilip geri geliyomus gibi viteste gittigim zaman kakiliyor bi duruyo bi gidiyo

  Yanıtla
  • 5 Aralık 2017 tarihinde, saat 14:49
   Permalink

   buji, buji kablosu, bobin gibi birçok nedenden bu sorun kaynaklanabilir. öncelikle buji ve buji kablolarını kontrol ettirin. bujilere akım geliyor mu bakın.

   Yanıtla
 • 10 Aralık 2017 tarihinde, saat 20:53
  Permalink

  Selamun aleyküm 1998 mazda 323familia otomatik vites aracımın motorunu yaptırdım ama araçda rölanti bozukluğu vardı araç bir hafta kadar tamircide motor yapıldıktan sonra kontrol amaclı kalmıştı ve bana aracın işi bittiğini alabileceğimi söylediler bi arkadaşım almıştı işimin yoğun olması sebebiyle araç otomatik olduğu icin vitese alınca stop ediyordu bende ustayı aradım ve durumu anlattım aracı götürmemi gaz ayarı yapacağını söyledi ve iş çıkışı gittim ve ne yaptıysa aracın gazını ayarlayamadı ve bu arada benzin bitti benzin getirdik bu seferde akü bitti aksilik üstüne aksilik saatte geç olmuştu ve usta ertesi gün bakacağına geç olması sebebiyle ben ayrıldım iş yerinden ertesi gün gittiğimde ise aracı calistiramadiklarini söylediler elektiriksel bi sorun olduğunu söyleyerek elektirkciye gittik tesisatını beynini a z ye her tarafını kontrol ettirsin ve şuan araç elektirikcinin işyerinde yatıyor distribütör sıkıntılı denildi iki adet farklı yerlerden distribütör getirttim ilkini taktik 5 dakika kadar çalıştığını stop etti 2.yi taktılar ondada aynısını yaptı üzerindeki orjinali takıyorlar ateşleme var benzin pompası benzini basıyor buji yeni kabloları iyi dediler sizce neden olabilir gazkelebeginden yapma gibi bir durumu varmı aceba bir fikrinizi almak isterim vereceğiniz bilgi icin şimdiden teşekkür ederim

  Yanıtla
  • 18 Ocak 2018 tarihinde, saat 08:22
   Permalink

   Hocam merhabalar,acaba araca nerde motor yapıldı?

   Yanıtla
 • 12 Aralık 2017 tarihinde, saat 09:31
  Permalink

  selamınaleykum ustam arac 2000 civic aracım normal çalışırken aksam parkettık sabah tekrar işe gitmek için calıştırmaya calıstım fakat arac calışmadı. cekıcı ıle aracı sanayıye götürdum distiribütör e bakıldı sanayıde usta araba ateşlemeyı kesmıs dedı söktü içinde bi kabloyu cıkardu tekrar taktı sonra ınce bı zımpıra yaptı taktık araba calıştı gun içinde sıkıntı yok tekrar aksam ewe geldım bıraktım sabah yıne aynı sorunla karslaştım. acab sorun tam olarak nedır. cevabınızı beklıyıorum teşekkurler

  Yanıtla
  • 12 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:25
   Permalink

   parçanın içinde ne gibi bir sorun var kontrol etmeden bir şey söylemek çok güç.

   Yanıtla
 • 12 Aralık 2017 tarihinde, saat 19:51
  Permalink

  Merhaba aracim 96 model toyota corolla enjeksiyonku modeli.araba rampalarda performans kaybi oluyordu. Motor durumum cok iyi siboplar felan kontrol edildi araliklar tölerabs dahilinde buji ve kablolari yeni.gecen gun bi test yaptim buji kablolarini arac calisirken her silindirden tek tek cekerek ucuna plastik sapli bir tornavida takarak motorun kurbrator kapagina yaklastirarak kivilcimina baktim 1-2-3 sirasiyla hepsinin kicilcimi yaklasik 2 cm den kesintisiz mavi kivilcim atiyor. Ama en sondaki yani 4.buji kablosunu cektip denedigimde kesintili bazen kesik kesik kivilcim attigini gorsum ve 1 cm den zor atti bazen hic atmadi. Ben tevzi makarasi ve disbtr kapagindan suphelendim. Kapak icindeki 4 tane diyot curuf baglamis ve dipleri erimiş ben bunlari temizledim ama birsey degismedi.sizce problem kapak ve tevzidemi yoksa baska yerden yapabilirmi.tavsiyeniz ne olur.

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2017 tarihinde, saat 22:00
  Permalink

  Yanı hocam içinde bi parmak boyu kadar cif li kablo var aradaki akım geçişini sağlıyor galiba . Birde platin ucu galiba onu.zimparaladik ama bir gün sona. Yine aynı sknti oldu araç çalışmıyor . Şimdi. Sıfır takacam.ama kafam karışıyor taktıktan so ra yine olursa.diye hocam

  Yanıtla
 • 14 Aralık 2017 tarihinde, saat 09:59
  Permalink

  usta merhaba,,bende 1990 model opel corsa 1.4 platinli distribütör aracımda ,hareket halin de iken ansızın aşırı sert silkeleme gaz yememe patlatma ve stop etme oluyor bazen de gün boyu ne çalışmasın da nede gidişin de sorun olmuyor ama bazen de gün için de ard arda bu silkelemeyi yapıyor. buji ve kablolar,tevzi makarası ve kapağı,bobinde sorun görünmüyor. ancak distribütör tevzii milin de biraz boşluk var bu platini bozuyor olabilirmi,platini yeniliyoruz yine yapıyor. araç silkelemeyi yaptığın da aracı durdurup 5 dakika bekledikten sonra çalıştırıyorum sorun kalmıyor ama ne zaman da bu silkelemeyi yapacağını da belli etmiyor. sorunum ne olabilir teşekkür ederim…

  Yanıtla
   • 20 Aralık 2017 tarihinde, saat 13:18
    Permalink

    benzin de bu sirkele sçok fazla stop etme sirkeleme bir anda gaz yemesi bir anda gaz kesmesi var evet lpg de ise sürekli yapmıyor arada bir yapıyor

    Yanıtla
 • 28 Aralık 2017 tarihinde, saat 08:33
  Permalink

  Usta benim araba tipo karbüratörlü 1.6 97 model 150_200 mt gitti boğularak stop etti tekrar tekrar denedim çalışır gibi oldu çalışmadı gaza aldım çalışır gidi oldu çalışmadı ortaya aldım yine denedim çalışır gibi oldu çalışmadı usta getirdim hava hortumu benzin hortumu gaz hortumu hepsine baktı deyişen bi şey olmadı ateşleme digiplex soketini çıkarıp taktı dispiretör kapağını açıp baktı bunlarla uğraşırken bujilere gelen elektirik te gitti

  Yanıtla
  • 28 Aralık 2017 tarihinde, saat 14:59
   Permalink

   Elektriksel durumuna baktınız mı?

   Yanıtla
 • 29 Aralık 2017 tarihinde, saat 11:32
  Permalink

  Hacam mrb.benim arac 97 model uno enjeksiyonlu.araba 1.viteste kalkista sarsintili kalkiyor.bunu sadece arac isisninca yapiyor.baski balata degisti.termostat arizaliydi arac hep 50 60 hararette kaliyordu hic bi sıkinti yoktu.termostat degisti simdi arac duzgun 90 derecede sabit.fakat sadece 1.viteste kalkislarda sarsinti ve titreme var sebebi ne olabilir.

  Yanıtla
  • 29 Aralık 2017 tarihinde, saat 18:24
   Permalink

   Sitemizde bugün bir kişi daha aynı durumdan yaşadığını iletti aynısını size iletiyorum.
   Ön akslar dan veya aks başları olabilir
   Motor takozlarından gelebilir
   Baskı balata tek taraflı olarak aşınma yapmış olabilir, bunun sebebi de baskı balatanın bastığı aynadır.

   Yanıtla
 • 5 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:15
  Permalink

  Aracim seyir halinde stop etti. Mars aliyor kisa sure sonra kendiliginde veya gaza dokundugum anda stop ediyor. Neden olabilir

  Yanıtla
  • 5 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:33
   Permalink

   Detaylı yazarmısınız araç tüplü mü ?

   Yanıtla
   • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 09:18
    Permalink

    bende aynı sorunu yaşıyorum aracım tüplü ama araç benzindeykende aynısını yapıyor

    Yanıtla
    • 18 Mart 2018 tarihinde, saat 12:21
     Permalink

     sorun halloldu aracıma tüpte çalışırken benzin kesici koymamışlar onun yüzünden motora hem benzin hem gaz gidiyormuş 60 tl karşılığında benzin kesici role taktırdım sorun kalktı ortadan

     Yanıtla
  • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 09:17
   Permalink

   Merhaba selçuk bey sorunu çözdünüzmü bende aynı sorunu yaşıyorum. rolatide çalışıyor ama gaza dokundugum anda yani basmak değil parmağımın ucuyla dokunayım yeter direk stop ediyor.
   Bu siteyi çok beğendim ilk defa rastladım bundan sonra bende buranın bir parçasyım

   Yanıtla
 • 7 Ocak 2018 tarihinde, saat 13:00
  Permalink

  Merhaba hocam bnde dogan 93 slx var arabanin buji kablolarini distributor kapagini degistirdim araba yurur halde gazdan ayagimi cektigimde egzoz patlatiyor acaba distiriborden mi kaynakli yarfimci olursaniz sevinirim.

  Yanıtla
  • 7 Ocak 2018 tarihinde, saat 19:36
   Permalink

   blow-off kullanıyosunuz araçta. Subaplardan olabilir bu arıza

   Yanıtla
 • 16 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:48
  Permalink

  1993 corolla 1.3 efsane aracıma sıfır lpg taktırdım aracımı tüpte kullanırken çok nadir sert bir şekilde tekleme yapıyo ve ufak bir patlama sesi geliyo ve tekleme kesilip anlık yola devam ediyorum hızım 70 üstü ise ve hiç bir sıkıntı yok benzinde böyle bir sorun asla olmuyo Aracm yap gibi akıp gidi yo sizce neden

  Yanıtla
 • 19 Ocak 2018 tarihinde, saat 01:01
  Permalink

  Selamlar 1999 Model Tofaş Doğan S aracımın bujilerini bosch marka kabloları opar marka distribütör kapağını da mako marka olarak kaliteli parçalar ile ustaya değiştirttim arabam lpg de nadir benzinde ise devamlı patlatma yapıyor bazen egzos tarafından yakıt kokusu alıyorum yakıt sarfiyatı çok çok arttı yakıt dayanmıyor artık 2 gündür arabamla gezemiyorum birsürü yere götürdüm karbüratör hava alıyor diyen var bujiler bu arabaya göre değil diyen var gaz ayarı yada subap ayarı yaptır düzelir diyen var en son gittiğim yer ise distribütörün içi dağılmış ateşlemeyi dağıtamıyor dedi daha 3 günlük bujinin altı simsiyah olmuş denemediğim ayar kalmadı hepsi yapıldı avans ayarı lpg ayarı sente ayarı hiç düzelme olmadı bazen devir dengesiz oluyor çekiş bile düştü aracı kullanasım dahi gelmiyor artık bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

  Yanıtla
  • 19 Ocak 2018 tarihinde, saat 02:38
   Permalink

   Tayfun bey, şimdi bu kadar usta gördükleri halde neler söylemiş ben görmeden ne söyleyebilirim. Ama arızaya neden bujiler olabilir.

   Yanıtla
 • 21 Ocak 2018 tarihinde, saat 12:16
  Permalink

  Merhabalar,aracım 95 şahin s araç ilk çalıştığında soğukken sarsıntılı çalışıyor hatta stop ediyor.ama ısınınca problem yok.gaz ayarı ve bujiler ve diğer bakımları yeni.yakıt tüketimi de fazla .bide ditribütörün içindeki plastik bir parçada ufak bi delik var. Acaba sorun nerede🤔

  Yanıtla
 • 22 Ocak 2018 tarihinde, saat 08:57
  Permalink

  Sayın ustam kafayı yemek uzereyım aracdan sogudum 2,0 honda accord vtech motor 2000 model aracım ıle 160 km ye kadar sorun yok lakın sonrasıda yok gecmıyor tum bakımları tam bujı yag filitre motor testıne soktum komperasyon 160-160-150-150 cıktı devırsaatı gıbı olcerden bır yenılemedıgım havafılıtresı kaldı onuda 6 ay oldu dıyebılırım fazla arac kullanan bırı degılım temız duruyor aracımda ıse rolantıde ıken devır saatı 9 da olmasına ve hıc oynamamasına ragmen sarsıntı var hareket halınde hıc bırsekılde sorun tıtreme yok takı tamamen ısıklardaa durana denk arac uzun yolda vardıgım yere gelınce tıtreme yok denecek kadar azalmakta takozlara baktırdım subab yanıgı dendı yapıldı gaz kelebek temızlendı arazcım otomatık dıstırıbıtor arızası benım duruma uyuyor lakın bılgınıze ve tecrubelerınızden yardım beklerım…

  Yanıtla
  • 22 Ocak 2018 tarihinde, saat 21:37
   Permalink

   Okan bey, ben yazdıklarınızdan bir şey anlamadım. Araç rölantide titreme ve uzun yolda ki olayı anlamadım. Sorunu siz anlayacağınız şekilde yazmışsınız Okan bey 🙂 Sizden ricam biraz daha durumu açabilir misiniz. Kısa özetleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 23 Ocak 2018 tarihinde, saat 08:36
  Permalink

  kusura bakmayın 2,0 honda accord vtech motor 2000 model benzin-lpgli tam otomatik aracım var aldığımdan beri yaklaşık 3 yıl oldu rolantide iken sarsıntılı bir şekilde titreme var 4 uncu bujı tepkimesiz olunca subap yanıgından dendi komple subablar değişti olmadı subap ayarı yaptır dedi yine olmadı motor takozları kontrol ettirdim sorun yok gaz kelebek temızlıgı dendı yaptırdım aynı şekilde titreme benzinde ve lpg de devam ediyor honda motor ustası bu titremenin normal olduğunu söyledi alışmaya çalıştım bu zamana kadar aracımla hıc 160 km hızı geçmemiş iken su 6 aydır aracı test ediyorum ne yapsam benzin ile de lpg ile de 160 km hızı üstüne aracım çıkmıyor motoru buji yuvasından komperasyon testi yapıldı 160-160-150-150 değerler cıktı bujiler de yanık görüldü değişti tüm bakımları tam olan 147 beygir aracın 160 kmh geçmemesi sınır bozucu distiribütör arızası benim duruma uyuyor lakin bilginize ve tecrübelerinizden yardım beklerim…

  Yanıtla
 • 24 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:14
  Permalink

  Ustam bende 91 Tempra var ama arızayı bir şekilde gideremedik seyir halindeyken yüke bindiğinde yani belli bir devire geldiğimde silkeleme yapıyor yakıtta çok aşırı sarfiyat var hem LPG hemde benzinde yapıyor ikisinde de aynı şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
  • 25 Ocak 2018 tarihinde, saat 03:51
   Permalink

   Sedat bey, bu arızayı buradan bakmadan bir işlem söylemek doğru olmaz bir çok sebep var.

   Yanıtla
  • 9 Mart 2018 tarihinde, saat 18:18
   Permalink

   Aynı sorun bende de var
   Disbiritöre baktın mı

   Yanıtla
 • 30 Ocak 2018 tarihinde, saat 23:25
  Permalink

  bende 94 model mazda 323 var aracım patlatarak çalışıyor sarsıntılı ve gürültülü bir şekilde bi kaç usta gezdim her kafadan farklı ses çıktı yok siboptan yok knraktan yok gömlekten en son gösterdiğim usta bujileri kontrol edip değiştirdi ilk bir kaç dakika çalışması düzeldi sonra gene aynı şekil çalışmaya devam etti bu sorun olmadan evvelde arka camı açtığım da falan çok fazla çiğ lpg kokusu alıyordum distribütörden olabilir mi

  Yanıtla
 • 8 Şubat 2018 tarihinde, saat 12:46
  Permalink

  merhablar. aracım 2001 model mazda demio. aracım sarsıntılı çalışıyor ve distribütörün içinden çıt çıt diğe ses geliyor acaba sıkıntı distribütördemi ve bu arızayı oto tamircisine yoksa oto elektrikçisine mi yaptırmam gerek?

  Yanıtla
  • 9 Şubat 2018 tarihinde, saat 02:01
   Permalink

   Bu durumu bujilerden yapabilir. Oto tamircisi durumu halledebilir.

   Yanıtla
 • 9 Şubat 2018 tarihinde, saat 01:53
  Permalink

  Aracım BMW e36 1994 Model 3.20 Vanossuz Motor.
  Aracımın Altta Üstte En Ufak Üfleme Yok. Motoru Saat gibi. Fakat Aracım Mavi Duman Yani Yağ Yakıyor. Motor Soğukken Daha Fazla Motor Isınınca Azalıp Siyahla Maviye Dönüşüyor. Yanık Yağ Kokusunu İçerye Veriyor. Su Eksiltmeside Fazla Ama Yağa Su Karıştırma Yok. 10/60 Ve Bor Power Koyduk Ama Dumanı Kesemedik Sorun Sizce Nedir.? Yeterli bilgiye sahip ustamız Yok Cevaplarsanız Çok Sevinirim..

  Yanıtla
 • 11 Şubat 2018 tarihinde, saat 01:42
  Permalink

  İlk önce selamün aleyküm 1996 model Broadway arabam var arabamı svyrm bir tek sorunu yağmurlu havalarda LPG ve benzin ilk marş çok zor alıyor zorla marş altırdıktan sonra vuruntulu bir şekilde çalışıyor baya bekliyorum vuruntu gecsin die vuruntu olduğunda gaza ani bastığında stop ediyor, ısıntıktan sonra vuruntu geçiyor
  Sadece yağmurlu havalarda yapıyor…
  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR.

  Yanıtla
  • 11 Şubat 2018 tarihinde, saat 05:07
   Permalink

   Aleykümselam Murat Bey, Ateşleme sistemiyle ilgili bir durum gözüküyor.

   Yanıtla
  • 17 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:43
   Permalink

   Merhaba 1995 skoda felicia var bendede ayni anlattiginiz sorun var bir turlu cozemedim ustalar sorunu bulamadi siz yaptirdinizmi acaba

   Yanıtla
 • 21 Şubat 2018 tarihinde, saat 14:22
  Permalink

  İyi günler aracim 93 lada samara mars yaparken bazen hiç enerji yokmuş gibi mars basmıyor kontak aç kapa yapıyorum çalışıyor mars kesmesi oluyor mars motoruna baktirdim sorun yok distribütör yeniledim yine aynı sorun var

  Yanıtla
 • 25 Şubat 2018 tarihinde, saat 08:37
  Permalink

  İyi günler arkadaşlar aracim94şahin aynı yazılanlar gibi aracim bundan2 ay öncesi bi patlama sesi geldi gazdan düştü gaz yememeye başladı usta değiştirdi distribütör kapağını düzeldi bugün yine aynı sorun oldu patlama sesi geldi gazdan düştü gaz yememeye başladı sizlere sorum yine aynı sorunla karşılaştım

  Yanıtla
 • 2 Mart 2018 tarihinde, saat 01:41
  Permalink

  Aracım 2000 model astra g marş basıyor çalışıp tekrardan istop ediyor

  Yanıtla
 • 6 Mart 2018 tarihinde, saat 23:37
  Permalink

  94model dogan slx yolda gıderken stop edıyor soğuyunca çalışıyor

  Yanıtla
  • 15 Ekim 2018 tarihinde, saat 22:03
   Permalink

   Dısbıratorun uzerındekı sogutucu modul arzalı senın

   Yanıtla
 • 6 Mart 2018 tarihinde, saat 23:40
  Permalink

  94model dogan slx yolda gıderken stop edıyor soğuyunca çalışıyor yardımcı olursanız sevınırım

  Yanıtla
 • 9 Mart 2018 tarihinde, saat 18:11
  Permalink

  Merhaba!
  Aracım 99 Civic seyir halindeyken yaklaşık 3 bin devirde anlık yakıt kesmeler meydana geliyor
  Dururken hiç sorun yok hatta çalıştığını bile anlamak güç yani hiç sarsıntı Yok ama seyir halinde sürekli yapıyor
  Disbiritörden olabilirmi
  Ayrıca bi kere avans ayarı yaptırdım iki gün boyunca sıkıntı olmadı hatta çekişi düzeldi ama sonra tekrar yapmaya başladı
  Kesinlikle disbiritör den olduğuna emin olsam yenisini alacam ama emin değilim

  Yanıtla
  • 9 Mart 2018 tarihinde, saat 18:14
   Permalink

   Çekiş oldukça düşük ve silkeleme olduğunda vites değiştirince anlık düzeliyor ama yine aynı devire geldiğinde tekrar silkeliyor

   Yanıtla
   • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 09:28
    Permalink

    kandemir kardeşim bende aynı sorunu yaşıyorum honda civic 1993 si var zamanla vitesi değiştirincede sorun kalkmamaya başlıyor ve 2000 devire kadar düşüyor zamanla bu sorun ve stop etmeye başlıyor sürekli, admin kardeşimin müsadesi olursa telefon numrası ve e-posta adresini yazıyorum sorun hakkında iletişim kurup birbirimize fikir alışverişinde bulunmak isterim.
    fatihaktas058@hotmail.com
    05362743558

    Yanıtla
    • 18 Mart 2018 tarihinde, saat 12:18
     Permalink

     sorunu çözdüm distiribütörün içindeki tevzi makarasını değiştirdim 200, 200 devam 😀

     Yanıtla
 • 12 Mart 2018 tarihinde, saat 22:57
  Permalink

  95 model tipo s karbüratörlü aracı çalıştırdığımda. Devır ınıp ınıp cıkıyor. Araç hareket halide veya vites değiştirdiğimde gaz kesıyor arac 20. 30 km yol yaptığında çekişi düşüyor sizce sebebi ne olabilir buji ve kabloları yenı. Karburatör bakımını 4 ay önce yaptırdım.

  Yanıtla
 • 26 Mart 2018 tarihinde, saat 20:29
  Permalink

  98 brodway rn aracım var akşam bıraktığında yağmur yağdıysa yada çiğ bile yağsa sabah bastığında zor çalışıyor ve gaz yemiyor benzine alıyorum aynı sorun oluyor kalkışta zor titreme oluyor 3 ve ya 4 km sonra düzeliyor normal günlerde sıkıntı yok ne yapmalıyım tşk

  Yanıtla
 • 2 Nisan 2018 tarihinde, saat 23:45
  Permalink

  Hocam merhaba 1985 brodvay var.Aracim bazi zaman ilk calistirmamda titreme ve sonrasina teklemeye ve sonrasinda stop ediyor.ve 4 yada 5 saat sonra tekrar mars bastigimda kibrit gibi çakıyor.sicak havalarda sıkıntı yapmiyor.yardiminiz için şimdiden teşekürler.

  Yanıtla
  • 4 Nisan 2018 tarihinde, saat 22:32
   Permalink

   Soğuk havalarda jigle çekili mi çalıştırma yapıyorsunuz ?

   Yanıtla
 • 3 Nisan 2018 tarihinde, saat 08:01
  Permalink

  selamlar. aracım 2002 fabia araçta yağmurlu havada yada yıkadığım zamanlarda sanki motor su alıyorda kuruyasıya kadar olan zamanda tekleme gaz yememe aşırı çekiş düşüklüğü sallantı titrememe gibi ama 10 dakika gibi bir sürede sanki kuruyor düzeliyor .aklıma gelen disbiritör kapağı ama bilmiyorum.

  Yanıtla
 • 9 Nisan 2018 tarihinde, saat 13:08
  Permalink

  Ustam Merhaba 95 model 70s karbüratörlü uno var motor soğuk olduğunda özellikle sabah araç ateşleme yapıyor çalışıyor fakat çok kısa sürede stop ediyor hem lpg de hem benzinde cikle Çekili olduğu halde bu durum 6 defa marş etmeye kadar gidiyor aracın motoru ısındıktan sonra sorun bitiyor ama biraz tekleme yapıyor sizce distribütör arızası mıdır ilginize tşkler

  Yanıtla
 • 22 Nisan 2018 tarihinde, saat 22:26
  Permalink

  İyi akşamlar öncelikle,Aracım 2001 Honda Civic 1.6 ies.Aracımda Distribütörün içinden yağ geliyor.2 defa yağ kepçesinin değiştirdik.Yinede yağ geliyor, distribütörün içinin bir kısmı yağlanıyor.Önerilerizi bekliyorum,selamlar.

  Yanıtla
 • 2 Mayıs 2018 tarihinde, saat 23:18
  Permalink

  Arcim bozuk yolda gider gibi titriyor asiri derece yavaslarken daha cok yapiyor cvb niz icin simdiden tesekkurler

  Yanıtla
 • 3 Mayıs 2018 tarihinde, saat 16:31
  Permalink

  Merhabalar benim aracım fiat uno 70s aracimda 2 3 gun once devir saatinde kesilmeler oluyordu, dusup cikiyordu, tekliyordu arac. Yolda giderken stop eder gibi olup tekrar devam ediyordu çalışmaya sabah giderken yine aynisini araci okudugum universitenin otoparkina biraktim ve derse girdim ciktigimda arac 10 sn kadar calisip tekrar stop etti 4 5 kez calistirmaya calistim yine aynısını yapti. suan marş basıyor fakat araba calismiyor.arac okulun otoparkinda suan kendi imkanlarimla nasil tamir edebilirim. daha once buna benzer arizalar olmustu disbirutor soğutucusunu (modül) degistirdim sorun duzelmisti acaba tekrar ayni yerden midir sorun ?

  Yanıtla
 • 3 Mayıs 2018 tarihinde, saat 16:42
  Permalink

  1995 honda civic arabam birden stop etti sanayiye çektik sorunun tevze makarasında dedi 3 tane tevze makarası aldım olmadı şimdi araba eski tevzi makarasıyla arada bi çalışıyor fakat egzozdan çok gürültü geliyor ve devir saati çalışmıyor sizce sorun nerden olabilir şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 • 5 Mayıs 2018 tarihinde, saat 16:05
  Permalink

  Aracim 96 model sahin calisiyor hic sorun yok taki motor isinanakadar motor isininca giderken durdugunda bosta farketmiyor gazda kesmiyor devir saati kapanip acilirgibi oluyo ateslemeyi kesiyo araci beklettikten sonra sogusun calisiyoe ama isininca gene ayni diatiributor sogutucusu modulu arizali dediler dogrumudur sizce

  Yanıtla
  • 22 Temmuz 2018 tarihinde, saat 09:10
   Permalink

   Evt modül arizali aksatilmayacak bir ariza tam bozulunca yolda kalirsin orjinal modülle değiş eskiyide sakla yenisi bozulup yolda ne kalirsan 5 dk da değişirsin sanayiye kadar gidersin yenisini alirsin

   Yanıtla
 • 31 Mayıs 2018 tarihinde, saat 15:12
  Permalink

  Ustam toyota corolla 1.6 gli aracımin hem benzinde hemde gazda ilk kalkış ani veya vitesi 2 de kullanmak gereken yerde kullandığımda hafiften gaza bastığımda sarsılıyor araç ve bu olay 1-2 vites de yapıyor

  Yanıtla
 • 3 Haziran 2018 tarihinde, saat 01:05
  Permalink

  Merhaba ustalar proton 415 kullaniyorum arac 1 2 viteste sabit gidemiyorum kerkinme yapiyor hızlı gittiğim zaman belli etmiyor neden yapar teşekkürker

  Yanıtla
 • 23 Haziran 2018 tarihinde, saat 00:26
  Permalink

  Ustam selamın aleyküm. 1.5 honda cıvıc ex aracım var. İlk başlarda araç kesik kesik çalışmaya başladı belli bi devir e geldiğinde tamamen kesiyodu düşük devirde sıkıntısız kullanıyordum. Sonrasında düşük devirdede kesmeye hatta stop etmeye başladı ustaya götürdüm bujiler buji kobloları hatta gaz beynine kadar değiştirdik fakat yine aynı drvam etti. Benzinde denedik yine aynı. Sonrasında dispiratör ü söktüğümüzde içerisinde çok az miktarda yağlanma farkettik. Temiz bi bezle yağını silip 2 adet fiş gibi kablonun girişlerini temizleyip dispiratör kapağınıda temizledikten sonra yerine taktık ve araç sıkıntısız hale geldi. Ama 2 gün kullandıktan sonra yine aynı sorunu yaratmaya kesik kesik çalışmaya başladı. Sorun tam olarak ne olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla
  • 23 Eylül 2018 tarihinde, saat 12:19
   Permalink

   S.a mete bey benim 97 model polo aracım var bende de aynı sıkıntı var aracın arasını buldunuz mu biz bulamadık disbiritördenmi kaynaklanıyor muş telefonum 0507 504 8461 bu bu numaradan birbirimize yardımcı olabiliriz şaterseniz

   Yanıtla
 • 16 Temmuz 2018 tarihinde, saat 13:11
  Permalink

  selamin aleykum hocam benim 99 s motor sahinim var benzin lpg farketmeksizin aracin rolanti 1000 devirdeyken kontağı kapatip tekrar mars yapinca 500 devirde başlıyor sonra yavaş yavaş 700 lere cikip duruyor tekrar 1000 devire ayarlıyorum kapatip açıyorum tekrar 500 de duruyor salliyor distribütörün icini açtım tevzi makarasi sağa sola yarim santim kadar oynuyor bundan olabilirmi platin yok elektronik atesleme

  Yanıtla
 • 19 Temmuz 2018 tarihinde, saat 08:51
  Permalink

  slm benim şahin s 95 model aracım var bundan 1 hafta önde ateşleme modülünü değiştitdirdim ve tam 1 hafta sonra araç aynı arızayı yaptı bu modül neden arıza yapar yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 • 8 Ağustos 2018 tarihinde, saat 21:39
  Permalink

  Selamün aleyküm abi 97kartal S var aracım yolda giderken hızlı yavaş fark etmiyor stop ediyor sonra marşa basınca yeniden çalışıyor neden stop eder şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 • 31 Ağustos 2018 tarihinde, saat 14:03
  Permalink

  91 model civic 2 buji ateşlemeyapıyor iki tanesi yapmıyor distribütör den iki buji için elektrik çıkışı olmuyor sebebi ne olabilir

  Yanıtla
 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 20:29
  Permalink

  Ustam kolay gelsin
  95 model şahin var 4 kere distribütör modülü değiştirdik orijinal yan sanayi hepsinde de modül yaktı 15 günde bir yaptı neredeyse herseyine bakıldı arac çalışıyordu sabah marşa bastım herşey faal son ateşlemeyi yapmıyordu modül değişince tık aldı değişen parçalar uyum sağlanıyor olabilir denildi komple yenilersek sorun çözülecek diye belirttiler ama orijinal mi yan sanayimi alsam diye düşünüyorum orijinal 300 yan sanayi 200 orijinal almak istiyorum ama tekrar yaparsa diye boş yere parada vermek istemiyorum acaba arıza tam olarak bumu ve sizce yan sanayimi orijinalmi almalıyım araç şahin sonuçta gözüyle bakiyirumda teşekkür ederim sağolun

  Yanıtla
 • 13 Eylül 2018 tarihinde, saat 20:32
  Permalink

  Ustam ayrıca aracın motoru oynanmış az hız bakımından manifolt karbüratör felan değişik. Bu distiribitorlerde güçlendirilmiş olarak satilanlari var aralarında ne fark vardır hangisini tavsiye edersiniz teşekkürler

  Yanıtla
 • 17 Eylül 2018 tarihinde, saat 09:12
  Permalink

  selam un aleyküm ustam benim 1.6 motor 87 model ford taunus um var arabam motor sogukken çalışıyor çok sık olmasada ara sıra istop ediyor.Marşa bastığımda çalışmıyor 10 yada 15 dakika bekleyince marşa bastığımda alıyor.bazende daha fazla beklemem gerekiyor bu dispirotör arızasımı acaba araçta gaz kokusu da var

  Yanıtla
 • 20 Eylül 2018 tarihinde, saat 14:47
  Permalink

  iyi günler 98 corsa b 1,4 16v aracım var. ilki araç marş alırken gaz vermediğim sürece çalışmıyor ama ilk marşı aldıktan sonra sıkıntısız sonra ilk marşta çalışıyor. ikincisi araç benzinde ve lpg de 1500 devirde silkeleme yapıyor. üçüncüsü araç sesli çalışıyor ve egzos küçük küçük patlamalı kesik kesik sesli çalışıyor.
  yapılan işlemler:
  gaz kelebeği temizlendi.
  buji değişti
  buji kabloları değişilip denendi
  bobin denendi
  motor detaylı temziliği usta tarafından yapıldı ve sonucunda ben hata bulamadım dendi.
  yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla
 • 21 Eylül 2018 tarihinde, saat 19:20
  Permalink

  Bobinden gelen kabloda arada elwktirik gelmiyo gelmedi zaman aracım calişmiyo arada calişiyo bazende calişmiyo. Bu sıkıntı Disbirotöre mi baglı acaba.

  Yanıtla
 • 23 Eylül 2018 tarihinde, saat 12:05
  Permalink

  S. A ustam 97 model polo 6n 1.6 enjeksiyonu aracım var genellikle motor soğuk olduğunda veya bir kaç saat çalışmamışsa sıralı tüplü araç ilk benzinde çalıştığında araba tekleme yapıyor sonra istop ediyor sonra tüpe geçtiğinde sorun kalmıyor ama her sabah ilk çalışmada çok tekliyor ve genelde istop ediyor sorun disbiritördenmi kaynaklanıyor acaba

  Yanıtla
 • 30 Eylül 2018 tarihinde, saat 17:17
  Permalink

  Selam. Lutfen sorumu cevaplandirin.Ben Azerbaycandan size yaziyorum. Benim aracim Nissan Pathfinder R50 1999 VG33E motor. Araba cok fazla yakit yakiyor. 100 km şehir ici 25-26 litre. Bilgisayara baglandiginda yalniz vuruntu sensoru arizasi geliyordu.
  Vuruntu sensorunu degistirdim. Yakit yine normalin cox ustunde. Araba duzgun calisiyor. Fakat 90 ve uzeri hizlarda motorda titreme hiss ediyorum. Arabanin eqzozundan cok kotu koku geliyor. Arabada yerinde calistigi zaman qaza basinca egzozdan patlama sesi geliyor ara sira. Bu sorunlara distributor kapagi ve ya rotor neden ola bilirmi? Cok tesekkur ederim .

  Yanıtla
 • 1 Kasım 2018 tarihinde, saat 23:53
  Permalink

  S.a ustam 94 slx aracimin distribitör modülü sürekli bozuluyor en son orjinal mako taktik oda 6 ay gibi bi süre gitti . Sürekli tekrarlanan bu sorunun neden kaynaklana bilir teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir